Awakening
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Female Fight Fixtures & Results, February 2019

by Evelyn IuhaszPosted on 0

February
Women's MMA Fixtures and Results

MMA female fight fixtures & results, February 2019. A comprehensive listing of 105 fights / 14 countries

<< Prev Month Next Month >>

Updated daily, we’re sure there are more MMA fights happening around world and we will eagerly add them as we come across them! Feel free to contact us if you have info on any other fights, or if you feel we have made an error.

Feb 1
Friday

Amateur
Hainite Tuitupou vs Lindsey Stevens
WXC 75: Night of Champions 11, Crystal Gardens, Southgate, Michigan, United States
Hainite Tuitupou / UD
Strawweight, 3x3. Hainite Tuitupou defeats Lindsey Stevens via Unanimous Decision.

—————————————————————

Amateur
Hannah Schmidt vs Dana Crisi
WXC 75: Night of Champions 11, Crystal Gardens, Southgate, Michigan, United States
-
Strawweight, 3x3.

—————————————————————

Amateur
Glory Watson vs Rachael Lippert
NEF 37: Sub Zero, Cross Insurance Center, Bangor, Maine, United States
Glory Watson / Choke R3
Flyweight, 3x3. Glory Watson defeats Rachael Lippert via Guillotine Choke at 1:17 of round 3.

—————————————————————

Amateur
Catie Denning vs Amanda Bennett
NEF 37: Sub Zero, Cross Insurance Center, Bangor, Maine, United States
Catie Denning / SD
Featherweight, 3x3. Catie Denning defeats Amanda Bennett via Split Decision.

—————————————————————

Amateur
Samantha Seff vs Elise Reed
Spartyka Fight League 37: Friday Night Fights, Ted Constant Center, Norfolk, Virginia, United States
Elise Reed† / TKO R2
Atomweight, 3x5. Elise Reed defeats Samantha Seff via TKO at 4:29 of round 2 to win the SFL Vacant Atomweight Championship title.

—————————————————————

Yuneisy Duben vs Mavet Torres
300 Sparta 29, Club Chiquian, Lima, Peru
No Contest
123lbs, 3x5. This fight was deemed a No Contest.

—————————————————————

Emily Ducote vs Kathryn Paprocki
Xtreme Fight Night 356, River Spirit Casino, Tulsa, Oklahoma, United States
Emily Ducote / RNC R3
Strawweight, 3x5. Emily Ducote defeats Kathryn Paprocki via Rear-Naked Choke at 3:31 of round 3.

—————————————————————

Amateur
Chloe Padilla vs Mary Rosenbeck
Valor Fighting Challenge 55: Fight Night at the Joe 2, Cotton Eyed Joe, Knoxville, Tennessee, United States
Chloe Padilla / TKO R3
137lbs, 3x3. Chloe Padilla defeats Mary Rosenbeck via TKO (Strikes) at 2:04 of round 3.

—————————————————————

Amateur
Sarah Hayes vs Katylyn Deininger
Valor Fighting Challenge 55: Fight Night at the Joe 2, Cotton Eyed Joe, Knoxville, Tennessee, United States
Sarah Hayes / UD
Flyweight, 3x3. Sarah Hayes defeats Katylyn Deininger via Unanimous Decision.

—————————————————————

Feb 2
Saturday

Cindy Dandois vs Iony Razafiarison
European Beatdown 5, La Louvière Center, La Louvière, Belgium
Iony Razafiarison / SD
134lbs, 3x5. Iony Razafiarison defeats Cindy Dandois via Split Decision.

—————————————————————

Grappling
Rita Gribben vs Tracey Goodell
Fight 2 Win 100, Hawaii Convention Center, Honolulu, United States
Tracey Goodell / Triangle Armbar
Flyweight. Tracey Goodell defeats Rita Gribben via Triangle-Armbar.

—————————————————————

Grappling
Maka Paracuelles vs Celeste Gage
Fight 2 Win 100, Hawaii Convention Center, Honolulu, United States
Celeste Gage / Shoulder Lock
130lbs. Celeste Gage defeats Maka Paracuelles via Shoulder Lock.

—————————————————————

Grappling
Jan Okada Combs vs Molly Bowser
Fight 2 Win 100, Hawaii Convention Center, Honolulu, United States
Jan Okada Combs / D
130lbs. Jan Okada Combs defeats Molly Bowser via Decision (Referee).

—————————————————————

Kelig Pinson vs Lili Panegirico
Cage Warriors Academy Brussels 1, Casino VIAGE, Brussels, Belgium
Kelig Pinson / TKO R1
126lbs, 3x5. Kelig Pinson defeats Lili Panegirico via TKO in round 1.

—————————————————————

Amateur
Victoria Sabbar vs Mechel Goessens
Cage Warriors Academy Brussels 1, Casino VIAGE, Brussels, Belgium
Mechel Goessens / UD
130lbs, 3x3. Mechel Goessens defeats Victoria Sabbar via Unanimous Decision.

—————————————————————

Cristina Netza vs Christina Kamenitsa
MMA Challenge Pro 9, Ioannis Vellidis Conference Center, Thessaloniki, Greece
Cristina Netza / UD
Flyweight, 3x5. Cristina Netza defeats Christina Kamenitsa via Unanimous Decision.

—————————————————————

Eleni Moisiadou vs Paraskevi Boumpoula
MMA Challenge Pro 9, Ioannis Vellidis Conference Center, Thessaloniki, Greece
-
Bantamweight, 3x5.

—————————————————————

Anna Isabella Hübsch vs Kübra Kaplan
We Love MMA 45, Swiss Life Hall, Hanover, Germany
Anna Isabella Hübsch / Armbar R1
134lbs, 2x5. Anna Isabella Hübsch defeats Kübra Kaplan via Armbar at 3:00 of round 1.

—————————————————————

Amateur
Paulina Kosakowska vs Julia Dorny
Cage FS 9, Schwarzlsee, Graz, Austria
Julia Dorny / TKO R1
146lbs, 3x3. Julia Dorny defeats Paulina Kosakowska via TKO (Punches) at 1:56 of round 1.

—————————————————————

Grappling
Raquel Canuto vs Chelsah' Lyons
KASAI Super Series, The Bomb Factory, Dallas, Texas
Raquel Canuto / PTS
Featherweight. Raquel Canuto defeats Chelsah' Lyons via Points.

—————————————————————

Grappling
Andressa Cintra vs Jessica Swanson
KASAI Super Series, The Bomb Factory, Dallas, Texas
Andressa Cintra / PTS
150lbs. Andressa Cintra defeats Jessica Swanson via Points.

—————————————————————

Grappling
Nathalia Santoro vs Kecia McKenzie
KASAI Super Series, The Bomb Factory, Dallas, Texas
Kecia McKenzie / Armbar
Bantamweight. Kecia McKenzie defeats Nathalia Santoro via Armbar.

—————————————————————

Grappling
Meghan Williams vs Jessica Crane
KASAI Super Series, The Bomb Factory, Dallas, Texas
Jessica Crane / RNC
120lbs. Jessica Crane defeats Meghan Williams via Rear-Naked Choke.

—————————————————————

Amateur
Ekaterina Voronova vs Ashley LeTourneau
Montreal Fight League 9, Ratihente High School, 661 Rang Ste Philomène, Oka, QC J0N 1E0
Ekaterina Voronova / TKO R3
120lbs, 3x2. Ekaterina Voronova defeats Ashley LeTourneau via TKO in round 3.

—————————————————————

Amateur
Perla Vargas vs Crystalynn Ortiz
EAFL: Illinois vs. Indiana, Aragon Ballroom, Chicago, Illinois, United States
-
Bantamweight, 3x3.

—————————————————————

Amateur
Anna Somers vs Kara Marie Vislosky
EAFL: Illinois vs. Indiana, Aragon Ballroom, Chicago, Illinois, United States
-
Atomweight, 3x3.

—————————————————————

Amateur
Alyssa Melody Linduska vs Rachel Rivera
EAFL: Illinois vs. Indiana, Aragon Ballroom, Chicago, Illinois, United States
-
Strawweight, 3x3.

—————————————————————

Amateur
Carma Radford vs Alandria Brown
Next Level Fight Club 10, Greenville Convention Center, Greenville, North Carolina, United States
-
Strawweight, 3x3.

—————————————————————

Amateur
Lainey Nations vs Stormie Kilgore
Shamrock FC 315, Ameristar Casino, Kansas City, Missouri, United States
Lainey Nations / TKO R1
110lbs, 3x3. Lainey Nations defeats Stormie Kilgore via TKO (Punches) at 2:56 of round 1.

—————————————————————

Amateur
Katelyn Radtka vs Krista Camarillo
Shamrock FC 315, Ameristar Casino, Kansas City, Missouri, United States
Katelyn Radtka / Armbar R1
Strawweight, 3x3. Katelyn Radtka defeats Krista Camarillo via Armbar at 1:54 of round 1.

—————————————————————

Amateur
Haylee Woodward vs Adrienne Brusca
Shamrock FC 315, Ameristar Casino, Kansas City, Missouri, United States
-
Flyweight, 3x3.

—————————————————————

Livia Renata Souza vs Sarah Frota
UFC on ESPN+ 2: Assunção vs. Moraes 2, Centro de Formacao Olimpica do Nordeste, Fortaleza, Ceara, Brazil
Livia Renata Souza / SD
Strawweight, 3x5. Livia Renata Souza defeats Sarah Frota via Split Decision.

—————————————————————

Mara Romero Borella vs Taila Santos
UFC on ESPN+ 2: Assunção vs. Moraes 2, Centro de Formacao Olimpica do Nordeste, Fortaleza, Ceara, Brazil
Mara Romero Borella / SD
Flyweight, 3x5. Mara Romero Borella defeats Taila Santos via Split Decision.

—————————————————————

Darina Mazdyuk vs Nadezhda Zinovyeva
Top Fight: Grand Prix, Bike Center SEXTON, Moscow, Russia
Darina Mazdyuk / UD
Featherweight, 2x5. Darina Mazdyuk defeats Nadezhda Zinovyeva via Unanimous Decision.

—————————————————————

Bec Rawlings vs Cecilia Ulloa Flores
BKFC 4: USA vs. Mexico, Beto Avila Stadium, Cancún, Quintana Roo, Mexico
Bec Rawlings† / UD
Featherweight, 2x5. Custom rules bout. Bec Rawlings defeats Cecilia Ulloa Flores via Unanimous Decision and successfully defended her BNFC Championship title.

—————————————————————

Feb 3
Sunday

Amateur
Shauna Bannon vs Catherine McFadden
Cage Warriors Academy Ireland 2, Devenish Complex, Belfast, Northern Ireland
Shauna Bannon / TKO R1
134lbs, 3x3. Shauna Bannon defeats Catherine McFadden via TKO in round 1.

—————————————————————

Grappling
Yuasa Rikako vs Haruki Ishiguro
Quintet Fight Night 2 in Tokyo: Japan Open Team Championship 2019, Arena Tachikawa Texini, Tokyo, Japan
Yuasa Rikako / Armbar R1
Yuasa Rikako defeats Haruki Ishiguro via Armbar at 4:10 of round 1.

—————————————————————

Feb 7
Thursday

Waleska Karolaine vs Tabita Lima
BFC 1, Maison Borges, Rio Branco, Acre, Brazil
-
3x5.

—————————————————————

Feb 8
Friday

Laura Huizar vs Dulce Hernandez
Combate 30: Mexicali, Auditorio del Estado, Mexicali, Baja California, Mexico
Laura Huizar / TKO R1
Atomweight, 3x5. Laura Huizar defeats Dulce Hernandez via TKO (Body Kick) at 22:29 of round 1.

—————————————————————

Jennifer Favela vs Yasmine Jauregui
Combate 30: Mexicali, Auditorio del Estado, Mexicali, Baja California, Mexico
-
Flyweight, 3x5.

—————————————————————

Grappling
Tracey Goodell vs Vanessa Wexler
Fight 2 Win 101, National Western Complex, Denver, Colorado
Tracey Goodell† / Choke
Bantamweight. Tracey Goodell defeats Vanessa Wexler via Loop Choke to win the FTW Bantamweight Championship title.

—————————————————————

Grappling
Kristina Ogden vs Shannon Sinn
Fight 2 Win 101, National Western Complex, Denver, Colorado
Kristina Ogden / UD
140lbs. Kristina Ogden defeats Shannon Sinn via Unanimous Decision.

—————————————————————

Amateur
Lorena Graces vs Tamara Cabrera
CFU 11: Valhalla, Club Circulo Sportivo, Salto, Uruguay
-
3x3.

—————————————————————

Feb 9
Saturday

Amateur
Mercedes White vs Lorene Arbuckle
Brutaal Genesis Fight Night: Fort Frenzy 6, Fort Frenzy, Fort Dodge, Iowa, United States
-
Flyweight, 3x3. BGI Flyweight Championship title.

—————————————————————

Amateur
Allison Orton vs Brandi Smith
Brutaal Genesis Fight Night: Fort Frenzy 6, Fort Frenzy, Fort Dodge, Iowa, United States
-
Lightweight, 3x3.

—————————————————————

Amateur
Andrea Meneses vs Mariona Om
AFL 18: Never Know, Complex Esportiu Lluita Olímpica La Mina, Barcelona, Spain
Mariona Om / RNC R1
Strawweight, 3x3. Mariona Om defeats Andrea Meneses via Rear-Naked Choke at 2:50 of round 1.

—————————————————————

Amateur
Yoko Kowaas vs Marina Coffman
Premier MMA Championship 11, Hits Sports & Entertainment Complex, Covington, Kentucky, United States
Yoko Kowaas† / UD
Strawweight, 5x3. Yoko Kowaas defeats Marina Coffman via Unanimous Decision to win the vacant PMMAC Strawweight Championship title.

—————————————————————

Nadia Kassem vs Montana De La Rosa
UFC 234: Whittaker vs. Gastelum, Rod Laver Arena, Melbourne, Victoria, Australia
Montana De La Rosa / Armbar R2
Flyweight, 3x5. Montana De La Rosa defeats Nadia Kassem via Armbar at 2:37 of round 2.

—————————————————————

Grappling
Jena Bishop vs Nikki Sullivan
2019 ADCC North American Trials: (West Coast), 4400 Vanowen Street, Burbank, California
Jena Bishop / PTS
132lbs. Jena Bishop defeats Nikki Sullivan via Points.

—————————————————————

Grappling
Amanda Leve vs Maggie Grindatti
2019 ADCC North American Trials: (West Coast), 4400 Vanowen Street, Burbank, California
Amanda Leve / Armbar R1
132lbs. Amanda Leve defeats Maggie Grindatti via Armbar at 1:36 of round 1.

—————————————————————

Katarzyna Sadura vs Iryna Kyselova
WSFC 6: Redemption, Messe Dornbirn Events Center, Dornbirn, Vorarlberg, Austria
Katarzyna Sadura† / RNC R1
134lbs, 3x5. Katarzyna Sadura defeats Iryna Kyselova via Rear-Naked Choke at 1:28 of round 1 to win the WSFC Bantamweight Championship title.

—————————————————————

Amateur
Franziska Blum vs Nathalie Wetstein
WSFC 6: Redemption, Messe Dornbirn Events Center, Dornbirn, Vorarlberg, Austria
-
126lbs, 2x3.

—————————————————————

Amateur
Shelby Koren vs Ariana Pagan
Combat Night: Clash of the Titans 3, Orlando Live Events, Fern Park, Florida, United States
Shelby Koren / TKO R2
110lbs, 3x3. Shelby Koren defeats Ariana Pagan via TKO at 1:55 of round 2.

—————————————————————

Amateur
Taylor White vs Teresa LaFollette
Combat Night: Clash of the Titans 3, Orlando Live Events, Fern Park, Florida, United States
Taylor White / UD
Flyweight, 3x3. Taylor White defeats Teresa LaFollette via Unanimous Decision.

—————————————————————

Fernanda Caetano vs Chayen Gaspar
W Force 1, Mariano Hall, Juiz de Fora, Minas Gerais, Brazil
-
121lbs, 3x5.

—————————————————————

Amateur
Kelly McKay vs Jasmine Fuller
KOTC: Future Legends 43, Silver Legacy Casino, Reno, Nevada, United States
Kelly McKay / TKO R1
Flyweight, 3x3. Kelly McKay defeats Jasmine Fuller via TKO (Punches) at 1:04 of round 1.

—————————————————————

Amateur
Alice Michalkiewicz vs Bruna Monery
NXT LVL 5, Gymnase Lucan, Mantes-la-Jolie, France
-
121lbs, 2x3.

—————————————————————

Amateur
Kaitlin Ramirez vs Brandi Cobos
Texas Clash Bash 13, Victoria, Texas
Kaitlin Ramirez / TKO R3
154lbs, 3x3. Kaitlin Ramirez defeats Brandi Cobos via TKO at 1:27 of round 2.

—————————————————————

Feb 10
Sunday

Amateur
Nadia Bertini vs Nicole Berger
Aggrelin 27, Backstage München, Munich, Germany
Nicole Berger / Armbar R1
123lbs, 3x3. Nicole Berger defeats Nadia Bertini via Armbar at 2:03 of round 1.

—————————————————————

Feb 15
Friday

Vanessa Porto vs Pearl Gonzalez
Invicta FC 34: Porto vs. Gonzalez, Memorial Hall, Kansas City, Kansas, United States
Vanessa Porto / Technical Decision (UD)
Flyweight, 5x5. Vanessa Porto defeats Pearl Gonzalez via a Unanimous Technical Decision at the end of round four, due to the fight being stopped because on an accidental eyepoke. Vanessa Porto win the vacant Invicta FC Flyweight Championship title.

—————————————————————

Milana Dudieva vs Karina Rodriguez
Invicta FC 34: Porto vs. Gonzalez, Memorial Hall, Kansas City, Kansas, United States
Karina Rodriguez / SD
Flyweight, 3x5. Karina Rodriguez defeats Milana Dudieva via split decision.

—————————————————————

DeAnna Bennett vs Miranda Maverick
Invicta FC 34: Porto vs. Gonzalez, Memorial Hall, Kansas City, Kansas, United States
DeAnna Bennett / UD
Flyweight, 3x5. DeAnna Bennett defeats Miranda Maverick via unanimous decision.

—————————————————————

Tracy Cortez vs Erin Blanchfield
Invicta FC 34: Porto vs. Gonzalez, Memorial Hall, Kansas City, Kansas, United States
Tracy Cortez / SD
Flyweight, 3x5. Tracy Cortez defeats Erin Blanchfield via split decision.

—————————————————————

Faith McMah vs Helena Kolesnyk
Invicta FC 34: Porto vs. Gonzalez, Memorial Hall, Kansas City, Kansas, United States
Bout Cancelled
Featherweight, 3x5. Canceled due to Kolesnyk missing weight by over 10 pounds.

—————————————————————

Victoria Leonardo vs Jamie Milanowski
Invicta FC 34: Porto vs. Gonzalez, Memorial Hall, Kansas City, Kansas, United States
Victoria Leonardo / RNC R1
Flyweight, 3x5. Victoria Leonardo defeats Jamie Milanowski via Rear-Naked Choke at 2:45 of round 1.

—————————————————————

Courtney King vs Holli Logan
Invicta FC 34: Porto vs. Gonzalez, Memorial Hall, Kansas City, Kansas, United States
Courtney King / RNC R2
Featherweight, 3x5. Courtney King defeats Holli Logan via Rear-Naked Choke at 4:46 of round 2.

—————————————————————

Caitlin Sammons vs Christina Ricker
Invicta FC 34: Porto vs. Gonzalez, Memorial Hall, Kansas City, Kansas, United States
Caitlin Sammons / TKO R2
Flyweight, 3x5. Caitlin Sammons defeats Christina Ricker via TKO at 3:02 of round 2.

—————————————————————

Amanda Bell vs Amber Leibrock
Bellator 215: Mitrione vs. Kharitonov, Mohegan Sun Arena, Uncasville, Connecticut, United States
Amanda Bell / TKO R1
Featherweight, 3x5. Amanda Bell defeats Amber Leibrock via TKO (Punches) at 3:52 of round 1.

—————————————————————

Tabatha Ann Watkins vs Lindsey VanZandt
Bellator 215: Mitrione vs. Kharitonov, Mohegan Sun Arena, Uncasville, Connecticut, United States
Lindsey VanZandt / TKO R2
Atomweight, 3x5. Lindsey VanZandt defeats Tabatha Ann Watkins via TKO (Punches) at 3:25 of round 2.

—————————————————————

Amateur
Juana Rojas vs Sarahi Narvaez
NFC 47: Future Glory, Plaza 101, Managua, Nicaragua
Juana Rojas / KO/TKO R1
Flyweight, 3x3. Juana Rojas defeats Sarahi Narvaez via KO/TKO (Punches) at 0:06 of round 1.

—————————————————————

Amateur
Liz Goodman vs Jordan Mott
LFA 60: Anglickas vs. York, Seven Flags Event Center, Clive, Iowa, United States
Liz Goodman / TKO R1
Bantamweight, 3x3. Liz Goodman defeats Jordan Mott via TKO (Punches) in round 1.

—————————————————————

Feb 16
Saturday

Gina Iniong vs Jihin Radzuan
ONE Championship: Clash of Legends, Impact Arena, Bangkok, Thailand
Gina Iniong / SD
Strawweight, 3x5. Gina Iniong defeats Jihin Radzuan via Split Decision.

—————————————————————

Rika Ishige vs Nou Srey Pov
ONE Championship: Clash of Legends, Impact Arena, Bangkok, Thailand
Nou Srey Pov / UD
Strawweight, 3x5. Nou Srey Pov defeats Rika Ishige via Unanimous Decision.

—————————————————————

Donna Cheli vs Anna Rudenko
Eagles Fighting Championship 11: Mircea vs. Barbarosa, Chisinau, Moldova
Anna Rudenko / Armbar R1
117lbs, 3x5. Anna Rudenko defeats Donna Cheli via Armbar at 1:14 of round 1.

—————————————————————

Amateur
Valeska Ketlin vs Pollyana Miller
Gladiator CF 42, Sistema X, Curitiba, Parana, Brazil
-
119lbs, 3x3. GCF Vacant 119 lbs Championship title.

—————————————————————

Amateur
Alyssa Lawrence vs Dina Ramos
Lights Out Championship 2, Deltaplex Arena, Grand Rapids, Michigan, United States
-
Flyweight, 3x3.

—————————————————————

Amateur
Megan Winick vs Nekah Dmitriyeva
Legion Combat 28: The Comeback, Scotts Bluff County Fairgrounds, Mitchell, Nebraska, United States
-
Strawweight, 3x4. LCS Strawweight Championship title.

—————————————————————

Amateur
Sandra Chheng vs Nell Diebell
Art of War Cage Fighting 11, 2300 Arena, Philadelphia, Pennsylvania, United States
-
Strawweight, 3x3.

—————————————————————

Valerie Loureda vs Colby Fletcher
Bellator 216: MVP vs. Daley, Mohegan Sun Arena, Uncasville, Connecticut, United States
Valerie Loureda / TKO R1
Flyweight, 3x5. Valerie Loureda defeats Colby Fletcher via TKO (Body Kick and Punches) at 2:55 of round 1.

—————————————————————

Alexandra Ballou vs Sarah Payant
Bellator 216: MVP vs. Daley, Mohegan Sun Arena, Uncasville, Connecticut, United States
Bout Cancelled
Flyweight, 3x5.

—————————————————————

Amateur
Angelka Momcilovic vs Annie Thatcher
Path to Hex 8, Chelsea Heights Hotel, Aspendale Gardens, Victoria, Australia
-
Featherweight, 5x3. HEX Featherweight Championship title.

—————————————————————

Amateur
Lisa Kyriacou vs Alish Smith
Path to Hex 8, Chelsea Heights Hotel, Aspendale Gardens, Victoria, Australia
-
132lbs, 3x3.

—————————————————————

Amateur
Rebecca Cerra vs Amber Thompson
Path to Hex 8, Chelsea Heights Hotel, Aspendale Gardens, Victoria, Australia
-
Bantamweight, 3x3.

—————————————————————

Karoline Martins vs Suvi Salmimies
CAGE 46, Cultural Centre, Helsinki, Finland
Karoline Martins / Choke R3
128lbs, 3x5. Karoline Martins defeats Suvi Salmimies via Guillotine Choke at 2:04 of round 3.

—————————————————————

Feb 17
Sunday

Liliya Shakirova vs Mariya Agapova
Battle on Volga 9, Korston Hotel, Moscow, Russia
-
Flyweight, 3x5.

—————————————————————

Cynthia Calvillo vs Cortney Casey
UFC on ESPN 1: N'Gannou vs. Velasquez, Talking Stick Resort Arena, Phoenix, Arizona, United States
-
Strawweight, 3x5.

—————————————————————

Andrea Lee vs Ashlee Evans-Smith
UFC on ESPN 1: N'Gannou vs. Velasquez, Talking Stick Resort Arena, Phoenix, Arizona, United States
-
Flyweight, 3x5.

—————————————————————

Jessica Penne vs Jodie Esquibel
UFC on ESPN 1: N'Gannou vs. Velasquez, Talking Stick Resort Arena, Phoenix, Arizona, United States
-
Strawweight, 3x5.

—————————————————————

Aleksandra Albu vs Emily Whitmire
UFC on ESPN 1: N'Gannou vs. Velasquez, Talking Stick Resort Arena, Phoenix, Arizona, United States
-
Strawweight, 3x5.

—————————————————————

Feb 22
Friday

Nilde Trindade vs Vanessa Melo
Future FC 2: Tubarão vs. Amato, Clube 9 de Julho, Indaiatuba, São Paulo, Brazil
-
Flyweight, 3x5.

—————————————————————

Amateur
Lorren Dullum vs Naz Mirhadi
AMA 33, Fraserview Hall, Vancouver, British Columbia, Canada
-
Featherweight, 3x3.

—————————————————————

Zoila Frausto vs Jaimee Nievera
Combate 31: Mexico vs. USA, Save Mart Center, Fresno, California, United States
-
Flyweight, 3x5.

—————————————————————

Sheila Padilla vs Charisa Sigala
Combate 31: Mexico vs. USA, Save Mart Center, Fresno, California, United States
-
Strawweight, 3x5.

—————————————————————

Feb 23
Saturday

Amateur
Kristie-Ann Ryder vs Bec Weall
Coastal Combat 5: Are You Not Entertained?, Coolum Civic Center, Sunshine Coast, Queensland, Australia
-
Flyweight, 5x3. CC Vacant Flyweight Championship title.

—————————————————————

Alexandra Muir vs Hannah Thomas
Coastal Combat 5: Are You Not Entertained?, Coolum Civic Center, Sunshine Coast, Queensland, Australia
-
Bantamweight, 3x5.

—————————————————————

Amateur
Kiera-Lee Botfield vs Amanda Nowland
Coastal Combat 5: Are You Not Entertained?, Coolum Civic Center, Sunshine Coast, Queensland, Australia
-
Featherweight, 3x3.

—————————————————————

Liz Carmouche vs Lucie Pudilová
UFC on ESPN+ 3: Błachowicz vs. Santos, O2 Arena, Prague, Czech Republic
-
Flyweight, 3x5.

—————————————————————

Gillian Robertson vs Veronica Macedo
UFC on ESPN+ 3: Błachowicz vs. Santos, O2 Arena, Prague, Czech Republic
-
Flyweight, 3x5.

—————————————————————

Sinead Kavanagh vs Olga Rubin
Bellator 217: Gallagher vs. Graham, 3Arena, Dublin, Ireland
-
Featherweight, 3x5.

—————————————————————

Leah McCourt vs Hatice Özyurt
Bellator 217: Gallagher vs. Graham, 3Arena, Dublin, Ireland
-
Featherweight, 3x5.

—————————————————————

Amateur
Perla Vargas vs Nikki Mungunshagai
CCC: The Comeback, Diplomat West Banquet Halls, Elmhurst, Illinois, United States
-
Bantamweight, 3x3.

—————————————————————

Kayla Frajman vs Sam Hughes
Combat Games 62: Supreme Showdown 4, Tulalip Resort Casino, Tulalip, Washington, United States
-
Strawweight, 3x3.

—————————————————————

Amateur
Laura Niziol vs Alexis Flaherty
King of the Cage: Combat Zone, Seneca Niagara Resort & Casino, Niagara Falls, New York, United States
-
Atomweight, 3x3.

—————————————————————

Amateur
Cassy Chupa vs Caitlyn Conta
Reign FC 3, Clearwater Casino Resort, Suquamish, Washington, United States
-
Flyweight, 3x3.

—————————————————————

Amateur
Diana Sanchez vs Jonalyn Marelic
Reign FC 3, Clearwater Casino Resort, Suquamish, Washington, United States
-
Strawweight, 3x3.

—————————————————————

Feb 24
Sunday

Yaroslava Kichigina vs Valeria Karygina
Knights of Moscow Oblast Ring: Voimezh Battle 5, Sports complex Chemist, Roshal, Moscow, Russia
-
Flyweight, 3x5.

—————————————————————

<< Prev Month Next Month >>

† = Title fight



Recommended content

Leave a Reply

Store
Skip to toolbar