Awakening
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Female Fight Fixtures & Results, March 2018

by Evelyn IuhaszPosted on 0

March
Women's MMA Fixtures and Results

MMA female fight fixtures & results, March 2018. A comprehensive listing of 191 fights / 30 countries

<< Prev Month Next Month >>

Updated daily, we’re sure there are more MMA fights happening around world and we will eagerly add them as we come across them! Feel free to contact us if you have info on any other fights, or if you feel we have made an error.

Mar 2
Friday

Maiara Alves vs Suman Kumari
SFL 2018: Sher-E-Punjab Vs Haryana Sultans, SFL Arena, Mumbai, India
Maiara Alves / TKO R1
Flyweight, 3x5. Maiara Alves defeats Suman Kumari via TKO (Elbows) at 0:35 of round 1.

—————————————————————

Amateur
Kayla Hracho vs Yindril Ticas
UCC Fantastic Fight Night 9: Super 8, Fantastic Albrook Mall, Panama City, Panama
Kayla Hracho / RNC R2
Strawweight, 3x3. Kayla Hracho defeats Yindril Ticas via Rear-Naked Choke at 1:30 of round 2.

—————————————————————

Kelly Kobold vs Katy Collins
LFA 34: Watley vs. Jenkins, Mystic Lake Casino Hotel, Prior Lake, Minnesota, United States
Kelly Kobold / UD
Flyweight, 3x5. Kelly Kobold defeats Katy Collins via Unanimous Decision.

—————————————————————

Amateur
Jordan Nickelatti vs Christina Ricker
LFA 34: Watley vs. Jenkins, Mystic Lake Casino Hotel, Prior Lake, Minnesota, United States
Jordan Nickelatti / UD
Flyweight, 3x3. Jordan Nickelatti defeats Christina Ricker via Unanimous Decision.

—————————————————————

Kristina Williams vs Emily Ducote
Bellator 195: Caldwell vs. Higo, WinStar World Casino, Thackerville, Oklahoma, United States
Kristina Williams / SD
Flyweight, 3x5. Kristina Williams defeats Emily Ducote via Split Decision.

—————————————————————

Ky Bennett vs Morgan Solis
Bellator 195: Caldwell vs. Higo, WinStar World Casino, Thackerville, Oklahoma, United States
Ky Bennett / Americana R3
Flyweight, 3x5. Ky Bennett defeats Morgan Solis via Americana at 3:37 of round 3.

—————————————————————

Mar 3
Saturday

Jennifer Gonzalez Araneda vs Simran Singh
SFL 2018: Gujarat Warriors Vs Delhi Heroes, SFL Arena, Mumbai, India
Jennifer Gonzalez Araneda / Armbar R1
Flyweight, 3x5. Jennifer Gonzalez Araneda defeats Simran Singh via Armbar at 1:10 of round 1.

—————————————————————

Ariane Lipski vs Silvana Gómez Juárez
KSW 42: Narkun vs. Khalidov, Atlas Arena, Łódź, Poland
Ariane Lipski† / UD
Flyweight, 5x5. Ariane Lipski defeats Silvana Gómez Juárez via Unanimous Decision and successfully defended her KSW Flyweight Championship title.

—————————————————————

Karolina Owczarz vs Paulina Raszewska
KSW 42: Narkun vs. Khalidov, Atlas Arena, Łódź, Poland
Karolina Owczarz / RNC R1
Flyweight, 3x5. Karolina Owczarz defeats Paulina Raszewska via Rear-Naked Choke at 1:00 of round 1.

—————————————————————

Sandra Mašková vs Evelina Puidaitė
XFN 8: Vémola vs. Sloane, Tipstop Arena, Pardubice, Czech Republic
Sandra Mašková / UD
130lbs, 3x5. Sandra Mašková defeats Evelina Puidaitė via Unanimous Decision.

—————————————————————

Amateur
Juliana Miller vs Mckenna Mitchell
West Coast Elite MMA, Unify Event Center, San Jose, California, United States
Juliana Miller / UD
Strawweight, 3x2. Juliana Miller defeats Mckenna Mitchell via Unanimous Decision.

—————————————————————

Julia Polastri vs Vanessa Santos
NCE 23, CT New Corpore Fight, Rio de Janeiro, Rio de Janeiro, Brazil
Julia Polastri / TKO R2
106lbs, 3x5. Julia Polastri defeats Vanessa Santos via TKO (Punches) at 3:55 of round 2.

—————————————————————

Heloisa Azevedo vs Jennifer Lima
NCE 23, CT New Corpore Fight, Rio de Janeiro, Rio de Janeiro, Brazil
Heloisa Azevedo / Kimura R2
126lbs, 3x5. Heloisa Azevedo defeats Jennifer Lima via Kimura at 4:24 of round 2.

—————————————————————

Liandra Freitas vs Geize Barbosa
Mr. Cage 33, Ginásio Geraldo D'Angelo, Manacapuru, Amazonas, Brazil
-
134lbs, 3x5.

—————————————————————

Amateur
Marsana Fanniel vs Trueshala Bostic
Caged Warrior Championship 17, Evergreen Cajun Center, Houma, Louisiana, United States
Marsana Fanniel / Choke R1
Bantamweight, 3x3. Marsana Fanniel defeats Trueshala Bostic via Guillotine Choke at 1:20 of round 1.

—————————————————————

Amateur
Victoria Leonardo vs Anette Österberg
Caged Warrior Championship 17, Evergreen Cajun Center, Houma, Louisiana, United States
Victoria Leonardo / SD
Flyweight, 3x3. Victoria Leonardo defeats Anette Österberg via Split Decision.

—————————————————————

Amateur
Tara Graff vs Tia Jablonsky
Cagezilla FC 50, Silver Eagle Group, Ashburn, Virginia, United States
Tara Graff† / TKO R1
Flyweight, 3x5. Tara Graff defeats Tia Jablonsky via TKO (Referee Stoppage from Strikes) at 0:55 of round CZMMA Vacant Flyweight Championship title.

—————————————————————

Amateur
Jayde Sheeley vs Larkyn Dasch
Alliance MMA: @ The Arnold Sports Festival, Greater Columbus Event Center, Columbus, Ohio, United States
Jayde Sheeley† / UD
Flyweight, 3x3. Jayde Sheeley defeats Larkyn Dasch via Unanimous Decision to win the Flyweight Championship title.

—————————————————————

Amateur
Melany Ward vs Karlie Jones
Alliance MMA: @ The Arnold Sports Festival, Greater Columbus Event Center, Columbus, Ohio, United States
Melany Ward / UD
Bantamweight, 3x3. Melany Ward defeats Karlie Jones via Unanimous Decision.

—————————————————————

Amateur
Lucy Johnston vs Dani Harris
Hardrock MMA 97: Beverly vs. Mohammed, Heritage Hall at Lexington Center, Lexington, Kentucky, United States
Lucy Johnston / TKO R3
Bantamweight, 3x3. Lucy Johnston defeats Dani Harris via TKO (Referee Stoppage from Strikes) at 0:12 of round 3.

—————————————————————

Amateur
Olga Volkova vs Kristina Malcheva
Cup Of Odessa 2018, Odessa, Ukraine
Olga Volkova
154lbs, 3x3. Olga Volkova defeats Kristina Malcheva.

—————————————————————

Amateur
Kristina Malcheva vs Julia Shibkova
Cup Of Odessa 2018, Odessa, Ukraine
Kristina Malcheva
154lbs, 3x3. Kristina Malcheva defeats Julia Shibkova.

—————————————————————

Cristiane Justino vs Yana Kunitskaya
UFC 222: Cyborg vs. Kunitskaya, T-Mobile Arena, Las Vegas, Nevada, United States
Cristiane Justino† / TKO R1
Featherweight, 5x5. Cristiane Justino defeats Yana Kunitskaya via TKO (Punches) at 3:25 of round 1 and successfully defended her UFC Featherweight Championship title.

—————————————————————

Ketlen Vieira vs Cat Zingano
UFC 222: Cyborg vs. Kunitskaya, T-Mobile Arena, Las Vegas, Nevada, United States
Ketlen Vieira / SD
Bantamweight, 3x5. Ketlen Vieira defeats Cat Zingano via Split Decision.

—————————————————————

Mackenzie Dern vs Ashley Yoder
UFC 222: Cyborg vs. Kunitskaya, T-Mobile Arena, Las Vegas, Nevada, United States
Mackenzie Dern / SD
Strawweight, 3x5. Mackenzie Dern defeats Ashley Yoder via Split Decision.

—————————————————————

Mar 4
Sunday

Amateur
Maria Pia Vasquez vs Katty Rojas
MMA Amateur 9, Coliseo Aldo Chamochumbi, Magdalena, Lima, Peru
Maria Pia Vasquez / RNC R2
126lbs, 2x3. Maria Pia Vasquez defeats Katty Rojas via Rear-Naked Choke at 2:00 of round 2.

—————————————————————

Amateur
Lara Fornal vs Urszula Stańczak
ALMMA 144: VII Puchar Pamięci Żołnierzy Wyklętych, Hala MOSiR, Sochaczew, Poland
Lara Fornal† / Armbar R1
Lightweight, 1x4. Lara Fornal defeats Urszula Stańczak via Armbar at 3:26 of round 1 to win the Tournament Championship title.

—————————————————————

Amateur
Ilona Wąsowska vs Karolina Białogłowa
ALMMA 144: VII Puchar Pamięci Żołnierzy Wyklętych, Hala MOSiR, Sochaczew, Poland
Ilona Wąsowska† / TKO R1
146lbs, 1x4. Ilona Wąsowska defeats Karolina Białogłowa via TKO (Punches) at 3:55 of round 1 to win the Tournament Championship title.

—————————————————————

Amateur
Karolina Białogłowa vs Weronika Cisło
ALMMA 144: VII Puchar Pamięci Żołnierzy Wyklętych, Hala MOSiR, Sochaczew, Poland
Karolina Białogłowa / TKO R1
146lbs, 1x4. Karolina Białogłowa defeats Weronika Cisło via TKO (Punches) at 0:15 of round 1.

—————————————————————

Amateur
Ilona Wąsowska vs Weronika Cisło
ALMMA 144: VII Puchar Pamięci Żołnierzy Wyklętych, Hala MOSiR, Sochaczew, Poland
Ilona Wąsowska / TKO R1
146lbs, 1x4. Ilona Wąsowska defeats Weronika Cisło via TKO (Punches) at 0:34 of round 1.

—————————————————————

Kiran Singh vs Lise Knudson
SFL 2018: Tamil Veerans Vs U.P. Navabs, SFL Arena, Mumbai, India
Kiran Singh / Decision
Flyweight, 3x5. Kiran Singh defeats Kiran Singh via Decision.

—————————————————————

Marta Waliczek vs Yulia Kutsenko
Battle on Volga 3, Lada Arena, Tolyatti, Russia
Marta Waliczek / UD
Bantamweight, 2x5. Marta Waliczek defeats Yulia Kutsenko via Unanimous Decision.

—————————————————————

Karina Vasilenko vs Zlata Sheftor
Battle on Volga 3, Lada Arena, Tolyatti, Russia
Karina Vasilenko / UD
Bantamweight, 2x5. Karina Vasilenko defeats Zlata Sheftor via Unanimous Decision.

—————————————————————

Fatima Mallett vs Sha Whittington
Fury FC 23, Cowboys Dance Hall, San Antonio, Texas, United States
Fatima Mallett / TKO R1
Strawweight, 3x5. Fatima Mallett defeats Sha Whittington via TKO (Punches) at 2:10 of round 1.

—————————————————————

Maria Paula Buzaglo vs Sadie Hubbard
CCW 4, San Pasqual Reservation, Valley Center, California, United States
Maria Paula Buzaglo / RNC R1
Strawweight, 3x5. Maria Paula Buzaglo defeats Sadie Hubbard via Rear-Naked Choke in round 1.

—————————————————————

Amateur
Keana Montenegro vs Olga Frias
CCW 4, San Pasqual Reservation, Valley Center, California, United States
Keana Montenegro / Armbar R1
Featherweight, 3x3. Keana Montenegro defeats Olga Frias via Armbar in round 1.

—————————————————————

Mar 8
Sunday

Anastasia Hapon vs Liliya Yakovlieva
Podillya Challenge: The Spirit Of Podillya 2, Staritsky Arena, Khmelnitsky, Ukraine
Anastasia Hapon / TKO R1
132lbs, 3x5. Anastasia Hapon defeats Liliya Yakovlieva via TKO (Punches) at 0:51 of round 1.

—————————————————————

Mar 9
Friday

Michelle Nicolini vs Iryna Kyselova
ONE Championship: Visions of Victory, Axiata Arena, Kuala Lumpur, Malaysia
Michelle Nicolini / RNC R1
Flyweight, 3x5. Michelle Nicolini defeats Iryna Kyselova via Rear-Naked Choke in round 1.

—————————————————————

Jihin Najihin vs Puja Tomar
ONE Championship: Visions of Victory, Axiata Arena, Kuala Lumpur, Malaysia
Jihin Najihin / Choke R2
Strawweight, 3x5. Jihin Najihin defeats Puja Tomar via Triangle Choke at 2:23 of round 2.

—————————————————————

Amateur
Charsley Maner vs Angel Blackwell
NFC 104, Center Stage, Atlanta, Georgia, United States
Charsley Maner / UD
Flyweight, 3x3. Charsley Maner defeats Angel Blackwell via Unanimous Decision.

—————————————————————

Jainne Laís vs Rute Helena
PE Fight 5, Ginásio da Secretaria de Educação, Recife, Pernambuco, Brazil
Jainne Laís / RNC R3
126lbs, 3x5. Jainne Laís defeats Rute Helena via Rear-Naked Choke at 3:28 of round 3.

—————————————————————

Cheyanne Vlismas vs Karla Hernandez
LFA 35: Newell vs. Luque, Arena Theatre, Houston, Texas, United States
Cheyanne Vlismas / TKO R3
Strawweight, 3x5. Cheyanne Vlismas defeats Karla Hernandez via TKO (Elbows) at 4:22 of round 3.

—————————————————————

Mar 10
Saturday

Mina Kurobe vs Satomi Takano
DEEP JEWELS 19, Shinjuku FACE, Tokyo, Japan
Mina Kurobe† / UD
Atomweight, 3x5. Mina Kurobe defeats Satomi Takano via Unanimous Decision and successfully defended her DJ Atomweight Championship title.

—————————————————————

Reina Miura vs Soyoung Park
DEEP JEWELS 19, Shinjuku FACE, Tokyo, Japan
Reina Miura / Kimura R1
Lightweight, 3x5. Reina Miura defeats Soyoung Park via Technical Submission (Kimura) at 1:30 of round 1.

—————————————————————

Yukari Nabe vs Kana Watanabe
DEEP JEWELS 19, Shinjuku FACE, Tokyo, Japan
Draw
Flyweight, 2x5. Yukari Nabe and Kana Watanabe fought to a Draw (Majority).

—————————————————————

Tomo Maesawa vs Yuko Saito
DEEP JEWELS 19, Shinjuku FACE, Tokyo, Japan
Tomo Maesawa / UD
Atomweight, 2x5. Tomo Maesawa defeats Yuko Saito via Unanimous Decision.

—————————————————————

Yuko Oya vs Hikari Sato
DEEP JEWELS 19, Shinjuku FACE, Tokyo, Japan
Yuko Oya / MD
Flyweight, 2x5. Yuko Oya defeats Hikari Sato via Majority Decision.

—————————————————————

Yuko Kiryu vs Tomomi Souda
DEEP JEWELS 19, Shinjuku FACE, Tokyo, Japan
Yuko Kiryu / Armbar R1
Atomweight, 2x5. Yuko Kiryu defeats Tomomi Souda via Armbar at 4:40 of round 1.

—————————————————————

Mizuki Furuse vs Nanaka Kawamura
DEEP JEWELS 19, Shinjuku FACE, Tokyo, Japan
Mizuki Furuse / MD
Atomweight, 2x5. Mizuki Furuse defeats Nanaka Kawamura via Majority Decision.

—————————————————————

Mika Arai vs Pan Hui
DEEP JEWELS 19, Shinjuku FACE, Tokyo, Japan
Mika Arai / UD
110lbs, 2x5. Mika Arai defeats Pan Hui via Unanmous Decision.

—————————————————————

Hikaru Aono vs Anna Kiriyama
DEEP JEWELS 19, Shinjuku FACE, Tokyo, Japan
Hikaru Aono / UD
Atomweight, 2x5. Hikaru Aono defeats Anna Kiriyama via Unanmous Decision.

—————————————————————

Jennifer Gonzalez Araneda vs Preeti Shah
SFL 2018 Semi Finals: Bengaluru Tigers vs Delhi Heroes, SFL Arena, Mumbai, India
Jennifer Gonzalez Araneda / Armbar R1
Flyweight, 3x5. Jennifer Gonzalez Araneda defeats Preeti Shah via Armbar at 1:51 of round 1.

—————————————————————

Amateur
Casey O'Neill vs Rianne Ware
Eternal MMA 31, WA Italian Club, Perth, Australia
Casey O'Neill / TKO R1
Strawweight, 3x3. Casey O'Neill defeats Rianne Ware via TKO (Punches) at 2:38 of round 1.

—————————————————————

Amateur
Kristy Obst vs Stacey Ward
Eternal MMA 31, WA Italian Club, Perth, Australia
Kristy Obst / UD
121lbs, 3x3. Kristy Obst defeats Stacey Ward via Unanimous Decision.

—————————————————————

Chiara Penco vs Danella Eliasov
EFC Worldwide 67, Carnival City, Johannesburg, South Africa
Chiara Penco† / Choke R4
Strawweight, 5x5. Chiara Penco defeats Danella Eliasov via Triangle Choke at 1:35 of round 4 to win the EFC Worldwide Vacant Strawweight Championship title.

—————————————————————

Amateur
Camila Buron vs Cecilia Alvez
Torneo Abierto de MMA, Polideportivo Norte, Bahia Blanca, Buenos Aires, Argentina
Camila Buron
Strawweight, 2x3. Camila Buron defeats Cecilia Alvez.

—————————————————————

Amateur
Maria Eugenia Zbrun vs Gabriela Naemat
Torneo Abierto de MMA, Polideportivo Norte, Bahia Blanca, Buenos Aires, Argentina
Maria Eugenia Zbrun
Bantamweight, 2x3. Maria Eugenia Zbrun defeats Gabriela Naemat.

—————————————————————

Amateur
Anna Astvik vs Amy O'Mara
Battle Arena 50, Edgbaston Stadium, Birmingham, England
Anna Astvik† / UD
Strawweight, 5x3. Anna Astvik defeats Amy O'Mara via Unanimous Decision to win the Battle Arena MMA Strawweight Championship title.

—————————————————————

Amateur
Milly Horkan vs Nicole Lewis
Machine MMA 21, Stanley Civic Hall, Stanley, Durham, England
Milly Horkan / KO/TKO R2
137lbs, 3x3. Milly Horkan defeats Nicole Lewis via KO/TKO at 2:42 of round 2.

—————————————————————

Amateur
Liv Taylor vs Nicola Knight
Machine MMA 21, Stanley Civic Hall, Stanley, Durham, England
Liv Taylor / UD
112lbs, 3x3. Liv Taylor defeats Nicola Knight via Unanimous Decision.

—————————————————————

Jade Barker vs Fee Chrystall
On Top: March Mayhem, On-X Sports Centre, Linwood, Scotland
Jade Barker / KO/TKO R2
Strawweight, 3x5. Jade Barker defeats Fee Chrystall via KO/TKO in round 2.

—————————————————————

Camila Rivarola vs Sophia Haddouche
100% Fight 34, Japy Gymnasium, Paris, France
Camila Rivarola / UD
121lbs, 3x5. Camila Rivarola defeats Sophia Haddouche via Unanimous Decision.

—————————————————————

Zaira Dyshekova vs Anastasia Nikolaeva
GTC 3: Golden Team Championship 3, Palace of Sports Triumph, Lyubertsy, Russia
Zaira Dyshekova / TKO R1
Bantamweight, 2x5. Zaira Dyshekova defeats Anastasia Nikolaeva via TKO (Punches) in round 1.

—————————————————————

Luana Pinheiro vs Jessica Rodrigues
Federação Fight 7, Hotel Ouro Minas, Belo Horizonte, Minas Gerais, Brazil
Luana Pinheiro / RNC R1
Strawweight, 3x5. Luana Pinheiro defeats Jessica Rodrigues via Rear-Naked Choke at 2:37 of round 1.

—————————————————————

Flaviana Moreira vs Veronika Fedotova
Federação Fight 7, Hotel Ouro Minas, Belo Horizonte, Minas Gerais, Brazil
Flaviana Moreira / UD
126lbs, 3x5. Flaviana Moreira defeats Veronika Fedotova via Unanimous Decision.

—————————————————————

Amateur
Stephanie Luciano vs Ana Carolina
Federação Fight 7, Hotel Ouro Minas, Belo Horizonte, Minas Gerais, Brazil
Stephanie Luciano / UD
121lbs, 3x3. Stephanie Luciano defeats Ana Carolina via Unanimous Decision.

—————————————————————

Amateur
Kênia Santana vs Elisandra Ferreira
Federação Fight 7, Hotel Ouro Minas, Belo Horizonte, Minas Gerais, Brazil
Kênia Santana / TKO R3
Strawweight, 3x3. Kênia Santana defeats Elisandra Ferreira via TKO at 0:45 of round 3.

—————————————————————

Patricia Adria vs Joicy Tabosa
Amazon Talent 8, Academia Atala, Manaus, Amazonas, Brazil
Patricia Adria / UD
Strawweight, 3x5. Patricia Adria defeats Joicy Tabosa via Unanimous Decision.

—————————————————————

Larissa Raywry vs Sabrina Andrade
Amazon Talent 8, Academia Atala, Manaus, Amazonas, Brazil
Larissa Raywry / KO/TKO R1
126lbs, 3x5. Larissa Raywry defeats Sabrina Andrade via Unanimous Decision.

—————————————————————

Evelin Gomes vs Shirley Duarte
Pará Fight 1, Ginásio do NEL, Belem, Para, Brazil
Evelin Gomes / KO R1
126lbs, 3x5. Evelin Gomes defeats Shirley Duarte via KO (Punch) at 2:35 of round 2.

—————————————————————

Ketlen Souza vs Andréia Cerdeira
Mr. Cage 34, Jevian Festas & Eventos, Manaus, Amazonas, Brazil
Ketlen Souza† / RNC R2
Strawweight, 3x5. Ketlen Souza defeats Andréia Cerdeira via Rear-Naked Choke at 2:50 of round 2 to win the Mr. Cage Vacant Strawweight Championship title.

—————————————————————

Anne Veriato vs Railson Paixão
Mr. Cage 34, Jevian Festas & Eventos, Manaus, Amazonas, Brazil
Anne Veriato / UD
Strawweight, 3x5. Anne Veriato defeats Railson Paixão via Unanimous Decision.

—————————————————————

Amateur
Alexis Flaherty vs Meghan Hertzog
Elite Warrior Challenge 15: Mayhem, Elite Warrior Challenge 15: Mayhem, Salem, Virginia, United States
Alexis Flaherty / UD
Atomweight, 3x3. Alexis Flaherty defeats Meghan Hertzog via Unanimous Decision.

—————————————————————

Amateur
Laurie Ashby vs Kaela Gonzalez
Rocks Xtreme MMA 23, American Bank Center, Corpus Christi, Texas, United States
Laurie Ashby / Armbar R2
Flyweight, 3x3. Laurie Ashby defeats Kaela Gonzalez via Armbar at 1:23 of round 2.

—————————————————————

Amateur
Byelka Soto vs Molly Perkins
SCL: Fight Night 6, Ramada Rapid City, Rapid City, South Dakota, United States
Byelka Soto / TKO R1
Bantamweight, 3x3. Byelka Soto defeats Molly Perkins via TKO (Punches) at 0:19 of round 1.

—————————————————————

Amateur
Amy Brandt vs Ryann Baustadt
SCL: Fight Night 6, Ramada Rapid City, Rapid City, South Dakota, United States
Amy Brandt / TKO R1
Bantamweight, 3x3. Amy Brandt defeats Ryann Baustadt via TKO (Punches) at 2:41 of round 1.

—————————————————————

Amateur
Elle Wagman vs Hannah Jackson
ShoFIGHT: Ultimatum, The White House Theatre, Branson, Missouri, United States
Elle Wagman / TKO R2
Strawweight, 3x3. Elle Wagman defeats Hannah Jackson via TKO (Punches) at 1:59 of round 2.

—————————————————————

Kristine Ion-Rood vs Imari Claude
Caged Aggression 21: Night 2, The RiverCenter, Davenport, Iowa, United States
Kristine Ion-Rood / Verbal R1
Welterweight, 3x5. Kristine Ion-Rood defeats Imari Claude via Verbal at 5:00 of round 1.

—————————————————————

Desiree Yanez vs Carmella James
XKO 40, Gas Monkey Live, Dallas, Texas, United States
Desiree Yanez / RNC R3
Flyweight, 3x5. Desiree Yanez defeats Carmella James via Rear-Naked Choke at 1:36 of round 3.

—————————————————————

Amateur
Meghan Sekone-Fraser vs Sherlonia Grace
XKO 40, Gas Monkey Live, Dallas, Texas, United States
Meghan Sekone-Fraser / UD
160lbs, 3x3. Meghan Sekone-Fraser defeats Sherlonia Grace via Unanimous Decision.

—————————————————————

Amateur
Tenika Waldroup vs Loren Gliha
XKO 40, Gas Monkey Live, Dallas, Texas, United States
Tenika Waldroup / UD
Flyweight, 3x3. Tenika Waldroup defeats Loren Gliha via Unanimous Decision.

—————————————————————

Amateur
Sarah Scott vs Taylor Pace
XKO 40, Gas Monkey Live, Dallas, Texas, United States
Sarah Scott / UD
Bantamweight, 3x3. Sarah Scott defeats Taylor Pace via Unanimous Decision.

—————————————————————

Amateur
Lorren Dullum vs Penny McMahon
Ax Fighting 65: Spring Break, Edmonds Community College, Lynnwood, Washington, United States
Lorren Dullum / UD
Bantamweight, 3x3. Lorren Dullum defeats Penny McMahon via Unanimous Decision.

—————————————————————

Alexa Conners vs Carina Damm
Beatdown 21, 4 Bears Casino, New Town, North Dakota, United States
Alexa Conners / TKO R3
Bantamweight, 3x5. Alexa Conners defeats Carina Damm via TKO (Punches) at 4:27 of round 3.

—————————————————————

Natalia Silva vs Raquel Santiago
Fight Club MMA 5, Bocaiuva, Minas Gerais, Brazil
Natalia Silva / Armbar R1
126lbs, 3x5. Natalia Silva defeats Raquel Santiago via Armbar at 1:04 of round 1.

—————————————————————

Sarah Payant vs Jessica Borga
Premier FC 25, Chez Josef, Agawam, Massachusetts, United States
Sarah Payant / TKO R2
Bantamweight, 3x5. Sarah Payant defeats Jessica Borga via TKO at 1:33 of round 2.

—————————————————————

Destiny Quinones vs Lisa Blaine
Premier FC 25, Chez Josef, Agawam, Massachusetts, United States
Destiny Quinones / UD
120lbs, 3x5. Destiny Quinones defeats Lisa Blaine via Unanimous Decision.

—————————————————————

Amateur
Allah Podolyaka vs Anna Yagmurdzhi
Cup Of Donetsk 2018, Kramatorsk, Ukraine
Allah Podolyaka
146lbs, 3x3. Allah Podolyaka defeats Anna Yagmurdzhi.

—————————————————————

Amateur
Harolyn Presinal vs Teresa Quiñoñes
Liga de Oro MMA-Do: Sexto Round, Galería 360, Santo Domingo, Republica Dominicana
Harolyn Presinal / SD
146lbs, 3x3. Harolyn Presinal defeats Teresa Quiñoñes via Split Decision.

—————————————————————

Amateur
Janyth Glendening vs Crystal Correa
Rage in the Cage OKC 57, Sugar Creek Casino Event Center, Hinton, Oklahoma, United States
Janyth Glendening / UD
165lbs, 3x3. Janyth Glendening defeats Crystal Correa via Unanimous Decision.

—————————————————————

Mar 11
Sunday

Maiara Alves vs Kiran Singh
SFL 2018 Semi Finals: Haryana Sultans Vs U.P. Nawabs, SFL Arena, Mumbai, India
Maiara Alves / DQ R1
Flyweight, 3x5. Maiara Alves defeats Kiran Singh via Disqualification (Kicks to Head of Grounded Fighter) at 3:12 of round 1.

—————————————————————

Amateur
Kristi Garr vs Anna Somers
Fight Card Entertainment: Ruthless, Joe's Live, Rosemont, Illinois, United States
Kristi Garr / UD
Atomweight, 3x3. Kristi Garr defeats Anna Somers via Unanimous Decision.

—————————————————————

Mariya Suzuki vs Hyo Kyung Song
Angel's Fighting 6: The Leap of Angel's, KBS Sports World Arena, Seoul, South Korea
Mariya Suzuki / TKO R1
Flyweight, 3x5. Mariya Suzuki defeats Hyo Kyung Song via TKO (Punches) at 1:40 of round 1.

—————————————————————

Mar 16
Friday

Amateur
Ashleigh Martin vs Amanda Chan
JUST Challenge: Hong Kong 2, Southorn Indoor Stadium, Wan Chai, Hong Kong
Ashleigh Martin / TKO R1
Bantamweight, 3x3. Ashleigh Martin defeats Amanda Chan via TKO (Punches) at 2:38 of round 1.

—————————————————————

Amateur
Nelida Martinez vs Jade Elkind
KOTC: Future Legends 40, Silver Legacy Resort and Casino, Reno, Nevada, United States
Nelida Martinez / UD
Strawweight, 3x3. Nelida Martinez defeats Jade Elkind via Unanimous Decision.

—————————————————————

Jasmine Crawford vs Candace Maricle
Rite of Passage 3, Horseshoe Casino, Bossier City, Louisiana, United States
Jasmine Crawford / UD
Bantamweight, 3x5. Jasmine Crawford defeats Candace Maricle via Unanimous Decision.

—————————————————————

Amateur
Chassidy McMillon vs Hailey Hobbs
Rite of Passage 3, Horseshoe Casino, Bossier City, Louisiana, United States
Chassidy McMillon / SD
Atomweight, 3x3. Chassidy McMillon defeats Hailey Hobbs via Split Decision.

—————————————————————

Amateur
Jeniece Gamez vs Cade Dement
Rite of Passage 3, Horseshoe Casino, Bossier City, Louisiana, United States
Jeniece Gamez / Choke R3
Bantamweight, 3x3. Jeniece Gamez defeats Cade Dement via Guillotine Choke at 1:53 of round 3.

—————————————————————

Mar 17
Saturday

Jennifer Gonzalez Araneda vs Kiran Singh
SFL 2018 Grand Finale: U.P. Nawabs Vs Delhi Heroes, SFL Arena, Delhi India
Jennifer Gonzalez Araneda / RNC R1
Flyweight, 3x3. Jennifer Gonzalez Araneda defeats Kiran Singh via Rear-Naked Choke at 1:49 of round 1.

—————————————————————

Amateur
Weronika Eszer vs Marta Wojdat
ALMMA 145: Puchar Wielkopolski 2018, Hala Widowiskowo-Sportowa, Puszczykowo, Poland
Weronika Eszer† / Armbar R1
146lbs, 1x4. Weronika Eszer defeats Marta Wojdat via Armbar at 2:51 of round 1 to win the Tournament Championship title.

—————————————————————

Amateur
Marta Wojdat vs Estera Grabara
ALMMA 145: Puchar Wielkopolski 2018, Hala Widowiskowo-Sportowa, Puszczykowo, Poland
Marta Wojdat / Armbar R1
146lbs, 1x4. Marta Wojdat defeats Estera Grabara via Armbar at 1:33 of round 1.

—————————————————————

Amateur
Weronika Eszer vs Marta Rodzik
ALMMA 145: Puchar Wielkopolski 2018, Hala Widowiskowo-Sportowa, Puszczykowo, Poland
Weronika Eszer / Armbar R1
146lbs, 1x4. Weronika Eszer defeats Marta Rodzik via Armbar at 0:34 of round 1.

—————————————————————

Aleksandra Ikonnikova vs Nina Parkhomenko
Fireball Fight Club: Fireball Grand Battle 1, Grand Hall Siberia, Krasnoyarsk, Russia
Aleksandra Ikonnikova / TKO R1
Featherweight, 3x5. Aleksandra Ikonnikova defeats Nina Parkhomenko via TKO (Corner Stoppage) at 5:00 of round 1.

—————————————————————

Cindy Dandois vs Irén Rácz
Staredown 12, Deurne Expo Hall, Deurne, Antwerp, Belgium
Cindy Dandois / TKO R2
146lbs, 3x5. Cindy Dandois defeats Irén Rácz via TKO (Punches) in round 2.

—————————————————————

Eva Dourthe vs Mellony Geugjes
European Beatdown 3, Mons Arena, Mons, Belgium
Eva Dourthe / UD
Strawweight, 3x5. Eva Dourthe defeats Mellony Geugjes via Unanimous Decision.

—————————————————————

Anne Angèle Cady vs Sarah Lahouazi
Gladiator Fighting Arena 10, Salle Pablo Neruda, Nimes, France
Anne Angèle Cady / TKO R2
123lbs, 3x5. Anne Angèle Cady defeats Sarah Lahouazi via TKO (Retirement) at 5:00 of round 2.

—————————————————————

Kendra Wilczynski vs Melanie Jaquerez
Hard Fighting Championship 13, Grand Casino Basel, Basel, Switzerland
Draw
198lbs, 3x5. Kendra Wilczynski and Melanie Jaquerez fought to a Draw (Decision).

—————————————————————

Veronika Rodová vs Judyta Rymarzak-Niepogoda
Oktagon 5,  Zimní Stadion Ostrava-Poruba, Ostrava, Czech Republic
Veronika Rodová / TKO R2
132lbs, 3x5. Veronika Rodová defeats Judyta Rymarzak-Niepogoda via (TKO (Punches) at 3:12 of round 2.

—————————————————————

Amateur
Alyssa Pallen vs Alicia Degmetich
The Titans Cage 18, McClellan Conference Center, McClellan Park, California, United States
Alyssa Pallen / TKO R3
Bantamweight, 3x2. Alyssa Pallen defeats Alicia Degmetich via TKO (Punches) at 1:07 of round 3.

—————————————————————

Lara Procópio vs Mariana Morais
Shooto Brasil 81, Upper Arena, Rio de Janeiro, Rio de Janeiro, Brazil
Lara Procópio† / UD
Bantamweight, 3x5. Lara Procópio defeats Mariana Morais via Unanimous Decision to win the Shooto Brazil Vacant Bantamweight Championship title.

—————————————————————

Amateur
Alli Price vs Rosselyn Chavira
RUF MMA 24, Twin Arrows Casino Resort, Flagstaff, Arizona, United States
Alli Price / TKO R2
Bantamweight, 3x3. Alli Price defeats Rosselyn Chavira via TKO (Punches) at 2:22 of round 2.

—————————————————————

Amateur
Zoey Grijalva vs Faith Carr
RUF MMA 24, Twin Arrows Casino Resort, Flagstaff, Arizona, United States
Zoey Grijalva / TKO R1
Featherweight, 3x3. Zoey Grijalva defeats Faith Carr via TKO (Punches) at 0:26 of round 1.

—————————————————————

Amateur
Cora Wilson vs Melody McGill
Pyramid Fights 6, Batesville Community Center, Batesville, Arkansas, United States
Cora Wilson / UD
Flyweight, 3x3. Cora Wilson defeats Melody McGill via Unanimous Decision.

—————————————————————

Amateur
Hannah Guy vs Kendal Holowell
SHP 49, Trotter Convention Center, Columbus, Mississippi, United States
Hannah Guy† / Decision
Strawweight, 5x3. Hannah Guy defeats Kendal Holowell via Decision to win the SHP Strawweight Championship title.

—————————————————————

Amateur
Gabby Lopez vs Molly Maxwell
559 Fights 63: Taylor vs. Compton, Double Tree by Hilton Hotel, Fresno, California, United States
Gabby Lopez / TKO R3
Strawweight, 3x2. Gabby Lopez defeats Molly Maxwell via TKO (Punches) at 0:12 of round 3.

—————————————————————

Amateur
Megan Wallace vs Amber Blevins
Bayfront Brawl 5, Bayfront Convention Center, Erie, Pennsylvania, United States
Megan Wallace / SUB. R2
Flyweight, 3x3. Megan Wallace defeats Amber Blevins via Submission (Strikes) at 1:41 of round 2.

—————————————————————

Jamey-Lyn Horth vs Coralie Dixon
BFL Fight Night 54, Hard Rock Casino, Coquitlam, British Columbia
Jamey-Lyn Horth / TKO R2
Flyweight, 3x5. Jamey-Lyn Horth defeats Coralie Dixon via TKO (Punches) at 2:26 of round 2.

—————————————————————

Amateur
Stephanie Hernandez vs Brittany Guillemin
MTF 1, Eccles Ice Arena, Logan, Utah, United States
Stephanie Hernandez† / RNC R3
Strawweight, 3x3. Stephanie Hernandez defeats Brittany Guillemin via Rear-Naked Choke at 1:05 of round 3 to win the MTF Strawweight Championship title.

—————————————————————

Amateur
Xasha Lopez vs Jade Jacobsen
MTF 1, Eccles Ice Arena, Logan, Utah, United States
Xasha Lopez / TKO R3
195lbs, 3x3. Xasha Lopez defeats Jade Jacobsen via TKO (Punches) at 2:08 of round 3.

—————————————————————

Mar 18
Sunday

Amateur
Anne Wilson vs Alish Smith
2018 IMMAF Oceania Open Championships: Day 2, Melbourne Convention & Exhibition Centre, Melbourne, Australia
Anne Wilson† / UD
Flyweight, 3x3. Anne Wilson defeats Alish Smith via Unanimous Decision to win the Tournament Championship title.

—————————————————————

Amateur
Amber Thompson vs Angelica Silva
2018 IMMAF Oceania Open Championships: Day 2, Melbourne Convention & Exhibition Centre, Melbourne, Australia
Amber Thompson† / RNC R1
Bantamweight, 3x3. Amber Thompson defeats Angelica Silva via Rear-Naked Choke at 1:10 of round 1 to win the Tournament Championship title.

—————————————————————

Amateur
Solito Giulia vs Annamaria Rifino
Lutador 4, Palestra Comunale, Manduria, Italy
Solito Giulia / SUB. R1
121lbs, 2x4. Solito Giulia defeats Annamaria Rifino via Submission in round 1.

—————————————————————

Larissa Mayara Carvalho vs Maria Cristina
Gladiator CF 34, Sistema X, Curitiba, Parana, Brazil
Larissa Mayara Carvalho / RNC R1
Strawweight, 3x5. Larissa Mayara Carvalho defeats Maria Cristina via Rear-Naked Choke at 2:36 of round 1.

—————————————————————

Mar 23
Friday

Denice Zamboanga vs Hye Sun Kim
URCC: BETS 5, Casino Filipino Pavillion, Manila, Philippines
Denice Zamboanga / Armbar R2
Strawweight, 3x5. Denice Zamboanga defeats Hye Sun Kim via Armbar in round 2.

—————————————————————

Izabela Badurek vs Barbara Nalepka
Thunderstrike Fight League 13: Noxy Night, Hala Globus, Lublin, Poland
Izabela Badurek / TKO R3
130lbs, 3x5. Izabela Badurek defeats Barbara Nalepka via TKO (Punches) at 2:30 of round 3.

—————————————————————

Amateur
Anna Tarsińska vs Monika Kędzierska
Thunderstrike Fight League 13: Noxy Night, Hala Globus, Lublin, Poland
Anna Tarsińska / SD
143lbs, 3x3. Anna Tarsińska defeats Monika Kędzierska via Split Decision.

—————————————————————

Amateur
Heather Hoff vs Raelynn Wellman
CCC: Grudge Match, The Roxie Spokane, Spokane, Washington, United States
-
3x3.

—————————————————————

Mar 24
Saturday

Ana Palacios vs Brenda Arias
CRF 28, Grand Oasis Cancun, Cancun, Quintana Roo, Mexico
Draw
110lbs, 3x5. Ana Palacios and Brenda Arias fought to a Draw (Decision).

—————————————————————

Angelie Sabanal vs Rika Ishige
ONE Championship: Iron Will, Impact Arena, Bangkok, Thailand
Angelie Sabanal / UD
Atomweight, 3x5. Angelie Sabanal defeats Rika Ishige via Unanimous Decision.

—————————————————————

Amateur
Cynthia Wu vs Chelsea Watkins
The Crucible: 2018 March Qualifiers, Bishop Challoner Sports Complex Dojo, Birmingham, England
Cynthia Wu / RNC R2
Flyweight, 3x3. Cynthia Wu defeats Chelsea Watkins via Rear-Naked Choke at 1:03 of round 2.

—————————————————————

Amateur
Jess Barker vs Tracy Turner
The Crucible: 2018 March Qualifiers, Bishop Challoner Sports Complex Dojo, Birmingham, England
Jess Barker / UD
Featherweight, 3x3. Jess Barker defeats Tracy Turner via Unanimous Decision.

—————————————————————

Amateur
Emily Badmaev vs Shannon Troup
Headhunters FC, Grangemouth Sports Complex, Grangemouth, Scotland
Emily Badmaev / SUB. R3
Strawweight, 3x3. Emily Badmaev defeats Shannon Troup via Submission in round 3.

—————————————————————

Larissa Pacheco vs Karolline Rosa
WOCS 49, Hotel Laghetto Stilo, Rio de Janeiro, Rio de Janeiro, Brazil
Larissa Pacheco† / Choke R2
146lbs, 3x5. Larissa Pacheco defeats Karolline Rosa via Guillotine Choke at 2:59 of round 2 to win the WOCS Vacant Featherweight Championship title.

—————————————————————

Amateur
Tatiana Campos vs Maria Carolina Joia
WOCS 49, Hotel Laghetto Stilo, Rio de Janeiro, Rio de Janeiro, Brazil
Tatiana Campos / UD
126lbs, 3x3. Tatiana Campos defeats Maria Carolina Joia via Unanimous Decision.

—————————————————————

Amateur
Stacy Moran vs Thera Barnett
Dragon House 28, Kezar Pavillion, San Francisco, California, United States
Stacy Moran / UD
Strawweight, 3x3. Stacy Moran defeats Thera Barnett via Unanimous Decision.

—————————————————————

Amateur
Namika Miller vs Dorothy Godwin
864 Fighting Championship: Fight 3, Greenville Shriner's Club, Greenville, South Carolina, United States
Namika Miller / UD
Lightweight, 3x3. Namika Miller defeats Dorothy Godwin via Unanimous Decision.

—————————————————————

Amateur
Jennifer Clausius vs Kanisca Feliciano
The Road to M-1 Global, Wilma Rudolph Event Center, Clarksville, Tennessee, United States
Jennifer Clausius / UD
Strawweight, 3x3. Jennifer Clausius defeats Kanisca Feliciano via Unanimous Decision.

—————————————————————

Amateur
Mikaela Carpenter vs Triana Lynch
Iron Boy MMA 10, Celebrity Theatre, Phoenix, Arizona, United States
Mikaela Carpenter / Armbar R1
Strawweight, 3x3. Mikaela Carpenter defeats Triana Lynch via Armbar at 2:22 of round 1.

—————————————————————

Erin Blanchfield vs Whittany Pyles
CFFC 70, Borgata Hotel & Spa, Atlantic City, New Jersey, United States
Erin Blanchfield / TKO R1
Flyweight, 3x5. Erin Blanchfield defeats Whittany Pyles via TKO (Doctor Stoppage) at 5:00 of round 1.

—————————————————————

Amateur
Ebony Ivory vs Gabrielle Finley
OnPoint MMA: Texoma Throwdown, Kelley Field House, Atoka, Oklahoma, United States
Ebony Ivory / TKO R1
Bantamweight, 3x3. Ebony Ivory defeats Gabrielle Finley via TKO (Did not Answer Bell) at 3:00 of round 1.

—————————————————————

Amateur
Jen Pomante vs Katie Dihle
Big John's MMA: Northern Comeback, Kewadin Casino, Sault Ste Marie, Michigan, United States
Jen Pomante / Armbar R2
Flyweight, 3x3. Jen Pomante defeats Katie Dihle via Armbar at 0:52 of round 2.

—————————————————————

Amateur
Kristi Garr vs Kayla McRorie
Big John's MMA: Northern Comeback, Kewadin Casino, Sault Ste Marie, Michigan, United States
Kristi Garr / Armbar R1
Atomweight, 3x3. Kristi Garr defeats Kayla McRorie via Armbar at 2:05 of round 1.

—————————————————————

Amateur
Kasey Spencer vs Tara Worley
Big John's MMA: Northern Comeback, Kewadin Casino, Sault Ste Marie, Michigan, United States
Kasey Spencer / UD
Bantamweight, 3x3. Kasey Spencer defeats Tara Worley via Unanimous Decision.

—————————————————————

Amateur
Robin Stevenson vs Emma Horner
Big John's MMA: Northern Comeback, Kewadin Casino, Sault Ste Marie, Michigan, United States
Robin Stevenson / SD
Flyweight, 3x3. Robin Stevenson defeats Emma Horner via Split Decision.

—————————————————————

Amateur
Atty Belanger vs Jade Ayotte
Big John's MMA: Northern Comeback, Kewadin Casino, Sault Ste Marie, Michigan, United States
Atty Belanger / UD
140lbs, 3x3. Atty Belanger defeats Jade Ayotte via Unanimous Decision.

—————————————————————

Amateur
Gabrielle Donate vs Chelsea Johnson
Rise of a Warrior 22, Havert L. Fenn Center, Ft. Pierce, Florida, United States
-
Strawweight, 3x3.

—————————————————————

Amateur
Toni Tallman vs Skylar Mann
V3 Fights 67, Minglewood Hall, Memphis, Tennessee, United States
Toni Tallman / UD
140lbs, 3x3. Toni Tallman defeats Skylar Mann via Unanimous Decision.

—————————————————————

Amateur
Deshimar Rodriguez vs Demetria Miller
V3 Fights 67, Minglewood Hall, Memphis, Tennessee, United States
Deshimar Rodriguez / SUB. R2
Strawweight, 3x3. Deshimar Rodriguez defeats Demetria Miller via Submission (Verbal) at 0:53 of round 2.

—————————————————————

Amateur
Cameron Pollard vs Shelby Davis
V3 Fights 67, Minglewood Hall, Memphis, Tennessee, United States
Cameron Pollard / SUB. R2
Bantamweight, 3x3. Cameron Pollard defeats Shelby Davis via Submission (Verbal) at 3:00 of round 2.

—————————————————————

Amateur
Kelsey Gilmore vs Jonna Wood
Revolution Fight Series 20: Rise of Warriors, Signal Knob Recreation Center, Strasburg, Virginia, United States
Kelsey Gilmore† / TKO R3
Flyweight, 5x3. Kelsey Gilmore defeats Jonna Wood via TKO (Referee Stoppage from Strikes) at 1:01 of round 3 to win the RFS Flyweight Championship title.

—————————————————————

Amateur
Brigid Chase vs Larkyn Dasch
Pinnacle FC 16, Printscape Arena at Southpointe, Canonsburg, Pennsylvania, United States
Brigid Chase† / SUB. R3
Flyweight, 3x3. Brigid Chase defeats Larkyn Dasch via Submission (Verbal) at 2:55 of round 3 to win the PFC Flyweight Championship title.

—————————————————————

Amateur
Meghan Williams vs Larkyn Dasch
Pinnacle FC 16, Printscape Arena at Southpointe, Canonsburg, Pennsylvania, United States
Meghan Williams / UD
Strawweight, 3x2. Meghan Williams defeats Hailey Hoard via Unanimous Decision.

—————————————————————

Amateur
Sydney Ross vs Lydia Warren
Pinnacle FC 16, Printscape Arena at Southpointe, Canonsburg, Pennsylvania, United States
Sydney Ross / RNC R1
Flyweight, 3x2. Sydney Ross defeats Lydia Warren via Rear-Naked Choke at 1:30 of round 1.

—————————————————————

Miki Rogers vs Brianna Smith
Atlas Fights 32, IP Casino Resort, Biloxi, Mississippi, United States
Miki Rogers / SUB. R1
120lbs, 3x5. Miki Rogers defeats Brianna Smith via Submission at 2:43 of round 1.

—————————————————————

Amateur
Cade Dement vs Rachel Cain
Atlas Fights 32, IP Casino Resort, Biloxi, Mississippi, United States
Cade Dement / KO R2
Bantamweight, 3x3. Cade Dement defeats Rachel Cain via KO (Punch) at 2:52 of round 2.

—————————————————————

Virna Jandiroba vs Mizuki Inoue
Invicta FC 28: Inoue vs. Jandiroba, Union Event Center, Salt Lake City, Utah, United States
Virna Jandiroba† / SD
Strawweight, 5x5. Virna Jandiroba defeats Mizuki Inoue via Split Decision to win the Invicta FC Vacant Strawweight Championship title.

—————————————————————

DeAnna Bennett vs Karina Rodriguez
Invicta FC 28: Inoue vs. Jandiroba, Union Event Center, Salt Lake City, Utah, United States
DeAnna Bennett / SD
127lbs, 3x5. DeAnna Bennett defeats Karina Rodriguez via Split Decision.

—————————————————————

Milana Dudieva vs Christina Marks
Invicta FC 28: Inoue vs. Jandiroba, Union Event Center, Salt Lake City, Utah, United States
Milana Dudieva / TKO R2
Flyweight, 3x5. Milana Dudieva defeats Christina Marks via TKO (Punches) at 3:57 of round 2.

—————————————————————

Pearl Gonzalez vs Kali Robbins
Invicta FC 28: Inoue vs. Jandiroba, Union Event Center, Salt Lake City, Utah, United States
Pearl Gonzalez / UD
Strawweight, 3x5. Pearl Gonzalez defeats Kali Robbins via Unanimous Decision.

—————————————————————

Minna Grusander vs Fernanda Priscila
Invicta FC 28: Inoue vs. Jandiroba, Union Event Center, Salt Lake City, Utah, United States
Minna Grusander / TKO R2
Atomweight, 3x5. Minna Grusander defeats Fernanda Priscila via TKO (Punches) at 4:26 of round 2.

—————————————————————

Kal Schwartz vs Kay Hansen
Invicta FC 28: Inoue vs. Jandiroba, Union Event Center, Salt Lake City, Utah, United States
Kal Schwartz / TKO R2
Strawweight, 3x5. Kal Schwartz defeats Kay Hansen via TKO (Punches) at 4:27 of round 2.

—————————————————————

Kerri Kenneson vs Chelsea Chandler
Invicta FC 28: Inoue vs. Jandiroba, Union Event Center, Salt Lake City, Utah, United States
Kerri Kenneson / UD
Bantamweight, 3x5. Kerri Kenneson defeats Chelsea Chandler via Unanimous Decision.

—————————————————————

Jillian DeCoursey vs Rebekah LeVine
Invicta FC 28: Inoue vs. Jandiroba, Union Event Center, Salt Lake City, Utah, United States
Jillian DeCoursey / UD
Atomweight, 3x5. Jillian DeCoursey defeats Rebekah LeVine via Unanimous Decision.

—————————————————————

Tracy Cortez vs Kaytlin Neil
Invicta FC 28: Inoue vs. Jandiroba, Union Event Center, Salt Lake City, Utah, United States
Tracy Cortez / UD
Flyweight, 3x5. Tracy Cortez defeats Kaytlin Neil via Unanimous Decision.

—————————————————————

Amateur
Sayuri Yamaguchi vs Kainami Maruyama
GRANDSLAM 7 ROYAL, Differ Ariake, Tokyo, Japan
Sayuri Yamaguchi / UD
Flyweight, 2x3. Sayuri Yamaguchi defeats Kainami Maruyama via Unanimous Decision.

—————————————————————

Mar 25
Sunday

Raika Emiko vs Seul Gi Jeon
GRANDSLAM 7: Way of the Cage, Differ Ariake, Tokyo, Japan
Raika Emiko / UD
Flyweight, 2x5. Raika Emiko defeats Seul Gi Jeon via Unanimous Decision.

—————————————————————

Mar 28
Wednesday

Wendy Rodriguez vs Carolyn Biskup
Alaska FC 138: Ryan vs. Lopez, Alaska Airlines Center, Anchorage, Alaska, United States
Wendy Rodriguez / TKO R1
130lbs, 3x5. Wendy Rodriguez defeats Carolyn Biskup via TKO (Punches) at 3:46 of round 1.

—————————————————————

Mar 30
Friday

Amateur
Eunice Ong vs Gloria Hoong
Malaysian Invasion 5: Grand Finals, Stadium Juara, Kuala Lumpur, Malaysia
Eunice Ong† / SD
Flyweight, 5x3. Eunice Ong defeats Gloria Hoong via Split Decision to win the vacant Tournament Championship title.

—————————————————————

Julia Borisova vs Liliya Shakirova
Fight Nights Global 85, Ice Sports Palace, Moscow, Russia
Julia Borisova / UD
Flyweight, 3x5. Julia Borisova defeats Liliya Shakirova via Unanimous Decision.

—————————————————————

Amateur
Christina Diaz vs Ashlee Gambino
Tuff-N-Uff: The Future Stars of MMA, Cox Pavillion, Las Vegas, Nevada, United States
Christina Diaz / KO R2
Flyweight, 3x2. Christina Diaz defeats Ashlee Gambino via KO (Head Kick) at 0:41 of round 2.

—————————————————————

Amateur
Bryana Larimer vs Chrissy Long
Midwest Fight League: Fight Knight 9, Knights Of Columbus Hall, Columbia, Missouri, United States
Bryana Larimer / TKO R2
165lbs, 3x3. Bryana Larimer defeats Chrissy Long via TKO (Punches) at 0:38 of round 2.

—————————————————————

Amateur
Codie Wareham vs Raina Zoerb
Victory FC: Fight Night Coco Key 2, Ramada Plaza Omaha Hotel and Convention Center, Omaha, Nebraska, United States
Codie Wareham / TKO R1
Flyweight, 3x3. Codie Wareham defeats Raina Zoerb via TKO (Punches) at 2:50 of round 1.

—————————————————————

Mar 31
Saturday

Jaymee Nievara vs Devon Holmes
Gladiator Challenge: Redemption, Thunder Valley Casino Resort, Lincoln, California, United States
Jaymee Nievara / RNC R1
3x3. Jaymee Nievara defeats Devon Holmes via Rear-Naked Choke at 0:46 of round 1.

—————————————————————

Yeonhwa Park vs Yulmi Choi
TFC DREAM 5: Korea vs Japan, Chung Cheong University Convention Center, Cheongju, South Korea
Yeonhwa Park / TKO R1
126lbs, 3x5. Yeonhwa Park defeats Yulmi Choi via TKO (Punches) at 4:19 of round 1.

—————————————————————

Anna Rudenko vs Victoria Khodko
N1: Championship of Contact Unions, Shadrinsk, Russia
Anna Rudenko / Armbar R1
Flyweight, 2x5. Anna Rudenko defeats Victoria Khodko via Armbar at 1:53 of round 1.

—————————————————————

Annabelle Merlier-Lemoine vs Mandy Deschamps
Knock Out Championship 11, Complexe Omnisports des Vauzelles, Châteaubernard, France
Annabelle Merlier-Lemoine / UD
123lbs, 3x5. Annabelle Merlier-Lemoine defeats Mandy Deschamps via Unanimous Decision.

—————————————————————

Stephanie Egger vs Eeva Siiskonen
Buddy MMA Clash 2, Alte Kreuzbleich Hall, St. Gallen, Switzerland
Stephanie Egger / TKO R1
140lbs, 3x5. Stephanie Egger defeats Eeva Siiskonen via TKO (Punches) at 2:07 of round 1.

—————————————————————

Amateur
Lizzy Gevers vs Hilke Heijmans
Atlas MMA 3: Showdown, Sportcentrum Sportvision, Eindhoven, Netherlands
Lizzy Gevers / TKO R2
3x3. Lizzy Gevers defeats Hilke Heijmans via TKO (Punches) in round 2.

—————————————————————

Viktoriya Shalimova vs Anna Emelyanenko
The Old Guard: Divizion 3,  Pavlovski posad, Russia
-
Bantamweight, 3x5.

—————————————————————

Aynagul Omurzakova vs Fatima Dudieva
The Old Guard: Divizion 3,  Pavlovski posad, Russia
-
Strawweight, 3x5.

—————————————————————

Rafaela Farache vs Hannyê Watson
MFC 1, Ginásio José Lins, Manaquiri, Amazonas, Brazil
Rafaela Farache / TKO R2
3x5. Rafaela Farache defeats Hannyê Watson via TKO (Punches) at 3:10 of round 2.

—————————————————————

Chelsea Bailey vs Kelly D'Angelo
Valor Fights 48: Nashville, Nashville Fairgrounds Arena, Nashville, Tennessee
Chelsea Bailey / UD
Strawweight, 3x5. Chelsea Bailey defeats Kelly D'Angelo via Unanimous Decision.

—————————————————————

Shannon Goughary vs Emilee Prince
Valor Fights 48: Nashville, Nashville Fairgrounds Arena, Nashville, Tennessee
Shannon Goughary / RNC R1
Strawweight, 3x5. Shannon Goughary defeats Emilee Prince via Rear-Naked Choke at 3:23 of round 1.

—————————————————————

Amateur
Sunni Shemwell vs Lacey Bryan
Cage Championships 59, Big Eagles Hall, Sullivan, Missouri, United States
Sunni Shemwell / SD
Strawweight, 3x3. Sunni Shemwell defeats Lacey Bryan via Split Decision.

—————————————————————

Tabatha Ann Watkins vs Rachael Smith
PFO: Vendetta, Gladwin Community Center, Gladwin, Michigan, United States
Tabatha Ann Watkins / Armbar R3
Strawweight, 3x5. Tabatha Ann Watkins defeats Rachael Smith via Armbar at 2:13 of round 3.

—————————————————————

Amateur
Megan Owen vs Amanda Labo
PFO: Vendetta, Gladwin Community Center, Gladwin, Michigan, United States
Megan Owen / Armbar R2
Flyweight, 3x3. Megan Owen defeats Amanda Labo via Armbar at 1:56 of round 2.

—————————————————————

Amateur
Maya Stewart vs Joy Thornburg
Shogun FC 2, National Guard Armory, Crossville, Tennessee, United States
Maya Stewart† / Choke R1
Lightweight, 5x3. Maya Stewart defeats Joy Thornburg via Guillotine Choke at 0:49 of round 1 to win the SFC Vacant Lightweight Championship title.

—————————————————————

Amateur
Kayla Kipp vs Jennifer Hicks
Honor FC 3: Operation Shockwave, Chapparells Event Center, Akron, Ohio, United States
Kayla Kipp† / UD
Atomweight, 3x3. Kayla Kipp defeats Jennifer Hicks via Unanimous Decision to win the HFC Atomweight Championship title.

—————————————————————

Amateur
Kristina Pettigrew vs Scarlette Flores
SSP Fight Night 39, The Commerce Casino, Commerce, California, United States
Kristina Pettigrew / SD
Bantamweight, 3x2. Kristina Pettigrew defeats Scarlette Flores via Split Decision.

—————————————————————

Amateur
Oneida Diaz vs Jasmine Pouncy
SSP Fight Night 39, The Commerce Casino, Commerce, California, United States
Oneida Diaz† / SUB. R1
Flyweight, 3x3. Oneida Diaz defeats Jasmine Pouncy via Submission at 2:01 of round 1 and successfully defended her SSP Flyweight Championship title.

—————————————————————

Amateur
Selena Lorigo vs Kiara Ramos
SSP Fight Night 39, The Commerce Casino, Commerce, California, United States
Selena Lorigo† / SD
Featherweight, 3x3. Selena Lorigo defeats Kiara Ramos via Split Decision to win the vacant Tournament Championship title.

—————————————————————

<< Prev Month Next Month >>

† = Title fight



Recommended content

Leave a Reply

Store
Skip to toolbar