Awakening
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

September Female Fight Fixtures and Results 2014

by Rew MitchellPosted on 1

Fixtures & Results

September
Female Fight Fixtures and Results

The most comprehensive list of female fights scheduled for September 2014 in the world.
192 fights / 27 countries
<< Prev Month Next Month >>

Including Boxing, MMA, Muay Thai and Submission Grappling. Updated daily, we're sure there are more happening around world with the explosion of WMMA, and we will eagerly add them as we come across them! Feel free to contact us if you have info on any other fights, or if you feel we have made an error.

Awakening-Patreon-long
 

Sep 4 (Thu)
Flag Boxing Kenia Enriquez (MEX) vs Mayela Perez (MEX) Crowne Plaza Hotel, San Diego, CA, USA wEnriquez / UD
8x2. Kenia Enriquez defeated Mayela Perez via Unanimous Decision.
Flag Boxing Jolene Blackshear (USA) vs Susan Reno (USA) Crowne Plaza Hotel, San Diego, CA, USA wBlackshear / KO R1
Light Flyweight, 6x2. Jolene Blackshear defeated Susan Reno via KO at 0:50 of R1
Flag Boxing Haley Pasion (USA) vs Jillian Lybarger (USA) Crowne Plaza Hotel, San Diego, CA, USA wPasion / MD
Super Bantamweight, 4x2, both athletes making their debuts. Haley Pasion defeated Jillian Lybarger via Majority Decision.
Sep 5 (Fri)
Flag Boxing
Aniya Seki (JPN) vs Claudia Ferenci (SVK) Salo', Lombardia, ITA wSeki / PTS
Bantamweight, 6x2. Aniya Seki defeats vs Claudia Ferenci via points.
Flag Boxing
Hasna Tukic (BIH) vs Manuela Zulj (HRV) Sports Complex Suncana Reka, Loznica, SRB wTukic / TKO R4
Lightweight, 10x2. Hasna Tukic defeats vs Manuela Zulj via TKO in R4.
Flag Boxing
Irma Balijagic Adler (BIH) vs Radana Knezevic (SRB) Sports Complex Suncana Reka, Loznica, SRB wAdler / TKO R2
Super Featherweight, 6x2. Irma Balijagic Adler defeats vs Radana Knezevic via TKO at 1:15 of R2.
Flag Boxing
Eileen Olszewski (USA) vs Christina Fuentes (USA) Masonic Temple, Brooklyn, New York, USA wDraw (Split)
Flyweight, 8x2. After 8 rounds, the bout was ruled a Draw (Split) on the judges' scorecard (78-74 | 75-77 | 76-76)
Flag MMA (Amateur)
Alex Stobbe (USA) vs Casi Jo Lee (USA) Dynasty Combat Sports 10, USA wBout cancelled
Flyweight (125 lbs), main card, 3x3
Flag MMA (Amateur)
Suzanne Gleed (USA) vs Buffy Rider Ogden (USA) SteelFist Fight Night 27, USA wBout cancelled
Catchweight bout (150 lbs), main card, 3x3
Flag MMA (Amateur) Tina Tela (TON) vs Jessica Bergstrom (USA) SteelFist Fight Night 27, USA wBergstrom / TKO R3
Catchweight bout (190 lbs), main card, 3x3. Jessica Bergstrom defeated Tina Tela via TKO at 0:21 of R3
Flag Muay Thai Sawsing Sor Sopit (THA) vs Mangonkaw Ponlamaiplawgatt Thailand wSor Sopit / Decision
Estimated to be at 56kg. Sawsing Sor Sopit defeats Mangonkaw Ponlamaiplawgatt via Decision.
Flag Muay Thai Jorina Baars (NLD)† vs Anke Van Gestel (BEL) Lion Fight 18, USA wBout cancelled 
Jorina Baars defends her Welterweight 66kg Title
Flag Muay Thai (Amateur)
Christine Ferea (USA) vs Ashley Burns (USA) Lion Fight 18, USA wFerea / TKO R1
125 lbs. Christine Ferea defeats Ashley Burns via TKO in R1. Last amateur bout for Ferea before turning pro
Sep 6 (Sat)
Flag Boxing Nicole Wesner (DEU) vs Kremena Petkova (BGR) Markthalle, Wismar, DEU wWesner / UD
Lightweight, 10x2. Nicole Wesner defeats Kremena Petkova via Unanimous Decision.
Flag Boxing Alicia Ashley (JAM)† vs Jackie Nava (MEX) Arena Ciudad de Mexico, Mexico City, DF, MEX wNava† / MD
Alicia Ashley defends her WBC Super Bantamweight Title for the 4th time, 10x2. Jackie Nava defeats Alicia Ashley via Majority Decision and claims her title and the interim WBA Super Bantamweight title.
Flag Boxing Mariana Juarez (MEX)†  vs Carla Romina Weiss (ARG) Arena Ciudad de Mexico, Mexico City, DF, MEX wJuarez / TKO R4
10x2. Mariana Juarez successfully defends her WBC Super Flyweight Title by defeating Carla Romina Weiss via TKO in R4
Flag Boxing Shannon Gunville (USA) vs Lilly Alvarado (USA) Belcourt, North Dakota, USA wGunville / UD
Super Featherweight, 4x2. Shannon Gunville defeats vs Lilly Alvarado via unanimous decision
Flag Boxing Sonya Three Fox (USA) vs Saxon Harrison (USA) Belcourt, North Dakota, USA wThree Fox / KO R2
Heavyweight, 4x2. Sonya Three Fox defeats vs Saxon Harrison via KO at 1:17 of R2
Flag Boxing Sandy Tsagouris (CAN) vs Maria Jose Nunez (URY) Arena Ciudad de Mexico, Mexico City, DF, MEX wTsagouris / TKO R4
Featherweight, 8x2. Sandy Tsagouris defeats Maria Jose Nunez via TKO in R4
Flag Boxing Victorina Britez (PRY) vs Roxana Raquel Peralta (PRY) Federacion Paraguaya de Boxeo, Asuncion, PRY wDraw
Light Welterweight, 6x2. Victorina Britez and Roxana Raquel Peralta fight to a points draw.
Flag MMA Eeva Siiskonen (FIN) vs Inga Kaledaite (LTU) Carelia Fight 10, FIN wSiiskonen / KO R2
Bantamweight (135 lbs). Inga Kaledaite replaces Isabelle Pare. Eeva Siiskonen defeats Inga Kaledaite via KO (Punch) at 3:54 of R2
Flag MMA Simona Soukupova (CZE) vs Helen Harper (GBR) MMA Showdown, Windsor, ENG wBout cancelled
Strawweight (115 lbs). Simona Soukupova has pulled out due to injury
Flag MMA Adriana Del Vigna (BRA) vs Anne Karoline (BRA) Gladiator Combat Fight 7, BRA wDel Vigna / MD
Flyweight (125 lbs). Adriana Del Vigna defeats Anne Karoline via Majority Decision
Flag MMA Ariane Lipski (BRA) vs Jaqueline Santana (BRA) Gladiator Combat Fight 7, BRA wLipski / TKO R1
Flyweight (125 lbs). Ariane Lipski defeats Jaqueline Santana via TKO (Punches) at 0:20 of R1
Flag MMA Ericka Almeida (BRA) vs Maiara Alves (BRA) Jungle Fights 73, BRA wAlmeida† / RNC R2
Strawweight (115 lbs) vacant Title fight, main event. Ericka Almeida defeats Maiara Alves via Rear-Naked Choke at 1:56 of R2
Flag MMA Michelle Waterson (USA)† vs Yasuko Tamada (JPN) Invicta FC 8, Kansas City, MO, USA wWaterson† / TKO R3
Michelle Waterson successfully defends her Atomweight (105 lbs) Title via defeating Yasuko Tamada by TKO (Knee/Punches) at 4:58 of R3.
Flag MMA Stephanie Eggink (USA) vs Katja Kankaapää (FIN) Invicta FC 8, Kansas City, MO, USA wKankaanpä䆠/ Submission R5
Vacant Strawweight (115 lbs) Title fight. Katja Kankaanpää defeats Stephanie Eggink via Dragon Sleeper Choke at 2:03 of R5.
Flag MMA Ediane Gomes (BRA) vs Tonya Evinger (USA) Invicta FC 8, Kansas City, MO, USA wEvinger / Armbar R1
Bantamweight (135 lbs). Tonya Evinger defeats Ediane Gomes via Armbar at 3:31 in R1.
Flag MMA Roxanne Modafferi (USA) vs Tara LaRosa (USA) Invicta FC 8, Kansas City, MO, USA wModafferi / UD
Flyweight (125 lbs). Roxanne Modafferi defeats Tara LaRosa via Unanimous Decision to win their trilogy
Flag MMA Michelle Ould (USA) vs DeAnna Bennett (USA) Invicta FC 8, Kansas City, MO, USA wBennett / TKO R2
Flyweight (125 lbs). Ould misses weight, comes in at 131 lbs. DeAnna Bennett defeats Michelle Ould via TKO (Punch to Body) at 1:34 of R2
Flag MMA Veronica Rothenhausler (USA) vs Charmaine Tweet (CAN) Invicta FC 8, Kansas City, MO, USA wTweet / TKO R1
Lightweight (155 lbs), first fight for Invicta in new weight division. Charmaine Tweet defeats Veronica Rothenhausler via TKO (Punches) at 4:05 of R1
Flag MMA Peggy Morgan (USA) vs Irene Aldana (MEX) Invicta FC 8, Kansas City, MO, USA wAldana / RNC R1
Bantamweight (135 lbs). Irene Aldana defeats Peggy Morgan via Rear-Naked Choke at 2:50 of R1
Flag MMA Ashley Cummins (USA) vs Alexa Grasso (MEX) Invicta FC 8, Kansas City, MO, USA wGrasso / UD
Strawweight (115 lbs).  Alexa Grasso defeats Ashley Cummins via Unanimous Decision
Flag MMA Jodie Esquibel (USA) vs Jinh Yu Frey (USA) Invicta FC 8, Kansas City, MO, USA wEsquibel / SD
Atomweight (105 lbs). Jodie Esquibel defeats Jinh Yu Frey via Split Decision.
Flag MMA J.J.Aldrich (USA) vs Delaney Owen (USA) Invicta FC 8, Kansas City, MO, USA wAldrich / UD
Flyweight (125 lbs). J.J. Aldrich defeats Delaney Owen via Unanimous Decision.
Flag MMA Amy Montenegro (USA) vs Kathina Catron (USA) XFI 12, Fort Smith, AR, USA wMontenegro† / RNC R3
Inaugural Strawweight (115 lbs) Title. Amy Montenegro defeats Kathina Catron via Rear-Naked Choke in R3
Flag MMA Montana Stewart (USA) vs Jazmin Quezada (USA) 24/7 Entertainment, TX, USA wQuezada / SD
Flyweight (125 lbs). Jazmin Quezada defeats Montana Stewart via Split Decision
Flag MMA (Amateur) Becky Martin (GBR) vs Chrissy Audin (GBR) FightStar Championship 4, ENG wMartin / TKO R1
Flyweight (125 lbs), main card, 3x3. Becky Martin defeats Chrissy Audin via TKO at 0:33 of R1
Flag MMA (Amateur) Samantha Taylor (GBR) vs Michelle Jones (GBR) Shock n' Awe 17, ENG wBout cancelled
Bantamweight (135 lbs), 3x3
Flag MMA (Amateur) Brooke Mayo (USA) vs Nikole Meath (USA) The Titans Cage 8, Sacremento, CA, USA wMayo / TKO R1
Bantamweight (135 lbs). Brooke Mayo defeats Nikole Meath via TKO at 1:32 of R1
Flag MMA (Amateur) Heather Lefevre (USA) vs Jennifer Zalewski-Dibari (USA) Cage Wars 27, NY, USA wZalewski-Dibari / UD
Flyweight (125 lbs), main card, 3x3. Jennifer Zalewski-Dibari defeats Heather Lefevre via Unanimous Decision
Flag MMA (Amateur) Cara Murphy (USA) vs Malinda Diffie (USA) Cage Wars 27, NY, USA wMurphy / UD
Main card, 3x3. Cara Murphy defeats Marinda Diffie via Unanimous Decision
Flag MMA (Amateur) Veronica Wilson (USA) vs Kirsten Allen (USA) Battle at the Mountain 2, USA wWilson / RNC R3
Catchweight (140 lbs), 3x3. Veronica Wilson defeats Kirsten Allen via rear-naked choke at 0:56 of R3
Flag MMA (Amateur) Kelly Vilarino (USA) vs Angel Carlon (USA) Battle at the Mountain 2, USA wVilarino / TKO R2
Atomweight (105 lbs), 3x3. Kelly Vilarino defeats Angel Carlon via TKO at 0:50 of R2.
Flag MMA (Amateur) Kola Willingham (USA) vs Anna Dempster (USA) Battle at the Mountain 2, USA wBout cancelled
Welterweight (170 lbs), 3x3
Flag MMA (Amateur) Kristen Maaranen (USA) vs Kari Lyons (USA) Battle at the Mountain 2, USA wBout cancelled
Flyweight (125 lbs), 3x3
Flag MMA (Amateur) Leanne Foster (USA) vs Holly Thorpe (USA) Battle at the Mountain 2, USA wFoster / TKO R1
Lightweight (155 lbs), 3x3. Leanne Foster defeats Holly Thorpe via TKO at 0:43 of R1
Flag MMA (Amateur) Hillary Cooledge (USA) vs Tara Mitchell (USA) Fight Night MMA 14, USA wMitchell / UD
Bantamweight (135 lbs), 3x3. Tara Mitchell defeats Hillary Cooledge via Unanimous Decision
Flag Muay Thai Vicky Church (ENG) vs Sophie Gallagher (SCO) Smash 10, Liverpool, England, UK wGallagher / UD
Featherweight, Gallagher challenges Church for her UK #1 spot. Sophie Gallagher defeats Vicky Church via Unanimous Decision
Flag Muay Thai Alessandra Fornari (ITA) vs Stephanie Whitehead (GBR) Smash 10, Liverpool, England, UK wFornari / UD
Alessandra Fornari defeats Stephanie Whitehead via Unanimous Decision after 5 rounds.
Flag Muay Thai (Junior) Niamh Kinehan (ENG) vs Bee Kolcak (ENG) Smash 10, Liverpool, England, UK wKinehan / UD
62kg Juniors fight for the UK #1 spot. Niamh Kinehan won via Unanimous Decision after 5 rounds
Sep 7 (Sun)
Flag Boxing Diana Ayala (COL) vs Jenifer Perez (USA) Gimnasio Cuadrilatero, Barranquilla, COL wAyala / KO R3
6x2. Diana Ayala defeats Jenifer Perez via KO at 1:10 of R3
Flag Muay Thai Haru Tajima (JPN)† vs Saya Ito (JPN) Tenkaichi 73, Okinawa, JPN wIto
5x2, WPMF Japan Women’s Pinweight Championship rematch. Saya Ito wins to become new champion.
Sep 11 (Thu)
Flag Muay Thai Jazzy 'Baby' Bloodaxe (AUS) vs Nong-ice (THA) Thailand wBloodaxe / KO R1
Estimated to be around 65kg. Jazzy 'Baby' Bloodaxe defeats Nong-ice in R1 via KO (Kick to body)
Sep 12 (Fri)
Flag Boxing Nina Stojanovic (SRB) vs Radana Knezevic (SRB) Ada Ciganlija Beach, Belgrade, Serbia wStojanovic / TKO R2
6x2. Nina Stojanovic defeats Radana Knezevic via TKO in R2
Flag Boxing Jelena Mrdjenovich (CAN)† vs Marilyn Hernandez (DOM) Shaw Conference Centre, Edmonton, CAN wMrdjenovich† / RTD R6
Featherweight, 10rds. Jelena Mrdjenovich defends her WBC Featherweight Title. Jelena Mrdjenovich successfully defends her WBC Featherweight Title against Marilyn Hernandez via retirement in R6
Flag Boxing Cora Lee Wilson (CAN) vs Maria Bastasin (CAN) Shaw Conference Centre, Edmonton, CAN wDraw (majority)
Lightweight, 4x2. Cora Lee Wilson and Maria Bastasin fight to a majority draw
Flag Boxing Daniela Asenjo (CHL) vs Leonela Paola Yudica Andino (ARG) Gimnasio Gil de Castro, Valdivia, CHL wDraw
Super Flyweight, 6rds. Daniela Asenjo and Leonela Paola Yudica Andino fight to a draw.
Flag Boxing Shelly Vincent (USA) vs TBA Twin River Event Center, Lincoln, RI, USA wBout cancelled
Super Bantamweight, 8x2
Flag Boxing Monica Silvina Acosta (ARG) vs Marisa Gabriela Nunez (ARG) Mendoza, Argentina wNunez† / MD
Light Welterweight, 10x2. Marisa Gabriela Nunez defeats Monica Silvina Acosta via majority decision and wins the vacant IBF Light Welterweight Title.
Flag Boxing Betiana Patricia Vinas (ARG) vs TBA Mendoza, Argentina wBout cancelled
Featherweight, 8x2
Flag Boxing Yesica Patricia Marcos (ARG) vs Silvia Fernanda Zacarias (ARG) Mendoza, Argentina wMarcos / KO R4
Featherweight, 8x2. Yesica Patricia Marcos defeats Silvia Fernanda Zacarias via KO at 1:59 of R4
Flag MMA Sam Tharoth (KHM) vs Vy Srey Chai (KHM) One FC 20: Raise of the Kingdom, KHM wTharoth / Armbar R1
Chai replaces Bun Srey Moa. Sam Tharoth defeats Vy Srey Chai via technical submission armbar at 2:36 of R1
Flag MMA Su Jeong Lim (KOR) vs Emiko Raika (JPN) Revolution 2: Start of the Revolution, KOR wLim / UD
Kickboxing star Su Jeong Lim, and Boxing veteran Emiko Raika make their MMA debut.  Su Jeong Lim defeats Emiko Raika via unanimous decision.
Flag MMA Brenda Gonzales (USA) vs Heather Bassett (USA) RFA 18: Manzanares vs. Pantoja, USA wGonzales / Armbar R1
Bantamweight (135 lbs), main card. Brenda Gonzales defeats vs Heather Bassett via armbar at 2:48 of R1
Sep 13 (Sat)
Flag Boxing Cecilia Brækhus (NOR)††† vs Ivana Habazin (HRV)† TAP 1, Copenhagen, Denmark wBraekhus†††† / UD
Cecilia Brækhus successfully defends her WBC, WBA and WBO Welterweight Titles, and claims Ivana Habazin's IBF Welterweight Title via unanimous decision, 10x2
Flag Boxing Klara Svensson (SWE) vs Marie Riederer (DEU) TAP 1, Copenhagen, Denmark wSvensson† / UD
10x2. Klara Svensson defeats Marie Riederer via unanimous decision to become the interim WBC Light Welterweight Champion.
Flag Boxing Juliette Winter (ENG) vs TBA Custard Factory, Birmingham, UK wBout cancelled
Super Flyweight, 4x2
Flag Boxing Gina Chamie (HUN) vs Veronika Hornyak (HUN) Feja Fitness, Budapest, Hungary wChamie / PTS
Lightweight, 4x2. Gina Chamie defeats Veronika Hornyak via points.
Flag Boxing Lisa Noel Garland (USA) vs Beverly Darby (USA) 4 Bears Casino & Lodge, New Town, ND, USA wGarland / TKO R2
Light Middleweight, 10x3. Lisa Noel Garland defeats Beverly Darby via TKO in R2.
Flag Boxing Rose Volante (BRA) vs Yelka Torres (PER) Guarulhos, Sao Paulo, Brazil wVolante / UD
4x2. Rose Volante defeats Yelka Torres via unanimous decision
Flag Boxing Guadalupe Estrada (MEX) vs Jessica Berenice Rangel Gutierrez (MEX) Dolores Hidalgo, Guanajuato, Mexico wEstrade / MD
4x2. Guadalupe Estrada defeats Jessica Berenice Rangel Gutierrez via majority decision
Flag K1 Farinaz Lari (CAN) vs Helena Gogen (ESP) K1 Open Pro-Am Tournament, London, UK wLari
Farinaz Lari defeats Helena Gogen
Flag MMA Paulina Bonkowska (POL) vs Kate Jackson (ENG) Cage Warriors 72, Newport, Wales wJackson / TKO R1
Flyweight (125 lbs), Kate Jackson defeats Paulina Bonkowska via TKO (Knees and Punches) at 4:05 of R1
Flag MMA LJ Adams (ENG) vs Amanda Kelly (SCO) Cage Warriors 72, Newport, Wales wAdams / RNC R3
LJ Adams defeats Amanda Kelly via rear-naked choke at 3:33 of R3
Flag MMA Mandy Böhm (JAM) vs Cinja Kiefer (DEU) GMC 5, DEU wKiefer / Triangle Choke R2
Flyweight (125 lbs). Cinja Kiefer defeats Mandy Böhm via triangle choke at 3:28 of R2
Flag MMA Jessica Andrade (BRA) vs Larissa Moreira Pacheco (BRA) UFC Fight Night 51, Brasilia, BRA wAndrade / Guillotine R1
Bantamweight (135 lbs), Pacheco replaces an injured Valérie Létourneau. Jessica Andrade defeats Larissa Pacheco via guillotine choke at 4:33 of R1
Flag MMA Amanda Torres (BRA) vs Jessica Delboni (BRA) Capixaba Fight 1 wBout cancelled
Strawweight (115 lbs). Bout cancelled due to Amanda Torres back injury.
Flag MMA Jessica Medeiros de Andrade (BRA) vs Karol Rosa Cavedo (BRA) Capixaba Fight 1 wCavedo / UD
Bantamweight (135 lbs). Karol Rosa Cavedo defeats Jessica Medeiros de Andrade via unanimous decision
Flag MMA Chrissie Daniels (USA) vs Anne Malinoff (USA) HFC 21, Hoosier Fight Club, Indiana, USA wDaniels / TKO R1
Atomweight (105 lbs). Chrissie Daniels defeats Anne Malinoff via TKO (Punches) at 2:35 of R1
Flag MMA Katlyn Chookagian (USA) vs Brigitte Narcise (USA) World Series of Fighting, Bethlahem, PA, USA wChookagian / KO R3
Strawweight (115 lbs). Katlyn Chookagian defeats Brigitte Narcise via KO (Knees) at 0:38 of R3
Flag MMA Latoya Walker (USA) vs Anita Rodriguez (USA) SCS 22: Reborn, Hinton, OK, USA wWalker† / TKO R1
Featherweight (145 lbs). Latoya Walker defeats Anita Rodriguez via TKO (Punches) at 1:16 of R1, and defends her SCS Title.
Flag MMA Tiffany Alexander (USA) vs Katie Casimir (USA) SCS 22: Reborn, Hinton, OK, USA wCasimir / TKO R1
Flyweight (125 lbs). Katie Casimir defeats Tiffany Alexander via TKO at 1:12 of R1
Flag MMA Tamikka Brents (USA) vs Fallon Fox (USA) Capital City Cage Wars, Springfield, IL, USA wFox / TKO R1
Featherweight (145 lbs). Fallon Fox defeats Tamikka Brents viaTKO (Punches) at 2:17 of R1
Flag MMA Stephanie Alba (USA) vs Mandy Polk (USA) Wolfe Pack Promotions, Louisiana, USA wAlba / UD
(110 lbs). Stephanie Alba defeats Mandy Polk via unanimous decision
Flag MMA LeAnn Amundson (USA) vs Jennifer Sutherland (USA) Boomtown Brawl 5, Dickinson, ND, USA wAmundson / NSC R1
Flyweight (125 lbs). LeAnn Amundson defeats Jennifer Sutherland via north-south choke at 1:28 of R1
Flag MMA (Amateur) Charlotte Park (SCO) vs Sarah Scott (N-IRL) First Fighting Championship, Hamilton, SCO wPark / UD
(150 lbs). Charlotte Park defeats Sarah Scott via unanimous decision
Flag MMA (Amateur) Destiney Word (USA) vs Emily Ducote (USA) SCS 22: Reborn, Hinton, OK, USA wDucote / TKO R1
Flyweight (125 lbs), 3x3. Ducote replaces Bianca Rodriguez. Emily Ducote defeats Destiney Word via TKO at 1:56 of R1
Flag MMA (Amateur) Kate Teehee (USA) vs Katherine Grasshopper (USA) SCS 22: Reborn, Hinton, OK, USA wGrasshopper / UD
Bantamweight (135 lbs), 3x3. Katherine Grasshopper defeats Kate Teehee via unanimous decision
Flag MMA (Amateur) Samantha Hester (USA) vs Sonya Wilson (USA) King of the Cage 26, Las Vegas, NV, USA wHester† / RNC R1
Strawweight (115 lbs). Samantha Hester defeats Sonya Wilson via rear-naked choke at 2:47 of R1 and wins the KOTC Strawweight title
Flag MMA (Amateur) Monica Medina (USA) vs Vanessa Marie-Grimes (USA) AFC, Biloxi, Mississippi, USA wMedina / TKO R1
Flyweight (125 lbs). Monica Medina defeats Vanessa Marie-Grimes via TKO at 2:51 of R1
Flag MMA (Amateur) Emily Rady (USA) vs Stephanie Rivera (USA) Three Rivers MMA, LaCrescent, MN, USA wRady / R1
(185 lbs). Emily Rady defeats Stephanie Rivera at 1:35 in R1
Flag MMA (Amateur) Ashley Deen (USA) vs Heather Smith (USA) NMEF Annihilation 52, USA wDeen / TKO R1
Flyweight (125 lbs), 3x3. Ashley Deen defeats Heather Smith via TKO at 2:21 or R1
Flag Muay Thai Julia Berezikova (RUS) vs Anke Van Gestel (BEL) Tatneft Cup Rules KO, Russia wBerezikova / Decision
60kg 4R. Van Gestel replaces an injured Lorena Klijn. Julia Berezikova defeats Anke Van Gestel via unanimous decision
Flag Muay Thai Wang Kehan (CHN) vs Masha Valent (BLR) Minsk, Belarus wKehan
Wang Kehan defeats Masha Valent and wins the IPCC Muay Thai World Title 59kg.
Sep 14 (Sun)
Flag Muay Thai Tanya Merrett (WAL) vs Lucy Payne (ENG) Fight Night Cardiff, Oceana, Cardiff, Wales wPayne† / TKO R1
57kg. Lucy Payne defeats Tanya Merrett via TKO (Liver Kick) in R1 and wins the GBMA Golden Belt Title.
Flag Muay Thai Bekie Hodge (WAL) vs Laura Handy (ENG) Fight Night Cardiff, Oceana, Cardiff, Wales wHodge† / UD
K1 rules, 5R. Bekie Hodge defeats Laura Handy via unanimous decision and wins the GBMA Golden Belt Lightweight K1 British Title
Flag Muay Thai Lindsey Edwards (ENG) vs Naomi Brownsell (ENG) Fight Night Cardiff, Oceana, Cardiff, Wales wEdwards† / TKO R2
Lindsey Edwards defeats Naomi Brownsell via TKO in R2 and wins the 60kg B-Class Angle/Welsh Title
Sep 17 (Wed)
Flag Boxing Kimika Miyoshi (JPN) vs Emika Himuro (JPN) Korakuen Hall, Tokyo, Japan wHimuro / SD
Bantamweight, 6x2. Emika Himuro defeats Kimika Miyoshi via split decision.
Flag Boxing Riyako Goshi (JPN) vs Kanittha Saknarong (THA) Korakuen Hall, Tokyo, Japan wGoshi / UD
Flyweight, 4x2. Riyako Goshi defeats Kanittha Saknarong via unanimous decision.
Sep 18 (Thu)
Flag Boxing Amanda Serrano (PRI) vs Jackie Trivilino (USA) Millenium Theater, Brighton Beach, NY, USA wShow cancelled
Featherweight, 8x2
Flag MMA Arielle Souza (BRA) vs Graziele Ricotta (BRA) Circuito de Lutas Fight Night 3, BRA wSouza / Keylock R2
Flyweight (125 lbs). Arielle Souza defeats Graziele Ricotta via Keylock at 4:25 in R2.
Sep 19 (Fri)
Flag Boxing Liza Amaya (USA) vs Elizabeth Anderson (USA) Salon Madrid Event Center, Denver, CO, USA wAmaya / SD
Bantamweight, 5x2. Liza Amaya defeats Elizabeth Anderson via split decision.
Flag Boxing Calixta Silgado (COL) vs Yessica Perez (COL) Barranquilla, Colombia wSilgado / UD
6x2. Calixta Silgado defeats Yessica Perez via unanimous decision
Flag Boxing Darys Esther Pardo (COL) vs Shirley Gutierrez (COL) Barranquilla, Colombia wPardo / TKO R2
6x2. Darys Esther Pardo defeats Shirley Gutierrez via TKO at 1:19 of R2
Flag Boxing Maria Soledad Capriolo (ARG) vs Natalia Vanesa Lopez (ARG) Cordoba, Argentina wCapriolo / UD
4x2. Maria Soledad Capriolo defeats Natalia Vanesa Lopez via unanimous decision
Flag MMA Diana Atkin (CAN) vs Jessica Armstrong-Kennett (USA) Prestige FC 6, CAN wBout cancelled
Strawweight (115 lbs)
Flag MMA Sarah Mcrann (CAN) vs Fairlynn Smallchild (CAN) Prestige FC 6, CAN wMcrann / TKO R2
150 lbs.  Sarah Mcrann defeats Fairlynn Smallchild via TKO at 2:44 of R2
Flag MMA Allanna Jones (USA) vs Katlyn Chookagian (USA) Ring of Combat 49, NJ, USA wBout cancelled
Main card, 3x4
Flag MMA Jenna Serio (USA) vs Jill Valenzuela (USA) ROC 49, Atlantic City, New Jersey, USA wSerio / TKO R2
Strawweight (115 lbs). Jenna Serio defeats Jill Valenzuela via TKO at 3:50 of R2.
Flag MMA Andrea Lee (USA) vs Kim Colbert (USA) GFA 28, USA wLee / TKO R1
Bantamweight (135 lbs). Andrea Lee defeats Kim Colbert via TKO referee stoppage in R1. Colbert's finger broke from taking a kick.
Flag MMA (Amateur) Candace Maricle (USA) vs Jessica Tidwell (USA) GFA 28, USA wMaricle / TKO R2
Featherweight (145 lbs). Candice Maricle defeats Jessica Tidwell via TKO in R2
Flag MMA (Amateur) Yuri Medina (USA) vs Trinity Williams (USA) Defiant FC 2, TX, USA wBout cancelled
Featherweight (145 lbs), 3x3. Williams replaces Kathy McCord
Sep 20 (Sat)
Flag Boxing Nao Ikeyama (JPN) vs Masae Akitaya (JPN) Azalea Taisho, Osaka, Osaka, JPN wIkeyama† / UD
10x2. Nao Ikeyama defeats Masae Akitaya via Unanimous Decision to win the WBO World Atomweight Title.
Flag Boxing Kumiko Seeser Ikehara (JPN) vs Gretchen Abaniel (PHL) Azalea Taisho, Osaka, Osaka, JPN wSeeser Ikehara† / SD
10x2. Kumiko Seeser Ikehara defeats Gretchen Abaniel via Split Decision to win the vacant WBO Minimumweight Title.
Flag Boxing Aiko Yamagishi (JPN) vs Chie Higano (JPN) Azalea Taisho, Osaka, Osaka, JPN wYamagishi / TKO R2
4x2. Aiko Yamagishi defeats Chie Higano via TKO at 1:59 of R2
Flag Boxing Eva Wahlström (FIN) vs Halanna Dos Santos (BRA) Hartwall Arena, Helsinki, Finland wWahlström / UD
6x2. Eva Wahlström defeats Halanna Dos Santos via unanimous decision
Flag Boxing Natalia Smirnova (RUS) vs Hasna Tukic (HRV) Stadthalle, Holzminden, Niedersachsen, DEU wSmirnova / KO R6
Super Featherweight, 10x2. Tukic replaces Nevenka Mikulic. Natalia Smirnova defeats Hasna Tukic via KO at 1:25 of R6
Flag Boxing Nikki Adler (DEU) vs Rita Kenessey (HUN) Stadthalle, Holzminden, Niedersachsen, DEU wAdler / KO R4
10x2. Nikki Adler defeats Rita Kenessey via KO at 0:35 of R4.
Flag Boxing Irma Garcia (MEX) vs Simone Da Silva Duarte (BRA) Guamuchil, Sinaloa, MEX wGarcia† / UD
10x2. Irma Garcia defeats Simone Da Silva Duarte via unanimous decision to retain the WBA Bantamweight Title.
Flag Boxing Julieta Andrea Cardozo (ARG) vs Vanesa del Valle Calderon (ARG) Buenos Aires, Argentina wCardoz / MD
4x2. Julieta Andrea Cardozo defeats Vanesa del Valle Calderon via majority decision
Flag Boxing Katia Alvarino (URY) vs Rosana Melgar (ARG) Tarariras, Colonia, Uruguay wPoints Draw
4x2. Katia Alvarino and Rosana Melgar fought to a points draw.
Flag MMA Miesha Tate (USA) vs Rin Nakai (JPN) UFC Fight Night, Tokyo, JPN wTate / UD
Bantamweight (135 lbs). Miesha Tate defeats Rin Nakai via Unanimous Decision.
Flag MMA Suvi Salmimies (FIN) vs Tanja Hoffman (DEU) Lappeenranta Fight Night 11, Kuopio, FIN wSalmimies / TKO R2
Flyweight (125 lbs).  Hoffman replaces Roksana Prucnal. Suvi Salmimies defeats Tanja Hoffman via TKO (Punches) at 4:21 of R2
Flag MMA (Amateur)
Tinja Lesonen (FIN) vs Heli Siltala (FIN) Lappeenranta Fight Night 11, Kuopio, FIN wLesonen / UD
Flyweight (125 lbs).  Tinja Lesonen defeats Heli Siltala via unanimous decision
Flag MMA (Amateur)
Inka Auvinen (FIN) vs Johanna Toivanen (FIN) Lappeenranta Fight Night 11, Kuopio, FIN wAuvinen / TKO R2
Flyweight (125 lbs).  Inka Auvinen defeats Johanna Toivanen via TKO at 4:03 of R2
Flag MMA Livia Renata Souza (BRA) vs Camila Lima (BRA) Circuito Talent 13, Campinas, BRA wSouza / RNC R1
Strawweight (115 lbs). Livia Renata Souza defeats Camila Lima via rear-naked choke at 0:47 of R1
Flag MMA Mariana Morais (BRA) vs Gisele Cardoso Batista (BRA) São José Top Fight 1, San Jose, Brazil wMorais / RNC R1
Mariana Morais defeats Gisele Cardoso Batista via Rear-Naked Choke at 0:50 of R1
Flag MMA Elen Torres (BRA) vs Chayani Mendes (BRA) The Hill Fighters 3, BRA wBout cancelled
Flyweight (125 lbs). Mendes was in a car accident.
Flag MMA Evva Johnson (USA) vs Priscilla Brownfield (USA) Hardrock MMA 68, Kentucky, USA wJohnson / Sub R2
Flyweight (125lbs). Evva Johnson defeats Priscilla Brownfield via submission from punches at 2:10 of R2
Flag MMA Stephanie Skinner (USA) vs Angelica Chavez (USA) Hardrock MMA 68, Kentucky, USA wSkinner / Armbar R1
Atomweight (105lbs). Stephanie Skinner defeats Angelica Chavez via armbar at 4:59 of R1
Flag MMA Rachel Sazoff (USA) vs Allison Haynes (USA) PA Cage Fight 19, Pennsylvania, USA wSazoff / SD
Strawweight (115 lbs), 3x5.  Rachel Sazoff defeats Allison Haynes via split decision.
Flag MMA Jessy Miele (USA) vs Cassie Crisano (USA) Premier FC 17, USA wMiele / Armlock R2
Featherweight (145 lbs). Jessy Miele defeats Cassie Crisano via Armlock at 4:59 of R2
Flag MMA (Amateur)
Sarah Payant (USA) vs Sarah Click (USA) Premier FC 17, USA wPayant / UD
Main card, 3x3. Sarah Payant defeats Sarah Click via unanimous decision
Flag MMA (Amateur)
Gina Begley (USA) vs Ashley Rickard (USA) Hardrock MMA 68, Kentucky, USA wBegley / SD
Flyweight (125 lbs), 3x3. Gina Begley defeats Ashley Rickard via split decision
Flag MMA (Amateur)
Charmaine Rosario (USA) vs Jillian Mulderig (USA) AFL 46, USA wMulderig / Choke R2
3x3. Jillian Mulderig defeats Charmaine Rosario via choke at 1:38 of R2
Flag MMA (Amateur)
Leah Letson (USA) vs Moriel Charneski (USA) KOTC: Aerial Assault 2, Rancho Cucamonga, USA wLetson / UD
Bantamweight (135 lbs). Leah Letson defeats Moriel Charneski via unanimous decision
Flag MMA (Amateur)
Aiko Ewing (USA) vs Elizabeth Rodriguez (USA) Mosley MMA, Pomona, California, USA wEwing / UD
Bantamweight (135 lbs). Aiko Ewing defeats Elizabeth Rodriguez via unanimous decision
Flag MMA (Amateur)
Ilima-Lei Macfarlane (USA) vs LaToya Darby (USA) Xplode Fight Series, San Diego, California, USA wMacfarlane / TKO R1
Bantamweight (135 lbs). Ilima-Lei Macfarlane defeats LaToya Darby via TKO in R1
Flag MMA
Laura Salazar (USA) vs Katie Castro (USA) Xplode Fight Series, San Diego, California, USA wSalazar / TKO R1
Strawweight (115 lbs). Laura Salazar defeats Katie Castro via TKO in R1
Flag MMA (Amateur)
Braelyn Chapman (USA) vs Breanna Bland (USA) Xplode Fight Series, San Diego, California, USA wChapman / KO R1
Bantamweight (135 lbs). Braelyn Chapman defeats Breanna Bland via KO in R1
Flag MMA (Amateur)
Jennifer D’Acquisto (USA) vs Rashelle Cook (USA) NAFC, Milwaukee, Wisconsin, USA wD'Acquisto / UD
Flyweight (125 lbs). Jennifer D’Acquisto defeats Rashelle Cook via unanimous decision
Flag MMA (Amateur)
Katelyn Perkins (USA) vs Lauren Davies (USA) Elite Fight Series, Dayton, Ohio, USA wPerkins / RNC R1
120 lbs. Katelyn Perkins defeats Lauren Davies via rear-naked choke at 2:27 of R1
Flag MMA (Amateur)
Gemma Sheehan (CAN) vs Jessica McNeil (CAN) Heroes Combat League, Ottawa, Ontario, CAN wMcNeil / Armbar R1
130 lbs. Jessica McNeil defeats Gemma Sheeman via armbar at 1:18 of R1
Flag Muay Thai
Asma Bentoumi (FRA) vs Stela Čechvalová (SVK) La Nuit Des Challenges 13, FRA wBentoumi / UD
70kg. Asma Bentoumi defeats Stela Čechvalová via unanimous decision
Flag Muay Thai
Therese Gunnarsson (SWE) vs Ariana Santos (POR) Battle of Lund 6, SWE wGunnarsson
50kg.  Therese Gunnarsson defeats Ariana Santos
Flag Muay Thai
Elna Nilsson (SWE) vs Marion Montanari (FRA) Battle of Lund 6, SWE wNilsson
Elna Nilsson defeats Marion Montanari to win the ISKA World K1 title at  -60kg
Flag Muay Thai
Yeliz Koblay (TUR) vs Maria Zarkada (GRC) Turkey
52kg
Sep 21 (Sun)
Flag Boxing Csilla Nemedi (HUN) vs Kleopatra Tolnai (HUN) Feja Fitness, Budapest, Hungary wNemedi / TKO R4
8x2. Csilla Nemedi defeats Kleopatra Tolnai via TKO at 1:23 of R4
Flag Boxing Gina Chamie (HUN) vs Beata Salgo (HUN) Feja Fitness, Budapest, Hungary wChamie / TKO R2
6x2. Gina Chamie defeats Beata Salgo via TKO at 0:01 of R2
Flag MMA Isabelly Varela (BRA) vs Michelle Platenik (BRA) Fatality Arena, Rio de Janeiro, Brazil wVarela / UD
Isabelly Varela defeats Michelle Platenik via unanimous decision
Flag Muay Thai
Ayaka Miyauchi (JPN) vs Pettanya Mor Krungtep (THA) Japan wMiyauchi† / TKO R4
Little Tiger defeats Pettanya Mor Krungtep via TKO in R4 and successfully defends her WPMF Pinweight Title
Flag Muay Thai
Itsuka Leftygym (JPN) vs Pethbenja Mor Krungtep (THA) Japan wItsuka† / UD
Itsuka Leftygym defeats Pethbenja Mor Krungtep via unanimous decision to win the WPMF Flyweight Title
Flag Muay Thai
Wang Kehan (CHN) v Yuiko Takada (JPN) Unknown
Estimated to be about 61kg
Sep 23 (Tue)
Flag Muay Thai Patrizia Gibelli (ITA) vs Lucia Krajčovič (SLV) Hanuman Cup, Bratislava wKrajčovič
Gibelli replaces Jasminka Cive. Lucia Krajčovič defeats Patrizia Gibelli.
Sep 24 (Wed)
Flag Boxing Saemi Hanagata (JPN)† vs Mika Oda (JPN) Korakuen Hall, Tokyo, Japan wOda† / MD
Saemi Hanagata defends her OPBF Minimumweight Title and is defeated by Mika Oda via majority decision.
Sep 26 (Fri)
Flag Boxing Alicia Melina Kummer (DEU) vs Roxana Tenea (ROM) Audi-Centrum, Lichtenberg, Berlin, DEU wKummer / TKO R1
Lightweight, 4x2. Alicia Melina Kummer defeats Roxana Tenea via TKO at 1:40 of R1
Flag Boxing Vanesa Lorena Taborda (ARG) vs Paola Pamela Benavidez (ARG) Capitan Bermudez, Santa Fe, ARG wTaborda / SD
Super Flyweight, 6x2. Vanesa Lorena Taborda defeats Paola Pamela Benavidez via split decision
Flag Boxing Carmen Cantero (PGY) vs Mariel Yamila Borda (ARG) Recreo Paraná Guazú, Buenos Aires, ARG wBorda / KO R1
Super Flyweight, 6x2. Pro debut for Cantero. Carmen Cantero defeats Mariel Yamila Borda via KO in R1
Flag Boxing Laura Soledad Griffa (ARG) vs Norma Elizabeth Diaz Caucota (ARG) Club Estudiantes, Pehuajo, Buenos Aires, ARG wGriffa / UD
Featherweight, 4x2. Laura Soledad Griffa defeats Norma Elizabeth Diaz Caucota via unanimous decision
Flag MMA Alyssa Krahn (CAN) vs Chaleur Jones (CAN) Unified MMA 20, Alberta, CAN wKrahn / UD
Strawweight (115 lbs), Jones replaces Michelle House. Alyssa Krahn defeats Chaleur Jones via unanimous decision
Flag MMA Erin McDougall (CAN) vs Nicole Knudsen (USA) Legacy FC, Tulsa, OK, USA wBout cancelled
Flyweight (125 lbs), will air on AXS TV
Flag MMA Raquel Pa’aluhi (USA) vs Tierra Arnold (USA) X-1 Events, Honolulu, Hawaii, USA wBout cancelled
Featherweight (145 lbs)
Flag MMA Rachael Ostovich (USA) vs Misha Nassiri (USA) X-1 Events, Honolulu, Hawaii, USA wOstovich / Armbar R3
Flyweight (125 lbs). Rachael Ostovich defeats Misha Nassiri via armbar in R3
Flag MMA (Amateur) Jada Pereira (USA) vs Angela Lee (USA) X-1 Events, Honolulu, Hawaii, USA wLee
Strawweight (115 lbs). Angela Lee defeats Jada Pereira
Sep 27 (Sat)
Flag Boxing Delfine Persoon (BEL) vs Judy Waguthii (KEN) Zaal Ogierlande, Gits, West-Vlaanderen, BEL wPersoon / UD
Lightweight, 8x2. Delfine Persoon defeats Judy Waguthii  via unanimous decision
Flag Boxing Tori Nelson (USA)†  vs Arlene Blencowe (AUS) Northern Virginia Community College, VA, USA wNelson† / SD
Tori Nelson successful defends her WIBA Welterweight Title for the fourth time by defeating Arlene Blencowe via split decision. 10x2
Flag Boxing Tyrieshia Douglas (USA)  vs Whitney Gunter (USA) Northern Virginia Community College, VA, USA wDouglas / TKO R1
Super Flyweight, 6x2.  Tyrieshia Douglas defeats Whitney Gunter via TKO in R1.
Flag Boxing Anely Hernandez (MEX)  vs Yesenia Gomez (MEX) Playa del Carmen, Quintana Roo, MEX wGomez / UD
Light Flyweight, 10x2.  Yesenia Gomez defeats Anely Hernandez via unanimous decision
Flag Boxing Zulina Munoz (MEX)  vs Karina Hernandez (MEX) Playa del Carmen, Quintana Roo, MEX wMunoz / UD
Bantamweight, 10x2.  Zulina Munoz defeats Karina Hernandez via unanimous decision
Flag Boxing Yareli Larios (MEX)  vs Gloria Romero (MEX) Playa del Carmen, Quintana Roo, MEX wLarios / TKO R1
Featherweight, 4x2.  Yareli Larios defeats Gloria Romero via TKO at 1:45 of R1
Flag Boxing Sabrina Maribel Perez (ARG)† vs Florencia Roxana Canteros (ARG) Isidro Casanova, Buenos Aires, ARG wPerez† / UD
Super Bantamweight, 10x2.  Sabrina Maribel Perez successfully defends her WBC Silver Super Bantamweight Title by defeating Florencia Roxana Canteros via unanimous decision
Flag K1 Ania Fucz (DEU) vs Lisa Schewe (DEU) Germany wFucz† / PTS
IKBO World Title, -61kg. Ania Fucz defeats Lisa Schewe via points
Flag MMA Tammy Taylor (AUS) vs Jodie Struzik (AUS) Eternal MMA 7, Australia wBout cancelled
Featherweight (145 lbs)
Flag MMA Anne Merkt (DEU) vs Katharina Lehner (DEU) We Love MMA, DEU wLehner / UD
Bantamweight (135 lbs) Katharina Lehner defeats Anne Merkt via unanimous decision
Flag MMA Cat Zingano (USA) vs Amanda Nunes (BRA) UFC 178, Las Vegas, NV, USA wZingano / TKO R3
Bantamweight (135 lbs). Cat Zingano defeats Amanda Nunes via TKO (Elbows and Punches) at 1:21 of R3.
Flag MMA Natalie Roy (USA) vs Nohime Dennisson (USA) Triple A MMA, Santa Fe, NM, USA wDennisson / UD
Strawweight (115 lbs)  Nohime Dennisson defeats Natalie Roy via unanimous decision
Flag MMA Leona Madera (URY) vs Thais Machado (BRA) Duel of the Titans, Brazil wMachado / TKO R1
Bantamweight (135 lbs), Madera replaces Roberta Paim Rovel. Thais Machado defeats Leona Madera via Tko (Punches) in R1
Flag MMA Aline Cruz da Silva (BRA) vs Naiara Pereira (BRA) Federal Fight, BRA wPereira / TKO R1
Bantamweight (135 lbs). Naiara “Guerreira” Pereira defeats Aline Cruz da Silva via TKO  (Retirement) at the end of R1
Flag MMA Vannessa Guimaraes (BRA) vs Vanessa Melo (BRA) XFCi 6, Brazil, BRA wGuimaraes / SD
Strawweight (115 lbs), 3x5, tournament final. Vannessa Guimaraes defeats Vanessa Melo via split decision
Flag MMA Rachael Cummins (USA) vs Taila Santos (BRA) XFCi 6, Brazil, BRA wSantos / TKO R1
Flyweight (125 lbs), tournament quarterfinal.  Taila Santos defeats Rachael Cummins via TKO at 4:28 of R1
Flag MMA Karina Rodrigues (MEX) vs Poliana Botelho (BRA) XFCi 6, Brazil, BRA wBotelho / KO R3
Flyweight (125 lbs), tournament quarterfinal. Poliana Botelho defeats Karina Rodrigues via KO (Kick to the Body) at 2:15 of R3
Flag MMA Vuokko Katainen (FIN) vs Silvaneide Pereira (BRA) XFCi 6, Brazil, BRA wPereira / SD
Flyweight (125 lbs), tournament quarterfinal. Silvaneide Pereira defeats Vuokko Katainen via split decision
Flag MMA Julia Borisova (RUS) vs Debora Ferreira (BRA) XFCi 6, Brazil, BRA wFerreira / UD
Flyweight (125 lbs), tournament quarterfinal. Debora Ferreira defeats Julia Borisova via unanimous decision
Flag MMA (Amateur) Veronica Muller (USA) vs Caroline Cornell (USA) Glory Fights: Strike Off 2, USA wBout cancelled
Atomweight (105 lbs), 3x3
Flag MMA (Amateur) Missy Pontbriand (USA) vs Elizabeth McKenzie (USA) King of the Cage, Carlton, Minnesota, USA wPontbriand / TKO R2
Lightweight (155 lbs), 3x3. Missy Pontbriand defeats Elizabeth McKenzie via TKO at 0:57 of R2
Flag MMA (Amateur) Jasmine Crawford (USA) vs Samantha Harris (USA) Cage Combat, Humble, Texas, USA wCrawford / TKO R3
Bantamweight (135 lbs). Jasmine Crawford defeats Samantha Harris via TKO in R3.
Flag MMA (Amateur) Katalina Morales (USA) vs Sarah Thomas (USA) Aggressive Combat, Jamaica, NY, USA wMorales / UD
Bantamweight (135 lbs).  Katalina Morales defeats Sarah Thomas via unanimous decision
Sep 28 (Sun)
Flag Muay Thai Erika Kamimura (JPN) vs Haru Tajima (JPN) Rise 101, Japan wExhibition
Erika Kamimura's exhibition retirement bout

<< Prev MonthNext Month >>
 

If you would like to see Awakening grow and become sustainable. You can help by considering to become a Patron. See the link below. If you are unable to, or simply don't want to, don't worry you can still help us grow by Liking and sharing our content!

Awakening-Patreon-long

Recommended content

One comment on September Female Fight Fixtures and Results 2014

Leave a Reply

Store
Skip to toolbar