Female MMA Fixtures & Results, June 2019 | Awakening Fighters
Awakening
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Female Fight Fixtures & Results, June 2019

by Evelyn IuhaszPosted on
0

June
Female MMA Fixtures and Results

MMA female fight fixtures & results, June 2019. A comprehensive listing of 196 fights / 23 countries

<< Prev Month Next Month >>

Updated daily, we’re sure there are more MMA fights happening around world and we will eagerly add them as we come across them! Feel free to contact us if you have info on any other fights, or if you feel we have made an error.

Jun 1
Saturday

Amateur
Chassidy McMillon vs Veronica Garcia
Caged Warrior Championship 21, Cut Off Youth Center, Cut Off, Louisiana, United States
Veronica Garcia / UD
Atomweight, 3x3. Veronica Garcia defeats Chassidy McMillon via Unanimous Decision.

—————————————————————

Amateur
Elska Keefe vs Joanita Botha
Klerksdorp Fight Night 12, Portugese Hall, Klerksdorp, South Africa
-
3x3.

—————————————————————

Lina Länsberg vs Tonya Evinger
UFC on ESPN+ 11: Gustafsson vs. Smith, Ericsson Globe Arena, Stockholm, Sweden
Lina Länsberg / UD
Bantamweight, 3x5. Lina Länsberg defeats Tonya Evinger via Unanimous Decision.

—————————————————————

Bea Malecki vs Duda Santana
UFC on ESPN+ 11: Gustafsson vs. Smith, Ericsson Globe Arena, Stockholm, Sweden
Bea Malecki / RNC R2
Featherweight, 3x5. Bea Malecki defeats Duda Santana via Rear-Naked Choke at 1:59 of round 2.

—————————————————————

Grappling
Maia Holmes vs Marina Mav
Grapple Fest 5, Fusion Night Club, Liverpool, England, United Kingdom
Maia Holmes / UD
Maia Holmes defeats Marina Mav via Unanimous Decision.

—————————————————————

Amateur
Alicia Madrid vs Andrea Meneses
Victoria Fight League 10, Sala Studio Canet, Canet de Berenguer, Spain
-
Strawweight, 3x3.

—————————————————————

Amateur
Leah Watson vs Pavla Kladivová
WCFL 24, Bryan Glazer Family JCC, Tampa, Florida, United States
-
Bantamweight, 3x3.

—————————————————————

Antonia Silvaneide vs Gabriela Fernandes
Arena Fight Combat 22, Ginásio Francisco Caetano, Grossos, Rio Grande do Norte, Brazil
Gabriela Fernandes / UD
Strawweight, 3x5. Gabriela Fernandes defeats Antonia Silvaneide via Unanimous Decision.

—————————————————————

Cheyanne Vlismas vs Lindsay Garbatt
BTC 6: Night of Champions, Central Arena, Burlington, Ontario, Canada
Cheyanne Vlismas† / UD
Strawweight, 3x5. Cheyanne Vlismas defeats Lindsay Garbatt via Unanimous Decision to win the vacant BTC Interim Strawweight Championship title.

—————————————————————

Amateur
Ashley Barrett vs Tracy Baldwin
Reality Fighting, Mohegan Sun Arena, Uncansville, Connecticut, United States
Ashley Barrett / TKO R1
Strawweight, 3x3. Ashley Barrett defeats Tracy Baldwin via TKO at 2:19 of round 1.

—————————————————————

Amateur
Arianna Melendez vs Ariana Cruz
Reality Fighting, Mohegan Sun Arena, Uncansville, Connecticut, United States
Ariana Cruz / SD
Strawweight, 3x3. Ariana Cruz defeats Arianna Melendez via Split Decision.

—————————————————————

Amateur
Marissa Vanglahn vs Krista Hannaford
NYFE 17: Kings of New York 2, Resorts World Casino, Jamaica, New York, United States
Krista Hannaford / UD
Flyweight, 3x3. Krista Hannaford defeats Marissa Vanglahn via Unanimous Decision.

—————————————————————

Grappling
Beatriz Mesquita vs Ana Carolina Vieira
2019 World IBJJF Jiu-Jitsu Championship: Absolute Division, The Walter Pyramid, Long Beach, California, United States
Beatriz Mesquita / D
Beatriz Mesquita defeats Ana Carolina Vieira via Decision (Points).

—————————————————————

Grappling
Nathiely de Jesus vs Isadora Silva
2019 World IBJJF Jiu-Jitsu Championship: Absolute Division, The Walter Pyramid, Long Beach, California, United States
Nathiely de Jesus / D
Nathiely de Jesus defeats Isadora Silva via Decision (Points).

—————————————————————

Amateur
Damaris Waldner vs Megan Fourt
Knockout Events: Wheel Jam Slam, Nordby Exhibit Hall, Huron, South Dakota, United States
Damaris Waldner / UD
Strawweight, 3x3. Damaris Waldner defeats Megan Fourt via Unanimous Decision.

—————————————————————

Amateur
Nikki Mungunshagai vs Nicole Glazik
Chicago Cagefighting Championship, Wild Fire Harley-Davidson, Villa Park, Illinois, United States
Nikki Mungunshagai / TKO R2
Bantamweight, 3x3. Nikki Mungunshagai defeats Nicole Glazik via TKO (Referee Stoppage) at 3:00 of round 2.

—————————————————————

Jun 2
Sunday

Ayaka Hamasaki vs Jinh Yu
RIZIN 16, World Memorial Hall, Kobe, Japan
Ayaka Hamasaki† / UD
108lbs, 3x5. Ayaka Hamasaki defeats Jinh Yu via Unanimous Decision and successfully defended her RFF 49 kg Championship title.

—————————————————————

Miyuu Yamamoto vs Kanna Asakura
RIZIN 16, World Memorial Hall, Kobe, Japan
Miyuu Yamamoto / UD
108lbs, 3x5. Miyuu Yamamoto defeats Kanna Asakura via Unanimous Decision.

—————————————————————

Grappling
Mayssa Bastos vs Yuasa Rikako
2019 World IBJJF Jiu-Jitsu Championship: Black Belt Finals, The Walter Pyramid, Long Beach, California, United States
Mayssa Bastos / D
1x10. Mayssa Bastos defeats Yuasa Rikako via Decision (Points).

—————————————————————

Grappling
Tammi Musumeci vs Amanda Monteiro
2019 World IBJJF Jiu-Jitsu Championship: Black Belt Finals, The Walter Pyramid, Long Beach, California, United States
Tammi Musumeci / D
118lbs, 1x10. Tammi Musumeci defeats Amanda Monteiro via Decision (Points).

—————————————————————

Grappling
Ana Carolina Schmitt vs Bianca Basilio
2019 World IBJJF Jiu-Jitsu Championship: Black Belt Finals, The Walter Pyramid, Long Beach, California, United States
Ana Carolina Schmitt / D
129lbs, 1x10. Ana Carolina Schmitt defeats Bianca Basilio via Decision (Points).

—————————————————————

Grappling
Beatriz Mesquita vs Charlotte Von Baumgarten
2019 World IBJJF Jiu-Jitsu Championship: Black Belt Finals, The Walter Pyramid, Long Beach, California, United States
Beatriz Mesquita / Choke
141lbs, 1x10. Beatriz Mesquita defeats Charlotte Von Baumgarten via Choke.

—————————————————————

Grappling
Ana Carolina Vieira vs Laurah Hallock
2019 World IBJJF Jiu-Jitsu Championship: Black Belt Finals, The Walter Pyramid, Long Beach, California, United States
Ana Carolina Vieira / Choke
152lbs, 1x10. Ana Carolina Vieira defeats Laurah Hallock via Arm-in Ezekiel Choke.

—————————————————————

Grappling
Andressa Cintra vs Luiza Monteiro
2019 World IBJJF Jiu-Jitsu Championship: Black Belt Finals, The Walter Pyramid, Long Beach, California, United States
Andressa Cintra / Choke
163lbs, 1x10. Andressa Cintra defeats Luiza Monteiro via Double Collar Choke.

—————————————————————

Grappling
Nathiely de Jesus vs Fernanda Mazzeli
2019 World IBJJF Jiu-Jitsu Championship: Black Belt Finals, The Walter Pyramid, Long Beach, California, United States
Nathiely de Jesus / Choke
1x10. Nathiely de Jesus defeats Fernanda Mazzeli via Double Collar Choke.

—————————————————————

Grappling
Claudia DoVal vs Venla Luukkonen
2019 World IBJJF Jiu-Jitsu Championship: Black Belt Finals, The Walter Pyramid, Long Beach, California, United States
Claudia DoVal / Armlock
1x10. Claudia DoVal defeats Venla Luukkonen via Armlock.

—————————————————————

Grappling
Nathiely de Jesus vs Beatriz Mesquita
2019 World IBJJF Jiu-Jitsu Championship: Black Belt Finals, The Walter Pyramid, Long Beach, California, United States
Nathiely de Jesus / D
1x10. Nathiely de Jesus defeats Beatriz Mesquita via Decision (Points).

—————————————————————

Jun 7
Friday

Romina Castillo vs Barbara Puelman
Ragnarok 12, Gimnasio Municipal Nº1, Trelew, Chubut. Argentina
Romina Castillo / UD
Strawweight, 3x5. Romina Castillo defeats Barbara Puelman via Unanimous Decision.

—————————————————————

DeAnna Bennett vs Karina Rodriguez
Invicta FC 35: Bennett vs. Rodriguez 2, Memorial Hall, Kansas City, Kansas, United States
Karina Rodriguez / UD
Flyweight, 3x5. Karina Rodriguez defeats DeAnna Bennett via Unanimous Decision.

—————————————————————

Alesha Zappitella vs Viviane Pereira
Invicta FC 35: Bennett vs. Rodriguez 2, Memorial Hall, Kansas City, Kansas, United States
Viviane Pereira / UD
Atomweight, 3x5. Viviane Pereira defeats Alesha Zappitella via Unanimous Decision.

—————————————————————

Kanako Murata vs Liana Pirosin
Invicta FC 35: Bennett vs. Rodriguez 2, Memorial Hall, Kansas City, Kansas, United States
Kanako Murata / RNC R1
Strawweight, 3x5. Kanako Murata defeats Liana Pirosin via Rear-Naked Choke at 2:10 of round 1.

—————————————————————

Katharina Lehner vs Lisa Spangler
Invicta FC 35: Bennett vs. Rodriguez 2, Memorial Hall, Kansas City, Kansas, United States
Lisa Spangler / UD
Bantamweight, 3x5. Lisa Spangler defeats Katharina Lehner via Unanimous Decision.

—————————————————————

Kaitlin Young vs Faith McMah
Invicta FC 35: Bennett vs. Rodriguez 2, Memorial Hall, Kansas City, Kansas, United States
Kaitlin Young / TKO R3
Featherweight, 3x5. Kaitlin Young defeats Faith McMah via TKO (Punches) at 3:52 of round 3.

—————————————————————

Chelsea Chandler vs Brittney Victoria Grizzelle
Invicta FC 35: Bennett vs. Rodriguez 2, Memorial Hall, Kansas City, Kansas, United States
Chelsea Chandler / TKO R2
Bantamweight, 3x5. Chelsea Chandler defeats Brittney Victoria Grizzelle via TKO (Punches) at 3:58 of round 2.

—————————————————————

Kelly D'Angelo vs Jillian DeCoursey
Invicta FC 35: Bennett vs. Rodriguez 2, Memorial Hall, Kansas City, Kansas, United States
Kelly D'Angelo / UD
Atomweight, 3x5. Kelly D'Angelo defeats Jillian DeCoursey via Unanimous Decision.

—————————————————————

Loma Lookboonmee vs Monique Adriane Azevedo
Invicta FC 35: Bennett vs. Rodriguez 2, Memorial Hall, Kansas City, Kansas, United States
Loma Lookboonmee / UD
Atomweight, 3x5. Loma Lookboonmee defeats Monique Adriane Azevedo via Unanimous Decision.

—————————————————————

Valerie Wong vs Genia Goodin
Invicta FC 35: Bennett vs. Rodriguez 2, Memorial Hall, Kansas City, Kansas, United States
Genia Goodin / SD
Strawweight, 3x5. Genia Goodin defeats Valerie Wong via Split Decision.

—————————————————————

Mercedes Cecilia Otazo vs Giuliana Salinas
Extreme Fight Chaco 16, Club San Martin, Chaco, Argentina
-
Flyweight, 3x5.

—————————————————————

Yasmine Jauregui vs Mckenna Mitchell
Combate 39: Unbreakable, Casino del Sol, Tuscon, Arizona, United States
Yasmine Jauregui / TKO R2
Strawweight, 3x5. Yasmine Jauregui defeats Mckenna Mitchell via TKO (Doctor Stoppage) at 5:00 of round 2.

—————————————————————

Crystal Vanessa Demopoulos vs Nadine Mandiau
LFA 69: Pérez vs. Moreno, Morongo Casino Resort & Spa, Cabazon, California, United States
Crystal Vanessa Demopoulos / Armbar R1
Strawweight, 3x5. Crystal Vanessa Demopoulos defeats Nadine Mandiau via Armbar at 2:37 of round 1.

—————————————————————

Grappling
Gabrielle Garcia vs Hillary VanOrnum
Fight 2 Win 114, Portland, Oregon, United States
Gabrielle Garcia† / Choke
265lbs. Gabrielle Garcia defeats Hillary VanOrnum via Collar Choke to win the FTW Heavyweight Championship title.

—————————————————————

Grappling
Catherine Perret vs Ffion Davies
Fight 2 Win 114, Portland, Oregon, United States
Catherine Perret† / Choke
135lbs. Catherine Perret defeats Ffion Davies via Collar Choke to win the FTW Bantamweight Championship title.

—————————————————————

Grappling
Claudia DoVal vs Thamara Ferreira
Fight 2 Win 114, Portland, Oregon, United States
Claudia DoVal / SD
Claudia DoVal defeats Thamara Ferreira via Split Decision.

—————————————————————

Grappling
Amanda Loewen vs Elizabeth Mitrovic
Fight 2 Win 114, Portland, Oregon, United States
Amanda Loewen / Choke
Amanda Loewen defeats Elizabeth Mitrovic via Triangle Choke.

—————————————————————

Amateur
Saleena Zidaeh vs Marissa Ellis
Ultimate Blue Corner Battles, Harrah's Casino, Kansas City, Missouri, United States
Marissa Ellis / KO/TKO
Featherweight, 3x3. Marissa Ellis defeats Saleena Zidaeh via KO/TKO (Punches) at 0:15 of round 1.

—————————————————————

Fiorella Cardozo vs Ailin Luciana Perez
Collision Fight Ultimate 12: Arena, Club Circulo Sportivo, Salto, Uruguay
Ailin Luciana Perez† / KO/TKO R1
Bantamweight, 3x5. Ailin Luciana Perez defeats Fiorella Cardozo via KO/TKO in round 1 to win the CFU Bantamweight Championship title.

—————————————————————

Amateur
Belen Robaina vs Cintia Candela Faria
Collision Fight Ultimate 12: Arena, Club Circulo Sportivo, Salto, Uruguay
Belen Robaina / D
Flyweight, 3x3. Belen Robaina defeats Cintia Candela Faria via Decision.

—————————————————————

Xiomara Piriz vs Mariana Jofre
Collision Fight Ultimate 12: Arena, Club Circulo Sportivo, Salto, Uruguay
Xiomara Piriz† / Armbar R1
Flyweight, 3x5. Xiomara Piriz defeats Mariana Jofre via Armbar in round 1 to win the CFU Flyweight Championship title.

—————————————————————

Jun 8
Saturday

Amateur
Saloni Ramesh Avhad vs Khushboo Chahar
Ragnarok 12, Gimnasio Municipal Nº1, Trelew, Chubut. Argentina
-
Strawweight, 3x5.

—————————————————————

Roberta Zocco vs Karolina Wójcik
Venator Fight Night 2: Zocco vs Wójcik, Baldassarra Sports Hall, Altamura, Italy
Karolina Wójcik / UD
Strawweight, 3x5. Karolina Wójcik defeats Roberta Zocco via Unanimous Decision.

—————————————————————

Arziko Bregu vs Nicole Niederkofler
Venator Fight Night 2: Zocco vs Wójcik, Baldassarra Sports Hall, Altamura, Italy
Arziko Bregu / UD
Bantamweight, 3x5. Arziko Bregu defeats Nicole Niederkofler via Unanimous Decision.

—————————————————————

Amateur
Annabruna Rados vs Joice Santos
Venator Fight Night 2: Zocco vs Wójcik, Baldassarra Sports Hall, Altamura, Italy
Annabruna Rados / UD
Lightweight, 3x3. Annabruna Rados defeats Joice Santos via Unanimous Decision.

—————————————————————

Veronika Rodová vs Cornelia Holm
Oktagon 12, Zimný štadión Ondreja Nepelu, Bratislava, Slovakia
Cornelia Holm / UD
134lbs, 3x5. Cornelia Holm defeats Veronika Rodová via Unanimous Decision.

—————————————————————

Clara Ricignuolo vs Nikoleta Domoráková
Oktagon 12, Zimný štadión Ondreja Nepelu, Bratislava, Slovakia
Clara Ricignuolo / TKO R1
137lbs, 3x5. Clara Ricignuolo defeats Nikoleta Domoráková via TKO (Punches) at 1:58 of round 1.

—————————————————————

Anita Bekus vs Ewelina Woźniak
Envio Fight Night '20, Artego Arena, Bydgoszcz, Poland
Ewelina Woźniak / KO R1
Strawweight, 3x5. Ewelina Woźniak defeats Anita Bekus via KO (Punch) at 3:14 of round 1.

—————————————————————

Giunai Gasanova vs Diana Mamukelashvili
Mglebi 7: Battle for the Title, Batumi, Georgia
-
Flyweight, 3x5.

—————————————————————

Valentina Shevchenko vs Jessica Eye
UFC 238: Cejudo vs. Moraes, United Center, Chicago, Illinois, United States
Valentina Shevchenko† / KO R2
Flyweight, 5x5. Valentina Shevchenko defeats Jessica Eye via KO (Head Kick) at 0:26 of round 2 and successfully defended her UFC Flyweight Championship title.

—————————————————————

Tatiana Padilla Suarez vs Nina Ansaroff
UFC 238: Cejudo vs. Moraes, United Center, Chicago, Illinois, United States
Tatiana Padilla Suarez / UD
Strawweight, 3x5. Tatiana Padilla Suarez defeats Nina Ansaroff via Unanimous Decision.

—————————————————————

Karolina Kowalkiewicz vs Alexa Grasso
UFC 238: Cejudo vs. Moraes, United Center, Chicago, Illinois, United States
Alexa Grasso / UD
Strawweight, 3x5. Alexa Grasso defeats Karolina Kowalkiewicz via Unanimous Decision.

—————————————————————

Xiaonan Yan vs Angela Hill
UFC 238: Cejudo vs. Moraes, United Center, Chicago, Illinois, United States
Xiaonan Yan / UD
Strawweight, 3x5. Xiaonan Yan defeats Angela Hill via Unanimous Decision.

—————————————————————

Katlyn Chookagian vs Joanne Calderwood
UFC 238: Cejudo vs. Moraes, United Center, Chicago, Illinois, United States
Katlyn Chookagian / UD
Flyweight, 3x5. Katlyn Chookagian defeats Joanne Calderwood via Unanimous Decision.

—————————————————————

Amateur
Ivana Siric vs Charlie Crochet
Battle Arena 56, Edgbaston Stadium, Birmingham, England, United Kingdom
-
134lbs, 3x3. Battle Arena MMA Bantamweight Championship title.

—————————————————————

Amateur
Hayley Valentine vs Nicola Knight
Machine MMA 25, Stanley Civic Hall, Stanley, Durham, England, United Kingdom
Hayley Valentine / UD
110lbs, 3x3. Hayley Valentine via Nicola Knight via Unanimous Decision.

—————————————————————

Amateur
Karolina Sobek vs Agnieszka Sobczyk
Carpathian Warriors 6, Hala Sportowa MOSiR, Przeworsk, Poland
Karolina Sobek / UD
146lbs, 3x3. Karolina Sobek via Agnieszka Sobczyk via Unanimous Decision.

—————————————————————

Giunai Gasanova vs Diana Mamukelashvili
Mglebi 7: Battle for the Title, Batumi, Georgia
-
Flyweight, 3x5.

—————————————————————

Vânia Caceres vs Jaqueline Ferreira
Corumbá Fight Combat 6, K&D Veículos, Corumba, Mato Grosso do Sul, Brazil
Vânia Caceres† / TKO R2
146lbs, 3x5. Vânia Caceres defeats Jaqueline Ferreira via TKO (Retirement) at 3:20 of round 2 to win the CFC Featherweight Championship title.

—————————————————————

Anne Karoline vs Bianca Sattelmayer
Spartano's Fight MMA 2, SAGAE Formaturas e Eventos, Bauru, Sao Paulo, Brazil
-
Strawweight, 3x5.

—————————————————————

Amateur
Farners Nsue vs Maria Inmaculada
Almogavers: The Chance 10, Complex Esportiu Lluita Olímpica La Mina, Barcelona, Spain
-
Flyweight, 3x3.

—————————————————————

Amateur
Samantha Lanzrath vs Kaitlyn Vesel
North Star Combat 11, Northern Lights Casino, Walker, Minnesota, United States
Samantha Lanzrath / Armbar R1
Bantamweight, 3x3. Samantha Lanzrath via Kaitlyn Vesel via Armbar at 2:36 of round 1.

—————————————————————

Amateur
Katelyn Radtka vs Tabitha Trevino
Shamrock FC 319, Ameristar Casino, Kansas City, Missouri, United States
Katelyn Radtka / RNC R1
Strawweight, 3x3. Katelyn Radtka via Tabitha Trevino via Rear-Naked Choke at 2:12 of round 1.

—————————————————————

Amateur
Lainey Nations vs Angelica Nicole
Shamrock FC 319, Ameristar Casino, Kansas City, Missouri, United States
Lainey Nations / Armbar R1
Strawweight, 3x3. Lainey Nations via Angelica Nicole via Armbar at 0:39 of round 1.

—————————————————————

Amateur
Agustina Zapala vs Georgina Tarteleti
Reaction Fighting Champion, Complejo Piedras Blancas, Santa Fe, Argentina
Agustina Zapala / UD
Flyweight, 3x3. Agustina Zapala defeats Georgina Tarteleti via Unanimous Decision.

—————————————————————

Jun 9
Sunday

Emi Tomimatsu vs Mizuki Furuse
DEEP JEWELS 24, Shinjuku FACE, Tokyo, Japan
Emi Tomimatsu / Armlock R1
Atomweight, 3x5. Emi Tomimatsu defeats Mizuki Furuse via Armlock at 4:28 of round 1.

—————————————————————

Mika Nagano vs Miki Motono
DEEP JEWELS 24, Shinjuku FACE, Tokyo, Japan
Miki Motono / UD
Strawweight, 2x5. Miki Motono defeats Mika Nagano via Unanimous Decision.

—————————————————————

Nanaka Kawamura vs Mao
DEEP JEWELS 24, Shinjuku FACE, Tokyo, Japan
Mao / UD
112lbs, 2x5. Mao defeats Nanaka Kawamura via Unanimous Decision.

—————————————————————

Izumi Noguchi vs Ayako Miyata
DEEP JEWELS 24, Shinjuku FACE, Tokyo, Japan
Izumi Noguchi / UD
Strawweight, 2x5. Izumi Noguchi defeats Ayako Miyata via Unanimous Decision.

—————————————————————

Momoko Yamazaki vs Ai Takei
DEEP JEWELS 24, Shinjuku FACE, Tokyo, Japan
Momoko Yamazaki / UD
97lbs, 2x5. Momoko Yamazaki defeats Ai Takei via Unanimous Decision.

—————————————————————

Sae Kokuho vs Otoha Nagao
DEEP JEWELS 24, Shinjuku FACE, Tokyo, Japan
Otoha Nagao / UD
108lbs, 2x5. Otoha Nagao defeats Sae Kokuho via Unanimous Decision.

—————————————————————

Rin Nakai vs Kaewjai Prachumwong
DEEP JEWELS 24, Shinjuku FACE, Tokyo, Japan
Rin Nakai / TKO R2
128lbs, 3x5. Rin Nakai defeats Kaewjai Prachumwong via TKO (Ground Punch) at 1:56 of round 2.

—————————————————————

Hikaru Aono vs Mikiko Hiyama
DEEP JEWELS 24, Shinjuku FACE, Tokyo, Japan
Hikaru Aono / Armbar R2
106lbs, 2x5. Hikaru Aono defeats Mikiko Hiyama via Armbar at 2:36 of round 2.

—————————————————————

Ai Shimizu vs Sayuri Yamaguchi
DEEP JEWELS 24, Shinjuku FACE, Tokyo, Japan
Ai Shimizu / RNC R2
Strawweight, 2x5. Ai Shimizu defeats Sayuri Yamaguchi via Rear-Naked Choke at 2:45 of round 2.

—————————————————————

Amateur
Mikiko Shimizu vs Britney Johnson
DEEP JEWELS 24, Shinjuku FACE, Tokyo, Japan
Mikiko Shimizu / SD
Bantamweight, 2x3. Mikiko Shimizu defeats Britney Johnson via Split Decision.

—————————————————————

Grappling Amateur
Rion Noda vs Momo Shimizu
DEEP JEWELS 24, Shinjuku FACE, Tokyo, Japan
Rion Noda / UD
Strawweight, 1x5. Rion Noda defeats Momo Shimizu via Unanimous Decision.

—————————————————————

Grappling Amateur
Sakura Mori vs Shiori Takasaki
DEEP JEWELS 24, Shinjuku FACE, Tokyo, Japan
Sakura Mori / DQ R1
Strawweight, 1x5. Sakura Mori defeats Shiori Takasaki via Disqualification (Armlock) at 0:44 of round 1.

—————————————————————

Amateur
Mika Sakamoto vs Tamami
DEEP JEWELS 24, Shinjuku FACE, Tokyo, Japan
Mika Sakamoto / SD
106lbs, 2x3. Mika Sakamoto defeats Tamami via Split Decision.

—————————————————————

Grappling Amateur
Yoko Arakawa vs Konatsu
DEEP JEWELS 24, Shinjuku FACE, Tokyo, Japan
Yoko Arakawa / Sub. R1
Featherweight, 1x5. Yoko Arakawa defeats Konatsu via Submission (Double Weisrlock) at 2:31 of round 1.

—————————————————————

Grappling Amateur
Rion Noda vs Hiromi Tsunashima
DEEP JEWELS 24, Shinjuku FACE, Tokyo, Japan
Rion Noda / RNC R1
Strawweight, 1x5. Rion Noda defeats Hiromi Tsunashima via Rear-Naked Choke at 0:28 of round 1.

—————————————————————

Grappling Amateur
Shiori Takasaki vs Haruka Yoshinari
DEEP JEWELS 24, Shinjuku FACE, Tokyo, Japan
Shiori Takasaki / UD
Strawweight, 1x5. Shiori Takasaki defeats Haruka Yoshinari via Unanimous Decision.

—————————————————————

Grappling Amateur
Sakura Mori vs Momo Shimizu
DEEP JEWELS 24, Shinjuku FACE, Tokyo, Japan
Sakura Mori / Armbar R1
Strawweight, 1x5. Sakura Mori defeats Momo Shimizu via Armbar at 3:41 of round 1.

—————————————————————

Juliana Miller vs Sadie Hubbard
CCW 13, San Pasqual Reservation, Valley Center, California, United States
Juliana Miller / RNC R1
Flyweight, 3x5. Juliana Miller defeats Sadie Hubbard via Rear-Naked Choke at 0:43 of round 1.

—————————————————————

Amateur
Oliwia Załuska vs Amina Klamerus
ALMMA 171: Hadaka Waza XVII, Hala "Na Skarpie", Bytom, Poland
Oliwia Załuska† / D
Lightweight, 1x4. Oliwia Załuska defeats Amina Klamerus via Decision to win the Tournament Championship title.

—————————————————————

Amateur
Paulina Giemza vs Klaudia Cichoń
ALMMA 171: Hadaka Waza XVII, Hala "Na Skarpie", Bytom, Poland
Paulina Giemza† / Armbar R1
126lbs, 1x4. Paulina Giemza defeats Klaudia Cichoń via Armbar at 3:15 of round 1 to win the Tournament Championship title.

—————————————————————

Amateur
Olga Michalska vs Kinga Mazur
ALMMA 171: Hadaka Waza XVII, Hala "Na Skarpie", Bytom, Poland
Olga Michalska / RNC R1
126lbs, 1x4. Olga Michalska defeats Kinga Mazur via Rear-Naked Choke at 2:10 of round 1.

—————————————————————

Amateur
Klaudia Cichoń vs Aleksandra Szpiczakowska
ALMMA 171: Hadaka Waza XVII, Hala "Na Skarpie", Bytom, Poland
Klaudia Cichoń / Choke R1
126lbs, 1x4. Klaudia Cichoń defeats Aleksandra Szpiczakowska via Rear-Naked Choke at 1:36 of round 1.

—————————————————————

Amateur
Paulina Giemza vs Kinga Mazur
ALMMA 171: Hadaka Waza XVII, Hala "Na Skarpie", Bytom, Poland
Paulina Giemza / Choke R1
126lbs, 1x4. Paulina Giemza defeats Kinga Mazur via Guillotine Choke at 2:55 of round 1.

—————————————————————

Amateur
Klaudia Cichoń vs Olga Michalska
ALMMA 171: Hadaka Waza XVII, Hala "Na Skarpie", Bytom, Poland
Klaudia Cichoń / Choke R1
126lbs, 1x4. Klaudia Cichoń defeats Olga Michalska via Guillotine Choke at 1:06 of round 1.

—————————————————————

Amateur
Paulina Giemza vs Nikola Zasępa
ALMMA 171: Hadaka Waza XVII, Hala "Na Skarpie", Bytom, Poland
Paulina Giemza / Armbar R1
126lbs, 1x4. Paulina Giemza defeats Nikola Zasępa via Armbar at 2:00 of round 1.

—————————————————————

Amateur
Kinga Mazur vs Barbara Skupień
ALMMA 171: Hadaka Waza XVII, Hala "Na Skarpie", Bytom, Poland
Kinga Mazur / D
126lbs, 1x4. Kinga Mazur defeats Barbara Skupień via Decision.

—————————————————————

Amateur
Olga Michalska vs Maria Grabowska
ALMMA 171: Hadaka Waza XVII, Hala "Na Skarpie", Bytom, Poland
Olga Michalska / D
126lbs, 1x4. Olga Michalska defeats Maria Grabowska via Decision.

—————————————————————

Jun 10
Monday

Yulia Tuchkina vs Myung Bo Kim
AFC 12: Hero of the Belt, Sindorim Techno Mart Grand Ballroom, Seoul, South Korea
Yulia Tuchkina / Choke R1
Bantamweight, 3x5. Yulia Tuchkina defeats Myung Bo Kim via Standing Guillotine Choke at 1:34 of round 1.

—————————————————————

Jun 14
Friday

Jamie Colleen vs Marcela Giantomassi
CFFC 76, Bensalem, Pennsylvania, United States
Jamie Colleen / UD
Strawweight, 3x5. Jamie Colleen defeats Marcela Giantomassi via Unanimous Decision.

—————————————————————

Erin Blanchfield vs Gabriella Gulfin
CFFC 76, Bensalem, Pennsylvania, United States
Erin Blanchfield / Americana R1
Flyweight, 3x5. Erin Blanchfield defeats Gabriella Gulfin via Americana at 3:20 of round 1.

—————————————————————

Heather Hardy vs Taylor Turner
Bellator 222: MacDonald vs. Gracie, Madison Square Garden, New York City, New York, United States
Taylor Turner / TKO R1
128lbs, 3x5. Taylor Turner defeats Heather Hardy via TKO (Punches and Elbows) at 3:53 of round 1.

—————————————————————

Rena Kubota vs Lindsey VanZandt
Bellator 222: MacDonald vs. Gracie, Madison Square Garden, New York City, New York, United States
Lindsey VanZandt / RNC R1
112lbs, 3x5. Lindsey VanZandt defeats Rena Kubota via Rear-Naked Choke at 4:04 of round 1.

—————————————————————

Valerie Loureda vs Larkyn Dasch
Bellator 222: MacDonald vs. Gracie, Madison Square Garden, New York City, New York, United States
Valerie Loureda / UD
Flyweight, 3x5. Valerie Loureda defeats Larkyn Dasch via Unanimous Decision.

—————————————————————

Jun 15
Saturday

Jung Eun Park vs Eun Hye Kim
Road FC 54, Wonju Gymnasium, Wonju, South Korea
Jung Eun Park / Choke R1
106lbs, 2x5. Jung Eun Park defeats Eun Hye Kim via Arm-Triangle Choke at 2:51 of round 1.

—————————————————————

Rowan Pilger vs Ha Jung Park
Road FC 54, Wonju Gymnasium, Wonju, South Korea
Rowan Pilger / Armbar R1
136lbs, 2x5. Rowan Pilger defeats Ha Jung Park via Armbar at 2:25 of round 1.

—————————————————————

Itsuki Hirata vs Angelie Sabanal
ONE Championship: Legendary Quest, Shanghai, China
Itsuki Hirata / Americana R1
Strawweight, 3x5. Itsuki Hirata defeats Angelie Sabanal via Americana at 2:59 of round 1.

—————————————————————

Katarzyna Lubońska vs Izabela Badurek
Fight Exclusive Night 25: Ostróda Fight Night, Amfiteatr w Ostródzie, Ostróda, Poland
Katarzyna Lubońska / SD
Flyweight, 3x5. Katarzyna Lubońska defeats Izabela Badurek via Split Decision.

—————————————————————

Amateur
Nadia Terblanche vs Jada Ketley
Fight Exclusive Night 25: Ostróda Fight Night, Amfiteatr w Ostródzie, Ostróda, Poland
-
Flyweight, 3x5.

—————————————————————

Randi Field vs Amanda Borg
PFC 10, St. Denis Centre, Windsor, Ontario, Canada
-
Strawweight, 3x5.

—————————————————————

Whittany Pyles vs Kristina Katsikis
Cage Titans 44, Plymouth Memorial Hall, Plymouth, Massachusetts, United States
Whittany Pyles / UD
130lbs, 3x5. Whittany Pyles defeats Kristina Katsikis via Unanimous Decision.

—————————————————————

Amateur
Amanda Leve vs Maya Stewart
Cagezilla FC 57, Silver Eagle Group, Ashburn, Virginia, United States
Amanda Leve / UD
Lightweight, 3x3. Amanda Leve defeats Maya Stewart via Unanimous Decision.

—————————————————————

Amateur
Rox Trujillo vs Tiffany Morris
Cagezilla FC 57, Silver Eagle Group, Ashburn, Virginia, United States
Rox Trujillo / RNC R2
Bantamweight, 3x3. Rox Trujillo defeats Tiffany Morris via Rear-Naked Choke at 2:21 of round 2.

—————————————————————

Amateur
Destinee Spry vs Amanda Maynard
New Line Cagefighting 2, Williamson Field House, Williamson, West Virginia, United States
-
130lbs, 3x2.

—————————————————————

Amateur
Emily Guenzler vs Caroline Fora
MMA Berlin Tournament 59, MMA Gym Berlin, Berlin, Germany
-
165lbs, 2x5.

—————————————————————

Amateur
Jessica Plagemann vs Amel Ja
MMA Berlin Tournament 59, MMA Gym Berlin, Berlin, Germany
-
165lbs, 2x5.

—————————————————————

Amateur
Sophia Haddouche vs Christin Siegmund
MMA Berlin Tournament 59, MMA Gym Berlin, Berlin, Germany
-
123lbs, 2x5.

—————————————————————

Shokhida Rakhnimova vs Anna Emelyanenko
WTKF, Dinamo, Samarkand, Uzbekistan
-
Flyweight, 3x5.

—————————————————————

Julie Mezabarba vs Thais Portela
Arena Global 1, Arena RD Champions, Rio de Janeiro, Rio de Janeiro, Brazil
-
106lbs, 3x5.

—————————————————————

Amateur
Shelby Koren vs Taylor White
Combat Night 107, Jacksonville Sportsplex, Jacksonville, Florida, United States
-
Strawweight, 3x3. CN Strawweight Championship title.

—————————————————————

Randi Field vs Amanda Borg
PFC 10, St. Denis Centre, Windsor, Ontario, Canada
Randi Field / TKO R1
Strawweight, 3x5. Randi Field defeats Amanda Borg via TKO (Punches) at 4:29 of round 1.

—————————————————————

Amateur
Ashley Harrington vs Shannon Dees
Universal Combat League: Battle of the Titans 2, Douglas County Fairgrounds, Lawrence, Kansas, United States
-
Featherweight, 3x3.

—————————————————————

Karen Gringa vs Maristela Alves
Victorious FC 2, Barraca CrocoBeach, Fortaleza, Ceara, Brazil
Maristela Alves / TKO R1
106lbs, 3x5. Maristela Alves defeats Karen Gringa via TKO (Punches) at 4:39 of round 1.

—————————————————————

Jéssica Coelho vs Iasmin Lucindo
Victorious FC 2, Barraca CrocoBeach, Fortaleza, Ceara, Brazil
Iasmin Lucindo / TKO R1
Flyweight, 3x5. Iasmin Lucindo defeats Jéssica Coelho via TKO (Punches) at 4:50 of round 1.

—————————————————————

Amateur
Shamara Tiburcio vs Ariadne Paz
Victorious FC 2, Barraca CrocoBeach, Fortaleza, Ceara, Brazil
Shamara Tiburcio / TKO R2
Bantamweight, 2x5. Shamara Tiburcio defeats Ariadne Paz via TKO (Knee to the Body) at 1:23 of round 2.

—————————————————————

Ashlynn Kleinbeck vs Josee Storts
Walkout FC 17: Springfield Fight Night, University Plaza Hotel & Convention Center, Springfield, Missouri, United States
Josee Storts / Choke R2
Flyweight, 3x5. Josee Storts defeats Ashlynn Kleinbeck via Triangle Choke at 0:48 of round 2.

—————————————————————

Yuneisy Duben vs Mavet Torres
300 Sparta 32: Tolentino vs. Muaiad, Club Chiquian, Breña, Lima, Peru
Yuneisy Duben† / TKO R2
Strawweight, 3x5. Yuneisy Duben defeats Mavet Torres via TKO (Punches) at 4:51 of round 2 to win the vacant 300S Strawweight Championship title.

—————————————————————

Jun 16
Sunday

Grappling
Konstantina Athanasiadou vs Belina Assargiotaki
Submissionism 5, Arena Georgios Chokas, Asprópirgos, Attiki, Greece
Konstantina Athanasiadou / Armbar R1
Flyweight. Konstantina Athanasiadou defeats Belina Assargiotaki via Armbar at 4:00 of round 1.

—————————————————————

Grappling
Christina Kamenitsa vs Maria Stayrianou
Submissionism 5, Arena Georgios Chokas, Asprópirgos, Attiki, Greece
Christina Kamenitsa / D
Bantamweight. Christina Kamenitsa defeats Maria Stayrianou via Decision (Points).

—————————————————————

Grappling
Eleni Moisiadou vs Konstantina Kastriti
Submissionism 5, Arena Georgios Chokas, Asprópirgos, Attiki, Greece
Eleni Moisiadou / RNC R1
Bantamweight. Eleni Moisiadou defeats Konstantina Kastriti via Rear-Naked Choke at 4:25 of round 1.

—————————————————————

Jun 18
Tuesday

Kali Robbins vs Hannah Goldy
Contender Series 2019: Week 1, TUF Gym, Las Vegas, Nevada, United States
Hannah Goldy / UD
Strawweight, 3x5. Hannah Goldy defeats Kali Robbins via Unanimous Decision.

—————————————————————

Jun 20
Thursday

Ji Yeon Seo vs Edilah Johany
ONE Warrior Series 6, Singapore
Ji Yeon Seo / TKO R3
Strawweight, 3x5. Ji Yeon Seo defeats Edilah Johany via TKO (Punches) at 3:48 of round 3.

—————————————————————

Satomi Takano vs Michele Ferreira
ONE Warrior Series 6, Singapore
Satomi Takano / Armbar R2
Strawweight, 3x5. Satomi Takano defeats Michele Ferreira via Armbar at 2:56 of round 2.

—————————————————————

Jun 21
Friday

Sakshi Gupta vs Rashi Shinde
Yogya MMA Summerfest 1, MLA Guest House, Lucknow, India
-
126lbs, 3x5.

—————————————————————

Amateur
Janika Antinmaa vs Bianca Antman
2019 IMMAF-WMMAA European Senior & Junior Open Championships: Day 3, Cage A - Quarter Finals, PalaPellicone, Rome, Italy
Janika Antinmaa / UD
Flyweight, 3x3. Janika Antinmaa defeats Bianca Antman via Unanimous Decision.

—————————————————————

Amateur
Anna Gaul vs Liv Taylor
2019 IMMAF-WMMAA European Senior & Junior Open Championships: Day 3, Cage A - Quarter Finals, PalaPellicone, Rome, Italy
Anna Gaul / Armbar R1
Strawweight, 3x3. Anna Gaul defeats Liv Taylor via Armbar at 2:34 of round 1.

—————————————————————

Amateur
Jasmine Favero vs Sofia Hedqvist
2019 IMMAF-WMMAA European Senior & Junior Open Championships: Day 3, Cage B - Quarter Finals, PalaPellicone, Rome, Italy
Jasmine Favero / Armbar R1
Featherweight, 3x3. Jasmine Favero defeats Sofia Hedqvist via Armbar at 1:38 of round 1.

—————————————————————

Amateur
Megan Morris vs Karolina Hulkko
2019 IMMAF-WMMAA European Senior & Junior Open Championships: Day 3, Cage B - Quarter Finals, PalaPellicone, Rome, Italy
Megan Morris / UD
Bantamweight, 3x3. Megan Morris defeats Karolina Hulkko via Unanimous Decision.

—————————————————————

Amateur
Frida Vastamäki vs Lexi Rook
2019 IMMAF-WMMAA European Senior & Junior Open Championships: Day 3, Cage B - Quarter Finals, PalaPellicone, Rome, Italy
Frida Vastamäki / UD
Bantamweight, 3x3. Frida Vastamäki defeats Lexi Rook via Unanimous Decision.

—————————————————————

Amateur
Viktoria Dudakova vs Charlotte Brown
2019 IMMAF-WMMAA European Senior & Junior Open Championships: Day 3, Cage B - Quarter Finals, PalaPellicone, Rome, Italy
Viktoria Dudakova / Armbar R1
Flyweight, 3x3. Viktoria Dudakova defeats Charlotte Brown via Armbar at 1:34 of round 1.

—————————————————————

Amateur
Anastasiya Svetkivska vs Marie Spencer
2019 IMMAF-WMMAA European Senior & Junior Open Championships: Day 3, Cage B - Quarter Finals, PalaPellicone, Rome, Italy
Anastasiya Svetkivska / KO R1
Strawweight, 3x3. Anastasiya Svetkivska defeats Marie Spencer via KO at 0:57 of round 1.

—————————————————————

Amateur
Magdalena Czaban vs Valentina Semal
2019 IMMAF-WMMAA European Senior & Junior Open Championships: Day 3, Cage B - Quarter Finals, PalaPellicone, Rome, Italy
Magdalena Czaban / UD
Atomweight, 3x3. Magdalena Czaban defeats Valentina Semal via Unanimous Decision.

—————————————————————

Amateur
Shannon Troup vs Lisa Shakula
2019 IMMAF-WMMAA European Senior & Junior Open Championships: Day 3, Cage B - Quarter Finals, PalaPellicone, Rome, Italy
Shannon Troup / TKO R1
Strawweight, 3x3. Shannon Troup defeats Lisa Shakula via TKO at 2:44 of round 1.

—————————————————————

Amateur
Nadia Honcharova vs Shauna Bannon
2019 IMMAF-WMMAA European Senior & Junior Open Championships: Day 3, Cage C - Quarter Finals, PalaPellicone, Rome, Italy
Nadia Honcharova / Armbar R2
Featherweight, 3x3. Nadia Honcharova defeats Shauna Bannon via Armbar at 1:13 of round 2.

—————————————————————

Amateur
Melissa Mullins vs Jessica Andersson
2019 IMMAF-WMMAA European Senior & Junior Open Championships: Day 3, Cage C - Quarter Finals, PalaPellicone, Rome, Italy
Melissa Mullins / TKO R1
Featherweight, 3x3. Melissa Mullins defeats Jessica Andersson via TKO at 1:12 of round 1.

—————————————————————

Amateur
Rousseau Estelle Chambeau vs Elisa Charlotte Patono
2019 IMMAF-WMMAA European Senior & Junior Open Championships: Day 3, Cage C - Quarter Finals, PalaPellicone, Rome, Italy
Rousseau Estelle Chambeau / UD
Bantamweight, 3x3. Rousseau Estelle Chambeau defeats Elisa Charlotte Patono via Unanimous Decision.

—————————————————————

Amateur
Daryna Harbar vs Ilaria Norcia
2019 IMMAF-WMMAA European Senior & Junior Open Championships: Day 3, Cage C - Quarter Finals, PalaPellicone, Rome, Italy
Daryna Harbar / SD
Flyweight, 3x3. Daryna Harbar defeats Ilaria Norcia via Split Decision.

—————————————————————

Amateur
Clara Danssmann vs Bezan Mahmudi
2019 IMMAF-WMMAA European Senior & Junior Open Championships: Day 3, Cage C - Quarter Finals, PalaPellicone, Rome, Italy
Clara Danssmann / UD
Strawweight, 3x3. Clara Danssmann defeats Bezan Mahmudi via Unanimous Decision.

—————————————————————

Amateur
Nina Back vs Aino Kartela
2019 IMMAF-WMMAA European Senior & Junior Open Championships: Day 3, Cage C - Quarter Finals, PalaPellicone, Rome, Italy
Nina Back / TKO R1
Strawweight, 3x3. Nina Back defeats Aino Kartela via TKO at 2:05 of round 1.

—————————————————————

Grappling
Katya Leontyeva vs Cece Mena
Rise Invitational 7, The Space at Westbury Theater, Westbury, New York, United States
Katya Leontyeva† / Choke R1
Strawweight, 1x10. Katya Leontyeva defeats Cece Mena via Guillotine Choke at 5:16 of round 1 to win the vacant RI Strawweight Championship title.

—————————————————————

Grappling
Katya Leontyeva vs Liz Cornejo
Rise Invitational 7, The Space at Westbury Theater, Westbury, New York, United States
Katya Leontyeva / Heel Hook R1
Strawweight, 1x10. Katya Leontyeva defeats Liz Cornejo via Heel Hook at 2:34 of round 1.

—————————————————————

Grappling
Cece Mena vs Cheryl Rock
Rise Invitational 7, The Space at Westbury Theater, Westbury, New York, United States
Cece Mena / Armbar R1
Strawweight, 1x10. Cece Mena defeats Cheryl Rock via Armbar at 9:30 of round 1.

—————————————————————

Grappling
Andressa Cintra vs Nina Moura
Third Coast Grappling 2, Houston, Texas, United States
Andressa Cintra / Toe Hold
1x7. Andressa Cintra defeats Nina Moura via Toe Hold.

—————————————————————

Desiree Yanez vs Paulina Vargas
Combate 40: Palacios vs. Gibson, State Farm Arena, Hidalgo, Texas, United States
Desiree Yanez / Tech. Sub. R3
Strawweight, 3x5. Desiree Yanez defeats Paulina Vargas via Technical Submission Due To Injury at 1:54 of round 3.

—————————————————————

Jun 22
Saturday

Kate Jackson vs Lena Ovchynnikova
Bellator 223: Mousasi vs. Lovato Jr., SSE Arena, London, England
Kate Jackson / TKO R1
Flyweight, 3x5. Kate Jackson defeats Lena Ovchynnikova via TKO (Doctor Stoppage - Cut From Mounted Elbows) at 4:15 of round 1.

—————————————————————

Denise Kielholtz vs Bryony Tyrell
Bellator 223: Mousasi vs. Lovato Jr., SSE Arena, London, England
Denise Kielholtz / TKO R3
Flyweight, 3x5. Denise Kielholtz defeats Bryony Tyrell via TKO (Punches) at 2:38 of round 3.

—————————————————————

Andrea Lee vs Montana De La Rosa
UFC on ESPN+ 12: Moicano vs. Korean Zombie, Bon Secours Wellness Arena, Greenville, South Carolina, United States
Andrea Lee / UD
Flyweight, 3x5. Andrea Lee defeats Montana De La Rosa via Unanimous Decision.

—————————————————————

Ashley Yoder vs Syuri Kondo
UFC on ESPN+ 12: Moicano vs. Korean Zombie, Bon Secours Wellness Arena, Greenville, South Carolina, United States
Ashley Yoder / UD
Strawweight, 3x5. Ashley Yoder defeats Syuri Kondo via Unanimous Decision.

—————————————————————

Molly McCann vs Ariane Lipski
UFC on ESPN+ 12: Moicano vs. Korean Zombie, Bon Secours Wellness Arena, Greenville, South Carolina, United States
Molly McCann / UD
Flyweight, 3x5. Molly McCann defeats Ariane Lipski via Unanimous Decision.

—————————————————————

Amateur
Glory Watson vs Caree Hill
NEF 39: All American, Androscoggin Bank Colisee, Lewiston, Maine, United States
-
Flyweight, 5x3. vacant Fight Night Flyweight Championship title.

—————————————————————

Amateur
Megan Rosado vs Sarai Knapp
NEF 39: All American, Androscoggin Bank Colisee, Lewiston, Maine, United States
-
Bantamweight, 3x3.

—————————————————————

Aniela Bogusz vs Marta Linkiewicz
Fame MMA 4: Linkimaster vs. Lil Masti, Hala Sportowa, Częstochowa, Poland
Aniela Bogusz† / TKO R1
Lightweight, 3x5. Aniela Bogusz defeats Marta Linkiewicz via TKO (Punches) in round 1 to win the FMMA Open Weight Championship title.

—————————————————————

Amateur
Savanna Tarver vs Kendra Kazmaier
EAFL: Season 3 National Championship, UIC Forum, Chicago, Illinois, United States
-
Flyweight, 5x3.

—————————————————————

Amateur
Nataliya Kharkavaya vs Maya Thetford
Ax Fighting 70: Collision, Edmonds Community College, Lynnwood, Washington, United States
-
Flyweight, 3x3.

—————————————————————

Amateur
Leticia Candra vs Julia Horton
BCM Promotions: Fight Night 6, Mansfield Masonic Temple, Mansfield, Ohio, United States
-
Strawweight, 3x3.

—————————————————————

Amateur
Stephanie Lehecka vs Nicole Bramlett
BCM Promotions: Fight Night 6, Mansfield Masonic Temple, Mansfield, Ohio, United States
-
Bantamweight, 3x3.

—————————————————————

Gillian Coates vs Auttumn Norton
PureCombat: Warrior Spirit, Feather Falls Casino & Lodge, Oroville, California, United States
-
Bantamweight, 3x5.

—————————————————————

Amateur
Carli Lombardo vs Gabby Arevalo
PureCombat: Warrior Spirit, Feather Falls Casino & Lodge, Oroville, California, United States
-
Strawweight, 3x3.

—————————————————————

Jun 23
Sunday

Amateur
Kayla Maffescioni vs Sarah Archer
Diamondback FC: Rising Stars 3, Golden Grove Recreation Centre, Adelaide, South Australia, Australia
-
Strawweight, 3x3.

—————————————————————

Jun 28
Friday

Amateur
Chanique Greyling vs Inna Leniu
Urban Fight Night 19, Hurtsville Entertainment Centre, Hurstville, New South Wales, Australia
-
3x3.

—————————————————————

Amateur
Shanelle Dyer vs Eivor Hovde Hoff
ECMMA 3, Lordswood Leisure Centre, Kent, England, United Kingdom
-
Strawweight, 3x3. ECMMA Strawweight Championship title.

—————————————————————

Valesca Machado vs Maria Ribeiro
Future FC 6: Cado vs. Giacomo, Universidade Ítalo Brasileiro, São Paulo, São Paulo, Brazil
-
Atomweight, 3x5.

—————————————————————

Amateur
Brittany Cahoon vs Jennifer Bowman
Steelfist Fight Night: Power House, Union Event Center, Salt Lake City, Utah, United States
-
Featherweight, 3x3.

—————————————————————

Amateur
Melissa Brainerd vs Hollie Micklesen
Steelfist Fight Night: Power House, Union Event Center, Salt Lake City, Utah, United States
-
Atomweight, 3x3.

—————————————————————

Jaqueline Jaensch vs Andreia Manuel
Max Fight 23, Ginásio do Tarumã, Curitiba, Parana, Brazil
-
Strawweight, 3x5.

—————————————————————

Marta Souza vs Daiana Torquato
Max Fight 23, Ginásio do Tarumã, Curitiba, Parana, Brazil
-
126lbs, 3x5.

—————————————————————

Amateur
Pollyana Miller vs Francisca Ribeiro
Max Fight 23, Ginásio do Tarumã, Curitiba, Parana, Brazil
-
121lbs, 3x3.

—————————————————————

Amateur
Milena Alves vs Sarah Barwick
Max Fight 23, Ginásio do Tarumã, Curitiba, Parana, Brazil
-
Strawweight, 3x3.

—————————————————————

Jun 29
Saturday

Satoko Shinashi vs Madoka Ishibashi
DEEP 90 Impact, Korakuen Hall, Tokyo, Japan
-
97lbs, 2x5.

—————————————————————

Amateur
Sumiko Inaba vs Kelsey Gilmore
Cowboy Fight Series 2, Gold's Gym, Sterling, Virginia, United States
-
Flyweight, 3x5. vacant CFS Flyweight Championship title.

—————————————————————

Amateur
Amy Beck vs Kristin Kotinek
Fury FC 33, Bayou Event Center, Houston, Texas, United States
-
Strawweight, 3x3.

—————————————————————

Amateur
Danielle Guevara vs Madison Wood
Fury FC 33, Bayou Event Center, Houston, Texas, United States
-
Strawweight, 3x3.

—————————————————————

Amateur
Katie Perez vs Alejandra Betancourt
Warrior Games 6, Legendary Waters Casino, Bayfield, Wisconsin, United States
-
Atomweight, 5x3. Tournament Championship title.

—————————————————————

Emily Whitmire vs Amanda Ribas
UFC on ESPN 3: N'Gannou vs. Dos Santos, Target Center, Minneapolis, Minnesota, United States
Amanda Ribas / RNC R2
Strawweight, 3x5. Amanda Ribas defeats Emily Whitmire via Rear-Naked Choke at 2:10 of round 2.

—————————————————————

Amateur
Soo Min Kang vs Eun Jung Lee
Road FC Central League 48, Road FC Gym Siheung, Siheung, South Korea
-
128lbs, 2x4.

—————————————————————

Amateur
Seung Hyun Oh vs Ji Won Lee
Road FC Central League 48, Road FC Gym Siheung, Siheung, South Korea
-
128lbs, 2x3.

—————————————————————

Manon Fiorot vs Mellony Geugjes
EFC Worldwide 80, Sibaya Casino, Sibaya, South Africa
-
Flyweight, 3x5.

—————————————————————

Michela Demontis vs Adriana Fusini
Born To Fight: Colosseum 7, Piazza Castello, Sassari, Italy
-
Atomweight, 3x5.

—————————————————————

Julia Dorny vs Miriam Santana
GMC 20, Tempodrom, Berlin, Germany
-
146lbs, 3x5.

—————————————————————

Anastasia Feofanova vs Samira Badrtdinova
FCA, DS Ambar, Kaliningrad, Russia
-
Strawweight, 3x5.

—————————————————————

Amateur
Kristi Garr vs Kara Marie Vislosky
Lights Out Championship 4, Deltaplex Arena, Grand Rapids, Michigan, United States
-
Atomweight, 3x3.

—————————————————————

Amateur
Shauna Kurtz vs Kayla Weed
Reign FC 4, Clearwater Casino Resort, Suquamish, Washington, United States
-
Bantamweight, 3x3.

—————————————————————

Amateur
Cara Greenwell vs Maria Jose Favela
Tuff-N-uff: World Amateur Championships, Thomas & Mack Center, Las Vegas, Nevada, United States
-
Strawweight, 3x3. TUFF Strawweight Championship title.

—————————————————————

Amateur
Tamika Jones vs Justine Ronas
Tuff-N-uff: World Amateur Championships, Thomas & Mack Center, Las Vegas, Nevada, United States
-
Atomweight, 3x3. TUFF Atomweight Championship title.

—————————————————————

Amateur
Jennifer Badillo vs Kelsey Hildal
HR MMA 109: Summer Series 2019, Holiday Inn Sloan Convention Center, Bowling Green, Kentucky, United States
-
Flyweight, 3x3.

—————————————————————

Amateur
Kathy Solorzano vs Jasmine Pouncy
559 Fights 73: Solorzano vs. Pouncy, Visalia Convention Center, Visalia, California, United States
-
Strawweight, 3x2.

—————————————————————

Amateur
Victoria Osuna vs Cierra Lundy
559 Fights 73: Solorzano vs. Pouncy, Visalia Convention Center, Visalia, California, United States
-
Lightweight, 3x2.

—————————————————————

Amateur
Nelida Martinez vs Katarina Legorreta
GKO 13, Jackson Rancheria Casino Resort, Jackson, California, United States
-
Strawweight, 3x3.

—————————————————————

Jun 30
Sunday

Yoko Higashi vs Layze Cerqueira
Pancrase 306, Studio Coast, Tokyo, Japan
-
Bantamweight, 3x5.

—————————————————————

<< Prev Month Next Month >>

† = Title fight



Sponsored Links

Leave a Reply

Skip to toolbar