April Female Fight Fixtures and Results

Fixtures & Results

April

Female Fight Fixtures and Results

The most comprehensive list of female fights scheduled for April 2016 in the world.

351 fights / 38 countries

<< Prev Month Next Month >>

Including Boxing, MMA, Muay Thai and Submission Grappling. Updated daily, we’re sure there are more happening around world with the explosion of WMMA, and we will eagerly add them as we come across them! Feel free to contact us if you have info on any other fights, or if you feel we have made an error.

Apr 1

Friday

Boxing

Alondra Garcia vs Mayela Perez

Arena José Sulaimán, Monterrey, Nuevo León, Mexico

Alondra Garcia / UD

Light Flyweight, 10×2. Alondra Garcia defeats Mayela Perez via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Yulia Kutsenko vs Olga Zabavina

O-LE Sport Bar, Tolyatti, Russia

Yulia Kutsenko / TKO R2

Super Featherweight, 8×2. Yulia Kutsenko defeats Olga Zabavina via TKO at 1:18 of round 2.

—————————————————————

Boxing

Petcharas Superchamp vs Petchrung Sor Kulawong

Maha Sarakham, Thailand

Petcharas Superchamp / UD

Minimumweight, 6×2. Petcharas Superchamp defeats Petchrung Sor Kulawong via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Nongnun Sor Praithong vs Anan Kiatchansing

Maha Sarakham, Thailand

Nongnun Sor Praithong / UD

Light Flyweight, 6×2. Nongnun Sor Praithong defeats Anan Kiatchansing via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Yulia Kutsenko vs Marina Popova

O-LE Sport Bar, Tolyatti, Russia

Bout Cancelled

Featherweight, 8×2.

—————————————————————

Boxing

Ana Laura Esteche vs Farida El Hadrati

Zenith d’Auvergne, Clermont-Ferrand, Puy-de-Dôme, France

Draw

Super Lightweight, 10×2. Ana Laura Esteche successfully defends her WBA World female super lightweight title after fighting to a Draw (Majority).

—————————————————————

MMA

Hanna Gujwan vs Diana Tapałaj

Ladies Fight Night 2: That’s All Folks, Hala Expo, Łódź, Poland

Hanna Gujwan / RNC R2

Strawweight (115lbs), 3×5. Hanna Gujwan defeats Diana Tapałaj via Rear-Naked Choke at 2:43 of round 2.

—————————————————————

MMA

Veronica Macedo vs Lilla Vincze

Ladies Fight Night 2: That’s All Folks, Hala Expo, Łódź, Poland

Veronica Macedo / TKO R1

(134lbs), 3×5. Veronica Macedo defeats Lilla Vincze via TKO (Punches) at 2:13 of round 1.

—————————————————————

MMA

Weronika Zygmunt vs Virak Furo

Ladies Fight Night 2: That’s All Folks, Hala Expo, Łódź, Poland

Weronika Zygmunt / TKO R1

(119lbs), 3×5. Weronika Zygmunt defeats Virak Furo via TKO (Punches) at 3:06 of round 1.

—————————————————————

MMA

Magdalena Oleska vs Valeriya Sochenko

Ladies Fight Night 2: That’s All Folks, Hala Expo, Łódź, Poland

Valeriya Sochenko / TKO R1

Strawweight (115lbs), 3×5. Valeriya Sochenko defeats Magdalena Oleska via TKO (Punches) at 0:24 of round 1.

—————————————————————

MMA

Kinga Jędrusik vs Valeriya Sochenko

Ladies Fight Night 2: That’s All Folks, Hala Expo, Łódź, Poland

Bout Cancelled

Strawweight (115lbs), 3×5.

—————————————————————

MMA

Joanna Pawlik vs Veronika Cmárová

Ladies Fight Night 2: That’s All Folks, Hala Expo, Łódź, Poland

Bout Cancelled

(132lbs), 3×5.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Roosa Jones vs Staci Vega

Jackson’s MMA Series 18, Pueblo Convention Center, Pueblo, Colorado, United States

Roosa Jones / UD

Strawweight (115lbs), 3×3. Roosa Jones defeats Staci Vega via unanimous decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Veronica Graves vs Helen Lucero

Jackson’s MMA Series 18, Pueblo Convention Center, Pueblo, Colorado, United States

Veronica Graves / Keylock R1

Flyweight (130lbs), 3×3. Veronica Graves defeats Helen Lucero via Keylock at 0:31 of round 1.

—————————————————————

Kickboxing

Aleksandra Piasecka vs Nikola Zasepa

Ladies Fight Night 2: That’s All Folks, Hala Expo, Łódź, Poland

Aleksandra Piasecka / UD

(132lbs). Aleksandra Piasecka defeats Nikola Zasepa via unanimous decision.

—————————————————————

Kickboxing

Lucie Cmárová vs Joanna Pawlik

Ladies Fight Night 2: That’s All Folks, Hala Expo, Łódź, Poland

Lucie Cmárová / UD

(134lbs). Lucie Cmárová defeats Joanna Pawlik via unanimous decision.

—————————————————————

Kickboxing

Katarzyna Posiadała vs Marta Gusztab

Ladies Fight Night 2: That’s All Folks, Hala Expo, Łódź, Poland

Katarzyna Posiadała / UD

(132lbs). Katarzyna Posiadała defeats Marta Gusztab via unanimous decision.

—————————————————————

Kickboxing

Sylwia Juśkiewicz vs Magdalena Kasprzyk

Ladies Fight Night 2: That’s All Folks, Hala Expo, Łódź, Poland

Sylwia Juśkiewicz / UD

Strawweight (115lbs). Sylwia Juśkiewicz defeats Magdalena Kasprzyk via unanimous decision.

—————————————————————

Kickboxing

Patrycja Krawczyk vs Alexandra Jursová

Ladies Fight Night 2: That’s All Folks, Hala Expo, Łódź, Poland

Patrycja Krawczyk / TKO R1

(123lbs). Patrycja Krawczyk defeats Alexandra Jursová via TKO ( Corner Stoppage) at 3:00 of round 1.

—————————————————————

Apr 2

Saturday

BJJ

Gezary Matuda vs Laurence Fouillat

Polaris 3, Poole, England, United Kingdom

Draw

Gi match, 15 minute round, submission only. Gezary Matuda and Laurence Fouillat fight to a draw.

—————————————————————

Boxing

Yolis Marrugo Franco vs Yessica Perez

Polideportivo La Boquilla, La Boquilla, Colombia

Yolis Marrugo Franco / KO R3

Featherweight, 6×2. Yolis Marrugo Franco defeats Yessica Perez via KO at 2:42 of round 3.

—————————————————————

Boxing

Jhosep Vizcaino vs Basilia Mancilla

Centro Comercial Ventura, Quito, Ecuador

Jhosep Vizcaino / UD

Light Flyweight, 8×2. Jhosep Vizcaino defeats Basilia Mancilla via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Myriam Dellal vs Monica Gentili

Salle des trois provinces, Brive, Corrèze, France

Myriam Dellal / UD

Super Lightweight, 8×2. Myriam Dellal defeats Monica Gentili via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Magali Odde vs Fatima El Kabouss

Complexe Jean Bouveri, Montceau-les-Mines, Saône-et-Loire, France

Fatima El Kabouss / PTS

Bantamweight, 4×2. Fatima El Kabouss defeats Magali Odde via points.

—————————————————————

Boxing

Cindy Bonhiver vs Bojana Libiszewska

Salle Watremez, Roubaix, Nord, France

Cindy Bonhiver / PTS

Lightweight, 4×2. Cindy Bonhiver defeats Bojana Libiszewska via points.

—————————————————————

Boxing

Jacky Calvo vs Itzayana Cruz

Centro de Convenciones, Tlalnepantla, México, Mexico

Jacky Calvo / UD

4×2. Jacky Calvo defeats Itzayana Cruz via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Sonia Osorio vs Joselyn Reza

Centro de Convenciones, Tlalnepantla, México, Mexico

Sonia Osorio / UD

Flyweight, 4×2. Sonia Osorio defeats Joselyn Reza via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Ewa Brodnicka vs Anita Torti

Tauron Arena (previously Krakow Arena), Krakow, Poland

Bout Cancelled

Lightweight, 10×2. EBU female lightweight title.

—————————————————————

MMA

Maguy Berchel vs Tatou Ghania

Knock Out Championship 9, Espace 3000, Cognac, France

Maguy Berchel† / Decision

(123lbs), 3×5. Maguy Berchel defeats Tatou Ghania via decision to win the Tournament Championship title.

—————————————————————

MMA

Maguy Berchel vs Ainara Mota

Knock Out Championship 9, Espace 3000, Cognac, France

Maguy Berchel† / Decision

(123lbs), 3×5. Maguy Berchel defeats Ainara Mota via decision to win the Tournament Championship title.

—————————————————————

MMA

Ainara Mota vs Mandy Deschamps

Knock Out Championship 9, Espace 3000, Cognac, France

Ainara Mota† / Choke R3

(123lbs), 3×5. Ainara Mota defeats Mandy Deschamps via guillotine choke at 3:30 of round 3 to win the Tournament Championship title.

—————————————————————

MMA

Carol Nakamura vs Anne Ferreira

Shooto Brasil 62, Clube Português do Recife, Recife, Pernambuco, Brazil

Anne Ferreira / Decision

(106lbs), 3×5. Anne Ferreira defeats Carol Nakamura via decision.

—————————————————————

MMA

Jaqueline Ferreira vs Luciana Pereira

Shooto Brasil 62, Clube Português do Recife, Recife, Pernambuco, Brazil

Luciana Pereira / Decision

(136lbs), 3×5. Luciana Pereira defeats Jaqueline Ferreira via decision.

—————————————————————

MMA

Arielle Souza vs Luciana Treze

Thunder Fight 6, Universidade UniÍtalo, Sao Paulo, Sao Paulo, Brasil

Arielle Souza / RNC R3

Strawweight (115lbs), 3×5. Arielle Souza defeats Luciana Treze via Rear-Naked Choke at 4:53 of round 3.

—————————————————————

MMA

Morgane Manfredi vs Lucie Bertaud

Knock Out Championship 9, Espace 3000, Cognac, France

Lucie Bertaud / Decision

(134lbs), 3×5. Lucie Bertaud defeats Morgane Manfredi via decision.

—————————————————————

MMA

Montana Stewart vs Chelsea Bailey

SCC: Fighting for Hope, Guys and Dolls, 813 Southway Cir Fort Worth, Texas, United States

Bout Cancelled

Flyweight (125lbs), 3×5. vacant SCC Flyweight Championship title.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Brittney Allan vs Angela Morabito

Savage Entertainment: March Badness 2, Neisen Brothers Sports Bar, Savage, Minnesota, United States

Brittney Allan / UD

Strawweight (115lbs), 3×3. Brittney Allan defeats Angela Morabito via unanimous decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Selena Lorigo vs Tiana Williams

Spar Star Promotions: Saturday Night Fights, Hollywood Park Casino, Inglewood, California, United States

Selena Lorigo / MD

Bantamweight (135lbs), 3×2. Selena Lorigo defeats Tiana Williams via majority decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Christina Heath vs Chelsey White

Spar Star Promotions: Saturday Night Fights, Hollywood Park Casino, Inglewood, California, United States

Chelsey White / UD

Strawweight (115lbs), 3×2. Chelsey White defeats Christina Heath via unanimous decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Destiny Quinones vs Hillary Rose

NYFE 10: X-Treme Tension, Club Amazura, Jamaica, New York, United States

Hillary Rose / UD

Strawweight (115lbs), 3×3.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Lisa Blaine vs Jennifer Ventriglia

NYFE 10: X-Treme Tension, Club Amazura, Jamaica, New York, United States

Lisa Blaine / UD

Flyweight (125lbs), 3×3. Lisa Blaine defeats Jennifer Ventriglia via unanimous decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Cheryl Flynn vs Louise Hiller

Almighty Fighting Championship 1, Leeds Town Hall, Leeds, England

Bout Cancelled

(134lbs), 3×3.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Alex Dale vs Amira Hafizovic

Eternal MMA 16, Gold Coast, Queensland, Australia

Alex Dale / UD

Flyweight (125lbs), 3×3. Alex Dale defeats Amira Hafizovic via unanimous decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Amy Gardner vs Faith Davis

ExciteFight: MMAYHEM 2, WildHorse Resort Casino, Pendleton, Oregon, United States

Bout Cancelled

Lightweight (155lbs), 3×3.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Felisha Magallan vs Deborah Kouzmin

XKO Amateur Series 2, The Gym, Arlington, Texas, United States

Felisha Magallan / SD

Bantamweight (135lbs), 3×3. Felisha Magallan defeats Deborah Kouzmin via split decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Julia Moore vs Lynsie Nemac

Titans of the Cage 16, Bland Elementary School, Bland, Virginia, United States

Julia Moore / TKO R1

Featherweight (145lbs), 3×3. Julia Moore defeats Lynsie Nemac via TKO (Referee Stoppage from Strikes) at 0:38 of round 1.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Alexa Tarallo vs Elizabeth Lewis

Titans of the Cage 16, Bland Elementary School, Bland, Virginia, United States

Bout Cancelled

Bantamweight (135lbs), 3×5. TOC Bantamweight Championship title.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Danielle Dunford vs Cora Beth Honaker

Titans of the Cage 16, Bland Elementary School, Bland, Virginia, United States

Bout Cancelled

Flyweight (125lbs), 3×3.

—————————————————————

Apr 3

Sunday

Boxing

Arisa Iwanaga vs Akane Hashimoto

Kokura Kita Gym, Kitakyushu, Fukuoka, Japan

Draw

Minimumweight, 4×2. Arisa Iwanaga and Akane Hashimoto fought to a Draw (Split).

—————————————————————

Boxing

Elica Jamile De Souza Santos vs Jessica Paula Da Silva

Arena de Rodeio, Cotia, Sao Paulo, Brazil

Elica Jamile De Souza Santos / KO R3

Light Flyweight, 8×3. Elica Jamile De Souza Santos defeats Jessica Paula Da Silva via KO in round 3.

—————————————————————

MMA

Karen Date vs Yayoi Inoue

Kingdom Ehrgeiz: Cross x Session 2, Tachikawa Colosseum, Tachikawa, Tokyo, Japan

Karen Date / UD

(99lbs), 2×5. Karen Date defeats Yayoi Inoue via unanimous decision.

—————————————————————

Muay Thai

Anissa Haddaoui vs Ilona Wijmans

World Fighting League: Where Heroes Meet Legends, Almere, Netherlands

Anissa Haddaoui / Decision

65kg. Tournament Final. Anissa Haddaoui defeats Ilona Wijmans via Decision to win the tournament.

—————————————————————

Muay Thai

Anissa Haddaoui vs Sheena Widdershoven

World Fighting League: Where Heroes Meet Legends, Almere, Netherlands

Anissa Haddaoui / Decision

65kg. Tournament Semi-Finals. Anissa Haddaoui defeats Sheena Widdershoven via Decision.

—————————————————————

Muay Thai

Ilona Wijmans vs Daria Albers

World Fighting League: Where Heroes Meet Legends, Almere, Netherlands

Ilona Wijmans / Decision

65kg. Tournament Semi-Finals. Ilona Wijmans defeats Daria Albers via Decision.

—————————————————————

Apr 4

Monday

Boxing

Edina Kiss vs Erika Kalderas

Gentlemen Fight Club Boxing House, Budapest, Hungary

Edina Kiss / PTS

Featherweight, 6×2. Edina Kiss defeats Erika Kalderas via points.

—————————————————————

Boxing

Agnes Nick vs Timea Grof

Gentlemen Fight Club Boxing House, Budapest, Hungary

Agnes Nick / TKO R1

Featherweight, 6×2. Agnes Nick defeats Timea Grof via TKO in round 1.

—————————————————————

Apr 8

Friday

BJJ

Mackenzie Dern vs Rossie Snow

Fight to Win Pro 4, Denver, Colorado, United States

Mackenzie Dern / Armbar

Main event. Pro match, 145 lbs, Black Belts. Mackenzie Dern defeats Rossie Snow via Armbar at 0:14. Black Belt Fight of the Night.

—————————————————————

BJJ

Maycee Barber vs Nicole Evagelista

Fight to Win Pro 4, Denver, Colorado, United States

Nicole Evagelista / Disqualification

Pro Gi match, 125 lbs, Blue Belts. Nicola Evagelista defeats Macyee Barber via Disqualification due to a kneee reap.

—————————————————————

Boxing

Yanali Ayon vs Karla Islas

Billar El Perro Salado, Tijuana, Baja California, Mexico

Yanali Ayon / UD

Flyweight, 4×2. Yanali Ayon defeats Karla Islas via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Tania Enriquez vs Mary Gastelum

Billar El Perro Salado, Tijuana, Baja California, Mexico

Tania Enriquez / RTD R2

Flyweight, 6×2. Tania Enriquez defeats Mary Gastelum via Retirement at 0:10 of round 2.

—————————————————————

Boxing

Yesica Yolanda Bopp vs Vanesa Lorena Taborda

Avellaneda, Buenos Aires, Argentina

Yesica Yolanda Bopp / UD

Flyweight, 8×2. Yesica Yolanda Bopp defeats Vanesa Lorena Taborda via unanimous decision.

—————————————————————

K1

Madelen Søfteland vs Marion Montanari

Fight Night One 4, Saint-Étienne, France

Marion Montanari / Decision

3×3, 60kg. Madelen Søfteland replaces Paola Cappucci. Marion Montanari defeats Madelen Søfteland.

—————————————————————

MMA

Jenny Liou vs Jaymee Jones

Xtreme Fight Night 28, Tulsa, Oklahoma

Jenny Liou / Armbar R1

Jenny Liou defeats Jaymee Jones via armbar at 0:59 of round 1.

—————————————————————

MMA

Pam Sorenson vs Shanna Young

KOTC: Generation X, Black Bear Casino Resort, Carlton, Minnesota, United States

Shanna Young† / SD

Bantamweight (135lbs), 5×5. Shanna Young defeats Pam Sorenson via split decision to win the KOTC Bantamweight Championship title.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Chantel Coates vs Jessika Brown

Ultimate Blue Corner Battles, Harrah’s Casino, Kansas City, Missouri, United States

Bout Cancelled

Featherweight (145lbs), 3×3.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Angie Uredi vs Cassie Michael

Ultimate Blue Corner Battles, Harrah’s Casino, Kansas City, Missouri, United States

Bout Cancelled

3×3.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Britney Bailey vs Erin Terry

Ultimate Blue Corner Battles, Harrah’s Casino, Kansas City, Missouri, United States

Bout Cancelled

Featherweight (145lbs), 3×3.

—————————————————————

Apr 9

Saturday

Boxing

Jorgelina Guanini vs Valeria Jesica Almiron

Club Rivadavia, Necochea, Buenos Aires, Argentina

Jorgelina Guanini / UD

Super Bantamweight, 4×2. Jorgelina Guanini defeats Valeria Jesica Almiron via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Natalia Soledad Reynoso vs Debora Micaela Martinez

San Justo, Buenos Aires, Argentina

Natalia Soledad Reynoso / TKO R2

Super Lightweight, 4×2. Natalia Soledad Reynoso defeats Debora Micaela Martinez via TKO in round 2.

—————————————————————

Boxing

Cherneka Johnson vs Napaporn Ruengsuwan

Warnambool Stadium, Warrnambool, Victoria, Australia

Cherneka Johnson / TKO R2

4×2. Cherneka Johnson defeats Napaporn Ruengsuwan via TKO at 2:45 of round 2.

—————————————————————

Boxing

Olga Julio vs Yoleima Blanco

Parque La Dicha, Palmar de Varela, Colombia

Olga Julio / KO R2

Super Bantamweight, 6×2. Olga Julio defeats Yoleima Blanco via KO at 1:10 of round 2.

—————————————————————

Boxing

Jessica Nery Plata vs Yanely Hernandez

Auditorio Benito Juárez, Veracruz, Veracruz, Mexico

Jessica Nery Plata / RTD R6

Light Flyweight, 8×2. Jessica Nery Plata defeats Yanely Hernandez via retirement at 3:00 of round 6.

—————————————————————

Boxing

Estefania Zapiain vs Beatriz Jimenez

Auditorio Benito Juárez, Veracruz, Veracruz, Mexico

Beatriz Jimenez / SD

Lightweight, 6×2. Beatriz Jimenez defeats Estefania Zapiain via split decision.

—————————————————————

Boxing

Natalie Gonzalez vs Rachel Sazoff

5 Star Banquet Hall, Queens, New York, USA

Natalie Gonzalez / UD

Light Flyweight, 4×2. Natalie Gonzalez defeats Rachel Sazoff via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Alicia Napoleon vs Latashia Burton

5 Star Banquet Hall, Queens, New York, USA

Bout Cancelled

Middleweight, 6×2.

—————————————————————

Boxing

Cristina Gomez vs Vanesa Caruso

Casino Gran Madrid, Torrelodones, Comunidad de Madrid, Spain

Cristina Gomez / UD

Bantamweight, 4×2. Cristina Gomez defeats Vanesa Caruso via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Joana Pastrana vs Teodora Bacheva

Casino Gran Madrid, Torrelodones, Comunidad de Madrid, Spain

Joana Pastrana / UD

Minimumweight, 6×2. Joana Pastrana defeats Teodora Bachevavia unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Monika Henao vs Sara Marjanovic

MBS Arena, Potsdam, Brandenburg, Germany

Monika Henao / UD

Lightweight, 4×2. Monika Henao defeats Sara Marjanovic via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Ikram Kerwat vs Gina Chamie

MBS Arena, Potsdam, Brandenburg, Germany

Ikram Kerwat† / TKO R1

Lightweight, 10×2. Ikram Kerwat defeats Gina Chamie via TKO at 1:38 of round 1 to win the vacant WBC International female lightweight title.

—————————————————————

Boxing

Oshin Derieuw vs TBC

Espace Francois Mitterrand, Henin-Beaumont, Pas-de-Calais, France

Oshin Derieuw / TKO R2

Super Lightweight, 4×2. Oshin Derieuw defeats TBC via TKO in round 2.

—————————————————————

Boxing

Laetitia Chevalier vs Sandra Zekic

Espace Francois Mitterrand, Henin-Beaumont, Pas-de-Calais, France

Laetitia Chevalier / TKO R3

Super Lightweight, 4×2. Laetitia Chevalier defeats Sandra Zekic via TKO in round 3.

—————————————————————

Boxing

Enis Pacheco vs Yarley Cuadrado

Parque La Dicha, Palmar de Varela, Colombia

Enis Pacheco / UD

Super Lightweight, 10×2. Enis Pacheco defeats Yarley Cuadrado via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Rose Volante vs Elaine Albuquerque

Academia Coliseo Boxe, Guarulhos, Sao Paulo, Brazil

Rose Volante†† / UD

Lightweight, 10×2. Rose Volante defeats Elaine Albuquerque via unanimous decision to win the WBC Latino female lightweight title and Women’s International Boxing Association International lightweight title.

—————————————————————

Boxing

Susie Ramadan vs Hongfah Tor Buamas

Warnambool Stadium, Warrnambool, Victoria, Australia

Susie Ramadan / TKO R3

Super Bantamweight, 8×2. Susie Ramadan defeats Hongfah Tor Buamas via TKO at 2:59 of round 3.

—————————————————————

Boxing

Shannon O’Connell vs Anrey Onesongchaigym

Warnambool Stadium, Warrnambool, Victoria, Australia

Shannon O’Connell† / KO R6

Super Bantamweight, 10×2. Shannon O’Connell defeats Anrey Onesongchaigym via KO at 0:57 of round 6 to win the vacant WBC Silver female super bantamweight title.

—————————————————————

MMA

Jody Lynn Reicher vs Danielle Hindley

Cage Titans 28, Plymouth Memorial Hall, Plymouth, Massachusetts, United States

Bout Cancelled

Strawweight (115lbs), 3×5.

—————————————————————

MMA

Virna Jandiroba vs Anne Karoline

Circuito MNA de MMA 2, Ginásio de Esportes de Seabra, Seabra, Bahia, Brazil

Virna Jandiroba† / Armbar R2

Strawweight (115lbs), 3×5. Virna Jandiroba defeats Anne Karoline via armbar at 3:29 of round 2 to win the Vacant Strawweight Championship title.

—————————————————————

MMA

Thamara Leorde vs Luana Carvalho

Valent’s Night 1, CT New Corpore Fight, Rio de Janeiro, Rio de Janeiro, Brazil

Bout Cancelled

(134lbs), 3×5.

—————————————————————

MMA

Fabrina Vanessa vs Jin Tang

Kunlun Fight 42, Haihu Gym Center, Xining, Qinghai, China

Jin Tang / Armbar R1

(128lbs), 3×5. Jin Tang defeats Fabrina Vanessa via armbar in round 1.

—————————————————————

MMA

Malihe Younes vs Yelena Kolesnik

WBK 12, Quingdao, Shandong, China

Malihe Younes / Decision

(143lbs), 3×5. Malihe Younes defeats Yelena Kolesnik via decision.

—————————————————————

MMA

Elane Santiago vs Andy Nguyen

KOTC: New Era, WinnaVegas Casino Resort, Sloan, Iowa, United States

Andy Nguyen† / TKO R3

Atomweight (105lbs), 5×5. Andy Nguyen defeats Elane Santiago via TKO at 3:58 of round 3 to win the KOTC Atomweight Championship title.

—————————————————————

MMA

Ellen Caroline vs Aline Pires

Gladiator CF 19, Vanila Music Hall, Curitiba, Parana, Brazil

Bout Cancelled

Strawweight (115lbs), 3×5.

—————————————————————

MMA

Daniela Kortmann vs Griet Eeckhout

MMA Meets Wild West, El Dorado Templin, Templin, Brandenburg, Germany

Griet Eeckhout / RNC R2

Flyweight (125lbs), 3×5. Griet Eeckhout defeats Daniela Kortmann via Rear-Naked Choke at 4:44 of round 2.

—————————————————————

MMA

Aitek Emadi vs Alice Ardelean

GMC 8, Europahalle, Castrop-Rauxel

Aitek Emadi / UD

Strawweight (115lbs). Aitek Emadi defeats Alice Ardelean via unanimous decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Jennifer Penfield vs Corrin Cassidy

Knockout MMA: Van Der Lee vs. Perez, Next Level Sports Complex, Garden Grove, California, United States

Jennifer Penfield / TKO R1

Bantamweight (135lbs), 3×2. Jennifer Penfield defeats Corrin Cassidy via TKO at 1:35 of round 1.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Adelita McGrath vs Jessah Torres

Knockout MMA: Van Der Lee vs. Perez, Next Level Sports Complex, Garden Grove, California, United States

Adelita McGrath / TKO R2

(130lbs), 3×2. Adelita McGrath defeats Jessah Torres via TKO at 0:55 of round 2.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Irene White vs Joy Edewards

Arena Wars: Redemption, Josephine County Fairgrounds, Grants Pass, Oregon, United States

Irene White / UD

Strawweight (115lbs), 3×3. Irene White defeats Joy Edewards via unanimous decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Nicole Baumann vs Destiny McCubbin

The Clash MMA 17, Eccles Ice Arena, Logan, Utah, United States

Destiny McCubbin / TKO R2

Flyweight (125lbs), 3×3. Destiny McCubbin defeats Nicole Baumann via TKO at 1:44 of round 2.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Audrey Drew vs Jasmine Crawford

Xtreme Fight Club 35, Crowne Plaza Hotel, Addison, Texas, United States

Audrey Drew / SD

Bantamweight (135lbs), 3×3. Audrey Drew defeats Jasmine Crawford via split decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Caroline Wilhelm vs Jeanette Pomales

Cage Titans 28, Plymouth Memorial Hall, Plymouth, Massachusetts, United States

Jeanette Pomales / UD

(130lbs), 3×3. Jeanette Pomales defeats Caroline Wilhelm via unanimous decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Alannah Arnett vs Linda Mihalic

Warrior FC: Bloody Harlan Havoc, Harlan Center, Harlan, Kentucky, United States

Alannah Arnett / DQ R3

Strawweight (115lbs), 3×3. Alannah Arnett defeats Linda Mihalic via Disqualification (Illegal Elbow) at 0:52 of round 3.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Tiaira Fitzgerald vs Olivia Parker

Warrior FC: Bloody Harlan Havoc, Harlan Center, Harlan, Kentucky, United States

Olivia Parker / TKO R1

(205lbs), 3×3. Olivia Parker defeats Tiaira Fitzgerald via TKO at 2:51 of round 1.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Diamond Long vs Alexandra Ruppel

Impact Fight League 65, Joe Louis Arena, Detroit, Michigan, United States

Alexandra Ruppel† / Armbar R1

Flyweight (125lbs), 5×3. Alexandra Ruppel defeats Diamond Long via armbar at 1:50 of round 1 to win the IFL Flyweight Championship title.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Chelsea Faulder vs Tabatha Ann Watkins

Impact Fight League 65, Joe Louis Arena, Detroit, Michigan, United States

Chelsea Faulder† / RNC R3

Strawweight (115lbs), 5×3. Chelsea Faulder defeats Tabatha Ann Watkins via Rear-Naked Choke at 2:57 of round 3 to win the IFL Strawweight Championship title.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Pollyana Miller vs Laura Beatriz

Gladiator CF 19, Vanila Music Hall, Curitiba, Parana, Brazil

Bout Cancelled

(108lbs), 3×3.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Julia Dorny vs Malwina Golczak

MMA Meets Wild West, El Dorado Templin, Templin, Brandenburg, Germany

Julia Dorny / UD

(146lbs), 3×3. Julia Dorny defeats Malwina Golczak via unanimous decision.

—————————————————————

Kickboxing (Amateur)

Raquel Cardozo vs Indiara Souza

Valent’s Night 1, CT New Corpore Fight, Rio de Janeiro, Rio de Janeiro, Brazil

Raquel Cardozo / KO/TKO

(134lbs). Raquel Cardozo defeats Indiara Souza via KO/TKO.

—————————————————————

Muay Thai

Sam Brown vs Yolanda Schmidt

Destiny 6, Brisbane, Queensland, Australia

Sam Brown / UD

WBC Australian title, 55kg, 5×3. Sam Brown defeats Yolanda Schmidt via Unanimous Decision.

—————————————————————

Muay Thai

Chelsea Hackett vs Clarification Baxter

Destiny 6, Brisbane, Queensland, Australia

Clarification Baxter

5×2. Clarification Baxter defeats Chelsea Hackett.

—————————————————————

Apr 10

Sunday

Boxing

Ana Maria Lozano vs Daniela Maramara

Gimnasio Mocho Navas, Petare, Venezuela

Ana Maria Lozano / TKO R4

Bantamweight, 6×2. Ana Maria Lozano defeats Daniela Maramara via TKO at 0:10 of round 4.

—————————————————————

Boxing

Jun Yabuki vs Itose Ishii

City Culture Hall, Soka, Saitama, Japan

Jun Yabuki / UD

Flyweight, 4×2. Jun Yabuki defeats Itose Ishii via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Chie Higano vs Aiko Yamagishi

City Culture Hall, Soka, Saitama, Japan

Chie Higano / UD

Minimumweight, 6×2. Chie Higano defeats Aiko Yamagishi via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Naoko Shibata vs Tanuthong Sor Kunlawong

City Culture Hall, Soka, Saitama, Japan

Naoko Shibata / TKO R3

Light Flyweight, 8×2. Naoko Shibata defeats Tanuthong Sor Kunlawong via TKO at 1:22 of round 3.

—————————————————————

Boxing

Ayaka Miyao vs Krikanok Islandmuaythai

City Culture Hall, Soka, Saitama, Japan

Ayaka Miyao / TKO R4

Minimumweight, 8×2. Ayaka Miyao defeats Krikanok Islandmuaythai via TKO at 1:10 of round 4.

—————————————————————

Boxing

Hasna Tukic vs Lara Mango

Pro-Box Pergega Gym, Regensburg, Bayern, Germany

Bout Cancelled

Welterweight, 6×2.

—————————————————————

Boxing

Chie Higano vs Aiko Yamagishi

City Culture Hall, Soka, Saitama, Japan

Minimumweight, 6×2.

—————————————————————

MMA

Maryna Moroz vs Cristina Stanciu

UFC Fight Night 86: Rothwell vs. Dos Santos, Zagreb Arena, Zagreb, Croatia

Maryna Moroz / UD

Strawweight (115lbs), 3×5. Maryna Moroz defeats Cristina Stanciu via unanimous decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Gina Reyes vs Gabby Roberts

The Hurt Business Presents: Fight Night at Parq, Parq Restaurant & Nightclub, San Diego, California, United States

Draw

Strawweight (115lbs), 3×2. Gina Reyes and Gabby Roberts fought to a Draw (Decision).

—————————————————————

Apr 12

Tuesday

Boxing

Linda Vazquez vs Barbara Martinez Munoz

Centro de Espectaculos El Jefe, Monterrey, Nuevo León, Mexico

Barbara Martinez Munoz / MD

Light Flyweight, 6×2. Barbara Martinez Munoz defeats Linda Vazquez via majority decision.

—————————————————————

Apr 13

Wednesday

Boxing

Szilvia Szabados vs Tunde Berki

Sportova hala MSO, Šturovo, Slovakia

Szilvia Szabados / TKO R4

Super Welterweight, 6×2. Szilvia Szabados defeats Tunde Berki via TKO in round 4.

—————————————————————

Boxing

Agnes Nick vs Erika Kalderas

Sportova hala MSO, Šturovo, Slovakia

Agnes Nick / TKO R3

Featherweight, 6×2. Agnes Nick defeats Erika Kalderas via TKO in round 3.

—————————————————————

Boxing

Gabriella Mezei vs Eva Pakozdi

Sportova hala MSO, Šturovo, Slovakia

Gabriella Mezei / UD

Super Bantamweight, 4×2. Gabriella Mezei defeats Eva Pakozdi via unanimous decision.

—————————————————————

Awakening-Patreon-long

—————————————————————

Apr 14

Thursday

Boxing

Gaelle Amand vs Tamara Marianella Nunez

Espace Venise, Sarcelles, Val-d’Oise, France

Gaelle Amand† / UD

Featherweight, 10×2. Gaelle Amand defeats Tamara Marianella Nunez via unanimous decision to win the vacant WBC International female featherweight title.

—————————————————————

Apr 15

Friday

Boxing

Carolina Raquel Duer vs Vanesa del Valle Calderon

Polideportivo Cooperativa Tortuguitas, Tortuguitas, Buenos Aires, Argentina

Carolina Raquel Duer / UD

Super Bantamweight, 6×2. Carolina Raquel Duer defeats Lucio Alberto Ayala via unanimous decision.

—————————————————————

MMA

Cris Macfer vs Natália Miranda

BH Sparta 8

Draw

Cris Macfer and Natália Miranda fought to a Draw.

—————————————————————

MMA

Anna Elmose vs Stephanie Page

Cage Warriors 75, Camden Centre, London, England

Bout Cancelled

Bantamweight (135lbs), 3×5.

—————————————————————

MMA

April Osenio vs Natalie Hills

ONE Championship: Global Rivals, Mall of Asia Arena, Manila, Philippines

April Osenio / Armbar R1

Strawweight (115lbs), 3×5. April Osenio defeats Natalie Hills via armbar at 3:23 of round 1.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Agatha Politeia Kody vs Wan Ardeena

Malaysian Invasion 4: Ladder Match, Paradigm Mall, Selangor, Malaysia

Flyweight (125lbs), 3×3.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Yao Zong Cheot vs Lesley Dulamit

Malaysian Invasion 4: Ladder Match, Paradigm Mall, Selangor, Malaysia

Lightweight (155lbs), 3×3.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Lisha Mihar vs Koh Ling Bee

Malaysian Invasion 4: Ladder Match, Paradigm Mall, Selangor, Malaysia

Flyweight (125lbs), 3×3.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Esperanza Cadena vs Salma Del Real

559 Fights 44: Ramirez vs. Huerta, The Tower Theatre, Fresno, California, United States

Esperanza Cadena / UD

Bantamweight (135lbs), 3×2. Esperanza Cadena defeats Salma Del Real via unanimous decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Nur Sabrina vs Melaine Tan

Malaysian Invasion 4: Ladder Match, Paradigm Mall, Selangor, Malaysia

Nur Sabrina / TKO R2

Flyweight (125lbs), 3×3. Nur Sabrina defeats Melaine Tan via TKO (Punches) in round 2.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Ee Lyn Tan vs Ezza Shamimi

Malaysian Invasion 4: Ladder Match, Paradigm Mall, Selangor, Malaysia

Bout Cancelled

Flyweight (125lbs), 3×3.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Nurul Khairunnisa vs Deepa Mogan

Malaysian Invasion 4: Ladder Match, Paradigm Mall, Selangor, Malaysia

Deepa Mogan / UD

Flyweight (125lbs), 3×3. Deepa Mogan defeats Nurul Khairunnisa via unanimous decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Cindy Tiong vs Hayatun Najihin

Malaysian Invasion 4: Ladder Match, Paradigm Mall, Selangor, Malaysia

Bout Cancelled

Flyweight (125lbs), 3×3.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Samantra Jong vs Rina Jordana Adnan

Malaysian Invasion 4: Ladder Match, Paradigm Mall, Selangor, Malaysia

Samantha Jong / RNC

Flyweight (125lbs), 3×3. Samantha Jong defeats Rina Jordana Adnan via Rear-Naked Choke.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Samantha Tan vs Nurul Aini

Malaysian Invasion 4: Ladder Match, Paradigm Mall, Selangor, Malaysia

Samantha Tan / TKO

Flyweight (125lbs), 3×3. Samantha Tan defeats Nurul Aini via TKO.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Julia Gorka vs Heather Hammond

West Cage FC 5: Road to Dublin, Right Venue, Dublin, Ireland

Bout Cancelled

(123lbs), 3×3.

—————————————————————

Kickboxing

Joanna Rybińska vs Paulina Maj

Legion Fight Night 2, Hala Widowiskowo-Sportowa, Głogów, Poland

Joanna Rybińska / UD

(117lbs). Joanna Rybińska defeats Paulina Maj via unanimous decision.

—————————————————————

Apr 16

Saturday

Boxing

Mary Camacho vs Fatima Rodriguez

Plaza Principal, Jamay, Jalisco, Mexico

Mary Camacho / UD

Flyweight, 5×2. Mary Camacho defeats Fatima Rodriguez via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Victoria Polo vs Veronica Ixehuatl

Gimnasio Olímpico Juan de la Barrera, Mexico City, Distrito Federal, Mexico

Victoria Polo / UD

Flyweight, 4×2. Victoria Polo defeats Veronica Ixehuatl via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Adelita Irizarry vs TBA

Massachusetts, USA

Bout Cancelled

Super Welterweight, 4×2.

—————————————————————

Boxing

Sonya Lamonakis vs TBA

Massachusetts, USA

Bout Cancelled

Heavyweight, 10×2.

—————————————————————

Boxing

Shelly Vincent vs Elizabeth Anderson

Foxwoods Resort, Mashantucket, Connecticut, USA

Shelly Vincent / UD

Featherweight, 6×2. Shelly Vincent defeats Elizabeth Anderson via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Heather Hardy vs Anna Donatella Hultin

Barclays Center, Brooklyn, New York, USA

Heather Hardy / TKO R4

Featherweight, 8×2. Heather Hardy defeats Anna Donatella Hultin via TKO at 2:48 of round 4.

—————————————————————

Boxing

Mia St John vs Lisa Lewis

The Trust Arena, Auckland, New Zealand

Mia St John / TKO R4

Welterweight, 4×2. Mia St John defeats Lisa Lewis via TKO at 1:37 of round 4.

—————————————————————

Boxing

Maria Soledad Vargas vs Rosalia Gomez

Estacionamiento Obrero, Zamora, Michoacán de Ocampo, Mexico

Maria Soledad Vargas / UD

Light Flyweight, 4×2. Maria Soledad Vargas defeats Rosalia Gomez via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Erika Hernandez vs Noemi Rodriguez

Estacionamiento Obrero, Zamora, Michoacán de Ocampo, Mexico

Erika Hernandez / UD

Welterweight, 4×2. Erika Hernandez defeats Noemi Rodriguez via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Lizeth Zacarias vs Roxana Alanis

Estacionamiento Obrero, Zamora, Michoacán de Ocampo, Mexico

Lizeth Zacarias / UD

Flyweight, 6×2. Lizeth Zacarias defeats Roxana Alanis via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Layla McCarter vs Yolanda Segura

Arena Neza, Nezahualcóyotl, México, Mexico

Layla McCarter / TKO R1

Super Lightweight, 10×2. Layla McCarter defeats Yolanda Segura via TKO at 0:42 of round 1.

—————————————————————

Boxing

Andrea Lakatos vs Judit Hachbold

Sporthall, Sülysáp, Hungary

Judit Hachbold / SD

Flyweight, 4×2. Judit Hachbold defeats Andrea Lakatos via split decision.

—————————————————————

Boxing

Prisca Vicot vs Suzana Radovanovic

Mach1, Karlsruhe, Baden-Württemberg, Germany

Prisca Vicot / PTS

Super Lightweight, 6×2. Prisca Vicot defeats Suzana Radovanovic via points.

—————————————————————

Boxing

Sandra Atanassow vs Doris Koehler

Mach1, Karlsruhe, Baden-Württemberg, Germany

Sandra Atanassow / PTS

Featherweight, 6×2. Sandra Atanassow defeats Doris Koehler via points.

—————————————————————

Boxing

Melanie Zwecker vs Jasmina Nadj

Mach1, Karlsruhe, Baden-Württemberg, Germany

Draw

Super Bantamweight, 8×2. Melanie Zwecker and Jasmina Nadj fought to a Draw (Points).

—————————————————————

Boxing

Verena Kaiser vs Dora Farkas

Rheinstrandhalle, Karlsruhe, Baden-Württemberg, Germany

Verena Kaiser / UD

Super Lightweight, 4×2. Verena Kaiser defeats Dora Farkas via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Maja Milenkovic vs Kallia Kourouni

Rheinstrandhalle, Karlsruhe, Baden-Württemberg, Germany

Kallia Kourouni / MD

Lightweight, 10×2. Kallia Kourouni defeats Maja Milenkovic via majority decision.

—————————————————————

Boxing

Caroline Schroeder vs Oksana Romanova

Rheinstrandhalle, Karlsruhe, Baden-Württemberg, Germany

Caroline Schroeder / SD

Super Bantamweight, 10×2. Caroline Schroeder defeats Oksana Romanova via split decision.

—————————————————————

Boxing

Tina Rupprecht vs Viktorija Mihailova

FFC 56 Gym, Koblenz, Rheinland-Pfalz, Germany

Tina Rupprecht / TKO R1

Bantamweight, 4×2. Tina Rupprecht defeats Viktorija Mihailova via TKO at 1:27 of round 1.

—————————————————————

Boxing

Ericka Rousseau vs Bojana Libiszewska

Salle Yvon Chevalier, Saintes, Charente-Maritime, France

Ericka Rousseau / PTS

Lightweight, 4×2. Ericka Rousseau defeats Bojana Libiszewska via points.

—————————————————————

Boxing

Andrea Soledad Sanchez vs Anahi Lopez

Club Atlético Talleres, Villa Constitucion, Santa Fe, Argentina

Draw

Flyweight, 4×2. Andrea Soledad Sanchez and Anahi Lopez fought to a Draw (Majority).

—————————————————————

Boxing

Victoria Noelia Bustos vs Ruth Stephanie Aquino

Club Atlético Talleres, Villa Constitucion, Santa Fe, Argentina

Victoria Noelia Bustos† / MD

Lightweight, 10×2. Victoria Noelia Bustos defeats Ruth Stephanie Aquino via majority decision to win the vacant IBF Inter-Continental Female lightweight title

—————————————————————

Boxing

Luisana Bolivar vs Edith Segura

Gimnasio Municipal Las Tejerias, Aragua, Venezuela

Bout Cancelled

Light Flyweight, 6×2.

—————————————————————

Boxing

Kirsty Lupeamanu vs Nailini Helu

The Trust Arena, Auckland, New Zealand

Nailini Helu / UD

Heavyweight, 4×2. Nailini Helu defeats Kirsty Lupeamanu via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Mia St John vs Daniella Smith

The Trust Arena, Auckland, New Zealand

Bout Cancelled

Welterweight, 6×2.

—————————————————————

Boxing

Noemi Bosques vs Michelle Preston

The Trust Arena, Auckland, New Zealand

Michelle Preston / MD

Super Flyweight, 8×2. Michelle Preston defeats Noemi Bosques via majority decision.

—————————————————————

Boxing

Rebecca Jennings vs Nydia Feliciano

The Trust Arena, Auckland, New Zealand

Nydia Feliciano† / UD

Featherweight, 8×2. Nydia Feliciano defeats Rebecca Jennings via unanimous decision to win the vacant Universal Boxing Federation (UBF) International female featherweight title.

—————————————————————

Boxing

Kali Reis vs Maricela Cornejo

The Trust Arena, Auckland, New Zealand

Kali Reis† / SD

Middleweight, 10×2. Kali Reis defeats Maricela Cornejo via split decision to win the vacant WBC World female middleweight title.

—————————————————————

Boxing

Melissa St Vil vs Baby Nansen

The Trust Arena, Auckland, New Zealand

Melissa St Vil† / UD

Super Featherweight, 10×2. Melissa St Vil defeats Baby Nansen via unanimous decision to win the vacant WBC Silver female super featherweight title.

—————————————————————

Boxing

Ronica Jeffrey vs Gentiane Lupi

The Trust Arena, Auckland, New Zealand

Ronica Jeffrey† / UD

Featherweight, 10×2. Ronica Jeffrey defeats Gentiane Lupi via unanimous decision to win the vacant WBC Silver female featherweight title.

—————————————————————

Boxing

Alexandra Lazar vs Kleopatra Tolnai

Sporthall, Sülysáp, Hungary

Alexandra Lazar† / UD

Bantamweight, 10×2. Alexandra Lazar defeats Kleopatra Tolnai via unanimous decision to win the vacant WBC Youth female bantamweight title.

—————————————————————

Boxing

Angelique Duchemin vs Karina Kopinska

Salle Rosselo, Thuir, Pyrénées-Orientales, France

Bout Cancelled

Super Featherweight, 8×2.

—————————————————————

Kickboxing

Magdalena Mróz vs Klara Kleczkowska

Grappler Night Extra: Halinów Edition, Hala Sportowa, Halinów, Poland

Magdalena Mróz / UD

121lbs. Magdalena Mróz defeats Klara Kleczkowska via unanimous decision.

—————————————————————

Kickboxing

Denise Kielholtz vs Veronica Vernocchi

Bellator Kickboxing: Torino, Italy

Denise Kielholtz / SD

Flyweight. Denise Kielholtz defeats Veronica Vernocchi via Split Decision.

—————————————————————

Kickboxing

Gloria Peritore vs Li Mingrui

Bellator Kickboxing: Torino, Italy

Gloria Peritore / TKO R3

Gloria Peritore defeats Li Mingrui via TKO in round 3.

—————————————————————

MMA

Rosy Duarte vs Juh Moura

SRFC: Santa Rita Fight Champions 1, Brazil

Rosy Duarte / UD

Rosy Duarte defeats Juh Moura via unanimous decision.

—————————————————————

MMA

Lucrezia Ria vs Elodie Giorla

Kombat League: Trieste in the Arena, Trieste, Italy

Lucrezia Ria / Armbar R1

3×5. Lucrezia Ria defeats Elodie Giorla via armbar at 3:47 of round 1.

—————————————————————

MMA

Maguy Berchel vs Audrey Kerouche

GOTA 4: The Pride Edition, Gymnase Avenue De Roqua, Aubenas, France

Maguy Berchel / Armbar R1

(123lbs), 3×5. Maguy Berchel defeats Audrey Kerouche via armbar in round 1.

—————————————————————

MMA

Mabelly Lima vs Gina Naja

Aspera FC 34: Nazareno vs. Iramar, Ginásio Municipal de Esportes, Limoeiro do Norte, Ceara, Brazil

Mabelly Lima / RNC R1

(154lbs), 3×5. Mabelly Lima defeats Gina Naja via Rear-Naked Choke in round 1.

—————————————————————

MMA

Elika Rodrigues vs Rúbia Gomes

NP Fight Night, Ginásio de Esportes do Jardim Balneário, Goiania, Goias, Brazil

Elika Rodrigues / TKO R1

Strawweight (115lbs), 3×5. Elika Rodrigues defeats Rúbia Gomes via TKO (Punches) at 0:57 of round 1.

—————————————————————

MMA

Bruna Felicio vs Sarah Frota

NP Fight Night, Ginásio de Esportes do Jardim Balneário, Goiania, Goias, Brazil

Sarah Frota / Triangle Choke R2

(130lbs), 3×5. Sarah Frota defeats Bruna Felício via Triangle Choke in round 2.

—————————————————————

MMA

Jade Barker vs Judith Levi

Shock n’ Awe 22, Mountbatten Centre, Portsmouth, England, United Kingdom

Jade Barker / RNC R2

Strawweight (115lbs), 3×5. Jade Barker defeats Judith Levi via Rear-Naked Choke at 2:30 of round 2.

—————————————————————

MMA

Molly McCann vs Valérie Domergue

Shock n’ Awe 22, Mountbatten Centre, Portsmouth, England, United Kingdom

Molly McCann† / SD

Flyweight (125lbs), 3×5. Molly McCann defeats Valérie Domergue via split decision to win the SNA Vacant Flyweight Championship title.

—————————————————————

MMA

Xiaonan Yan vs So Hee Lim

Road FC 30 in China, Beijing Workers Stadium, Beijing, China

Xiaonan Yan / TKO R1

Strawweight (115lbs), 2×5. Xiaonan Yan defeats So Hee Lim via TKO (Punches) at 3:28 of round 1.

—————————————————————

MMA

Jess Doueihi vs Caitlin McEwen

BRACE 39, AIS Arena, Canberra, Australian Capital Territory, Australia

Caitlin McEwen / TKO R1

Bantamweight (135lbs), 3×5. Caitlin McEwen defeats Jess Doueihi via TKO (Punches) at 1:32 of round 1.

—————————————————————

MMA

Bethe Correia vs Raquel Pennington

UFC on FOX 19: Nurmagomedov vs. Ferguson, Amalie Arena, Tampa, Florida, United States

Raquel Pennington / SD

Bantamweight (135lbs), 3×5. Raquel Pennington defeats Bethe Correia via split decision.

—————————————————————

MMA

Tecia Torres vs Rose Namajunas

UFC on FOX 19: Nurmagomedov vs. Ferguson, Amalie Arena, Tampa, Florida, United States

Rose Namajunas / UD

Strawweight (115lbs), 3×5. Rose Namajunas defeats Tecia Torres via unanimous decision.

—————————————————————

MMA

Anastasia Yankova vs Anjela Pink

Bellator 152: Pitbull vs. Campos 2, Pala Alpitour, Torino, Italy

Anastasia Yankova / Armbar R1

(130lbs), 3×5. Anastasia Yankova defeats Anjela Pink via armbar at 1:35 of round 1.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Christin Campos vs Destany Delacruz

Rocks Xtreme MMA 20, American Bank Center, Corpus Christi, Texas, United States

Bout Cancelled

Flyweight (125lbs), 3×3.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Brandi Narvaez vs Cynthia Arceo

Rocks Xtreme MMA 20, American Bank Center, Corpus Christi, Texas, United States

Brandi Narvaez / UD

Strawweight (115lbs), 3×3. Brandi Narvaez defeats Cynthia Arceo via unanimous decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Tiffany Axton vs Stefani Lam

Shamrock FC: No Mercy, Lumiere Casino, St. Louis, Missouri, United States

Stefani Lam / UD

Flyweight (125lbs), 3×3. Stefani Lam defeats Tiffany Axton via unanimous decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Courtney Lemons vs Shannon Goughary

Shamrock FC: No Mercy, Lumiere Casino, St. Louis, Missouri, United States

Bout Cancelled

Strawweight (115lbs), 3×3. SFC Strawweight Championship title.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Cassia Duval vs Fotini Kandris

Cage Rage 4, Mirage Exotic Nightlife, Greensboro, North Carolina, United States

Cassia Duval / UD

Bantamweight (135lbs), 3×3. Cassia Duval defeats Fotini Kandris via unanimous decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Nicole Hunt vs Alex McBride

Cage Rage 4, Mirage Exotic Nightlife, Greensboro, North Carolina, United States

Nicole Hunt / TKO R2

Strawweight (115lbs), 3×3. Nicole Hunt defeats Alex McBride via TKO (Referee Stoppage) at 2:43 of round 2.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Marcela Giantomassi Aguiar vs Michele Divina Correia

NP Fight Night, Ginásio de Esportes do Jardim Balneário, Goiania, Goias, Brazil

Marcela Giantomassi Aguiar / TKO R2

(126lbs), 2×3. Marcela Giantomassi Aguiar defeats Michele Divina Correia via TKO (Punches) at 2:22 of round 2.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Krystyna Iwanow vs Aneta Staniuk

Grappler Night Extra: Halinów Edition, Hala Sportowa, Halinów, Poland

Krystyna Iwanow / RNC R2

(121lbs), 3×3. Krystyna Iwanow defeats Aneta Staniuk via Rear-Naked Choke in round 2.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Sylwia Zaczkiewicz vs Barbara Judin

WCA Fight Night 2, Warszawskie Centrum Atletyki, Warsaw, Poland

Bout Cancelled

(150lbs), 3×3.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Roksana Prucnal vs Agnieszka Więcek

WCA Fight Night 2, Warszawskie Centrum Atletyki, Warsaw, Poland

Roksana Prucnal / Armbar R1

(119lbs), 3×3. Roksana Prucnal defeats Agnieszka Więcek via armbar at 2:36 of round 1.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Ali Toly vs Tamina Gravelle

Rumble in the Cage 52, Servus Soccer Centre, Lethbridge, Alberta, Canada

Ali Toly / TKO

(120lbs), 3×3. Ali Toly defeats Tamina Gravelle via TKO.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Amanda Kramny vs Jennifer Ventriglia

Ring Of Combat AM 22, Freehold, New Jersey, United States

Bout Cancelled

3×3.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Melissa Gardner vs Sarah Thompson

Ring Of Combat AM 22, Freehold, New Jersey, United States

Bout Cancelled

3×3.

—————————————————————

Muay Thai

Teresa Wintermyr vs Namtarn Por. Muangphet

Yasothon, Thailand

Namtarn Por. Muangphet

Namtarn Por. Muangphet defeats Teresa Wintermyr.

—————————————————————

Apr 17

Sunday

Boxing

Kei Takenaka vs Daoruang Saknarong

EDION Arena Osaka, Osaka, Osaka, Japan

Kei Takenaka / UD

Flyweight, 6×2. Kei Takenaka defeats Daorueng Saknarong via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Ksenija Medic vs Jovana Djordjevic

DTV “Partizan”, Becej, Serbia

Jovana Djordjevic / PTS

Super Lightweight, 4×2. Jovana Djordjevic defeats Ksenija Medic via points.

—————————————————————

MMA

Kanako Murata vs Natalya Denisova

RIZIN FF 1, Nippon Gaishi Hall, Nagoya, Aichi, Japan

Kanako Murata / UD

(117lbs), 3×5. Kanako Murata defeats Natalya Denisova via unanimous decision.

—————————————————————

MMA

Gabrielle Garcia vs Anna Maliukova

RIZIN FF 1, Nippon Gaishi Hall, Nagoya, Aichi, Japan

Gabrielle Garcia / Armbar R2

(265lbs), 3×5. Gabrielle Garcia defeats Anna Maliukova via armbar at 2:05 of round 2.

—————————————————————

K1

Victoria Lomax vs Sanne de Ruijter

Day of the Truth, Netherlands

Draw

Victoria Lomax and Sanne de Ruijter fought to a Draw.

—————————————————————

Apr 18

Monday

Boxing

Eva Kolos vs Bernadett Czegeledi

Gentlemen Fight Club Boxing House, Budapest, Hungary

Bernadett Czegeledi / PTS

Super Welterweight, 6×2. Bernadett Czegeledi defeats Eva Kolos via points.

—————————————————————

Apr 21

Thursday

Boxing

Nataly Delgado vs Luiciel Quiel

Panama City, Panama

Luiciel Quiel / MD

Flyweight, 6×2. Luiciel Quiel defeats Nataly Delgado via majority decision.

—————————————————————

Boxing

Kimberly Handy vs Kim Colbert

Mel Ott Recreation Center, Gretna, Louisiana, USA

Kimberly Handy / UD

Lightweight, 6×2. Kimberly Handy defeats Kim Colbert via unanimous decision.

—————————————————————

MMA

Istela Nunes vs Karoline Martins

FLC 2, Quadra da Central Única das Favelas, Rio de Janeiro, Rio de Janeiro, Brazil

Istela Nunes / KO R3

Strawweight (115lbs), 3×5. Istela Nunes defeats Karoline Martins via KO (Kick to the Head) at 3:00 of round 3.

—————————————————————

Apr 22

Friday

Boxing

Alejandra Reynoso vs Tania Pereyra

Polideportivo Vicente Polimeni, Las Heras, Mendoza, Argentina

Alejandra Reynoso / UD

Lightweight, 4×2. Alejandra Reynoso defeats Tania Pereyra via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Sophie Varley vs TBA

Cancha Ruben Zayas Montanez, Trujillo Alto, Puerto Rico

Bout Cancelled

Featherweight, 8×2.

—————————————————————

Boxing

Amanda Serrano vs Edina Kiss

Cancha Ruben Zayas Montanez, Trujillo Alto, Puerto Rico

Amanda Serrano / TKO R4

Featherweight, 8×2. Amanda Serrano defeats Edina Kiss via TKO in round 4.

—————————————————————

Boxing

Taoussy L’Hadji vs Segolene Lefebvre

Salle Gayant, Douai, Nord, France

Segolene Lefebvre† / MD

Super Featherweight, 8×2. Segolene Lefebvre defeats Taoussy L’Hadji via majority decision to win the France female super featherweight title.

—————————————————————

Boxing

Sandy Tsagouris vs Claudia Andrea Lopez

St Lawrence Centre for the Arts, Toronto, Ontario, Canada

Sandy Tsagouris / TKO R7

Featherweight, 8×2. Sandy Tsagouris defeats Claudia Andrea Lopez via TKO at 0:48 of round 7.

—————————————————————

Boxing

Sylvia Scharper vs Ratsadaporn Khiaosopa

The Melbourne Pavilion, Flemington, Victoria, Australia

Sylvia Scharper / UD

Bantamweight, 4×2. Sylvia Scharper defeats Ratsadaporn Khiaosopa via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Jennifer Rasjido vs Melisa Dozo

Club Hindu, Catamarca, Catamarca, Argentina

Draw

Super Bantamweight, 4×2. Jennifer Rasjido and Melisa Dozo fought to a Draw (Majority).

—————————————————————

Boxing

Maria Cecilia Roman vs Lilian Dolores Silva

Estadio Aldo Cantoni, San Juan, San Juan, Argentina

Maria Cecilia Roman / UD

Bantamweight, 4×2. Maria Cecilia Roman defeats Lilian Dolores Silva via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Leonela Paola Yudica vs Soledad del Valle Frias

Estadio Aldo Cantoni, San Juan, San Juan, Argentina

Leonela Paola Yudica† / UD

Flyweight, 10×2. Leonela Paola Yudica defeats oledad del Valle Frias via unanimous decision to win the IBF World female flyweight title.

—————————————————————

Boxing

Yohana Belen Alfonzo vs Brenda Karen Carabajal

Estadio Ave Fénix, San Luis, San Luis, Argentina

Yohana Belen Alfonzo† / UD

Lightweight, 10×2. Yohana Belen Alfonzo defeats Brenda Karen Carabajal via unanimous decision to win the WBO World female lightweight title.

—————————————————————

Boxing

Jessica Tamara Vargas vs Nevenka Mikulic

Palais des Sports, Orléans, Loiret, France

Jessica Tamara Vargas† / SD

Super Bantamweight, 10×2. Jessica Tamara Vargas defeats Nevenka Mikulic via split decision to win the vacant EBU female super bantamweight title.

—————————————————————

Boxing

Djemilla Gontaruk vs Cindy Bonhiver

Grivegnee, Liege, Belgium

Draw

Lightweight, 6×2. Djemilla Gontaruk and Cindy Bonhiver fought to a Draw (Majority).

—————————————————————

MMA

Jamie Herrington vs Susy Watson

Fivestar FL 17: Relentless, Fort St. John Curling Rink, Fort St. John, British Colombia, Canada

Flyweight (125lbs), 5×5. vacant FSFL Vacant Flyweight Championship title

—————————————————————

MMA (Amateur)

Alexa Saverem vs Christina D’eon

XFN 8: Poe vs Morien, Bahia Mar Resort, Fort Lauderdale, Florida

Christina D’eon / SD

(120lbs), 3×3. Christina D’eon defeats Alexa Saverem via split decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Amanda Dieguez vs Emmanuela Moliere

XFN 8: Poe vs Morien, Bahia Mar Resort, Fort Lauderdale, Florida

Emmanuela Moliere / Submission R2

Bantamweight (135lbs), 3×3. Emmanuela Moliere defeats Amanda Dieguez via submission at 0:38 of round 2.

—————————————————————

Apr 23

Saturday

Boxing

Marcela Mendoza vs Milagros Diaz

Centro de Usos Multiples, Los Mochis, Sinaloa, Mexico

Marcela Mendoza / PTS

Lightweight. Marcela Mendoza defeats Milagros Diaz via points.

—————————————————————

Boxing

Vanessa Colina vs Michelle Uribe

Centro Recreacional Yesterday, Turmero, Venezuela

Vanessa Colina / TKO R2

Lightweight, 4×2. Vanessa Colina defeats Michelle Uribe via TKO at 1:26 of round 2.

—————————————————————

Boxing

Maria Milano vs Yuneska Sulbaran

Centro Recreacional Yesterday, Turmero, Venezuela

Maria Milano / TKO R2

Minimumweight, 4×2. Maria Milano defeats Yuneska Sulbaran via TKO at 1:31 of round 2.

—————————————————————

Boxing

Patricia Berghult vs Katarina Vistica

Johanneshov, Stockholm, Sweden

Patricia Berghult / UD

Super Lightweight, 4×2. Patricia Berghult defeats Katarina Vistica via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Angelique Hernandez vs Karina Kopinska

Johanneshov, Stockholm, Sweden

Karina Kopinska / SD

Featherweight, 4×2. Karina Kopinska defeats Angelique Hernandez via split decision.

—————————————————————

Boxing

Mikaela Lauren vs Ivana Habazin

Johanneshov, Stockholm, Sweden

Mikaela Lauren† / TKO R3

Super Welterweight, 10×2. Mikaela Lauren defeats Ivana Habazin via TKO at 1:55 of round 3 to win the WBC World female super welterweight title

—————————————————————

Boxing

Ana Alcantara vs Yareli Larios

Gimnasio Usos Múltiples UdeG, Guadalajara, Jalisco, Mexico

Yareli Larios / UD

Super Featherweight, 6×2. Yareli Larios defeats Ana Alcantara via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Ava Knight vs Judith Rodriguez

Centro de Usos Multiples, Los Mochis, Sinaloa, Mexico

Ava Knight / UD

Super Flyweight, 8×2. Ava Knight defeats Judith Rodriguez via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Seul Gi Jun vs Bo Mi Re Shin

Gwanakgu Hall, Seoul, South Korea

Draw

Super Featherweight, 4×2. Seul Gi Jun and Bo Mi Re Shin fought to a Draw (Majority).

—————————————————————

Boxing

Amira Hamzaoui vs Isabel Millan

Hall des sports Pierre Gaspard, Epernay, Marne, France

Isabel Millan† / UD

Flyweight, 10×2. Isabel Millan defeats Amira Hamzaoui via unanimous decision to win the vacant World Boxing Federation female flyweight title.

—————————————————————

Boxing

Karen Elizabeth Carabajal vs Natalia Vanesa del Valle Aguirre

Estadio F.A.B., Buenos Aires, Distrito Federal, Argentina

Karen Elizabeth Carabajal / UD

Lightweight, 6×2. Karen Elizabeth Carabajal defeats Natalia Vanesa del Valle Aguirre via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Seniesa Estrada vs Selene Lopez

Forum, Inglewood, California, USA

Seniesa Estrada / UD

Flyweight, 6×2. Seniesa Estrada defeats Selene Lopez via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Kenia Enriquez vs Amaris Quintana

Forum, Inglewood, California, USA

Kenia Enriquez / KO R5

Light Flyweight, 6×2. Kenia Enriquez defeats Amaris Quintana via KO at 0:16 of round 5.

—————————————————————

Boxing

Klara Svensson vs Lucia Morelli

Johanneshov, Stockholm, Sweden

Klara Svensson / UD

Super Lightweight, 8×2. Klara Svensson defeats Lucia Morelli via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Alys Sanchez vs Jessica Arreguin

Santiago de Chile, Chile

Bout Cancelled

Bantamweight, 10×2. interim IBF World female bantamweight title.

—————————————————————

MMA

Luana Carvalho vs Nubia Nascimento

ZOFF 2: Zona Oeste Fire Fight 2, Centro de Convivencia de Padre Miguel, Rio de Janeiro, Brazil

Draw

Luana Carvalho and Nubia Nascimento fought to a Draw .

—————————————————————

MMA

Davina Maciel vs Kiara Molina

Extreme Warriors International, San Roque Bullring, Tuxtla Gutierrez, Chiapas, Mexico

Davina Maciel / Armbar R1

Davina Maciel defeats Kiara Molina via armbar in round 1.

—————————————————————

MMA

Fabrina Vanessa vs Jaqueline Farias

Aspera FC 35: Santos vs. Viana, Sport Club Vera Cruz, Ji-Parana, Rondonia, Brazil

Fabrina Vanessa / UD

(126lbs), 3×5. Fabrina Vanessa defeats Jaqueline Farias via unanimous decision.

—————————————————————

MMA

Geli Bulaong vs Jen Damaso

URCC 27: Rebellion, Marriott Grand Ballroom, Manila, Philippines

Geli Bulaong / Guillotine Choke R1

Flyweight (125lbs), 3×5. Geli Bulaong defeats Jen Damaso via Guillotine Choke in round 1.

—————————————————————

MMA

Carla Esparza vs Juliana Lima

UFC 197: Jones vs. Saint Preux, MGM Grand Garden Arena, Las Vegas, Nevada, United States

Carla Esparza / UD

Strawweight (115lbs), 3×5. Carla Esparza defeats Juliana Lima via unanimous decision.

—————————————————————

MMA

Calie Cutler vs Kyna Sisson

WXC 63: Implosion, Crystal Gardens, Southgate, Michigan, United States

Bout Cancelled

Strawweight (115lbs), 5×5. WXC Strawweight Championship title.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Tiffany Masters vs Kara Marie Vislosky

KOTC: Total Devastation, Lake of the Torches Resort Casino, Lac du Flambeau, Wisconsin, United States

Tiffany Masters / TKO R1

Strawweight (115lbs), 3×3. Tiffany Masters defeats Kara Marie Vislosky via TKO (Punches) at 2:50 of round 1.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Chelsea McCoy vs Catherine Jansen

Sprawl N Brawl 6: Seduction & Destruction, The Meadow Event Park, Doswell, Virginia, United States

Chelsea McCoy / RNC R1

Bantamweight (135lbs), 3×3. Chelsea McCoy defeats Catherine Jansen via Rear-Naked Choke at 1:56 of round 1.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Aubree Thompson vs Yumi Matsumoto

Midtown Throwdown 8, Lane County Events Center, Eugene, Oregon, United States

Aubree Thompson† / TKO R1

Flyweight (125lbs), 5×3. Aubree Thompson defeats Yumi Matsumoto via TKO at 1:05 of round 1 to win the MT Flyweight Championship title.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Renee Taylor vs Melody Pinchbeck

Hardrock MMA 79 Pro/Am, Holiday Inn Sloan Convention Center, Bowling Green, Kentucky, United States

Renee Taylor / TKO R2

Flyweight (125lbs), 3×3. Renee Taylor defeats Melody Pinchbeck via TKO (Referee Stoppage) at 2:16 of round 2.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Jennifer Clausius vs Alannah Arnett

Hardrock MMA 79 Pro/Am, Holiday Inn Sloan Convention Center, Bowling Green, Kentucky, United States

Bout Cancelled

Strawweight (115lbs), 3×3. HRMMA Vacant Strawweight Championship title.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Brittany Boone vs Mallory Martin

SCL: AVM 7, Budweiser Events Center, Loveland, Colorado, United States

Mallory Martin† / UD

Strawweight (115lbs), 3×3. Mallory Martin defeats Brittany Boone via unanimous decision to win the SCL Strawweight Championship title.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Gurusahai Good vs Jenna MaCallister

SCL: AVM 7, Budweiser Events Center, Loveland, Colorado, United States

Gurusahai Good† / UD

Bantamweight (135lbs), 3×3. Gurusahai Good defeats Jenna MaCallister via unanimous decision to win the SCL Bantamweight Championship title.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Samantha Gilliland vs Miranda Maverick

SCL: AVM 7, Budweiser Events Center, Loveland, Colorado, United States

Samantha Gilliland† / UD

Flyweight (125lbs), 3×3. Samantha Gilliland defeats Miranda Maverick via unanimous decision to win the SCL Flyweight Championship title.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Ky Bennett vs Megan Cawley

Combat Night 59, Tier Nightclub, Orlando, Florida, United States

Ky Bennett / KO/TKO R2

Bantamweight (135lbs), 3×3. Ky Bennett defeats Megan Cawley via KO/TKO at 1:30 of round 2.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Melanie Wilson vs Alli Bistry

Inner Strength MMA 5: Judgement Day, St. Croix Casino, Turtle Lake, Wisconsin, United States

Alli Bistry / Armbar R2

Bantamweight (135lbs), 3×3. Alli Bistry defeats Melanie Wilson via armbar at 2:58 of round 2.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Yoko Kowaas vs Katie Smith

Absolute Action 46, BB&T Arena, Highland Heights, Kentucky, United States

Yoko Kowaas / UD

Strawweight (115lbs), 3×3. Yoko Kowaas defeats Katie Smith via unanimous decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Melissa Bartel vs Helen Peralta

Absolute Action 46, BB&T Arena, Highland Heights, Kentucky, United States

Helen Peralta / SD

Bantamweight (135lbs), 3×3. Helen Peralta defeats Melissa Bartel via split decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Patience Cosson vs Rebecca Daigle

DCS 25: Spring Brawl 4, Pinnacle Bank Arena, Lincoln, Nebraska, United States

Rebecca Daigle / TKO R2

Flyweight (125lbs), 3×3. Rebecca Daigle defeats Patience Cosson via TKO (Punches) at 0:35 of round 2.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Zoe Wolfe vs Kayla Potts

Caged Madness 42, Tadmor Shrine, Akron, Ohio, United States

Zoe Wolfe / RNC R3

Flyweight (125lbs), 3×3. Zoe Wolfe defeats Kayla Potts via Rear-Naked Choke at 1:51 of round 3.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Tara Graff vs Sydney Smith

Sprawl N Brawl 6: Seduction & Destruction, Doswell, Virginia, United States

Bout Cancelled

Strawweight (115lbs), 3×3.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Sarah Wholley vs Jasmyn Arnold

Sprawl N Brawl 6: Seduction & Destruction, Doswell, Virginia, United States

Jasmyn Arnold / TKO R1

Featherweight (145lbs), 3×3. Jasmyn Arnold defeats Sarah Wholley via TKO (Referee Stoppage) at 2:26 of round 1.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Angelica Martinez vs Lindsey MacMhaolain

Sprawl N Brawl 6: Seduction & Destruction, Doswell, Virginia, United States

Angelica Martinez† / UD

Strawweight (115lbs), 3×5. Angelica Martinez defeats Lindsey MacMhaolain via unanimous decision to win the LHE Vacant Strawweight Championship title.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Jessica Fletcher vs Yamilka Pereira

Walkout FC 2: Revolution, Cornerstone Family Fitness, Independence, Kansas, United States

Yamilka Pereira / KO/TKO R2

Flyweight (125lbs), 3×3. Yamilka Pereira defeats Jessica Fletcher via KO/TKO at 1:27 of round 2.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Selena Rodriguez vs Miranda Bohanon

Walkout FC 2: Revolution, Cornerstone Family Fitness, Independence, Kansas, United States

Miranda Bohanon / SD

Atomweight (105lbs), 3×3. Miranda Bohanon defeats Selena Rodriguez via split decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Hannah Sparrell vs Angela Young

NEF 22: All Roads Lead Here, Androscoggin Bank Colisee, Lewiston, Maine, United States

Angela Young / UD

(140lbs), 3×3. Angela Young defeats Hannah Sparrell via unanimous decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Missy Trahan vs Casey Moulton

XCP: Norwich University, Norwich University, Northfield, Vermont, United States

Bout Cancelled

Flyweight (125lbs), 3×3

—————————————————————

Muay Thai (Amateur)

Ariana Gomez vs Maggie Tucker

WCK Cali 15: Girls Night Out, Hollywood Park Casino, Inglewood, California, United States

5 rounds. IKF Strawweight World title.

—————————————————————

Muay Thai (Amateur)

Mariana Llamas (De Lira) vs Alyssa Goodridge

WCK Cali 15: Girls Night Out, Hollywood Park Casino, Inglewood, California, United States

5 rounds. IKF Bantamweight World title.

—————————————————————

Muay Thai (Amateur)

Kennedy Maze vs Tasiana Virgen

WCK Cali 15: Girls Night Out, Hollywood Park Casino, Inglewood, California, United States

108 lbs.

—————————————————————

Muay Thai (Amateur)

Vanessa Gonzalez Leon vs Amanda De Rosa

WCK Cali 15: Girls Night Out, Hollywood Park Casino, Inglewood, California, United States

125 lbs.

—————————————————————

Muay Thai (Amateur)

Alyshia Madison vs Shavon Walker

WCK Cali 15: Girls Night Out, Hollywood Park Casino, Inglewood, California, United States

147 lbs.

—————————————————————

Muay Thai (Amateur)

Ana Flores vs Vera Iam

WCK Cali 15: Girls Night Out, Hollywood Park Casino, Inglewood, California, United States

108 lbs.

—————————————————————

Muay Thai (Amateur)

Selina Flores vs Esperanza Blanco

WCK Cali 15: Girls Night Out, Hollywood Park Casino, Inglewood, California, United States

115 lbs.

—————————————————————

Muay Thai (Amateur)

Taria Whitehall vs Akari Wang

WCK Cali 15: Girls Night Out, Hollywood Park Casino, Inglewood, California, United States

125 lbs.

—————————————————————

Muay Thai (Amateur)

Sarah Purdum vs Justine Fischetti

WCK Cali 15: Girls Night Out, Hollywood Park Casino, Inglewood, California, United States

140 lbs.

—————————————————————

Apr 24

Sunday

Boxing

Mariana Giselle Clausi vs Melina Anifossi

Club Argentino de Castelar, Castelar, Buenos Aires, Argentina

Mariana Giselle Clausi / RTD R3

Flyweight, 4×2. Mariana Giselle Clausi defeats Melina Anifossi via Retirement at 0:01 of round 3.

—————————————————————

Boxing

Szilvia Szabados vs Bernadett Czegeledi

Gentlemen Fight Club Boxing House, Budapest, Hungary

Szilvia Szabados / PTS

Super Welterweight, 6×2. Szilvia Szabados defeats Bernadett Czegeledi via points.

—————————————————————

Boxing

Ayumi Goto vs Wondergirl Sithsaithong

Meenayothin Camp, Bangkok, Thailand

Ayumi Goto / UD

Super Bantamweight, 4×2. Ayumi Goto defeats Wondergirl Sithsaithong via unanimous decision.

—————————————————————

MMA

Syuri Kondo vs Kanna Asakura

Pancrase 277, Differ Ariake, Tokyo, Japan

Syuri Kondo / UD

Strawweight (115lbs), 3×3. Syuri Kondo defeats Kanna Asakura via unanimous decision.

—————————————————————

Muay Thai

Katrin Dirheimer vs Dasha Kuzina

It’s Hardcore Time Again 2, Germany

73ig. Queens of the Ring World title.

—————————————————————

Apr 25

Monday

Boxing

Leyrin Flores vs Daniela Maramara

Gimnasio Eliecer Otaiza, Caracas, Venezuela

Leyrin Flores / TKO R3

Light Flyweight. Leyrin Flores defeats Daniela Maramara via TKO at 0:08 of round 3.

—————————————————————

MMA

Paola Ramirez vs Amber Tackett

Combate Americas 4: Road to the Championship, Exchange LA, Los Angeles, California, United States

Paola Ramirez / TKO R1

(129lbs), 3×5. Paola Ramirez defeats Amber Tackett via TKO (Superman Punch) at 4:05 of round 1.

—————————————————————

MMA

Kyra Batara vs Jenny Silverio

Combate Americas 4: Road to the Championship, Exchange LA, Los Angeles, California, United States

Kyra Batara / TKO R2

Atomweight (105lbs), 3×5. Kyra Batara defeats Jenny Silverio via TKO (Ground and Pound) at 4:13 of round 2.

—————————————————————

Apr 28

Thursday

Boxing

Maiva Hamadouche vs Maria Semertzoglou

Casino Ruhl, Nice, Alpes-Maritimes, France

Maiva Hamadouche / UD

Lightweight, 8×2. Maiva Hamadouche defeats Maria Semertzoglou via unanimous decision.

—————————————————————

Apr 29

Friday

Boxing

Belinda Sedgwick vs Carol Earl

Entertainment Centre, Hurstville, New South Wales, Australia

Carol Earl / TKO R1

Super Featherweight, 6×2. Carol Earl defeats Belinda Sedgwick via TKO at 0:55 of round 1.

—————————————————————

Boxing

Carmen Morales vs Daniela Campos

Arena Olímpico Laguna, Gomez Palacio, Durango, Mexico

Daniela Campos / TKO R2

Middleweight, 4×2. Daniela Campos defeats Carmen Morales via TKO at 1:03 of round 2.

—————————————————————

Boxing

Jennifer Han vs Calixta Silgado

Southwest University Event Center, El Paso, Texas, USA

Jennifer Han / UD

Featherweight, 10×2. Jennifer Han defeats Calixta Silgado via unanimous decision to win the IBF World female featherweight title.

—————————————————————

Boxing

Inna Sagaydakovskaya vs Klaudia Szymczak

Korston Club, Moscow, Russia

Inna Sagaydakovskaya / UD

Super Welterweight, 6×2. Inna Sagaydakovskaya defeats Klaudia Szymczak via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Monze Vazquez vs Sara Mendoza

Salon Marbet Plus, Ciudad Neza, México, Mexico

Bout Cancelled

4×2.

—————————————————————

Boxing

Monserrat Alarcon vs Ana Cristina Vargas

Salon Marbet Plus, Ciudad Neza, México, Mexico

Monserrat Alarcon† / UD

Minimumweight, 10×2. Monserrat Alarcon defeats Ana Cristina Vargas via unanimous decision to win the Mexico female minimumweight title.

—————————————————————

Boxing

Su-Yun Hong vs Jujeath Nagaowa

Chungeui Temple, Yesan Gun, South Korea

Su-Yun Hong† / UD

Light Flyweight, 10×2. Su-Yun Hong defeats Jujeath Nagaowa via unanimous decision to win the Women’s International Boxing Association World light flyweight title.

—————————————————————

Boxing

Nana Yoshikawa vs Saochiengrai Sithkrupalachai

Sangyo Shinko Center, Sakai, Osaka, Japan

Nana Yoshikawa / TKO R2

Flyweight, 8×2. Nana Yoshikawa defeats TBC via TKO at 0:26 of round 2.

—————————————————————

Boxing

Nurshahidah Roslie vs Hartati Lumbangaol

Senayan Hall, Jakarta, Indonesia

Nurshahidah Roslie / PTS

Super Featherweight, 4×2. Nurshahidah Roslie defeats Hartati Lumbangaol via points.

—————————————————————

Boxing

Beke Bas vs TBA

Porsche Zentrum, Paderborn, Nordrhein-Westfalen, Germany

Bout Cancelled

Lightweight, 8×3.

—————————————————————

Boxing

Zhao Hai Fei vs Kongsang Phalum

Yong Chan Arena, Chongqing, China

Zhao Hai Fei / UD

Bantamweight, 6×2. Zhao Hai Fei defeats Kongsang Phalum via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Elfi Philips vs Bilitis Gaucher

Topsporthal Vlaanderen, Ghent, Oost-Vlaanderen, Belgium

Elfi Philips / UD

Super Lightweight, 6×2. Elfi Philips defeats Bilitis Gaucher via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Sarasa Ichimura vs Maya Uegaki

Sangyo Shinko Center, Sakai, Osaka, Japan

Sarasa Ichimura / UD

Minimumweight, 4×2. Sarasa Ichimura defeats Maya Uegaki via unanimous decision.

—————————————————————

MMA

Nikita Netjes vs Kilistina Makihele

SteelFist Fight Night 41: Provoked, The Complex, Salt Lake City, Utah, United States

Kilistina Makihele / Choke R1

(170lbs), 3×5. Kilistina Makihele defeats Nikita Netjes via Front Choke at 0:59 of round 1.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Camee Adams vs Lynn Weikel

FitCon Fights, South Towne Expo Center, Salt Lake City, Utah, United States

Camee Adams / UD

Lightweight (155lbs), 3×3. Camee Adams defeats Lynn Weikel via unanimous decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Jen Castillo vs Amanda Nold

FitCon Fights, South Towne Expo Center, Salt Lake City, Utah, United States

Jen Castillo / UD

Bantamweight (135lbs), 3×3. Jen Castillo defeats Amanda Nold via unanimous decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Denise Bruckner vs Tabitha Trevino

Tuff-N-Uff, Cox Pavilion, Las Vegas, Nevada, United States

Tabitha Trevino / UD

Atomweight (105lbs), 3×2. Tabitha Trevino defeats Denise Bruckner via unanimous decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Jennifer Favela vs Serena DeJesus

Tuff-N-Uff, Cox Pavilion, Las Vegas, Nevada, United States

Serena DeJesus / UD

Bantamweight (135lbs), 3×2. Serena DeJesus defeats Jennifer Favela via unanimous decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Rosa Lopez vs Jessica Bergstrom

SteelFist Fight Night 41: Provoked, The Complex, Salt Lake City, Utah, United States

Jessica Bergstrom† / UD

(185lbs), 5×3. Jessica Bergstrom defeats Rosa Lopez via unanimous decision to win the SFN Middleweight Championship title.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Keith Sander vs Reese Spooner

OFC 113: Sweet Revenge, Divots Conference Center, Norfolk, Nebraska, United States

Keith Sander / TKO R1

Flyweight (125lbs), 3×3. Keith Sander defeats Reese Spooner via TKO (Referee Stoppage) at 0:38 of round 1.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Amber Sloan vs Sara Bohec

OFC 113: Sweet Revenge, Divots Conference Center, Norfolk, Nebraska, United States

Amber Sloan / TKO R1

Featherweight (145lbs), 3×3. Amber Sloan defeats Sara Bohec via TKO (Referee Stoppage) at 1:48 of round 1.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Chytana Bye vs Aurora Gates

OFC 113: Sweet Revenge, Divots Conference Center, Norfolk, Nebraska, United States

Aurora Gates / TKO R2

Flyweight (125lbs), 3×3. Aurora Gates defeats Chytana Bye via TKO (Referee Stoppage) at 0:22 of round 2.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Kennedy Scruggs vs Shawna Ormsby

VALOR Fights 32: Fighting for Autism, Knoxville Civic Coliseum, Knoxville, Tennessee, United States

Shawna Ormsby / SD

(110lbs), 3×3. Shawna Ormsby defeats Kennedy Scruggs via split decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Shamir Peshewa vs Erica Fincher

VALOR Fights 32: Fighting for Autism, Knoxville Civic Coliseum, Knoxville, Tennessee, United States

Erica Fincher / TKO R1

Bantamweight (135lbs), 3×3. Erica Fincher defeats Shamir Peshewa via TKO at 0:18 of round 1.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Kathya Alvarenga vs Jessenia Hernandez

NFC 27: Campeones de la Jaula, Plaza 101, Managua, Nicaragua

Kathya Alvarenga / SD

Atomweight (105lbs), 3×3. Kathya Alvarenga defeats Jessenia Hernandez via split decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Judith Sierra vs Dayana Rodriguez Gaitan

NFC 27: Campeones de la Jaula, Plaza 101, Managua, Nicaragua

Dayana Rodriguez Gaitan / UD

Flyweight (125lbs), 3×3. Dayana Rodriguez Gaitan defeats Judith Sierra via unanimous decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Katheryn Bassignana vs Rebecca Baldwin

Ascendancy FC 9, 7 Flags Event Center, Clive, Iowa, United States

Katheryn Bassignana / Armbar R1

Flyweight (125lbs), 3×3. Katheryn Bassignana defeats Rebecca Baldwin via armbar at 1:25 of round 1.

—————————————————————

Apr 30

Saturday

Boxing

Beke Bas vs Dajana Bukva

Kampa Halle, Minden, Nordrhein-Westfalen, Germany

Beke Bas / KO R1

Lightweight, 6×2. Beke Bas defeats Dajana Bukva via KO at 1:55 of round 1.

—————————————————————

Boxing

Jade De Haas vs Patricia Juarez

Wheat Ridge, Colorado, USA

Patricia Juarez / UD

Super Lightweight, 4×2. Patricia Juarez defeats Jade De Haas via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Ebony Rivera vs Nancy Franco

Crown Coliseum, Fayetteville, North Carolina, USA

Ebony Rivera / UD

Flyweight, 6×2. Ebony Rivera defeats Nancy Franco via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Maria Elena Villalobos vs Yesenia Tovar

Deportivo Tolti, Tultitlán, México, Mexico

Yesenia Tovar / SD

Super Bantamweight, 8×2. Yesenia Tovar defeats Maria Elena Villalobos via split decision.

—————————————————————

Boxing

Viridiana Garcia vs Fernanda Diaz Ramos

Deportivo Tolti, Tultitlán, México, Mexico

Viridiana Garcia / UD

Super Bantamweight, 4×2. Viridiana Garcia defeats Fernanda Diaz Ramos via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Beatriz Jimenez vs Cynthia Hernandez

Deportivo Tolti, Tultitlán, México, Mexico

Beatriz Jimenez / UD

Lightweight, 4×2. Beatriz Jimenez defeats Cynthia Hernandez via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Lucia Osegueda vs Allison Edwards

World Gym Arena, Texas City, Texas, USA

Lucia Osegueda / UD

Super Lightweight, 4×2. Lucia Osegueda defeats Allison Edwards via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Latondria Jones vs Kamika Slade

Armory, Washington, District of Columbia, USA

Latondria Jones / TKO R1

4×2. Latondria Jones defeats Kamika Slade via TKO at 0:18 of round 1.

—————————————————————

Boxing

Eva Naranjo vs Katherine Quintana

Pabellón Raúl Mesa, Benidorm, Comunidad Valenciana, Spain

Eva Naranjo / UD

Super Flyweight, 6×2. Eva Naranjo defeats Katherine Quintana via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Lourdes Borbua vs Monica Acosta Siris

Arena Roberto Duran, Panama City, Panama

Lourdes Borbua / TKO R4

Super Featherweight, 6×2. Lourdes Borbua defeats Monica Acosta Siris via TKO at 1:06 of round 4.

—————————————————————

Boxing

Guadalupe Bautista vs Guadalupe Ramirez

Deportivo Tolti, Tultitlán, México, Mexico

Guadalupe Bautista† / UD

Light Flyweight, 8×2. Guadalupe Bautista defeats Guadalupe Ramirez via unanimous decision to win the Mexico female light flyweight title.

—————————————————————

Boxing

Anabel Ortiz vs Katia Gutierrez

Malecon Turistico, Guaymas, Sonora, Mexico

Anabel Ortiz† / UD

Minimumweight, 10×2. Anabel Ortiz defeats Katia Gutierrez via unanimous decision to win the WBA World female minimumweight title.

—————————————————————

Boxing

Monica Gentili vs Suzana Radovanovic

Palasport, Fiumicino, Lazio, Italy

Monica Gentili / PTS

Lightweight, 6×2. Monica Gentili defeats Suzana Radovanovic via points.

—————————————————————

Boxing

Anita Maurya vs Kirti

Ambience Island, Gurgaon, India

Kirti / UD

Bantamweight, 4×2. Kirti defeats Anita Maurya via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Alicia Melina Kummer vs Zsofia Bedo

Schuetzenhalle , Buchholz, Niedersachsen, Germany

Alicia Melina Kummer†† / UD

Super Lightweight, 10×2. Alicia Melina Kummer defeats Zsofia Bedo via unanimous decision to win the vacant Global Boxing Council female super lightweight title and vacant Women’s International Boxing Federation World super lightweight title

—————————————————————

Boxing

Licia Boudersa vs Elodie Bouchlaka

Palais St Sauveur, Lille, Nord, France

Licia Boudersa / UD

Featherweight, 8×2. Licia Boudersa defeats Elodie Bouchlaka via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Eva Voraberger vs Esmeralda Moreno

Admiral Dome, Vienna, Austria

Esmeralda Moreno††† / MD

Super Flyweight, 10×2. Esmeralda Moreno defeats Eva Voraberger via majority decision to win the International Boxing Organization World female super flyweight title, Women’s International Boxing Federation World super flyweight title and Global Boxing Union Female World super flyweight title.

—————————————————————

Boxing (Amateur)

Klaudia Budasz vs Karolina Iwanicka

Gala Sportów Walki 11: Śrem Fight Night, Hala Sportowa Śremski Sport, Śrem, Poland

Klaudia Budasz / UD

132 lbs. Klaudia Budasz defeats Karolina Iwanicka via unanimous decision.

—————————————————————

Kickboxing

Judyta Niepogoda vs Dominika Rembelska

East Side Fight 2, Opera i Filharmonia Podlaska, Białystok, Poland

Judyta Niepogoda / UD

(126lbs). Judyta Niepogoda defeats Dominika Rembelska via unanimous decision.

—————————————————————

MMA

Mayara Bueno Silva vs Marilia Santos

SSF

Mayara Bueno Silva / TKO R1

Mayara Bueno Silva defeats Marilia Santos via TKO (Retirement) at 5:00 of round 1.

—————————————————————

MMA

Dominique Gallagher-Gonzales vs Julie Cancelloni-Toledo

XKO 30, Gas Monkey Bar N’ Grill, Dallas, Texas, United States

Dominique Gallagher-Gonzales / UD

Flyweight (125lbs), 3×3. Dominique Gallagher-Gonzales defeats Julie Cancelloni-Toledo via unanimous decision.

—————————————————————

MMA

Shana Dobson vs Cassandra Spatz

XKO 30, Gas Monkey Bar N’ Grill, Dallas, Texas, United States

Shana Dobson / UD

Flyweight (125lbs), 3×3. Shana Dobson defeats Cassandra Spatz via unanimous decision.

—————————————————————

MMA

Fabiana Barrenquevitcz vs Karoline Teles

Jungle Fight 86, Palmas, Tocantins, Brazil

Bout Cancelled

(134lbs), 3×5.

—————————————————————

MMA

Pearl Gonzalez vs Katie Casimir

HFC 28: Kraus vs. Kapel, Horseshoe Hammond Casino, Hammond, Indiana, United States

Pearl Gonzalez / Armlock R2

Strawweight (115lbs), 3×5. Pearl Gonzalez defeats Katie Casimir via armlock at 4:20 of round 2.

—————————————————————

MMA

Katia Moauro vs Samin Kamal Beik

Slam FC 9: Armageddon, Obi-Hall Arena, Florence, Italy

Samin Kamal Beik† / UD

Strawweight (115lbs), 3×5. Samin Kamal Beik defeats Katia Moauro via unanimous decision to win the SLAM Strawweight Championship title.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Grace Cleveland vs Hanna Schaefer

Rocky Mountain Rubicon 2, Massari Arena, Pueblo, Colorado, United States

Grace Cleveland† / Armbar R1

Atomweight (105lbs), 3×3. Grace Cleveland defeats Hanna Schaefer via armbar at 0.40 of round 1 to win the TSE Atomweight Championship title.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Emme Weber vs Penny Wolkiewicz

KOTC: Future Legends 32, Cannery Casino & Hotel, Las Vegas, Nevada, United States

Emme Weber / TKO R1

Atomweight (105lbs), 3×3. Emme Weber defeats Penny Wolkiewicz via TKO (Referee Stoppage) at 0:16 of round 1.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Emilia McKinney vs Kat Proudfoot

KOTC: Future Legends 32, Cannery Casino & Hotel, Las Vegas, Nevada, United States

Bout Cancelled

(170lbs), 3×3.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Julie Murray vs Peggy Ross

KOTC: Future Legends 32, Cannery Casino & Hotel, Las Vegas, Nevada, United States

Bout Cancelled

Flyweight (125lbs), 3×3.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Selina Valdez-Montoya vs Megan Little

Rocky Mountain Rubicon 2, Massari Arena, Pueblo, Colorado, United States

Selina Valdez-Montoya / TKO R1

Bantamweight (135lbs), 3×3. Selina Valdez-Montoya defeats Megan Little via TKO (Ground and Pound) at 0:46 of round 1.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Hannah Winslett vs Emily Ruggieri

Belts of Honorious 13, Austin Roller Rink, Austin, Texas, United States

Emily Ruggieri / TKO R1

Bantamweight (135lbs), 3×3. Emily Ruggieri defeats Hannah Winslett via TKO at 2:45 of round 1.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Autumn Cameron vs Florina Meatu-Moeller

KC Fighting Alliance 18, Truman Memorial Building, Independence, Missouri, United States

Florina Meatu-Moeller / UD

Bantamweight (135lbs), 3×3. Florina Meatu-Moeller defeats Autumn Cameron via unanimous decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Cassandra Durant vs Grace Nowak

Full Contact Productions 12, The Main Street Armory, Rochester, New York, United States

Cassandra Durant† / TKO R2

Flyweight (125lbs), 3×3. Cassandra Durant defeats Grace Nowak via TKO (Referee Stoppage) at 1:19 of round 2 to win the FCP Flyweight Championship title.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Jennifer Adams vs Jennifer Lee

Brawl Inc.: BorderWars, Clarion Hotel & Event Center, Branson, Missouri, United States

Bout Cancelled

Atomweight (105lbs) 3×3.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Rose DeMatteo vs Sarah Thomas

KTFO 13, The Sports Arena, St. James, New York, United States

Rose DeMatteo / UD

Bantamweight (135lbs), 3×3. Rose DeMatteo defeats Sarah Thomas via unanimous decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Julie Metzger vs Mariah Grade

Settle the Scores 3, Scores Gentlemen’s Club, Mooresville, North Carolina, United States

Mariah Grade / RNC R1

Bantamweight (135lbs), 3×3. Mariah Grade defeats Julie Metzger via Rear-Naked Choke at 0:30 of round 1.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Jacki Leese vs Melinda Oberlin

Capital City Cage Fight Championships: Armageddon, Lansing Center, Lansing, Michigan, United States

Melinda Oberlin† / TKO R1

Lightweight (155lbs), 5×3. Melinda Oberlin defeats Jacki Leese via TKO at 2:37 of round 1 to win the Capital City Cagefights Lightweight Championship title.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Tabatha Ann Watkins vs Bri Brassaw

Capital City Cage Fight Championships: Armageddon, Lansing Center, Lansing, Michigan, United States

Tabatha Ann Watkins† / Armbar R1

Strawweight (115lbs), 5×3. Tabatha Ann Watkins defeats Bri Brassaw via armbar at 0:55 of round 1 to win the Capital City Cagefights Strawweight Championship title.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Cora Thomason vs Erika Bobier

Capital City Cage Fight Championships: Armageddon, Lansing Center, Lansing, Michigan, United States

Bout Cancelled

Bantamweight (135lbs), 5×3. Capital City Cagefights Bantamweight Championship title.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Nikkoleen Attewell vs Hannah Singer

3 River Throwdown 9, La Crescent Community Arena, La Crescent, Minnesota

Nikkoleen Attewell / SD

Flyweight (125lbs), 3×3. Nikkoleen Attewell defeats Hannah Singer via split decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Beckie Ainscough vs Meagan O’Loughlin

Shinobi War 7, Olympia, Liverpool, England

Beckie Ainscough / RNC R2

Flyweight (125lbs), 3×3. Beckie Ainscough defeats Meagan O’Loughlin via Rear-Naked Choke at 2:08 of round 2.

—————————————————————

April Female Fight Fixtures and Results 2016

<< Prev Month Next Month >>

 

If you would like to see Awakening grow and become sustainable. You can help by considering to become a Patron. See the link below. If you are unable to, or simply don’t want to, don’t worry you can still help us grow by Liking and sharing our content!

Awakening-Patreon-long

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (4 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +4 (from 4 votes)
April Female Fight Fixtures and Results, 10.0 out of 10 based on 4 ratings
October 30, 2017
November Female Fight Fixtures and Results

Fixtures & Results November Female Fight Fixtures and Results The most comprehensive list of female fights scheduled for November 2017 in the world. 313 fights / 27 countries << Prev Month Next Month >>

Monthly Female Fight Fixtures and Results
September 27, 2017
October Female Fight Fixtures and Results

Fixtures & Results October Female Fight Fixtures and Results The most comprehensive list of female fights scheduled for October 2017 in the world. 219 fights / 27 countries << Prev Month Next Month >>

Monthly Female Fight Fixtures and Results
September 17, 2017
September Female Fight Fixtures and Results

Fixtures & Results September Female Fight Fixtures and Results The most comprehensive list of female fights scheduled for September 2017 in the world. 180 fights / 27 countries << Prev Month Next Month >>

Monthly Female Fight Fixtures and Results
August 1, 2017
August Female Fight Fixtures and Results

Fixtures & Results August Female Fight Fixtures and Results The most comprehensive list of female fights scheduled for August 2017 in the world. 228 fights / 27 countries << Prev Month Next Month >>

August Female Fight Fixtures and Results
July 4, 2017
July Female Fight Fixtures and Results

Fixtures & Results July Female Fight Fixtures and Results The most comprehensive list of female fights scheduled for July 2017 in the world. 294 fights / 27 countries << Prev Month Next Month >>

Monthly Female Fight Fixtures and Results
June 1, 2017
June Female Fight Fixtures and Results

Fixtures & Results June Female Fight Fixtures and Results The most comprehensive list of female fights scheduled for June 2017 in the world. 249 fights / 27 countries << Prev Month Next Month >>

Monthly Female Fight Fixtures and Results
April 26, 2017
May Female Fight Fixtures and Results

Fixtures & Results May Female Fight Fixtures and Results The most comprehensive list of female fights scheduled for May 2017 in the world. 260 fights / 27 countries << Prev Month Next Month >>

Monthly Female Fight Fixtures and Results
April 2, 2017
April Female Fight Fixtures and Results

Fixtures & Results April Female Fight Fixtures and Results The most comprehensive list of female fights scheduled for April 2017 in the world. 249 fights / 27 countries << Prev Month Next Month >>

Monthly Female Fight Fixtures and Results
February 28, 2017
March Female Fight Fixtures and Results

Fixtures & Results March Female Fight Fixtures and Results The most comprehensive list of female fights scheduled for March 2017 in the world. 274 fights / 27 countries << Prev Month Next Month >>

Monthly Female Fight Fixtures and Results
February 1, 2017
February Female Fight Fixtures and Results

Fixtures & Results February Female Fight Fixtures and Results The most comprehensive list of female fights scheduled for February 2017 in the world. 169 fights / 27 countries << Prev Month Next Month >>

Monthly Female Fight Fixtures and Results
January 26, 2017
Awakening Female Muay Thai Awards 2016 Results

Awakening Female Muay Thai Awards 2016 results Female Muay Thai Awards 2016 Results

Awakening Female Muay Thai Awards 2016
January 26, 2017
Awakening Women’s MMA Awards 2016 Results

Awakening Women’s MMA Awards 2016 Results Women’s MMA Awards 2016 Results

Awakening Women's MMA Awards 2016
January 1, 2017
January Female Fight Fixtures and Results

Fixtures & Results January Female Fight Fixtures and Results The most comprehensive list of female fights scheduled for January 2017 in the world. 156 fights / 27 countries << Prev Month Next Month >>

Monthly Female Fight Fixtures and Results
December 26, 2016
Nominations are now open

Nominations are now open The nomination stage of the Awakening Awards has begun and you are invited to submit your nominations!

Awakening Awards 2016 - Noms
December 24, 2016
The Awakening Awards 2016 Are Coming!

The Awakening Awards 2016 Are Coming! It’s that time of year again folks. The fourth annual Awakening Female Fighter Awards are coming!

COMMUNITY FEEDBACK
Related Articles
Lucy Payne “This will be my first defence”
Lucy Payne “This will be my first defence”
Awakening One Campaign Feedback
Awakening One Campaign Feedback
Annabelle Gely “I was up for the challenge”
Annabelle Gely “I was up for the challenge”
July Female Fight Fixtures and Results
July Female Fight Fixtures and Results
Behind the lens: The unsung heroes – Scott Hirano Pt.2
Behind the lens: The unsung heroes – Scott Hirano Pt.2
Nominations are now open
Nominations are now open
Lucy Payne Training Shoot
Lucy Payne Training Shoot
What are Tate’s chances against Holm?
What are Tate’s chances against Holm?
July Female Fight Fixtures & Results 2016
July Female Fight Fixtures and Results
November Female Fight Fixtures and Results
November Female Fight Fixtures and Results
Michele Aboro in 1999 winning the European Championship in Germany
An interview with pioneer Michele Aboro – Part Two
Julie Kitchen
Julie Kitchen Interview
The 15 New Invicta Signees – Pt.1
The 15 New Invicta Signees – Pt.1
Kerry Hughes
Kerry Hughes interview, ahead of her March 12th world title fight against Marie Lang
Fight Week
Fight Week: Feb 9th 2015
NCWB1 – An interview with Éloïse Picard
NCWB1 – An interview with Éloïse Picard
NCWB1 – An interview with Maureen Riordon (Part 1)
NCWB1 – An interview with Maureen Riordon (Part 1)
Farinaz Lari “One time, I was arrested for running in the park!” Pt.2
Farinaz Lari “One time, I was arrested for running in the park!” Pt.2
prev next