Awakening
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

March Female Fight Fixtures and Results

by Andy WilmotPosted on 2

Fixtures & Results

March

Female Fight Fixtures and Results

The most comprehensive list of female fights scheduled for March 2016 in the world.

269 fights / 27 countries

<< Prev Month Next Month >>

Including Boxing, MMA, Muay Thai and Submission Grappling. Updated daily, we’re sure there are more happening around world with the explosion of WMMA, and we will eagerly add them as we come across them! Feel free to contact us if you have info on any other fights, or if you feel we have made an error.

Mar 1

Tuesday

Boxing

Sayaka Kawamura vs Natsuki Tarui

Korakuen Hall, Tokyo, Japan

Bout Cancelled

Minimumweight, 4x2.

—————————————————————

Boxing

Yumiko Shimooka vs Yuki Koseki

Korakuen Hall, Tokyo, Japan

Yuki Koseki / TKO R2

Flyweight, 4x2. Yuki Koseki defeats Yumiko Shimooka via TKO at 0:46 of round 2.

—————————————————————

Boxing

Erika Hanawa vs Shisa Manopgym

Korakuen Hall, Tokyo, Japan

Erika Hanawa / TKO R2

Minimumweight, 4x2. Erika Hanawa defeats Cesar Manopgym via TKO at 1:48 of round 2.

—————————————————————

Boxing

Ayumi Goto vs Asami Jinnari

Korakuen Hall, Tokyo, Japan

Ayumi Goto / TKO R4

Super Bantamweight, 4x2. Ayumi Goto defeats Asami Jinnari via TKO at 1:48 of round 4.

—————————————————————

Boxing

Mikiko Muto vs Sayaka Aoki

Korakuen Hall, Tokyo, Japan

Sayaka Aoki / UD

Minimumweight, 4x2. Sayaka Aoki defeats Mikiko Muto via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Kayoko Ebata vs Sornsawan Sarakarngym

Korakuen Hall, Tokyo, Japan

Kayoko Ebata / TKO R5

Light Flyweight, 6x2. Kayoko Ebata defeats Sornsawan Sarakarngym via TKO at 0:20 of round 5.

—————————————————————

Boxing

Momoko Kanda vs Masae Akitaya

Korakuen Hall, Tokyo, Japan

Masae Akitaya† / MD

8x2. Masae Akitaya defeats Momoko Kanda via majority decision to win the OPBF female atomweight title.

—————————————————————

Boxing

Tenkai Tsunami vs Emika Himuro

Korakuen Hall, Tokyo, Japan

Tenkai Tsunami / RTD R2

Super Bantamweight, 8x2. Tenkai Tsunami defeats Emika Himuro via retirement at 3:00 of round 2.

—————————————————————

Boxing

Mika Oda vs Saemi Hanagata

Korakuen Hall, Tokyo, Japan

Saemi Hanagata / TKO R5

Minimumweight, 8x2. Saemi Hanagata defeats Mika Oda via TKO at 1:30 of round 5 to win the OPBF female minimumweight title.

—————————————————————

Boxing

Mika Iwakawa vs Sana Hazuki

Central Gym, Kobe, Hyogo, Japan

Mika Iwakawa / UD

Minimumweight, 6x2. Mika Iwakawa defeats Sana Hazuki via unanimous decision.

—————————————————————

Mar 3

Thursday

Kickboxing

Milena Martinou vs Kerry Bennett

Intercontinental Hotel, Muscat, Oman

Flyweight, 8x2.

—————————————————————

Mar 4

Friday

Boxing

Stefany Bizquiazo vs Soledad Macedo

Estadio Dickinson, Salto, Uruguay

Soledad Macedo† / UD

Super Flyweight, 10x2. Soledad Macedo defeats Stefany Bizquiazo via unanimous decision to win the vacant Uruguayan super flyweight title.

—————————————————————

Boxing

Christina Campfort vs Chennose Casseus

A La Carte Event Pavilion, Tampa, Florida, USA

Christina Campfort / TKO R1

Welterweight, 4x2. Christina Campfort defeats Chennose Casseus via TKO at 1:48 of round 1.

—————————————————————

Boxing

Micaela Romero vs Mariana Fernandez

San Miguel, Tucuman, Argentina

Bout Cancelled

Bantamweight, 4x2.

—————————————————————

MMA

Coralie Dixon vs Sashya Churchill

Unified MMA 26, Capilano Convention Centre, Edmonton, Alberta, Canada

Coralie Dixon / TKO R2

(130lbs), 3x5. Coralie Dixon defeats Sashya Churchill via TKO (Doctor Stoppage) at 5:00 of round 2.

—————————————————————

MMA

Hera Tamati vs Kate Da Silva

Minotaur 3: CARNAGE, Reggio Calabra Club, Reggio Calabra Club

Kate Da Silva† / Choke R3

MIN Flyweight (125 lbs) Australian title, 5x5. Kate Da Silva defeats Hera Tamati via Triangle Choke in round 3.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Stephanie Murray vs Laurel Hague

KOTC: Wrecking Ball, Genesis Centre, Calgary, Alberta, Canada

Laurel Hague / MD

Flyweight (125lbs), 3x3. Laurel Hague defeats Stephanie Murray via majority decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Bonnie Stoehr vs Jamie Milanowski

RFA 36: Barcelos vs. Vannata, Mystic Lake Casino Hotel, Prior Lake, Minnesota

Jamie Milanowski / SD

Bantamweight (135lbs), 3x3. Jamie Milanowski defeats Bonnie Stoehr via split decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Linsey Williams vs Julie Russell

RFA 36: Barcelos vs. Vannata, Mystic Lake Casino Hotel, Prior Lake, Minnesota

Linsey Williams / Armbar R1

(120lbs), 3x3. Linsey Williams defeats Julie Russell via armbar at 1:26 of round 1.

—————————————————————

Muay Thai

Jorina Baars vs Stephanie Glew

Caged Muay Thai 8, Crestmead, Queensland, Australia

Jorina Baars / UD

Caged Muay Thai Middleweight title, 70kg, Co-Main event. Jorina Baars defeats Stephanie Glew via Unanimous Decision.

—————————————————————

Muay Thai

Rozi Komlos vs Kat Simpson

Caged Muay Thai 8, Crestmead, Queensland, Australia

Rozi Komlos / UD

62kg. Rozi Komlos defeats Kat Simpson via Unanimous Decision.

—————————————————————

Muay Thai

Demi McNamara vs Kaysey Warner

Caged Muay Thai 8, Crestmead, Queensland, Australia

Demi McNamara / KO R1

62kg. Demi McNamara defeats Kaysey Warner via KO at 2:50 of round 1.

—————————————————————

Muay Thai

Stephanie Quigg vs Deepy Sidhu

Journey Fight Series XIV, Canada

Deepy Sidhu / UD

118 lbs, 5x2. Deepy Sidhu defeats Stephanie Quigg via Unanimous Decision.

—————————————————————

Mar 5

Saturday

Boxing

Florencia Haydee Carballo vs Melany Ailen Vespa

Club 25 de Mayo, Jose Leon Suarez, Buenos Aires, Argentina

Florencia Haydee Carballo / TKO R1

Super Middleweight, 4x3. Florencia Haydee Carballo defeats Melany Ailen Vespa via TKO in round 1.

—————————————————————

Boxing

Lauryn Eagle vs Wachiraya Chamnankit

City Hall, Hobart, Tasmania, Australia

Lauryn Eagle / KO R1

Super Featherweight, 4x2. Lauryn Eagle defeats Wachiraya Chamnankit via KO at 0:30 of round 1.

—————————————————————

Boxing

April Adams vs Ratsadaporn Khiaosopa

Mansfield Tavern, Mansfield, Queensland, Australia

April Adams / TKO R2

Super Bantamweight, 4x2. April Adams defeats Ratsadaporn Khiaosopa via TKO at 1:34 of round 2.

—————————————————————

Boxing

Wendy Vincent vs Licia Boudersa

Gymnase Municipal, Villemandeur, Loiret, France

Licia Boudersa / PTS

Featherweight, 6x2. Licia Boudersa defeats Wendy Vincent via points.

—————————————————————

Boxing

Sonia Osorio vs Edith de Jesus

Centro Regional de Deporte de Las Américas, Ecatepec, México, Mexico

Sonia Osorio / UD

Sonia Osorio defeats Edith de Jesus via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Esmailen Colina vs Edith Segura

Plaza El Urbanismo, Santa Rosa, Caracas, Venezuela

Esmailen Colina / UD

Flyweight, 4x2. Esmailen Colina defeats Edith Segura via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Floryvic Montero vs Janeth Obispo

Banaue Gymnasium, Barangay Poblacion, Banaue, Ifugao, Philippines

Floryvic Montero / KO R2

Flyweight, 4x2. Floryvic Montero defeats Janeth Obispo via KO in round 2.

—————————————————————

Boxing

Nataly Delgado vs Iliana Bonilla

Turicentro de Tocumen, Panama City, Panama

Nataly Delgado / UD

Light Flyweight, 4x2. Nataly Delgado defeats Iliana Bonilla via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Nazly Maldonado vs Yesenia Tovar

Arena Ciudad de Mexico, Mexico City, Distrito Federal, Mexico

Yesenia Tovar / MD

Bantamweight, 4x2. Yesenia Tovar defeats Nazly Maldonado via majority decision.

—————————————————————

Boxing

Silvia Torres vs Esmeralda Torres

Arena Ciudad de Mexico, Mexico City, Distrito Federal, Mexico

Silvia Torres / UD

Light Flyweight, 4x2. Silvia Torres defeats Esmeralda Torres via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Plamena Dimova vs Sandra Kontanistova

Boxsporthalle, Braamkamp, Hamburg, Germany

Plamena Dimova / TKO R1

Bantamweight, 4x2. Plamena Dimova defeats Sandra Kontanistova via TKO at 0:34 of round 1.

—————————————————————

Boxing

Alicia Melina Kummer vs Ladislava Holubova

Boxsporthalle, Braamkamp, Hamburg, Germany

Alicia Melina Kummer / TKO R1

Lightweight, 4x2. Alicia Melina Kummer defeats Ladislava Holubova via TKO in round 1.

—————————————————————

Boxing

Bilitis Gaucher vs Sandra Zekic

Salle omnisports, Saint-Maur, Indre, France

Bilitis Gaucher / PTS

Lightweight, 6x2. Bilitis Gaucher defeats Sandra Zekic via points.

—————————————————————

Boxing

Fabiana Bytyqi vs Teodora Bacheva

Home Monitoring Arena, Plzen, Czech Republic

Fabiana Bytyqi† / UD

Minimumweight, 10x2. Fabiana Bytyqi defeats Teodora Bacheva via unanimous decision to win the vacant WBC Youth female minimumweight title.

—————————————————————

Boxing

Lucie Sedlackova vs Kleopatra Tolnai

Home Monitoring Arena, Plzen, Czech Republic

Lucie Sedlackova / TKO R2

Featherweight, 10x2. Lucie Sedlackova defeats Kleopatra Tolnai via TKO in round 2.

—————————————————————

Boxing

Macarena Ayelen Ledesma vs Gloria Yancaqueo

Garín, Buenos Aires, Argentina

Macarena Ayelen Ledesma / UD

Lightweight, 4x2. Macarena Ayelen Ledesma defeats Gloria Yancaqueo via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Jessica Chavez vs Vanesa Lorena Taborda

Centro Regional de Deporte de Las Américas, Ecatepec, México, Mexico

Jessica Chavez† / UD

Flyweight, 10x2. Jessica Chavez defeats Vanesa Lorena Taborda via unanimous decision to win the WBC World female flyweight title.

—————————————————————

MMA

Jamie Colleen vs Danielle Taylor

KOTC: Night of Champions, Citizens Business Bank Arena, Ontario, California, United States

Danielle Taylor† / TKO R5

Strawweight (115lbs), 5x5. Danielle Taylor defeats Jamie Colleen via TKO (Punches) at 2:15 of round 5 to win the KOTC Strawweight Championship title.

—————————————————————

MMA

Kali Robbins vs Miki Rogers

KOTC: Shattered, Menominee Casino, Keshena, Wisconsin, United States

Kali Robbins / RNC R1

Strawweight (115lbs), 3x5. Kali Robbins defeats Miki Rogers via Rear-Naked Choke at 1:54 of round 1.

—————————————————————

MMA

Helen Kolesnyk vs Jing Sun

WBK 11, Ningbo, China

Yelena Kolesnik / TKO R1

(143bs), 3x5. Yelena Kolesnik defeats Jing Sun via TKO in round 1.

—————————————————————

MMA

Zarah Fairn Dos Santos vs Cornelia Holm

Gladiator Fighting Arena 3, Salle des Costieres, Nimes, France

Bout Cancelled

(146lbs), 3x5.

—————————————————————

MMA

Amanda Nunes vs Valentina Shevchenko

UFC 196: Dos Anjos vs. McGregor, MGM Grand Garden Arena, Las Vegas, Nevada, United States

Amanda Nunes / UD

Bantamweight (135lbs), 3x5. Amanda Nunes defeats Valentina Shevchenko via unanimous decision.

—————————————————————

MMA

Holly Holm vs Miesha Tate

UFC 196: Dos Anjos vs. McGregor, MGM Grand Garden Arena, Las Vegas, Nevada, United States

Miesha Tate† / RNC R5

Bantamweight (135lbs), 5x5. Miesha Tate defeats Holly Holm via Rear-Naked Choke at 3:30 of round 5 to win the UFC Bantamweight Championship title.

—————————————————————

MMA

Pan Hui vs Real Date

DEEP JEWELS 11, Shinjuku FACE, Tokyo, Japan

Pan Hui / UD

Atomweight (105lbs), 2x5. Pan Hui defeats Real Date via unanimous decision.

—————————————————————

MMA

Mina Kurobe vs Renju Date

DEEP JEWELS 11, Shinjuku FACE, Tokyo, Japan

Bout Cancelled

Atomweight (105lbs), 2x5.

—————————————————————

MMA

Hana Date vs Yukari Yamaguchi

DEEP JEWELS 11, Shinjuku FACE, Tokyo, Japan

Bout Cancelled

Atomweight (105lbs), 2x5.

—————————————————————

MMA

Mina Kurobe vs Hana Date

DEEP JEWELS 11, Shinjuku FACE, Tokyo, Japan

Mina Kurobe / UD

Atomweight (105lbs), 2x5. Mina Kurobe defeats Hana Date via unanimous decision.

—————————————————————

MMA

Mizuki Inoue vs Nori Date

DEEP JEWELS 11, Shinjuku FACE, Tokyo, Japan

Mizuki Inoue / Armbar R1

Strawweight (115lbs), 3x5. Mizuki Inoue defeats Nori Date via armbar at 3:12 of round 1.

—————————————————————

MMA

Emi Tomimatsu vs Saori Ishioka

DEEP JEWELS 11, Shinjuku FACE, Tokyo, Japan

Emi Tomimatsu / RNC R2

Atomweight (105lbs), 3x5. Emi Tomimatsu defeats Saori Ishioka via Rear-Naked Choke at 4:49 of round 2.

—————————————————————

MMA

Amanda Lino vs Jaqauline Trosee

EFC Worldwide 47, Carnival City, Johannesburg, South Africa

Amanda Lino / TKO R1

Flyweight (125lbs), 3x5. Amanda Lino defeats Jaqauline Trosee via TKO (Punches) in round 1.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Julia Kunter vs Sandra Redegeld

Respect FC: Amateur Championships 5, Akita Inu Do, Niederprüm, Germany

Julia Kunter / UD

(143lbs), 1x5. Julia Kunter defeats Sandra Redegeld via unanimous decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Magaly Sanchez vs Mallory Rogers

Fierce FC 1: Awakening, The Tuscan, Price, Utah, United States

Bout Cancelled

Strawweight (115lbs), 3x3.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Molly Lyndsey vs Emma Smith

Battle Arena 37, The Kassam Stadium, Oxford, England

Molly Lyndsey / MD

(134lbs), 3x3. Molly Lyndsey defeats Emma Smith via majority decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Amy Foyle vs Charlotte Russell

Battle Arena 37, The Kassam Stadium, Oxford, England

Amy Foyle / SD

Strawweight (115lbs), 3x3. Amy Foyle defeats Charlotte Russell split decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Natsumi Sugie vs Kana Inamura

DEEP JEWELS 11, Shinjuku FACE, Tokyo, Japan

Kana Inamura / Armbar R2

(101lbs), 2x3. Kana Inamura defeats Natsumi Sugie via armbar at 2:40 of round 2.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Amanda Rodgers vs Emma Weber

TNT Fight Series: Return To Riverworks, Riverworks, Buffalo, New York, United States

Emma Weber / UD

Strawweight (115lbs), 3x3. Emma Weber defeats Amanda Rodgers via unanimous decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Ella Ware vs Amy Prewitt

Carnage in the Cage 6, Mackay Entertainment and Convention Centre, Mackay, Queensland, Australia

Ella Ware / UD

Featherweight (145lbs), 3x3. Ella Ware defeats Amy Prewitt via unanimous decision.

—————————————————————

Muay Thai

Feride Kirat vs Simone van Dommelen

Fight League: The Battle, Rotterdam, Netherlands

Simone van Dommelen / TKO R3

Simone van Dommelen defeats Feride Kirat after round 3 by TKO (Retirement) due to an injured hand.

—————————————————————

Mar 6

Sunday

Boxing

Steffi Schuenke vs Dika Dzanic

Stadthalle, Greifswald, Mecklenburg-Vorpommern, Germany

Steffi Schuenke / TKO R2

Flyweight, 4x2. Steffi Schuenke defeats Medina Begovic via TKO at 2:58 of round 2.

—————————————————————

Boxing

Chika Mizutani vs Kimika Miyoshi

Todoroki Arena, Kawasaki, Kanagawa, Japan

Kimika Miyoshi† / UD

Super Featherweight, 8x2. Kimika Miyoshi defeats Chika Mizutani via unanimous decision to win the OPBF female super featherweight title.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Bunmi Ojewole vs Ine Brits

MFC Fightzone 82, Greyville Arena, Durban, South Africa

Bunmi Ojewole / TKO R3

Featherweight (145lbs), 3x3. Bunmi Ojewole defeats Ine Brits via TKO in round 3.

—————————————————————

K1

Jessica Puglisi vs Alessandra Fornari

Currently unknown location

Jessica Puglisi / Decision

4x2, 63kg. Jessica Puglisi defeatss Alessandra Fornari via Decision.

—————————————————————

Mar 11

Friday

Boxing

Haydee Zapa vs Ruby Donado

Restaurante Crisby, Barranquilla, Colombia

Haydee Zapa / KO R1

4x2.Haydee Zapa defeats Ruby Donado via KO at 0:18 of round 1.

—————————————————————

Boxing

Kaiyana Rain vs Vu Mai

Marconi Automative Museum, Tustin, California, USA

Kaiyana Rain / UD

Light Flyweight, 4x2.Kaiyana Rain defeats Vu Mai via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Josette Rodriguez vs Ashley Jamillah King

Boggus Ford Center, Pharr, Texas, USA

Josette Rodriguez / TKO R2

4x2. Josette Rodriguez defeats Ashley Jamillah King via TKO at 0:40 of round 2.

—————————————————————

Boxing

Katia Alvarino vs Gladys Soledad Segui

Estadio 10 de Junio, Florida, Uruguay

Katia Alvarino / UD

Super Welterweight, 6x2. Katia Alvarino defeats Gladys Soledad Segui via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Kerstin Brown vs TBA

Dolman Hotel and Spa, Bugibba, Malta

Bout Cancelled

Featherweight, 6x2.

—————————————————————

Boxing

Alexandra Vlajk vs Erika Kalderas

Gentlemen Fight Club Boxing House, Budapest, Hungary

Alexandra Vlajk / PTS

Super Bantamweight, 8x2. Alexandra Vlajk defeats Erika Kalderas via points.

—————————————————————

Boxing

Renata Domsodi vs Anita Hortobagyi

Gentlemen Fight Club Boxing House, Budapest, Hungary

Renata Domsodi / TKO R2

Super Bantamweight, 6x2. Renata Domsodi defeats Anita Hortobagyi via TKO in round 2.

—————————————————————

Boxing

Nampetch Kwanjaisrikod vs Marcela Soto

Sawan Vegas Hotel, Suwannakhet, Laos

Draw

Super Flyweight, 6x2. Nampetch Kwanjaisrikod and Marcela Soto fought to a Draw (Split).

—————————————————————

Boxing

Alejandra Ayala vs Yara Cabanas

Billar El Perro Salado, Tijuana, Baja California, Mexico

Alejandra Ayala / TKO R2

Welterweight, 4x3. Alejandra Ayala defeats Yara Cabanas via TKO at 0:31 of round 2.

—————————————————————

Boxing

Klaudia Szymczak vs Borislava Goranova

Restauracja Adria, Pałac Ballestremow, ul. Wolności 1, Ruda Slaska, Poland

Klaudia Szymczak / UD

Super Welterweight, 4x2. Klaudia Szymczak defeats Borislava Goranova via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Karina Kopinska vs Klaudia Vigh

Restauracja Adria, Pałac Ballestremow, ul. Wolności 1, Ruda Slaska, Poland

Karina Kopinska / UD

Super Lightweight, 4x2. Karina Kopinska defeats Klaudia Vigh via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Bojana Libiszewska vs Theodora Hristova

Restauracja Adria, Pałac Ballestremow, ul. Wolności 1, Ruda Slaska, Poland

Bojana Libiszewska / UD

Bantamweight, 4x2. Bojana Libiszewska defeats Theodora Hristova via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Ashley Brace vs Gabriella Mezei

Newport Centre, Newport, Wales, United Kingdom

Ashley Brace / KO R3

Bantamweight, 6x2. Ashley Brace defeats Gabriella Mezei via KO at 1:52 of round 3.

—————————————————————

Boxing

Jane Johnson vs Sarah Knight

York Hall, Bethnal Green, London, United Kingdom

Bout Cancelled

Light Heavyweight, 4x2.

—————————————————————

Boxing

Edith Soledad Matthysse vs Jelena Mrdjenovich

Shaw Conference Centre, Edmonton, Alberta, Canada

Jelena Mrdjenovich†† / UD

Featherweight, 10x2. Jelena Mrdjenovich defeats Edith Soledad Matthysse via unanimous decision to win the WBC World female featherweight title and WBA World female featherweight title

—————————————————————

MMA

Deize de Lima vs Samara Santos

SFC 3, Casa de Show Rancho Não Posso Me Amofinar, Belem, Para, Brazil

Draw

3x5. Deize de Lima and Samara Santos fought to a Draw (Decision).

—————————————————————

MMA

Ayaka Hamasaki vs Amber Brown

Invicta FC 16: Hamasaki vs Brown, Las Vegas, Nevada, United States

Ayaka Hamasaki / Armbar

5x5, 105 lbs. First Atomweight title defense for Ayaka Hamasaki. Ayaka Hamasaki defeats Amber Brown via Armbar at 2:52 of round 3.

—————————————————————

MMA

Vanessa Porto vs Jennifer Maia

Invicta FC 16: Hamasaki vs Brown, Las Vegas, Nevada, United States

Jennifer Maia† / UD

5x5, 125 lbs. Interim Flyweight title while champion Barb Honchak is off. Jennifer Maia defeats Vanessa Porto va Unanimous Decision to win the Flyweight World title.

—————————————————————

MMA

Stephanie Eggink vs Angela Hill

Invicta FC 16: Hamasaki vs Brown, Las Vegas, Nevada, United States

Angela Hill / TKO R2

3x5, 115 lbs. Angela Hill replaces Alexa Grasso. Angela Hill defeats Stephanie Eggink via TKO (Punches) at 2:36 of round 2.

—————————————————————

MMA

Irene Aldana vs Jessamyn Duke

Invicta FC 16: Hamasaki vs Brown, Las Vegas, Nevada, United States

Irene Aldana / TKO R1

3x5, 135 lbs. Irene Aldana defeats Jessamyn Duke via TKO (Punches) at 3:08 of round 1.

—————————————————————

MMA

Roxanne Modafferi vs DeAnna Bennett

Invicta FC 16: Hamasaki vs Brown, Las Vegas, Nevada, United States

Roxanne Modafferi / SD

3x5, 125 lbs. Roxanne Modafferi defeats DeAnna Bennett via Split Decision.

—————————————————————

MMA

Herica Tiburcio vs Jinh Yu Frey

Invicta FC 16: Hamasaki vs Brown, Las Vegas, Nevada, United States

Jinh Yu Frey / UD

3x5, 105 lbs. Jinh Yu Frey defeats Herica Tiburcio via Unanimous Decision.

—————————————————————

MMA

Andrea Lee vs Sarah D’Alelio

Invicta FC 16: Hamasaki vs Brown, Las Vegas, Nevada, United States

Sarah D’Alelio / Armbar R3

3x5, 125 lbs. Sarah D’Alelio defeats Andrea Lee via Armbar at 4:21 of round 3.

—————————————————————

MMA

Kelly McGill vs Aspen Ladd

Invicta FC 16: Hamasaki vs Brown, Las Vegas, Nevada, United States

Aspen Ladd / TKO R3

3x5, 135 lbs. Aspen Ladd replaces Amberlynn Orr due to injury. Aspen Ladd defeats Kelly McGill via TKO (Punches/Elbows) at 1:47 of round 3.

—————————————————————

MMA

Ashley Greenway vs Sarah Click

Invicta FC 16: Hamasaki vs Brown, Las Vegas, Nevada, United States

Ashley Greenway / UD

3x5, 115 lbs. Ashley Greenway defeats Sarah Click via Unanimous Decision.

—————————————————————

MMA

Gillian Robertson vs Hannah Goldy

Island Fights 37, Pensacola Bay Venter, Pensacola, Florida, United States

Hannah Goldy / UD

Strawweight (115lbs), 3x5. Hannah Goldy defeats Gillian Robertson via unanimous decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Whitney Rice vs Amber Shoech

Cage Combat 23, Humble Civic Center, Humble, Texas, United States

Amber Shoech / RNC R2

Flyweight (125lbs), 3x3. Amber Shoech defeats Whitney Rice via Rear-Naked Choke in round 2.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Itzel Esquivel vs Karla Hernandez

Cage Combat 23, Humble Civic Center, Humble, Texas, United States

Karla Hernandez / SD

Strawweight (115lbs), 3x3. Karla Hernandez defeats Itzel Esquivel via split decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Rachel Wise vs Chantelle Doucette

ECC 24, Halifax Forum, Halifax, Nova Scotia, Canada

Chantelle Doucette / UD

Flyweight (125lbs), 3x3. Chantelle Doucette defeats Rachel Wise via unanimous decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Lauren Chidester vs Alysa Westergard

SteelFist Fight Night 40: The Return to The Complex, The Complex, Salt Lake City, Utah, United States

Lauren Chidester / RNC R2

(130lbs), 3x3. Lauren Chidester defeats Alysa Westergard via Rear-Naked Choke in round 2.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Bridgett Nielson vs Danielle Donaldson

SteelFist Fight Night 40: The Return to The Complex, The Complex, Salt Lake City, Utah, United States

Bridgett Nielson† / SD

Flyweight (125lbs), 5x3. Bridgett Nielson defeats Danielle Donaldson via split decision to win the vacant SFN Bantamweight Championship title.

—————————————————————

Mar 12

Saturday

Boxing

Ericka Rousseau vs Sara Marjanovic

Espace Cordouan, Royan, Charente-Maritime, France

Ericka Rousseau / PTS

Featherweight, 6x2. Ericka Rousseau defeats Sara Marjanovic via points.

—————————————————————

Boxing

Karina Fernandez vs Jessica Guadalupe Martinez Castillo

Gimnasio Municipal “Jose Neri Santos”, Ciudad Juarez, Chihuahua, Mexico

Karina Fernandez / UD

Super Flyweight, 6x2. Karina Fernandez defeats Jessica Guadalupe Martinez Castillo via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Diana Fernandez vs Maria Guadalupe Esquivel Zamora

Gimnasio Municipal “Jose Neri Santos”, Ciudad Juarez, Chihuahua, Mexico

Diana Fernandez / UD

Super Flyweight, 8x2. Diana Fernandez defeats Guadalupe Rodriguez via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Karin Brand vs Scarlett Budai

L.P. Gym, Šturovo, Slovakia

Scarlett Budai / TKO R1

Flyweight, 4x2. Scarlett Budai defeats Karin Brand via TKO in round 1.

—————————————————————

Boxing

Katherine Gurevich vs Latoya Burton

Police Athletic League, Elizabeth City, North Carolina, USA

Katherine Gurevich / UD

Super Welterweight, 4x2. Katherine Gurevich defeats Latoya Burton via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Rosalinda Rodriguez vs Frederica Bianco

Police Athletic League, Elizabeth City, North Carolina, USA

Rosalinda Rodriguez / UD

Bantamweight, 4x2. Rosalinda Rodriguez defeats Federica Bianco via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Debora Anahi Dionicius vs Luna del Mar Torroba

Estadio F.A.B., Buenos Aires, Distrito Federal, Argentina

Debora Anahi Dionicius / UD

Bantamweight, 10x2. Debora Anahi Dionicius defeats Luna del Mar Torroba via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Jorgelina Guanini vs Alicia Monica Machaca

Estadio F.A.B., Buenos Aires, Distrito Federal, Argentina

Jorgelina Guanini / TKO R4

Super Bantamweight, 4x2. Jorgelina Guanini defeats Alicia Monica Machaca via TKO in round 4.

—————————————————————

Boxing

Zulina Munoz vs Christina McMahon

Gimnasio Municipal “Jose Neri Santos”, Ciudad Juarez, Chihuahua, Mexico

Zulina Munoz† / UD

Super Flyweight, 10x2. Zulina Munoz defeats Christina McMahon via unanimous decision to win the WBC World female super flyweight title.

—————————————————————

Boxing

Kelly Morgan vs Gifty Amanua Ankrah

Oasis Leisure Centre, Swindon, Wiltshire, United Kingdom

Bout Cancelled

Middleweight.

—————————————————————

Boxing

Poula Estrada vs Peggy Maerz

Pioneer Event Center, Lancaster, California, USA

Poula Estrada / UD

Flyweight, 4x2. Poula Estrada defeats Peggy Maerz via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Anahi Esther Sanchez vs Claudia Andrea Lopez

Gimnasio Municipal, Pergamino, Buenos Aires, Argentina

Bout Cancelled

Featherweight, 10x2. interim WBA World female featherweight title

—————————————————————

Kickboxing

Monika Porażyńska vs Paulina Maj

Time of Masters: Real Force, Hala Stulecia, Sopot, Poland

Monika Porażyńska / UD

112lbs. Monika Porażyńska defeats Paulina Maj via unanimous decision.

—————————————————————

Kickboxing

Marie Lang vs Kerry Hughes

Munich, Germany

Marie Lang / Decision

62.5kg, 5x3. Marie Lang defends her WKU World Low Kick title. Marie Lang defeats Kerry Hughes via Decision.

—————————————————————

MMA

Nayara Hemily vs Bianca Reis

Guaçu Fight Champioship

Nayara Hemily / UD

Nayara Hemily defeats Bianca Reis via unanimous decision.

—————————————————————

MMA

Geisyele Nascimento vs Marta Souza

Tatuquara Fight Combate 10

Geisy Nascimento / UD

Geisy Nascimento defeats Marta Souza via unanimous decision.

—————————————————————

MMA

Veronica Macedo vs Anne Merkt

We Love MMA 20, Kleine Olympiahalle, Munich, Germany

Veronica Macedo / SD

(139lbs), 2x5. Veronica Macedo defeats Anne Merkt via split decision.

—————————————————————

MMA

Carolyne Serra vs Andreia Repolho

Hombres de Honor 69: Revelation FC, Ginásio da Praça Central, Laranjal do Jari, Amapa, Brazil

Andreia Repolho / Choke R2

3x5. Andreia Repolho defeats Carolyne Serra via Guillotine Choke at 3:10 of round 2.

—————————————————————

MMA

Jenny Gotti vs Vitória Ferreira

Imortal FC 3, Ginásio de Esportes José Boava, Itatiba, Sao Paulo, Brazil

Vitória Ferreira / KO R2

(134lbs), 3x5. Vitória Ferreira defeats Jenny Gotti via KO at 2:32 of round 2.

—————————————————————

MMA

Amelie Lebrun vs Hoang Thanh Thao

Hard Fighting Championship 6, Grand Casino Basel, Basel, Switzerland

Amelie Lebrun / UD

(112lbs), 2x5. Amelie Lebrun defeats Hoang Thanh Thao via unanimous decision.

—————————————————————

MMA

Maria Casanova vs Clemence Schreiber

Hard Fighting Championship 6, Grand Casino Basel, Basel, Switzerland

Maria Casanova / Armbar R1

(123lbs), 3x5. Maria Casanova defeats Clemence Schreiber via armbar in round 1.

—————————————————————

MMA

Maria Hougaard Djursaa vs Lina Akhtar Lansberg

Odense Fight Night 5, Odense, Denmark

Lina Akhtar Lansberg / TKO

Featherweight (145lbs), 3x5. Lina Akhtar Lansberg defeats Maria Hougaard Djursaa via TKO.

—————————————————————

MMA

Stephanie Egger vs Veronica Macedo

We Love MMA 20, Kleine Olympiahalle, Munich, Germany

Bout Cancelled

(146lbs), 2x5.

—————————————————————

MMA

Nicole Stoll vs Bestare Kicaj

Respect FC: Amazons 2, Rintheimer Halle, Karlsruhe, Germany

Bestare Kicaj / TKO R3

Strawweight (115lbs), 3x5. Bestare Kicaj defeats Nicole Stoll via TKO (Ground and Pound) at 2:58 of round 3.

—————————————————————

MMA

Zana Setzock vs Judith Ruis

Respect FC: Amazons 2, Rintheimer Halle, Karlsruhe, Germany

Judith Ruis / TKO R3

(137lbs), 3x5. Judith Ruis defeats Zana Setzock via TKO (Ground and Pound) at 2:10 of round 3.

—————————————————————

MMA

Katarzyna Niska vs Paulina Borkowska

Time of Masters: Real Force, Hala Stulecia, Sopot, Poland

Katarzyna Niska / Choke R1

(137lbs), 3x5. Katarzyna Niska defeats Paulina Borkowska via Guillotine Choke at 0:42 of round 1.

—————————————————————

MMA

Alicia Ayala vs Gloria Bravo

MFC 12, San Miguel Municipal Gymnasium, Santiago de Chile, Chile

Gloria Bravo / Armbar R1

Strawweight (115lbs), 3x5. Gloria Bravo defeats Gloria Bravo via armbar at 4:03 of round 1.

—————————————————————

MMA

Ye Ji Lee vs Natsuki Shimomakise

Road FC 29, Wonju Indoor Stadium, Wonju, South Korea

Ye Ji Lee / Armbar R1

(101lbs), 2x5. Ye Ji Lee defeats Natsuki Shimomakise via armbar at 4:19 of round 1.

—————————————————————

MMA

Charmaine Tweet vs Jessy Miele

Prestige FC 2: Queen City Coronation, Orr Center, Regina, Saskatchewan, Canada

Charmaine Tweet† / UD

Featherweight (145lbs), 5x5. Charmaine Tweet defeats Jessy Miele via unanimous decision to win the vacant Prestige Fight Club Vacant Featherweight Championship title.

—————————————————————

MMA

Taylor Turner vs Janice Meyer

KOTC: Extreme Horsepower, Seneca Niagara Resort & Casino, Niagara Falls, New York, United States

Janice Meyer / KO R1

(130lbs), 3x5. Janice Meyer defeats Taylor Turner via KO at 0:30 of round 1.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Elle Wagman vs Sammie Jo Lawrence

Adrenaline Fight League: Fight Night At The Shrine 16, Shrine Mosque, Springfield, Missouri, United States

Elle Wagman / UD

Strawweight (115lbs), 3x3. Elle Wagman defeats Sammie Jo Lawrence via unanimous decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Shawna Ram vs Ali Cranmer

BFL 42: Harriott vs. Anderson II, River Rock Casino, Vancouver, British Columbia, Canada

Shawna Ram / TKO R1

(120lbs), 3x3. Shawna Ram defeats Ali Cranmer via TKO at 2:55 of round 1.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Makena McCluskey vs Alofa Lealiiee

Rumble at the Roseland 86, Roseland Theater, Portland, Oregon, United States

Makena McCluskey / Choke R2

(130lbs), 3x3. Makena McCluskey defeats Alofa Lealiiee via Guillotine Choke in round 2.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Hope Troman vs Melissa Parker

NMEF: Annihilation 57, City Auditorium, Colorado Springs, Colorado, United States

Bout Cancelled

Strawweight (115lbs), 3x3.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Nicdali Rivera-Calanoc vs Ronni Lawrence

FCF 51, Firelake Arena, Shawnee, Oklahoma, United States

Nicdali Rivera-Calanoc / SD

Strawweight (115lbs), 3x3. Nicdali Rivera-Calanoc defeats Ronni Lawrence via split decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Agata Klecha vs Nancy Marji

Dead Serious 19, Rahway, New Jersey, United States

Nancy Marji / UD

Lightweight (155lbs), 3x3. Nancy Marji defeats Agata Klecha via unanimous decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Gillian Silver vs Lauren Braccia

Dead Serious 19, Rahway, New Jersey, United States

Gillian Silver / Armbar R1

Flyweight (125lbs), 3x3. Gillian Silver defeats Lauren Braccia via armbar at 0:22 of round 1.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Julia Silva vs Casey Davis

Adrenaline Fight League, Shrine Mosque, Springfield, Missouri, United States

Bout Cancelled

Bantamweight (135lbs), 3x3.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Dorota Norek vs Kinga Jędrusik

Slugfest 6, Hala MG Sport, Murowana Goślina, Poland

Dorota Norek / Armbar R2

Strawweight (115lbs), 3x3. Dorota Norek defeats Kinga Jędrusik via armbar at 0:56 of round 2.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Carina Dalhoff Mathiasen vs Emma Källmark

Odense Fight Night 5, Odense, Denmark

Bout Cancelled

Flyweight (125lbs), 2x5.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Melissa Gomez vs Evelyn Sass

MFC 12, San Miguel Municipal Gymnasium, Santiago de Chile, Chile

Evelyn Sass / RNC R3

(117lbs), 3x5. Evelyn Sass defeats Melissa Gomez via Rear-Naked Choke at 2:11 of round 3.

—————————————————————

Muay Thai

Lucy Payne vs Leonie Macks

Siam 2 Sydney Promotions, Sydney, Australia

Lucy Payne / Decision

60kg. Lucy Payne defeats Leonie Macks via Decision.

—————————————————————

Muay Thai

Jessica Martens vs Chloe Cantin

Victory Kickboxing 1, Montreal, Quebec, Canada

Chloe Cantin

3x2, C-Class, 60kg. Chloe Cantin defeats Jessica Martens.

—————————————————————

Mar 13

Sunday

Boxing

Aisah Alico vs Marlyn Sueco

Iligan City, Lanao del Norte, Philippines

Aisah Alico / TKO R1

Minimumweight, 4x3. Aisah Alico defeats Marlyn Sueco via TKO at 1:19 of round 1.

—————————————————————

Boxing

Kim Actub Gadapan vs Aleth Jimenez

Iligan City, Lanao del Norte, Philippines

Kim Actub Gadapan / TKO R2

Super Flyweight, 4x3. Kim Actub Gadapan defeats Aleth Jimenez via TKO at 1:25 of round 2.

—————————————————————

Boxing

Yuko Henzan vs Miyo Yoshida

City Gym, Tomigusuku, Okinawa, Japan

Miyo Musashi / MD

Super Bantamweight, 4x2. Miyo Musashi defeats Yuko Henzan via majority decision.

—————————————————————

MMA

Kakau Costa vs Cynthia Candido

Cascavel Top Fight 3

Kakau Costa / UD

Kakau Costa defeats Cynthia Candido via unanimous decision.

—————————————————————

MMA

Maria Oliveira vs Silmara Martins

Cascavel Top Fight 3

Maria Oliveira / TKO R1

Maria Oliveira defeats Silmara Martins via TKO (Retirement) at 5:00 of round 1.

—————————————————————

MMA

Rafaela Thomazini vs Jamile Farias

Cascavel Top Fight 3

Rafaela Thomazini / KO R2

Rafaela Thomazini defeats Jamile Farias via KO (Punch) at 2:00 of round 2.

—————————————————————

Mar 17

Thursday

Boxing

Marie Eve Dicaire vs Martha Patricia Lara

Montreal Casino, Montreal, Quebec, Canada

Marie Eve Dicaire / UD

Welterweight, 4x2. Marie Eve Dicaire defeats Martha Patricia Lara via unanimous decision.

—————————————————————

Muay Thai

Ashley Nichols vs Kwanjai Pabaijaturat

Wai Nai Khanomtom Day, Ayutthaya, Thailand

Ashley Nichols† / KO

55kg. Ashley Nichols defeats Kwanjai Pabaijaturat via KO (Punch) to defend her WPMF World title.

—————————————————————

Muay Thai

Fani Peloumpi vs Phetbenja Mor. Krungtepthonburi

Wai Nai Khanomtom Day, Ayutthaya, Thailand

Fani Peloumpi

Fani Peloumpi defeats Phetbenja Mor. Krungtepthonburi.

—————————————————————

Muay Thai

Janice Lyn vs Namtarn Por. Muangphet

Wai Nai Khanomtom Day, Ayutthaya, Thailand

Namtarn Por. Muangphet

Namtarn Por. Muangphet defeats Janice Lyn.

—————————————————————

Muay Thai

Sylvie von Duuglas-Ittu vs Duangdaonoi Looklongtan

Wai Nai Khanomtom Day, Ayutthaya, Thailand

Sylvie von Duuglas-Ittu / Decision

Sylvie von Duuglas-Ittu defeats Duangdaonoi Looklongtan via Decisiona after 5 rounds.

—————————————————————

Muay Thai

Rebecca Contrino vs TBC (Thai)

Wai Nai Khanomtom Day, Ayutthaya, Thailand

Rebecca Contrino

Rebecca Contrino defeated her Thai opponent.

—————————————————————

Mar 18

Friday

Boxing

Sandra Robles vs Cecilia Santoscoy Ramirez

Grand Hotel, Tijuana, Baja California, Mexico

Sandra Robles / TKO R5

Light Flyweight, 8x2. Sandra Robles defeats Cecilia Santoscoy Ramirez via TKO at 0:21 of round 5.

—————————————————————

Boxing

Noni Tenge vs Szilvia Szabados

Durban International Convention Centre, Durban, KwaZulu-Natal, South Africa

Noni Tenge† / UD

Super Welterweight, 10x2. Noni Tenge defeats Szilvia Szabados via unanimous decision to win the vacant World Boxing Federation female super welterweight title.

—————————————————————

Boxing

Valeria Perez vs Yadira Pech

Oasis Hotel Complex, Cancun, Quintana Roo, Mexico

Valeria Perez / KO R2

Bantamweight, 4x2. Valeria Perez defeats Yadira Pech via KO at 0:56 of round 2.

—————————————————————

Boxing

Yesenia Gomez vs Adriana Joselyn Valdez Reza

Oasis Hotel Complex, Cancun, Quintana Roo, Mexico

Yesenia Gomez / UD

Flyweight, 8x2. Yesenia Gomez defeats Adriana Joselyn Valdez Reza via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Vissia Trovato vs Gyongyi Acs

Palasport, Vicenza, Veneto, Italy

Vissia Trovato / RTD R2

Super Bantamweight, 6x2. Vissia Trovato defeats Gyongyi Acs via Retirement at 2:00 of round 2.

—————————————————————

Boxing

Maiva Hamadouche vs Angel McKenzie

Gymnase Georges Racine, Clichy la Garenne, Hauts-de-Seine, France

Maiva Hamadouche / TKO R1

Super Lightweight, 8x2. Maiva Hamadouche defeats Angel McKenzie via TKO in round 1.

—————————————————————

Boxing

Martha Salazar vs Alejandra Jimenez

Cancun, Quintana Roo, Mexico

Alejandra Jimenez† / MD

Heavyweight, 10x2. Alejandra Jimenez defeats Martha Salazar via majority decision to win the WBC World female heavyweight title.

—————————————————————

Boxing

Eva Wahlström vs Dahiana Santana

Espoon Metro Arena, Espoo, Finland

Eva Wahlstroem† / UD

Super Featherweight, 10x2. Eva Wahlstroem defeats Dahiana Santana via unanimous decision to win the WBC World female super featherweight title.

—————————————————————

MMA

Daisy Singh vs Bharti Dhoundiyal

Super Fight League 47, The Grub Fest, New Delhi, India

Daisy Singh / Armbar R1

Strawweight (115lbs), 3x5. Daisy Singh defeats Bharti Dhoundiyal via armbar in round 1.

—————————————————————

MMA

Elizabeth Nieva vs Rebeca Cano

Invictus Fighters 13, Nicolas Vitale Complex, Salta, Argentina

Elizabeth Nieva / SD

Strawweight (115lbs), 3x5. Elizabeth Nieva defeats Rebeca Cano via Split Decision.

—————————————————————

MMA

Eliana Lourdes Oviedo vs Pamela Boveda Aguirre

Invictus Fighters 13, Nicolas Vitale Complex, Salta, Argentina

Pamela Boveda Aguirre / Armbar R1

(154lbs), 3x5. Pamela Boveda Aguirre defeats Eliana Lourdes Oviedo via Armbar in round 1.

—————————————————————

MMA

Tessa Simpson vs Satomi Takano

PXC 52, UOG Calvo Field House, Guam

Satomi Takano / Triangle Keylock R3

Atomweight (105lbs), 3x5. Satomi Takano defeats Tessa Simpson via Triangle Keylock in round 3.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Bi Nguyen vs Cynthia Banuelos-Hernandez

559 Fights 43: Navarro vs. Gallegos, Wyndham Hotel, Visalia, California, United States

Bi Nguyen / UD

Strawweight (115lbs), 3x2. Bi Nguyen defeats Cynthia Banuelos-Hernandez via unanimous decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Aleksandra Rola vs Klaudia Pawicka

PLMMA 64: AFC 9, Baza Wojskowa w Dęblinie, Dęblin, Poland

Aleksandra Rola† / UD

Strawweight (115lbs), 3x3. Aleksandra Rola defeats Klaudia Pawicka via unanimous decision to win the PLMMA Vacant Strawweight Championship title.

—————————————————————

Mar 19

Saturday

Boxing

Ilaria Scopece vs Jovana Trifunjagic

Teatro Principe, Milan, Lombardia, Italy

Ilaria Scopece / PTS

Flyweight, 4x2. Ilaria Scopece defeats Jovana Trifunjagic via points.

—————————————————————

Boxing

Jazmin Gonzalez vs Maria Guadalupe Rodriguez

Centro de Espectáculos del Recinto Ferial, Metepec, México, Mexico

Jazmin Gonzalez / UD

Super Bantamweight. Jazmin Gonzalez defeats Maria Guadalupe Rodriguez via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Pamela Treand vs Theodora Hristova

Hotel Ramada, Geneva, Switzerland

Pamela Treand / TKO R2

Super Bantamweight, 6x2. Pamela Treand defeats Theodora Hristova via TKO at 1:53 of round 2.

—————————————————————

Boxing

Joana Pastrana vs Ana Simeonova

Polideportivo Municipal, Fuente el Saz, Comunidad de Madrid, Spain

Joana Pastrana / TKO R2

Flyweight, 4x2. Joana Pastrana defeats Ana Simeonova via TKO in round 2.

—————————————————————

Boxing

Seul Gi Jun vs Bo Mi Re Shin

Simsan Culture Center, Seoul, South Korea

Bo Mi Re Shin / UD

Lightweight, 4x2. Bo Mi Re Shin defeats Seul Gi Jun via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Justine Lallemand vs Fatima El Kabouss

Salle Dubois-Crance, Charleville-Mézières, Ardennes, France

Justine Lallemand / UD

Flyweight, 4x2. Justine Lallemand defeats Fatima El Kabouss via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Karine Rinaldo vs Gabriella Busa

Palais des Sports U Palatinu, Ajaccio, Corse-du-Sud, France

Karine Rinaldo / KO R1

Super Bantamweight, 6x2. Karine Rinaldo defeats Gabriella Busa via KO in round 1.

—————————————————————

Boxing

Dina Thorslund vs Sopio Putkaradze

MusikTeatret, Albertslund, Denmark

Dina Thorslund / KO R1

Super Bantamweight, 8x2. Dina Thorslund defeats Sopio Putkaradze via KO at 1:05 of round 1.

—————————————————————

Boxing

Annie Mazerolle vs Vanessa Lepage Joanisse

Moncton Lions Activity Center, Moncton, New Brunswick, Canada

Vanessa Lepage Joanisse / SD

Cruiserweight, 4x2. Vanessa Lepage Joanisse defeats Annie Mazerolle via split decision.

—————————————————————

Boxing

Anahi Esther Sanchez vs Areti Mastrodouka

Club Comunicaciones, Pergamino, Buenos Aires, Argentina

Anahi Esther Sanchez† / RTD R6

Super Featherweight, 10x2. Anahi Esther Sanchez defeats Areti Mastrodouka via retirement at 0:01 of round 6 to win the vacant IBF World female super featherweight title.

—————————————————————

Boxing

Ibeth Zamora Silva vs Mari Ando

Toluca, México, Mexico

Ibeth Zamora Silva† / TKO R6

Light Flyweight, 10x2. Ibeth Zamora Silva defeats Mari Ando via TKO at 0:52 of round 6 to win the WBC World female light flyweight title.

—————————————————————

Boxing

Parnia Porsche vs Duanpen Sor Thammajak

Town Hall, Malvern, Victoria, Australia

Parnia Porsche / KO R2

Welterweight, 3x2. Parnia Porsche defeats Duanpen Sor Thammajak via KO at 1:56 of round 2.

—————————————————————

Boxing (Amateur)

Paulina Gut vs Agata Kawecka

MGSWM 6: Polska vs. Łotwa, Teatr Variete Muza, Koszalin, Poland

Paulina Gut / SD

119lbs. Paulina Gut defeats Agata Kawecka via split decision.

—————————————————————

Kickboxing

Judyta Niepogoda vs Iwona Nieroda

Fight Exclusive Night 11: Warsaw Time, Hala Torwar, Warsaw, Poland

Iwona Nieroda / UD

121lbs. Iwona Nieroda defeats Judyta Niepogoda via unanimous decision.

—————————————————————

MMA

Tipsuta Anoushian vs Suwanan Boonsorn

Full Metal Dojo 10: To Live and Die in Bangkok, Insanity Nightclub, Phuket, Thailand

Tipsuta Anoushian / Armbar R1

Atomweight (105lbs), 3x5. Tipsuta Anoushian defeats Suwanan Boonsorn via Armbar at 0:59 of round 1.

—————————————————————

MMA

Fernanda Barbosa vs Ana Paula Ventrilio

Predador Fight 31

Fernanda Barbosa / UD

Fernanda Barbosa defeats Ana Paula Ventrilio via unanimous decision .

—————————————————————

MMA

Ariel Beck vs Shawna Anderson

Fightforce

Ariel Beck / DQ R2

Ariel Beck defeats Shawna Anderson via Disqualification (Illegal Strikes) at 3:00 of round 2.

—————————————————————

MMA

Bianca Reis vs Pamela Mara

Real Fight 13

Bianca Reis / Armbar R1

Bianca Reis defeats Pamela Mara via Armbar in round 1.

—————————————————————

MMA

Lucrezia Ria vs Nadia Bertini

Kombat League: Italian Extreme 11, Modena, Italy

Lucrezia Ria / Armbar R1

3x5. Lucrezia Ria defeats Nadia Bertini via Armbar at 1:23 of round 1.

—————————————————————

MMA

Bobbi-Jo Dalziel vs Andria Wawro

CFFC 57: Honorio vs. Gaudinot, Philadelphia, Pennsylvania, United States

Bobbi-Jo Dalziel / KO R1

Lightweight (155lbs), 3x5. Bobbi-Jo Dalziel defeats Andria Wawro via KO at 0:30 of round 1.

—————————————————————

MMA

Katlyn Chookagian vs Stephanie Bragayrac

CFFC 57: Honorio vs. Gaudinot, Philadelphia, Pennsylvania, United States

Katlyn Chookagian† / TKO R1

Bantamweight (135lbs), 5x5. Katlyn Chookagian defeats Stephanie Bragayrac via TKO (Knee) at 0:45 of round 1 to win the Cage Fury FC Flyweight Championship title.

—————————————————————

MMA

Priscila Ferreira vs Paula Vieira

Copa Striker’s House 60, Academia Striker’s House, Curitiba, Parana, Brazil

Priscila Ferreira / TKO R1

(126lbs), 3x5. Priscila Ferreira defeats Paula Vieira via TKO in round 1.

—————————————————————

MMA

Claire Fryer vs Jennifer Olsim

UGB MMA Championship 14: Affliction, Kapitolyo Amphitheater, Pasig City, Philippines

Jennifer Olsim / UD

3x5. Jennifer Olsim defeats Claire Fryer via unanimous decision.

—————————————————————

MMA

Rin Nakai vs Leslie Smith

UFC Fight Night 85: Hunt vs. Mir, Brisbane Entertainment Centre, Brisbane, Queensland, Australia

Leslie Smith / UD

Bantamweight (135lbs), 3x5. Leslie Smith defeats Rin Nakai via unanimous decision.

—————————————————————

MMA

Seo Hee Ham vs Bec Rawlings

UFC Fight Night 85: Hunt vs. Mir, Brisbane Entertainment Centre, Brisbane, Queensland, Australia

Bec Rawlings / UD

Strawweight (115lbs), 3x5. Bec Rawlings defeats Seo Hee Ham via unanimous decision.

—————————————————————

MMA

Silvana Gomez vs Juliana Werner

XFC International 14, XFC International Center, Sao Paulo, Sao Paulo, Brasil

Flyweight (125lbs), 3x5.

—————————————————————

MMA

Gisele Moreira vs Talita de Oliveira

Aspera FC 33, Ginásio Municipal de São José, Sao Jose, Santa Catarina, Brazil

Bout Cancelled

(134lbs), 3x5.

—————————————————————

MMA

Marina Rodriguez vs Istela Nunes

Aspera FC 33, Ginásio Municipal de São José, Sao Jose, Santa Catarina, Brazil

Bout Cancelled

Strawweight (115lbs), 3x5.

—————————————————————

MMA

Janaisa Morandin vs Aline Martins

Aspera FC 33, Ginásio Municipal de São José, Sao Jose, Santa Catarina, Brazil

Bout Cancelled

(106lbs), 3x5.

—————————————————————

MMA

Julia Stoliarenko vs Martyna Czech

King of Kings: World Grand Prix 2016 in Vilnus, Siemens Arena, Vilnius, Lithuania

Draw

(141lbs), 2x5. Julia Stoliarenko and Martyna Czech fought to a Draw (Majority).

—————————————————————

MMA (Amateur)

Lisa Santisteban vs Anne Okes

Global Proving Ground 23: Appetite for Desctruction, Coloseium, Voorhees, New Jersey, United States

Lisa Santisteban / TKO R1

(190lbs), 3x3. Lisa Santisteban defeats Anne Okes via TKO (Punches) at 0:45 of round 1.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Holli Salazar vs Adella Boese

Rocky Mountain MMA 12, Sweetwater County Events Complex, Rock Springs, Wyoming, United States

Adella Boese / TKO R1

Lightweight (155lbs), 3x3. Adella Boese defeats Holli Salazar via TKO at 0:30 of round 1.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Angie Reinhardt vs Tammy Worrick

Gladius Fights 20, Ultimate Athletics, Ithaca, New York, United States

Angie Reinhardt† / UD

Flyweight (125lbs), 3x3. Angie Reinhardt defeats Tammy Worrick via unanimous decision to win the GF Vacant Flyweight Championship title.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Samantha Boswell vs Bayle Sidney

Cage Of Honor 68, Joplin Memorial Hall, Joplin, Missouri, United States

Samantha Boswell / UD

Flyweight (125lbs), 3x3. Samantha Boswell defeats Bayle Sidney via unanimous decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Jennifer D’Acquisto vs Katlin Shepherd-Adelman

A-Town Throwdown 8, Holiday Inn and Austin Conference Center, Austin, Minnesota, United States

Katlin Shepherd-Adelman / SD

Flyweight (125lbs), 3x3. Katlin Shepherd-Adelman defeats Jennifer D’Acquisto via split decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Tameka Zwilling vs Maria Trinidad

A-Town Throwdown 8, Holiday Inn and Austin Conference Center, Austin, Minnesota, United States

Tameka Zwilling / TKO R1

Atomweight (105lbs), 3x3. Tameka Zwilling defeats Maria Trinidad via TKO (Injury) at 3:00 of round 1.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Patience Cosson vs Katheryn Bassignana

A-Town Throwdown 8, Holiday Inn and Austin Conference Center, Austin, Minnesota, United States

Katheryn Bassignana / RNC R3

(130lbs), 3x3. Katheryn Bassignana defeats Patience Cosson via Rear-Naked Choke at 2:40 of round 3.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Sarah Petzold vs Manuela Kuhse

MMA Berlin Tournament 46, MMA Gym Berlin, Berlin, Germany

Sarah Petzold / TKO R1

(198lbs), 2x5. Sarah Petzold defeats Manuela Kuhse via TKO (Ground and Pound) in round 1.

—————————————————————

Muay Thai

Amy Pirnie vs Fanny Ramos

Yokkao 17 and 18, Bolton, Greater Manchester, England, United Kingdom

Amy Pirnie / TKO R3

48kg. Amy Pirnie defeats Fanny Ramos via TKO (Referee Stoppage) in round 3.

—————————————————————

Muay Thai

Dakota Ditcheva vs Maria Becerra

Yokkao 17 and 18, Bolton, Greater Manchester, England, United Kingdom

Dakota Ditcheva / TKO R1

50kg, B-Class. Dakota Ditcheva defeats Maria Becerra via TKO (Retirement) in round 1.

—————————————————————

Muay Thai (Amateur)

April Vergara vs Thai-Ngan Le

WCK Cali 14: Heavy Hitters, Hollywood Park Casino, Inglewood, California, United States

April Vergara / SD

5x2, 115 lbs. April Vergara defeats Thai Ngan Le via Split Decision after 5 rounds for title.

—————————————————————

Muay Thai (Amateur)

Crystal Lagunas vs Alyshia Madison

WCK Cali 14: Heavy Hitters, Hollywood Park Casino, Inglewood, California, United States

Crystal Lagunas / UD

135 lbs. Crystal Lagunas defeats Alyshia Madison via Unanimous Decision.

—————————————————————

Muay Thai (Amateur)

Marie Choi vs Jennifer Tung

WCK Cali 14: Heavy Hitters, Hollywood Park Casino, Inglewood, California, United States

Jennifer Tung / UD

125 lbs. Jennifer Tung defeats Marie Choi via Unanimous Decision.

—————————————————————

Muay Thai (Amateur)

Colleen Duffy vs Ana Flores

WCK Cali 14: Heavy Hitters, Hollywood Park Casino, Inglewood, California, United States

Ana Flores / UD

112 lbs. Ana Flores defeats Colleen Duffy via Unanimous Decision.

—————————————————————

Muay Thai (Amateur)

Mikayla Barut vs Akari Wang

WCK Cali 14: Heavy Hitters, Hollywood Park Casino, Inglewood, California, United States

Akari Wang / TKO R2

125 lbs. Akari Wang defeats Mikayla Barutvia TKO at 1:34 of round 2.

—————————————————————

Mar 20

Sunday

Boxing

Maria Lindberg vs Timea Belik

Delphi Showpalast, Hamburg, Hamburg, Germany

Maria Lindberg / TKO R3

Super Welterweight, 6x2. Maria Lindberg defeats Timea Belik via TKO at 0:58 of round 3.

—————————————————————

Boxing

Bintou Schmill vs Ester Konecna

Delphi Showpalast, Hamburg, Hamburg, Germany

Ester Konecna / SD

Welterweight, 6x2. Ester Konecna defeats Bintou Schmill via split decision.

—————————————————————

Boxing

Miki Mitsuda vs Ayako Inamori

Ichikawa-cho Bunka Center, Kanzaki-gun, Hyogo, Japan

Miki Mitsuda / TKO R2

Super Bantamweight, 4x2. Miki Mitsuda defeats Ayako Inamori via TKO at 1:53 of round 2.

—————————————————————

MMA

Marina Rodriguez vs Caroline Silva

Aspera FC 33, Ginásio Municipal de São José, Sao Jose, Santa Catarina, Brazil

Marina Rodriguez / TKO R2

(106lbs), 3x5. Marina Rodriguez defeats Caroline Silva via TKO (Knees and Punches) at 0:47 of round 2.

—————————————————————

Mar 21

Monday

MMA

Diana Belbiţă vs Paulina Borkowska

RXF 22: Romania vs. Polonia, Circul Globus, Bucharest, Romania

Diana Belbiţă / TKO R1

(132lbs), 3x5. Diana Belbiţă defeats Paulina Borkowska via TKO (Head Kick and Punches) at 4:00 of round 1.

—————————————————————

Kickboxing (Amateur)

Cindy Cote vs Nadia Bosse

Aisudan, Casino de Montréal, Montreal, Quebec, Canada

Cindy Cote / KO/TKO R2

135lbs. Cindy Cote defeats Nadia Bosse via KO/TKO in round 2.

—————————————————————

Muay Thai

Saya Ito vs Ayaka Miyauchi ‘Little Tiger’

M-ONE, Tokyo, Japan

Saya Ito / MD

5x2, 100 lbs. Saya Ito defeats Ayaka Miyauchi ‘Little Tiger’ via Majority Decision to retain her WPMF Pinweight World title.

—————————————————————

Mar 22

Tuesday

Boxing

Melinda Lazar vs Eva Kolos

Sportova hala MSO, Šturovo, Slovakia

Melinda Lazar / TKO R3

Super Welterweight, 6x2. Melinda Lazar defeats Eva Kolos via TKO in round 3.

—————————————————————

Boxing

Zita Zatyko vs Tunde Berki

Sportova hala MSO, Šturovo, Slovakia

Zita Zatyko / UD

Super Middleweight, 6x2. Zita Zatyko defeats Tunde Berki via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Zsofia Bedo vs Timea Grof

Sportova hala MSO, Šturovo, Slovakia

Zsofia Bedo / UD

Lightweight, 6x2. Zsofia Bedo defeats Timea Grof via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Edina Kiss vs Julia Kiss

Sportova hala MSO, Šturovo, Slovakia

Edina Kiss / RTD R4

Featherweight, 6x2. Edina Kiss defeats Julia Kiss via retirement at 2:00 of round 4.

—————————————————————

Muay Thai

Kaitlin Young vs Chantal Ughi

MBK Center, Bangkok, Thailand

Kaitlin Young / R3 TKO

63.5kg. Kaitlin Young defeats Chantal Ughi via TKO (Referee Stoppage) in round 3 to win the interim WMO title.

—————————————————————

Mar 25

Friday

Boxing

Laetitia Arzalier vs Claudia Ferenczi

Salle Zinga, Beziers, Hérault, France

Laetitia Arzalier / PTS

Flyweight, 6x2. Laetitia Arzalier defeats Claudia Ferenczi via points.

—————————————————————

Boxing

Guadalupe Maria Antonia Maldonado vs Angelina Mirta Padilla

Club Estación Experimental, Las Talitas, Tucuman, Argentina

Bantamweight, 6x2.

—————————————————————

MMA

Hera Tamati vs Jade Thomson

BRACE 38, Bigtop Luna Park, Sydney, New South Wales, Australia

Hera Tamati / RNC R2

Flyweight (125lbs), 3x5. Hera Tamati defeats Jade Thomson via Rear-Naked Choke at 4:27 of round 2.

—————————————————————

MMA

Lucie Pudilová vs Melinda Fábián

GCF 34: Back in the Fight 5, Sportovní Hala Vavex Příbram, Příbram, Czech Republic

Lucie Pudilovᆠ/ SD

(134lbs), 5x5. Lucie Pudilová defeats Melinda Fábián via split decision to win the GCF Vacant Bantamweight Championship title.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Kayla Stricker vs Devaney Clayton

Legacy FC 52: Schnell vs. Mai, Golden Nugget Hotel & Casino, Lake Charles, Louisiana, United States

Kayla Stricker / Submission R3

Strawweight (115lbs), 3x3. Kayla Stricker defeats Devaney Clayton via Submission (Strikes) in round 3.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Fatima Mallett vs Carly Cavazos

ICON: Ambition 7, Victoria Community Center, Victoria, Texas, United States

Fatima Mallett / TKO R1

Strawweight (115lbs), 3x3. Fatima Mallett defeats Carly Cavazos via TKO at 1:08 of round 1.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Mariza Medina vs Afara Alhajri

OFC 112: The Road to the Big Show, Sokol Auditorium, Omaha, Nebraska, United States

Mariza Medina / UD

Flyweight (125lbs), 3x3. Mariza Medina defeats Afara Alhajri via unanimous decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Sabryna Schiet vs Kristine Lafont

OFC 112: The Road to the Big Show, Sokol Auditorium, Omaha, Nebraska, United States

Sabryna Schiet / UD

Featherweight (145lbs), 3x3. Sabryna Schiet defeats Kristine Lafont via unanimous decision.

—————————————————————

Mar 26

Saturday

Boxing

Guadalupe Solis vs Jessica Gutierrez

Salon La Barra, Tonala, Chiapas, Mexico

Guadalupe Solis / TKO R1

Super Flyweight. Guadalupe Solis defeats Jessica Gutierrez via TKO at 1:11 of round 1.

—————————————————————

Boxing

Brenda Fernandez vs Lizeth Zacarias

Arena Coliseo, Mexico City, Distrito Federal, Mexico

Brenda Fernandez / PTS

Light Flyweight. Brenda Fernandez defeats Lizeth Zacarias via points.

—————————————————————

Boxing

Jovana Trifunjagic vs Milica Strbacki

DTV “Partizan”, Becej, Serbia

Jovana Trifunjagic / KO R1

Super Flyweight, 6x2. Jovana Trifunjagic defeats Milica Strbacki via KO in round 1.

—————————————————————

Boxing

Laura Ramsey vs Keela Byars

Westin Bonaventure Hotel, Los Angeles, California, USA

Laura Ramsey / KO R4

Heavyweight, 4x3. Laura Ramsey defeats Keela Byars via KO at 2:20 of round 4.

—————————————————————

Boxing

Casey Morton vs Carla Itzayari

Billar El Perro Salado, Tijuana, Baja California, Mexico

Draw

Bantamweight, 4x2. Casey Morton and Karla Itzayari fought to a Draw (Majority).

—————————————————————

Boxing

Lourdes Juarez vs Marlen Sandoval

Arena Coliseo, Mexico City, Distrito Federal, Mexico

Lourdes Juarez / UD

Light Flyweight, 4x2. Lourdes Juarez defeats Marlen Sandoval via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Oezlem Sahin vs Elke Beinwachs

Stadthalle Fürth, Fürth, Bayern, Germany

Oezlem Sahin / PTS

Minimumweight, 6x2. Oezlem Sahin defeats Elke Beinwachs via points.

—————————————————————

Boxing

Isabelle Pare vs Wendy Gervois

Salle des Sports, Montlucon, Allier, France

Isabelle Pare / MD

Lightweight, 6x2. Isabelle Pare defeats Wendy Gervois via majority decision.

—————————————————————

MMA

Moriel Charneski vs Al-Lanna Jones

Mid-State Fight Night 1, Holiday Inn Stevens Point, Stevens Point, Wisconsin, United States

Bout Cancelled

Bantamweight (135lbs), 3x5.

—————————————————————

MMA

Camilla Hinze vs Veronica Macedo

Trophy MMA 8: Påsksmällen, Glasklart, Malmo, Sweden

Veronica Macedo / MD

(132lbs), 3x5. Veronica Macedo defeats Camilla Hinze via majority decision.

—————————————————————

MMA

Zaira Dyshekova vs Yana Kunitskaya

Absolute Championship Berkut 32: The Battle of Lions, Sports Palace Dynamo, Moscow, Russia

Zaira Dyshekova / Armbar R1

(137lbs), 3x5. Zaira Dyshekova defeats Yana Kunitskaya via armbar at 3:44 of round 1.

—————————————————————

MMA

Nicco Montano vs Ashley Deen

Sugar Creek Showdown 29: Thunderstruck, Sugar Creek Casino, Hinton, Oklahoma, United States

Bout Cancelled

Bantamweight (135lbs), 3x5.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Tiffany Conama vs Jordan Sosa

Global Knockout 6, Jackson Rancheria Casino Resort, Jackson, California, United States

Tiffany Conama / Choke R1

Strawweight (115lbs), 3x3. Tiffany Conama defeats Jordan Sosa via Guillotine Choke in round 1.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Brooke Mayo vs Megan Little

Global Knockout 6, Jackson Rancheria Casino Resort, Jackson, California, United States

Brooke Mayo / RNC R1

Flyweight (125lbs), 3x3. Brooke Mayo defeats Megan Little via Rear-Naked Choke in round 1.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Ashley James vs Lyz Lumpkins

Fight Hard MMA, Family Arena, St. Charles, Missouri, United States

Bout Cancelled

Strawweight (115lbs), 3x3.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Izzie Robinson vs Savannah Shahan

Fight Hard MMA, Family Arena, St. Charles, Missouri, United States

Savannah Shahan / TKO R2

Bantamweight (135lbs), 3x3. Savannah Shahan defeats Izzie Robinson via TKO at 2:09 of round 2.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Terri Triplett vs Susie Wyatt

Fight Hard MMA, Family Arena, St. Charles, Missouri, United States

Bout Cancelled

Strawweight (115lbs), 3x3.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Jamie Mahoney vs Denise Branshaw

More MMA Classic 8, Edwards Hospital Athletic Center, Romeoville, Illinois, United States

Bout Cancelled

Strawweight (115lbs), 3x3.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Cassie Schmeekle vs Shawna Tyler

ShoFIGHT: 50, Clarion Hotel & Event Center, Branson, Missouri, United Staes

Bout Cancelled

Flyweight (125lbs), 3x3.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Jessica Sotack vs Miranda Maverick

ShoFIGHT: 50, Clarion Hotel & Event Center, Branson, Missouri, United States

Miranda Maverick† / Armbar R1

Flyweight (125lbs), 5x3. Miranda Maverick defeats Jessica Sotack via armbar at 3:09 of round 1 to win the ShoFIGHT Flyweight Championship.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Brooke Martin vs Shauna Lubbers

KOP 48, Deltaplex Arena, Grand Rapids, Michigan, United States

Bout Cancelled

(185lbs), 5x3. KOP Middleweight Championship title.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Brooke Stamm vs Danielle Howard

MFL 41, Century Center, South Bend, Indiana, United States

Brooke Stamm / Armbar R2

Bantamweight (135lbs), 3x3. Brooke Stamm defeats Danielle Howard via armbar at 1:49 of round 2.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Simran Singh vs Nishigandha Rao

Super Fight League 48, JLN Stadium / The Grub Fest, Pune, India

Nishigandha Rao / KO/TKO

Flyweight (125lbs), 3x3. Nishigandha Rao defeats Simran Singh via KO/TKO at 2:38 of round 1.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Benita Valles vs Brandi Hancock

Sugar Creek Showdown 29: Thunderstruck, Sugar Creek Casino, Hinton, Oklahoma, United States

Benita Valles / TKO R2

Atomweight (105lbs), 3x3. Benita Valles defeats Brandi Hancock via TKO (Retirement) at 3:00 of round 2.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Susan Clark vs Trisha O’Quinn

Sugar Creek Showdown 29: Thunderstruck, Sugar Creek Casino, Hinton, Oklahoma, United States

Trisha O’Quinn / TKO R1

Featherweight (145lbs), 3x3. Trisha O’Quinn defeats Susan Clark via TKO at 2:25 of round 1.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Kaila Thompson vs Ashlee Mastin

Sugar Creek Showdown 29: Thunderstruck, Sugar Creek Casino, Hinton, Oklahoma, United States

Kaila Thompson† / RNC R1

Strawweight (115lbs), 5x3. Kaila Thompson defeats Ashlee Mastin via Rear-Naked Choke in round 1 to win the SCS Strawweight Championship title.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Jamie Milanowski vs Lizzy Crowley

KOP 48, Deltaplex Arena, Grand Rapids, Michigan, United States

Bout Cancelled

Flyweight (125lbs), 3x3.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Aurelia Cisneros vs Melinda Oberlin

KOP 48, Deltaplex Arena, Grand Rapids, Michigan, United States

Aurelia Cisneros† / UD

Lightweight (155lbs), 5x3. Aurelia Cisneros defeats Melinda Oberlin via unanimous decision to win the KOP Lightweight Championship title.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Aimee Masters vs Kara Marie Vislosky

MFL 41, Century Center, South Bend, Indiana, United States

Aimee Masters / Armbar R1

Flyweight (125lbs), 3x3. Aimee Masters defeats Kara Marie Vislosky via armbar at 2:48 of round 1.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Abbey Ewing vs Megan Bader

MFL 41, Century Center, South Bend, Indiana, United States

Bout Cancelled

(130lbs), 3x3.

—————————————————————

Muay Thai

Iman Barlow vs Maria Lobo

Muay Thai Grand Prix 3, London, England, United Kingdom

Iman Barlow / UD

54kg, 5x3. Iman Barlow defeats Maria Lobo via Unanimous Decision.

—————————————————————

Muay Thai

Tanya Merrett vs Meg Corwell

Battle of the Omnia, Liverpool, England, United Kingdom

B-Class.

—————————————————————

Mar 27

Sunday

Boxing

Hyun Sook Jung vs Pantiwa Kaewmahosod

Gwangmyeong Cave, Gwangmyeong, South Korea

Hyun Sook Jung / KO R3

Super Featherweight, 8x2. Hyun Sook Jung defeats Pantiwa Kaewmahosod via KO at 1:19 of round 3.

—————————————————————

Boxing

Hee Jung Yuh vs Daojaras Sor Sisan

Gwangmyeong Cave, Gwangmyeong, South Korea

Hee Jung Yuh / KO R2

Super Flyweight, 6x2. Hee Jung Yuh defeats Daojaras Sor Sisan via KO at 1:26 of round 2.

—————————————————————

Boxing

Agnes Nick vs Dora Kerekes

Gentlemen Fight Club Boxing House

Agnes Nick / TKO R3

Featherweight, 6x2. Agnes Nick defeats Dora Kerekes via TKO in round 3.

—————————————————————

Boxing

Hyun-Mi Choi vs Diana Ayala

Gwangmyeong Cave, Gwangmyeong, South Korea

Hyun-Mi Choi† / UD

Super Featherweight, 10x2. Hyun-Mi Choi defeats Diana Ayala via unanimous decision to win the WBA World female super featherweight title.

—————————————————————

Boxing

Mary Camacho vs Teresa de Jesus Aguilar

Malecon Municipal de Jamay, Jamay, Jalisco, Mexico

Mary Camacho / UD

Flyweight, 5x2. Mary Camacho defeats Teresa de Jesus Aguilar via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Jane Kavulani vs Rukia Nasarite

Homeland Pub Lounge, Nairobi, Kenya

Draw

Featherweight, 4x2. Jane Kavulani and Rukia Nasarite fight to a Majority Draw.

—————————————————————

Muay Thai (Amateur)

Khaiya Hewitson vs Charlotte Power

Rumble in Redruth 3: Easter Beaster, Redruth, Cornwall, England, United Kingdom

Draw (Majority)

C-Class, 74kg. Khaiya Hewitson and Charlotte Power fight to a Majority Draw.

—————————————————————

Mar 30

Wednesday

Boxing

Cindy Serrano vs Renata Domsodi

BB King Blues Club & Grill, New York, New York, USA

Cindy Serrano / UD

Super Bantamweight, 6x2. Cindy Serrano defeats Renata Domsodi via unanimous decision.

—————————————————————

March Female Fight Fixtures and Results 2016

<< Prev Month Next Month >>

Recommended content

2 comments on March Female Fight Fixtures and Results

Leave a Reply

Store
Skip to toolbar