May Female Fight Fixtures and Results

Fixtures & Results

May

Female Fight Fixtures and Results

The most comprehensive list of female fights scheduled for May 2016 in the world.

242 fights / 26 countries

<< Prev Month Next Month >>

Including Boxing, MMA, Muay Thai and Submission Grappling. Updated daily, we’re sure there are more happening around world with the explosion of WMMA, and we will eagerly add them as we come across them! Feel free to contact us if you have info on any other fights, or if you feel we have made an error.

May 1

Sunday

Boxing

Diafana Salazar vs Jennifer Encarnacion

Parque del Este, Santo Domingo, Dominican Republic

Diafana Salazar / RTD R2

Super Lightweight, 4×2. Diafana Salazar defeats Jennifer Encarnacion via retirement at 2:00 of round 2.

—————————————————————

Boxing

Agnes Draxler vs Klaudia Vigh

Feja Fitness, Budapest, Hungary

Agnes Draxler / PTS

Bantamweight, 4×2. Agnes Draxler defeats Klaudia Vigh via points.

—————————————————————

Boxing

Isabelle Pare vs Wendy Gervois

Espace André Lejeune, Gueret, Creuse, France

Isabelle Pare / PTS

Super Featherweight, 6×2. Isabelle Pare defeats Wendy Gervois via points.

—————————————————————

May 3

Tuesday

Boxing

Karen Acosta vs Daniela Lozoya

Centro de Espectaculos El Jefe, Monterrey, Nuevo León, Mexico

Draw

Super Featherweight, 4×2. Karen Acosta and Daniela Lozoya fought to a Draw (Points).

—————————————————————

May 5

Thursday

Boxing

Aleksandra Magdziak Lopes vs Christina Campfort

Memorial Hall, Melrose, Massachusetts, United States

Aleksandra Magdziak Lopes / UD

Super Welterweight, 8×3. Aleksandra Magdziak Lopes defeats Christina Campfort via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Karen Elizabeth Carabajal vs TBA

Argentina

Bout Cancelled

Featherweight, 6×2.

—————————————————————

May 6

Friday

Boxing

Marlen Sandoval vs Yamilet Aguilar

Palenque de Gallos, Comitan, Chiapas, Mexico

Marlen Sandoval / TKO R1

Light Flyweight, 6×2. Marlen Sandoval defeats Yamilet Aguilar via TKO at 1:22 of round 1.

—————————————————————

Boxing

Bojana Libiszewska vs Nina Meinke

Huxleys, Kreuzberg, Berlin, Germany

Nina Meinke / UD

Featherweight, 4×2. Nina Meinke defeats Bojana Libiszewska via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Klaudia Vigh vs Marija Stojanovic

Huxleys, Kreuzberg, Berlin, Germany

Middleweight, 4×2.

—————————————————————

Boxing

Andrea Lakatos vs Milena Koleva

Huxleys, Kreuzberg, Berlin, Germany

Milena Koleva / TKO R1

Super Featherweight, 4×2. Milena Koleva defeats Andrea Lakatos via TKO in round 1.

—————————————————————

Boxing

Macarena Ayelen Ledesma vs Estefania Karen Alaniz

Club Social y Deportivo Garín, Garín, Buenos Aires, Argentina

Macarena Ayelen Ledesma / UD

Lightweight, 4×2. Macarena Ayelen Ledesma defeats Estefania Karen Alaniz via unanimous decision.

—————————————————————

MMA

Vero Grenno vs Beatriz Acosta

Explosion MMA 6

—————————————————————

MMA

Patricia Alujas vs Karen Coronel

Explosion MMA 6

—————————————————————

MMA

Emilce Ortiz vs Silvia Gonzalez

Explosion MMA 6

—————————————————————

MMA

Ilara Joanne vs Maria Mendes

1° Round Combat 2, Ginásio Nélio Dias, Natal, Rio Grande do Norte, Brazil

Ilara Joanne / RNC R1

(139lbs), 3×5. Ilara Joanne defeats Maria Mendes via Rear-Naked Choke in round 1.

—————————————————————

MMA

Juliana Velasquez vs Elaine Albuquerque

1° Round Combat 2, Ginásio Nélio Dias, Natal, Rio Grande do Norte, Brazil

Juliana Velasquez† / TKO R1

(134lbs), 3×5. Juliana Velasquez defeats Elaine Albuquerque via TKO (Punches) at 3:55 of round 1 to win the 1RC Vacant Bantamweight Championship title.

—————————————————————

MMA

Angela Lee vs Mei Yamaguchi

ONE Championship: Ascent to Power, ONE Fighting Championship, Singapore Indoor Stadium

Angela Lee† / UD

Strawweight (115lbs), 5×5. Angela Lee defeats Mei Yamaguchi via unanimous decision to win the One FC Vacant Strawweight Championship title.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Jennifer Grijalva vs Elizabeth Jackman

559 Fights 45: Gallegos vs. Howard, Rawhide Stadium, Visalia, California, United States

Bout Cancelled

Flyweight (125lbs), 3×2.

—————————————————————

May 7

Saturday

Boxing

Lauryn Eagle vs Alicia Pestana

WA Italian Club, Perth, Western Australia, Australia

Lauryn Eagle / UD

Middleweight, 6×3. Lauryn Eagle defeats Alicia Pestana via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Plamena Dimova vs Oksana Romanova

Veranstaltungszentrum AWK, Leipzig, Sachsen, Germany

Oksana Romanova / PTS

Super Flyweight, 6×2. Oksana Romanova defeats Plamena Dimova via points.

—————————————————————

Boxing

Joana Pastrana vs Melinda Pantis

Gimnasio del Rayo Vallecano, Madrid, Comunidad de Madrid, Spain

Joana Pastrana / UD

Minimumweight, 4×2. Joana Pastrana defeats Melinda Pantis via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Kim Colbert vs Kimberly Connor

Forrest City, Arkansas, United States

Kimberly Connor / TKO R3

Lightweight, 4×3. Kimberly Connor defeats Kim Colbert via TKO at 1:57 of round 3.

—————————————————————

Boxing

Karla Zamora vs Estefania Zapiain

Gimnasio Polivalente de los Héroes, Ixtapaluca, México, Mexico

Karla Zamora / SD

Lightweight, 6×2. Karla Zamora defeats Estefania Zapiain via split decision.

—————————————————————

Boxing

Maria Goreti Ramirez vs Luz Arguello

Gimnasio Polivalente de los Héroes, Ixtapaluca, México, Mexico

Maria Goreti Ramirez / UD

Flyweight, 4×2. Maria Goreti Ramirez defeats Luz Arguello via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Ewa Piatkowska vs Karina Kopinska

Hala Widowiskowo-Sportowa “Jaskolka”, Tarnow, Poland

Ewa Piatkowska / UD

Super Lightweight, 6×2. Ewa Piatkowska defeats Karina Kopinska via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Daniela Romina Bermudez vs Paola Pamela Benavidez

Estadio F.A.B., Buenos Aires, Distrito Federal, Argentina

Daniela Romina Bermudez / UD

Super Bantamweight, 8×2. Daniela Romina Bermudez defeats Paola Pamela Benavidez via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Marcela Eliana Acuna vs Mayra Alejandra Gomez

Estadio F.A.B., Buenos Aires, Distrito Federal, Argentina

Marcela Eliana Acuna† / UD

Featherweight, 10×2. Marcela Eliana Acuna defeats Mayra Alejandra Gomez via unanimous decision to win the interim WBA World female featherweight title.

—————————————————————

Boxing

Natasha Spence vs Jasmine Clarkson

Alliant Energy Center, Madison, Wisconsin, United States

Natasha Spence† / UD

Lightweight, 8×2. Natasha Spence defeats Jasmine Clarkson via unanimous decision to win the World Boxing Foundation female super lightweight title.

—————————————————————

MMA

Jocelyn Edwards Laboriel vs Heydi Irias

UCC 28, El Progreso Municipal Gymnasium, El Progreso, Honduras

Jocelyn Edwards Laboriel / TKO R2

Bantamweight (135lbs), 3×5. Jocelyn Edwards Laboriel defeats Heydi Irias via TKO (Punches) at 3:45 of round 2.

—————————————————————

MMA

Sara Varela vs Thuany Fernandes

Hugs Combat: Fight Night Barueri

Sara Varela / UD

Sara Varela defeats Thuany Fernandes via unanimous decision.

—————————————————————

MMA

Valesca Machado vs Kakau Costa

Fury Fight, Multisport Gymnasium, Tamoios, Rio de Janeiro, Brazil

Valesca Machado / SD

Valesca Machado defeats Kakau Costa via split decision.

—————————————————————

MMA

Liz Tracy vs Cindy Hales

Cagesport/Super Fight League, Seattle, Washington, United States

Liz Tracy / TKO R2

Liz Tracy defeats Cindy Hales via TKO (Punches) at 4:11 of round 2.

—————————————————————

MMA

Bryony Tyrell vs Samantha Jean-Francois

British Challenge MMA 15, Colchester Charter Hall, Colchester, Essex, England, United Kingdom

Bryony Tyrell / RNC R2

Strawweight (115lbs), 3×5. Bryony Tyrell defeats Samantha Jean-Francois via Rear-Naked Choke at 1:51 of round 2.

—————————————————————

MMA

Laura Howarth vs Alexa Conners

Invicta FC 17: Evinger vs. Schneider, The Hangar at the OC Fair and Event Center, Costa Mesa, California, United States

Laura Howarth / SD

Bantamweight (135lbs), 3×5. Laura Howarth defeats Alexa Conners via split decision.

—————————————————————

MMA

Christine Stanley vs Shannon Sinn

Invicta FC 17: Evinger vs. Schneider, The Hangar at the OC Fair and Event Center, Costa Mesa, California, United States

Christine Stanley / UD

Flyweight (125lbs), 3×5. Christine Stanley defeats Shannon Sinn via unanimous decision.

—————————————————————

MMA

Rachael Ostovich vs Ariel Beck

Invicta FC 17: Evinger vs. Schneider, The Hangar at the OC Fair and Event Center, Costa Mesa, California, United States

Rachael Ostovich / SD

Flyweight (125lbs), 3×5. Rachael Ostovich defeats Ariel Beck via split decision.

—————————————————————

MMA

Amanda Bell vs Megan Anderson

Invicta FC 17: Evinger vs. Schneider, The Hangar at the OC Fair and Event Center, Costa Mesa, California, United States

Megan Anderson / TKO R1

Featherweight (145lbs), 3×5. Megan Anderson defeats Amanda Bell via TKO (Head Kick and Punches) at 5:00 of round 1.

—————————————————————

MMA

Tessa Simpson vs Julia Jones

Invicta FC 17: Evinger vs. Schneider, The Hangar at the OC Fair and Event Center, Costa Mesa, California, United States

Bout Cancelled

Atomweight (105lbs), 3×5.

—————————————————————

MMA

Latoya Walker vs Charmaine Tweet

Invicta FC 17: Evinger vs. Schneider, The Hangar at the OC Fair and Event Center, Costa Mesa, California, United States

Charmaine Tweet / KO R1

Featherweight (145lbs), 3×5. Charmaine Tweet defeats Latoya Walker via KO (Spinning Backfist and Punches) at 3:41 of round 1.

—————————————————————

MMA

Kaline Medeiros vs Aline Sério

Invicta FC 17: Evinger vs. Schneider, The Hangar at the OC Fair and Event Center, Costa Mesa, California, United States

Kaline Medeiros / TKO R2

Strawweight (115lbs), 3×5. Kaline Medeiros defeats Aline Sério via TKO (Ground and Pound) at 4:04 of round 2.

—————————————————————

MMA

Livia Renata Souza vs Angela Hill

Invicta FC 17: Evinger vs. Schneider, The Hangar at the OC Fair and Event Center, Costa Mesa, California, United States

Angela Hill† / SD

Strawweight (115lbs), 5×5. Angela Hill defeats Livia Renata Souza via split decision to win the Invicta FC Strawweight Championship title.

—————————————————————

MMA

Tonya Evinger vs Colleen Schneider

Invicta FC 17: Evinger vs. Schneider, The Hangar at the OC Fair and Event Center, Costa Mesa, California, United States

Tonya Evinger† / UD

Bantamweight (135lbs), 5×5. Tonya Evinger defeats Colleen Schneider via unanimous decision to win the Invicta FC Bantamweight Championship title.

—————————————————————

MMA

Diana Atkin vs Cheryl Chan

BFL 43, Hard Rock Casino, Coquitlam, British Columbia, Canada

Bout Cancelled

(120lbs), 3×5.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Franchezca Rolda vs Johana Elizabeth Garcia

UCC 28, El Progreso Municipal Gymnasium, El Progreso, Honduras

Franchezca Rolda / KO/TKO R2

Flyweight (125lbs), 3×3. Franchezca Rolda defeats Johana Elizabeth Garcia via KO/TKO at 2:30 of round 2.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Lisa Spangler vs Laura Mejia

Prime Fighting 7: Abed-Rabuh vs. Gomez, Clark County Event Center, Ridgefield, Washington, United States

Lisa Spangler / TKO R1

Bantamweight (135lbs), 3×3. Lisa Spangler defeats Laura Mejia via TKO at 2:26 of round 1.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Shari Robinson vs Gina Tallarico

Bayfront Brawl, Bayfront Convention Center, Erie, Pennsylvania, United States

Shari Robinson / UD

(160lbs), 3×3. Shari Robinson defeats Gina Tallarico via unanimous decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Mica Goehner vs HD DeFilippis

Stellar Fights 30, State Fair Ground, Harrington, Delaware, United States

Mica Goehner / RNC R1

Flyweight (125lbs), 3×3. Mica Goehner defeats HD DeFilippis via Rear-Naked Choke at 1:51 of round 1.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Arziko Bregu vs Roberta Ressi

STORM Fight Night: Road to Las Vegas Finals, Hung Mun MMA Studio, Rome, Italy

Arziko Bregu / KO R1

(134lbs), 3×3. Arziko Bregu defeats Roberta Ressi via KO (Punch) at 0:15 of round 1.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Shayaan Imran Pathan vs Divya N

Bangalore Open MMA Championship 2016, Fitness Time, Bangalore, India

Shayaan Imran Pathan / TKO R1

3×3. Shayaan Imran Pathan defeats Divya N via TKO at 2:56 of round 1.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Saloni Ramesh Avhad vs Alisha

Bangalore Open MMA Championship 2016, Fitness Time, Bangalore, India

Saloni Ramesh Avhad / TKO R1

Flyweight (125lbs), 3×3. Saloni Ramesh Avhad defeats Alisha via TKO at 2:51 of round 1.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Sanjana George vs Muskan Chouhan

Bangalore Open MMA Championship 2016, Fitness Time, Bangalore, India

Sanjana George / RNC R2

Strawweight (115lbs), 3×3. Sanjana George defeats Muskan Chouhan via Rear-Naked Choke at 0:37 of round 2.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Laura Uyeda vs Shannon Goughary

V3 Fights: Sanderson vs. Warr, The Fitz Casino, Tunica, Mississippi, United States

Laura Uyeda† / UD

Strawweight (115lbs), 5×3. Laura Uyeda defeats Shannon Goughary via unanimous decision to win the V3 Strawweight Championship title.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Sabrina Talton vs Jessica Sotack

Rage in the Cage OKC 45, Kickapoo Casino, Harrah, Oklahoma, United States

Jessica Sotack / TKO R1

Flyweight (125lbs), 3×3. Jessica Sotack defeats Sabrina Talton via TKO at 0:37 of round 1.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Cornelia Holm vs Camilla Mannes

British Challenge MMA 15, Colchester Charter Hall, Colchester, Essex, England, United Kingdom

Cornelia Holm† / TKO R2

Bantamweight (135lbs), 3×3. Cornelia Holm defeats Camilla Mannes via TKO at 2:49 of round 2 to win the BCMMA Bantamweight Championship title.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Wendy McKenna vs Naomi Harvey

British Challenge MMA 15, Colchester Charter Hall, Colchester, Essex, England, United Kingdom

Wendy McKenna† / UD

Strawweight (115lbs), 3×3. Wendy McKenna defeats Naomi Harvey via unanimous decision to win the BCMMA Strawweight Championship title.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Karolina Wojcik vs Cory McKenna

UK Fighting Championships, Preston Guild Hall Arena, Preston, England, United Kingdom

Cory McKenna / RNC R2

Strawweight (115lbs), 3×3. Cory McKenna defeats Karolina Wojcik via Rear-Naked Choke in round 2.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Imke-Marischca Smit vs Maure Tanya Miller

Fightstar FC 18 / WSOF GC South Africa, St. Jons – Hellenic Hall, Primrose, Germiston, South Africa

Martschca Smith / TKO R2

Flyweight (125lbs), 3×3. Martschca Smith defeats Maure Tanya Miller via TKO in round 2.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Stephanie Geltmacher vs Melissa Stringer

Rage in the Cage OKC 45, Kickapoo Casino, Harrah, Oklahoma, United States

Stephanie Geltmacher / UD

Featherweight (145lbs), 3×3. Stephanie Geltmacher defeats Melissa Stringer via unanimous decision.

—————————————————————

Awakening-Patreon-long

—————————————————————

May 8

Sunday

Boxing

Yulia Kutsenko vs Oksana Marakhovskaya

Vidnoe, Russia

Bout Cancelled

Featherweight, 6×2.

—————————————————————

Boxing

Shizuka Nakamura vs Akari Arase

Mielparque Hall, Osaka, Osaka, Japan

Akari Arase / TKO R3

4×2. Akari Arase defeats Shizuka Nakamura via TKO at 1:50 of round 3.

—————————————————————

MMA

Germaine de Randamie vs Anna Elmose

UFC Fight Night 87: Overeem vs. Arlovski, Ahoy Rotterdam, Rotterdam, Netherlands

Germaine de Randamie / KO R1

Bantamweight (135lbs), 3×5. Germaine de Randamie defeats Anna Elmose via KO (Knee to the Body) at 3:46 of round 1.

—————————————————————

MMA

Karolina Kowalkiewicz vs Heather Clark

UFC Fight Night 87: Overeem vs. Arlovski, Ahoy Rotterdam, Rotterdam, Netherlands

Karolina Kowalkiewicz / UD

Strawweight (115lbs), 3×5. Karolina Kowalkiewicz defeats Heather Clark via unanimous decision.

—————————————————————

May 9

Monday

MMA

Paulina Granados vs Stephanie Alba

Combate Americas 5: Road to the Championship, Exchange LA, Los Angeles, California, United States

Paulina Granados / SD

Atomweight (105lbs), 3×5. Paulina Granados defeats Stephanie Alba via split decision.

—————————————————————

May 10

Tuesday

Boxing

Edina Kiss vs Alexandra Vlajk

Sportova hala MSO, Šturovo, Slovakia

Edina Kiss / UD

Featherweight, 8×2. Edina Kiss defeats Alexandra Vlajk via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Zsofia Bedo vs Anita Hortobagyi

Sportova hala MSO, Šturovo, Slovakia

Zsofia Bedo / UD

Lightweight, 6×2. Zsofia Bedo defeats Anita Hortobagyi via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Renata Domsodi vs Dora Kerekes

Sportova hala MSO, Šturovo, Slovakia

Renata Domsodi / UD

Featherweight, 6×2. Renata Domsodi defeats Dora Kerekes via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Melinda Lazar vs Bernadett Czegeledi

Sportova hala MSO, Šturovo, Slovakia

Melinda Lazar / UD

Super Welterweight, 4×2. Melinda Lazar defeats Bernadett Czegeledi via unanimous decision.

—————————————————————

May 12

Thursday

Boxing

Diafana Salazar vs Rossy Gonzalez

Parque del Este, Santo Domingo, Dominican Republic

Diafana Salazar / TKO R2

4×2. Diafana Salazar defeats Rossy Gonzalez via TKO at 1:37 of round 2.

—————————————————————

MMA

Imelda Toxcle vs Benny Fuentes

NiteFighters XI, Axxwel Club, Puebla, Mexico

Imelda Toxcle / Decision

Strawweight (115lbs), 3×3. Imelda Toxcle defeats Benny Fuentes via decision.

—————————————————————

May 13

Friday

Boxing

Micaela Joana Lagos vs Carla Soledad Massa

Club Las Golondrinas, Villa Ballester, Buenos Aires, Argentina

Micaela Joana Lagos / KO R2

Featherweight, 4×3. Micaela Joana Lagos defeats Carla Soledad Massa via KO in round 2.

—————————————————————

Boxing

Yolis Marrugo Franco vs Yoleima Blanco

Estadio Deportivo 8 de diciembre, Pasacaballo, Colombia

Yolis Marrugo Franco / KO R2

Featherweight, 8×2. Yolis Marrugo Franco defeats Yoleima Blanco via KO at 2:35 of round 2.

—————————————————————

Boxing

Elena Gradinar vs Olga Zabavina

Noorus SPA Hotel, Narva-Joesuu, Estonia

Elena Gradinar / UD

Featherweight, 4×2. Elena Gradinar defeats Olga Zabavina via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Valeria Jesica Almiron vs TBA

Club Concepcion, Banda del Río Sali, Tucuman, Argentina

Bout Cancelled

Super Flyweight, 6×2.

—————————————————————

Boxing

Loredana Piazza vs Sandy Coget

PalaRuffini, Torino, Piemonte, Italy

Loredana Piazza† / UD

Flyweight, 10×2. Loredana Piazza defeats Sandy Coget via unanimous decision to win the vacant EBU female flyweight title,

—————————————————————

Boxing

Vanessa Lepage Joanisse vs Annie Mazerolle

Metropolis, Montreal, Quebec, Canada

Vanessa Lepage Joanisse / UD

Cruiserweight, 4×2. Vanessa Lepage Joanisse defeats Annie Mazerolle via unanimous decision.

—————————————————————

Kickboxing

Tiffany Van Soest vs Esma Hasshass

Glory Kickboxing 30, Los Angeles, California, United States

Tiffany Van Soest / UD

3×3, 122 lbs. Super Bantamweight Tournament Quarter-Final. Tiffany Van Soest defeats Esma Hasshass via Unanimous Decision.

—————————————————————

Kickboxing (Amateur)

Crystal Demers vs Alex Walker

Combat Zone 58: Mayhem, Rockingham Park, Salem, New Hampshire, United States

Crystal Demers / UD

(130lbs). Crystal Demers defeats Alex Walker via unanimous decision.

—————————————————————

MMA

Lena Ovchynnikova vs Mara Borella

Pro-MMA Gala Night, Russia

Lena Ovchynnikova / SD

Lena Ovchynnikova defeats Mara Borella via split decision.

—————————————————————

MMA

Yajaira Romo vs Lisbeth Lopez Silva

Combate Extremo: Alex Flores vs Fito Rubio, Arena Coliseo, Monterrey, Mexico

Lisbeth Lopez Silva / UD

Strawweight (115lbs), 3×5. Lisbeth Lopez Silva defeats Yajaira Romo via unanimous decision.

—————————————————————

MMA

Suvi Salmimies vs Tatou Ghania

Cage 35, Cultural Centre, Helsinki, Finland

Suvi Salmimies / UD

Bantamweight (135lbs), 3×5. Suvi Salmimies defeats Tatou Ghania via unanimous decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Brittney Cloudy vs Katelyn Jesse

Gateway Fighting Series: Fusion, Heart of St. Charles Banquet Center, St. Charles, Missouri, United States

Brittney Cloudy / Submission R1

Bantamweight (135lbs), 3×3. Brittney Cloudy defeats Katelyn Jesse via Submission (Verbal) in round 1.

—————————————————————

May 14

Saturday

Boxing

Isis Vargas vs Alejandra Bermudez

Auditorio Municipal, Jiqulipilco, México, Mexico

Isis Vargas / UD

Featherweight, 4×2. Isis Vargas defeats Alejandra Bermudez via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Laura Soledad Griffa vs Silvia Fernanda Zacarias

Club Deportivo Pehuajó, Pehuajo, Buenos Aires, Argentina

Laura Soledad Griffa / UD

Featherweight, 6×2. Laura Soledad Griffa defeats Silvia Fernanda Zacarias via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Natalia Soledad Reynoso vs Yamila Daiana Olivera

Moron, Buenos Aires, Argentina

Natalia Soledad Reynoso / KO R2

Super Lightweight, 4×3.Natalia Soledad Reynoso defeats Yamila Daiana Olivera via KO in round 2.

—————————————————————

Boxing

Sonia Osorio vs Veronica Ixehuatl

Arena Coliseo, Mexico City, Distrito Federal, Mexico

Sonia Osorio / PTS

Flyweight. Sonia Osorio defeats Veronica Ixehuatl via points.

—————————————————————

Boxing

Chiedza Homakoma vs Lulu Kayage

National Indoor Stadium, Dar-Es-Salaam, Tanzania

Draw

Bantamweight, 4×2. Chiedza Homakoma and Lulu Kayage fought to a Draw (Split).

—————————————————————

Boxing

Oleksandra Sidorenko vs Klaudia Szymczak

Hala Azoty, Kedzierzyn Kozle, Poland

Oleksandra Sidorenko / UD

Super Lightweight, 6×2. Oleksandra Sidorenko defeats Klaudia Szymczak via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Yazmin Rivas vs Ana Maria Lozano

Gimnasio UAT, Reynosa, Tamaulipas, Mexico

Draw

Bantamweight, 10×2. Yazmin Rivas and Ana Maria Lozano fought to a Draw (Technical) interim to win the WBC World female bantamweight title.

—————————————————————

Boxing

Jazmin Gonzalez vs Alejandra Soto

Arena Coliseo, Mexico City, Distrito Federal, Mexico

Jazmin Gonzalez / PTS

Jazmin Gonzalez defeats Alejandra Soto via points.

—————————————————————

Boxing

Mariana Juarez vs Tamao Ozawa

Arena Coliseo, Mexico City, Distrito Federal, Mexico

Mariana Juarez† / UD

Super Flyweight, 10×2. Mariana Juarez defeats Tamao Ozawa via unanimous decision to win the WBC International female super flyweight title.

—————————————————————

Boxing

Jacinthe Berenguer vs Oshin Derieuw

Jacou, Hérault, France

Oshin Derieuw / TKO R2

Super Lightweight, 6×2. Oshin Derieuw defeats Jacinthe Berenguer via TKO in round 2.

—————————————————————

Boxing

Licia Boudersa vs Sara Marjanovic

Salle des Huttes, Gravelines, Nord, France

Licia Boudersa / PTS

Featherweight, 6×2. Licia Boudersa defeats Sara Marjanovic via points.

—————————————————————

Boxing

Marisa Gabriela Nunez vs Adela Celeste del Carmen Peralta

Polideportivo Municipal, Rauch, Buenos Aires, Argentina

Adela Celeste del Carmen Peralta†† / UD

Super Lightweight, 10×2. Adela Celeste del Carmen Peralta defeats Marisa Gabriela Nunez via unanimous decision to win the IBF World female super lightweight title and vacant WBO World female super lightweight title.

—————————————————————

Boxing

Tyrieshia Douglas vs Anahi Torres

Maryland State Fairgrounds, Lutherville-Timonium, Maryland, United States

Tyrieshia Douglas / UD

Flyweight, 8×2. Tyrieshia Douglas defeats Anahi Torres via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Yulihan Alejandra Luna Avila vs Calixta Silgado

Santiago de Chile, Chile

Bout Cancelled

Super Bantamweight, 10×2. IBF World female super bantamweight title.

—————————————————————

Boxing

Alys Sanchez vs Jessica Arreguin

Santiago de Chile, Chile

Bout Cancelled

Bantamweight, 10×2. interim IBF World female bantamweight title.

—————————————————————

Kickboxing

Gloria Peritore vs Jleana Valentino

La notte dei campioni (Night of Champions), Palaporada, Seregno, Lombardy, Italy

Jleana Valentino† / SD

Jleana Valentino challenges and defeats Gloria Peritore via Split Decision for the Oktagon 55kg title.

—————————————————————

MMA

Svetlana Gotsyk vs Elena Belaya

WWFC: Warriors Honor 2, Radmir Expohall, Kharkiv, Ukraine

Svetlana Gotsyk / Armbar R2

Strawweight (115lbs), 2×5. Svetlana Gotsyk defeats Elena Belaya via armbar at 4:24 of round 2.

—————————————————————

MMA

Anastasiya Rybalochko vs Alla Lisovaya

WWFC: Warriors Honor 2, Radmir Expohall, Kharkiv, Ukraine

Anastasiya Rybalochko / TKO R1

(126lbs), 2×5. Anastasiya Rybalochko defeats Alla Lisovaya via TKO (Punches) at 0:25 of round 1.

—————————————————————

MMA

Cassie Robb vs Amanda Lovato

KOTC: Resilient, Ute Mountain Casino, Towaoc, Colorado, United States

Cassie Robb / Armbar R1

Cassie Robb defeats Amanda Lovato via armbar in round 1.

—————————————————————

MMA

Emily Ducote vs Jianna Denizard

Xtreme Fight Night 29, Thunderbird Casino, Norman, Oklahoma, United States

Emily Ducote / UD

Emily Ducote defeats Jianna Denizard via unanimous decision.

—————————————————————

MMA

Febe Gomez vs Maria Vega

Warriors KAS 4

Febe Gomez / SD

Febe Gomez defeats Maria Vega via split decision.

—————————————————————

MMA

Emi Fujino vs Yoon Ha Hong

Road FC 31, Jangchung Gymnasium, Seoul, South Korea

Emi Fujino / RNC R1

Strawweight (115lbs), 2×5. Emi Fujino defeats Yoon Ha Hong via Rear-Naked Choke at 0:47 of round 1.

—————————————————————

MMA

Melissa Martinez vs Iliana Rodriguez

Xtreme Kombat 32, Deportivo Benito Juárez, Benito Juárez, Mexico City, Mexico

Melissa Martinez / TKO R1

Strawweight (115lbs), 3×5. Melissa Martinez defeats Iliana Rodriguez via TKO (Punches) at 0:57 of round 1.

—————————————————————

MMA

Amy Coleman vs Annie DeCrescente

Valor Fights 33, Camp Jordan Arena, Chattanooga, Tennessee, United States

Amy Coleman / UD

Featherweight (145lbs), 3×5. Amy Coleman defeats Annie DeCrescente via unanimous decision.

—————————————————————

MMA

Carla Carvalho vs Dharany Morais

Arena Fire Fight 4, Quadra Veredy, Anapolis, Goias, Brazil

(154lbs), 3×5.

—————————————————————

MMA

Laiana Pretto vs Gisele Ribeiro

JVT Championship 10, Ginásio Vasco da Gama, Caxias do Sul, Rio grande do Sul, Brazil

(132lbs), 3×5.

—————————————————————

MMA

Maria Casanova vs Lysane Delourme

100% Fight 28: Fight for the Belts, Halle Georges Carpentier, Paris, France

Maria Casanova / Choke R1

(134lbs), 2×5. Maria Casanova defeats Lysane Delourme via Guillotine Choke in round 1.

—————————————————————

MMA

Irene Cabello vs Celine Haga

IFC 5, Vall d’Hebron Pavillion, Barcelona, Spain

Celine Haga / Submission

Strawweight (115lbs), 2×5. Celine Haga defeats Irene Cabello via submission.

—————————————————————

MMA

Stephanie Frausto vs Jaimee Nievara

Bellator 154: Davis vs. King Mo, SAP Center, San Jose, California, United States

Jaimee Nievara / TKO R3

Strawweight (115lbs), 3×5. Jaimee Nievara defeats Stephanie Frausto via TKO (Ground and Pound) at 2:43 of round 3.

—————————————————————

MMA

Cristiane Justino vs Leslie Smith

UFC 198: Werdum vs. Miocic, Arena da Baixada, Curitiba, Paraná, Brazil

Cristiane Justino / TKO R1

(140lbs), 3×5. Cristiane Justino defeats Leslie Smith via TKO (Punches) at 1:21 of round 1.

—————————————————————

MMA

Carolyn Biskup vs Katelyn Dykas

Total Warrior Combat, Causeway Bay Hotel and Convention Center, Lansing, Michigan, United States

Flyweight (125lbs), 3×5.

—————————————————————

MMA

Alyse Anderson vs Rachel Sazoff

Total Warrior Combat, Causeway Bay Hotel and Convention Center, Lansing, Michigan, United States

Alyse Anderson / UD

Atomweight (105lbs), 3×5. Alyse Anderson defeats Rachel Sazoff via unanimous decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Malorie Attaway vs Shelbi Glidewell

Ascend Combat: Mayhem 6, Reeves Marine, Shreveport, Louisiana, United States

Malorie Attaway / SD

Flyweight (125lbs), 3×3. Malorie Attaway and Shelbi Glidewell via split decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Melissa Do vs Anastasia Nikolakakos

Sons of Victory 1, Elements Nightclub Kitchener, Kitchener, Ontario, Canada

Draw

Strawweight (115lbs), 3×3. Melissa Do and Anastasia Nikolakakos fought to a Draw (Majority).

—————————————————————

MMA (Amateur)

Jen Lopez vs Gillian Silver

Dead Serious 20, 2300 Arena, Philadelphia, Pennsylvania, United States

Jen Lopez / TKO R1

Flyweight (125lbs), 3×3. Jen Lopez defeats Gillian Silver via TKO (Punches) in round 1.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Cameron Bodry vs Tenika Waldroup

Cage Combat 24, Humble Civic Center, Humble, Texas, United States

Tenika Waldroup / Choke R3

Flyweight (125lbs), 3×3. Tenika Waldroup defeats Cameron Bodry via Guillotine Choke in round 3.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Whitney Rice vs Itzel Esquivel

Cage Combat 24, Humble Civic Center, Humble, Texas, United States

Itzel Esquivel / TKO R2

Strawweight (115lbs), 3×3. Itzel Esquivel defeats Whitney Rice via TKO in round 2.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Heather Leahy vs Kimberly Kiersarsky

Cagezilla FC 7: OO 40, Silver Eagle Group, Ashburn, Virginia, United States

Heather Leahy / TKO R2

Bantamweight (135lbs), 3×3. Heather Leahy defeats Kimberly Kiersarsky via TKO (Referee Stoppage from Strikes) at 2:33 of round 2.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Morgan Allen vs Nikol Aguirre

Cagezilla FC 7: OO 40, Silver Eagle Group, Ashburn, Virginia, United States

Nikol Aguirre / KO/TKO R1

Featherweight (145lbs), 3×3. Nikol Aguirre defeats Morgan Allen via KO/TKO (Didn’t answer to the bell) at 3:00 of round 1.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Angela Young vs Kylie O’Hearn

NEF 23: NEF Cages the Cape, Hyannis Youth & Community Center, Hyannis, Massachusetts, United States

Kylie O’Hearn / UD

Bantamweight (135lbs), 3×3. Kylie O’Hearn defeats Angela Young via unanimous decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Chelsea Herrin vs Lynn Weikel

South Valley Slam, Sand Hollow, Hurrican, Utah, United States

Lightweight (155lbs), 3×3.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Kaytlin Neil vs Jessica Hoy

South Valley Slam, Sand Hollow, Hurrican, Utah, United States

Bantamweight (135lbs), 3×3.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Tori King vs Angel Keihl

WFC 52, Belle of Baton Rouge Casino & Hotel, Baton Rouge, Louisiana, United States

Angel Keihl / UD

(190lbs), 3×5. Angel Keihl defeats Tori King via unanimous decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Shanelle Boudreaux vs Toni Tallman

WFC 52, Belle of Baton Rouge Casino & Hotel, Baton Rouge, Louisiana, United States

Toni Tallman / SD

Lightweight (155lbs), 3×5. Toni Tallman defeats Shanelle Boudreaux via split decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Macy Chiasson vs Anna Dempster

WFC 52, Belle of Baton Rouge Casino & Hotel, Baton Rouge, Louisiana, United States

Anna Dempster / KO R2

Lightweight (155lbs), 3×5. Anna Dempster defeats Macy Chiasson via KO (Strike) at 0:18 of round 2.

—————————————————————

Muay Thai

Dakota Ditcheva vs Emma Bragg

The Tanko Main Event, USN Arena, Bolton, England, United Kingdom

Dakota Ditcheva† / TKO R2

Dakota Ditcheva defeats Emma Bragg via TKO in round 2 to win the ISKA British title.

—————————————————————

May 15

Sunday

Boxing

Gina Chamie vs Veronika Hornyak

Feja Fitness, Budapest, Hungary

Gina Chamie / PTS

Super Featherweight, 6×2. Gina Chamie defeats Veronika Hornyak via points.

—————————————————————

Boxing

Yumemi Ikemoto vs Yumi Narita

Navel Kadena, Nakagami, Okinawa, Japan

Yumemi Ikemoto / UD

Flyweight, 4×2. Yumemi Ikemoto defeats Yumi Narita via unanimous decision.

—————————————————————

MMA

Svetlana Khautova vs Daria Radionova

Fight Nights Global 47, A2 Arena, St. Petersburg, Russia

Svetlana Khautova / TKO R2

(165lbs), 3×5. Svetlana Khautova defeats Daria Radionova via TKO (Punches) at 3:59 of round 2.

—————————————————————

May 16

Monday

Boxing

Minayo Kei vs Natsuki Tarui

Central Gym, Kobe, Hyogo, Japan

Minayo Kei / UD

Minimumweight, 4×2. Minayo Kei defeats Natsuki Tarui via unanimous decision.

—————————————————————

May 19

Thursday

Boxing

Federica Bianco vs Elisa Collaro

Main Street Armory, Rochester, New York, United States

Federica Bianco / UD

Super Bantamweight, 4×2. Federica Bianco defeats Elisa Collaro via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Rosalinda Rodriguez vs Maria Clarke

Main Street Armory, Rochester, New York, United States

Rosalinda Rodriguez / TKO R2

Bantamweight, 4×2. Rosalinda Rodriguez defeats Maria Clarke via TKO at 0:59 of round 2.

—————————————————————

Boxing

Melissa Hernandez vs TBA

Main Street Armory, Rochester, New York, United States

Super Lightweight, 8×2.

—————————————————————

May 20

Friday

Boxing

Mayra Hernandez vs Lucretia Meacham

Greenwood Cultural Center, Tulsa, Oklahoma, United States

Mayra Hernandez / KO R2

Super Featherweight, 6×2. Mayra Hernandez defeats Lucretia Meacham via KO at 0:46 of round 2.

—————————————————————

Boxing

Angelique Duchemin vs Taoussy L’Hadji

Palais des Sports Porte de Versailles, Paris XV, Paris, France

Angelique Duchemin / UD

Super Featherweight, 6×2. Angelique Duchemin defeats Taoussy L’Hadji via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Dayana Cordero vs Maribel Ramirez

Coliseo Municipal, Caucasia, Colombia

Dayana Cordero† / KO R7

Bantamweight, 10×2. Dayana Cordero defeats Maribel Ramirez via KO in round 7 to win the interim WBA World female bantamweight title.

—————————————————————

Boxing

Anahi Lopez vs Catalina Mariel Alvarez

Club General San Martín, Junín, Buenos Aires, Argentina

Anahi Lopez / UD

Super Flyweight, 4×2. Anahi Lopez defeats Catalina Mariel Alvarez via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Nicole Wesner vs TBA

Wismar, Mecklenburg-Vorpommern, Germany

Lightweight, 10×2.

—————————————————————

Kickboxing

Iwona Nieroda vs Gabriella Mezei

Fight Exclusive Night 12: Feel The Force, Hala Stulecia, Wrocław, Poland

Iwona Nieroda / TKO R1

(123lbs). Iwona Nieroda defeats Gabriella Mezei via TKO (Doctor Stoppage) in round 1.

—————————————————————

MMA

Geisa Fagundes vs Cristiane Lima Silva

Iron FC 9, Ginásio Oyama Pinto, Feira de Santana, Bahia, Brazil

Cristiane Lima Silva / Armbar R1

(126lbs), 3×5. Cristiane Lima Silva defeats Geisa Fagundes via armbar at 2:43 of round 1.

—————————————————————

MMA

Moriel Charneski vs Marciea Allen

XFO 58, Grand Geneva Resort, Lake Geneva, Wisconsin, United States

Marciea Allen / UD

Bantamweight (135lbs), 3×5. Marciea Allen defeats Moriel Charneski via unanimous decision.

—————————————————————

MMA

Vitória Ferreira vs Ellen Caroline

Copa Striker’s House 62, Academia Striker’s House, Curitiba, Parana, Brazil

Draw

(126lbs), 3×5. Vitória Ferreira and Ellen Caroline fought to a Draw (Unanimous).

—————————————————————

MMA

Marloes Coenen vs Alexis Dufresne

Bellator 155: Carvalho vs. Manhoef, CenturyLink Arena, Boise, Idaho, United States

Alexis Dufresne / Armbar R1

(150lbs), 3×5. Alexis Dufresne replaces Julia Budd due to injury. Alexis Dufresne defeats Marloes Coenen via Triangle-Armbar at 4:33 of round 1.

—————————————————————

MMA

Veta Arteaga vs Jackie Vandenburgh

Bellator 155: Carvalho vs. Manhoef, CenturyLink Arena, Boise, Idaho, United States

Veta Arteaga / UD

Flyweight (125lbs), 3×5. Veta Arteaga defeats Jackie Vandenburgh via unanimous decision.

—————————————————————

Awakening-Patreon-long

—————————————————————

May 21

Saturday

Boxing

Xian Li Dai vs Gui Fen He

Chuxiong, China

Xian Li Dai / SD

Bantamweight, 4×2. Xian Li Dai defeats Gui Fen He via split decision.

—————————————————————

Boxing

Tionge Peter vs Halima Yazidu

Shimoni Pub, Mbozi, Tanzania

Halima Yazidu / PTS

Featherweight, 4×2. Halima Yazidu defeats Tionge Peter via points.

—————————————————————

Boxing

Sonifa Yazidu vs Flora Maji

Shimoni Pub, Mbozi, Tanzania

Sonifa Yazidu / TKO R4

Welterweight, 4×2. Sonifa Yazidu defeats Flora Maji via TKO in round 4.

—————————————————————

Boxing

Angel Gladney vs Natalie King

Jamil Shrine Temple, Columbia, South Carolina, United States

Angel Gladney / UD

Lightweight, 6×2. Angel Gladney defeats Natalie King via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Julia Carolina Sachi vs Rocio Belen Perez

Club Inter, Lomas del Mirador, Buenos Aires, Argentina

Julia Carolina Sachi / UD

Super Lightweight, 4×3. Julia Carolina Sachi defeats Rocio Belen Perez via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Raquel Miller vs Sara Flores

Richmond Memorial Auditorium, Richmond, California, United States

Raquel Miller / TKO R1

Middleweight, 4×2. Raquel Miller defeats Sara Flores via TKO at 1:14 of round 1.

—————————————————————

Boxing

Briana Gonzalez vs Bernadette Palugod

Event Center, San Antonio, Texas, United States

Briana Gonzalez / UD

Featherweight, 4×2. Briana Gonzalez defeats Bernadette Palugod via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Emily Garcia vs Angelica Arguello

Event Center, San Antonio, Texas, United States

Emily Garcia / TKO R4

Bantamweight, 4×2. Emily Garcia defeats Angelica Arguello via TKO at 1:34 of round 4.

—————————————————————

Boxing

Rosana Colmenarez vs Ana Garcia

Gimnasio Eliecer Otaiza, Caracas, Venezuela

Rosana Colmenarez / TKO R2

Light Flyweight, 4×2. Rosana Colmenarez defeats Ana Garcia via TKO at 0:15 of round 2.

—————————————————————

Boxing

Casey Morton vs Peggy Maerz

Richmond Memorial Auditorium, Richmond, California, United States

Casey Morton / UD

Flyweight, 5×2. Casey Morton defeats Peggy Maerz via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Jenna Johlin Thompson vs TBA

Lucas County Recreation Center, Maumee, Ohio, United States

Middleweight, 4×2.

—————————————————————

Boxing

Sofya Ochigava vs Firuza Sharipova

Khodynka Ice Palace, Moscow, Russia

Sofya Ochigava / UD

Super Featherweight, 4×2. Sofya Ochigava defeats Firuza Sharipova via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Hyun-Mi Choi vs Unathi Myekeni

Jinju Gymnasium, Jinju, South Korea

Hyun-Mi Choi† / UD

Super Featherweight, 10×2. Hyun-Mi Choi defeats Unathi Myekeni via unanimous decision to win the vacant World Boxing Federation female super featherweight title.

—————————————————————

Boxing

Verena Kaiser vs Dika Dzanic

Germany

Lightweight, 4×2.

—————————————————————

Boxing

Segolene Lefebvre vs Bojana Libiszewska

Salle des Sports d’Anchin, Pecquencourt, Nord, France

Segolene Lefebvre / UD

Super Featherweight, 8×2. Segolene Lefebvre defeats Bojana Libiszewska via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Laetitia Arzalier vs Aline de Cassia Scaranello

Halle des Sports Louis Marty, Sète, Hérault, France

Laetitia Arzalier† / UD

Minimumweight, 10×2. Laetitia Arzalier defeats Aline de Cassia Scaranello via unanimous decision to win the vacant World Boxing Federation female minimumweight title.

—————————————————————

MMA

Jess Street vs Caitlin McEwen

Valor Fight 14, Hobart City Hall, Hobart, Tasmania, Australia

Bantamweight (135lbs), 3×3.

—————————————————————

MMA

Simone Duarte vs Samara Santos

Jungle Fight 87, Ginásio do Ibirapuera, Sao Paulo, Sao Paulo, Brazil

Simone Duarte / RNC R2

Strawweight (115lbs), 3×5. Simone Duarte defeats Samara Santos via Rear-Naked Choke at 2:45 of round 2.

—————————————————————

MMA

Tabby Patterson vs Hannah Zeciri

Victory FC 50: Wagner vs. Gallemore, Kansas Expocentre, Topeka, Kansas, United States

Bantamweight (135lbs), 3×5.

—————————————————————

MMA

Franciele Nascimento vs Kethlen Santos

Rei da Selva Combat 7, Centro de Convenções do Manaus Plaza Shopping, Manaus, Amazonas, Brazil

Franciele Nascimento / RNC R1

(126lbs), 3×5. Franciele Nascimento defeats Kethlen Santos via Rear-Naked Choke at 2:13 of round 1.

—————————————————————

MMA

Mayana Kellen vs Fabiana Barrenquevitcz

Rei da Selva Combat 7, Centro de Convenções do Manaus Plaza Shopping, Manaus, Amazonas, Brazil

Mayana Kellen / UD

(134lbs), 3×5. Mayana Kellen defeats Fabiana Barrenquevitcz via unanimous decision.

—————————————————————

MMA

Monique Bastos vs Aline Sattelmayer

Jungle Fight 87, Ginásio do Ibirapuera, Sao Paulo, Sao Paulo, Brazil

Aline Sattelmayer / UD

Strawweight (115lbs), 3×5. Aline Sattelmayer defeats Monique Bastos via unanimous decision.

—————————————————————

MMA

Polyana Viana vs Debora Dias

Jungle Fight 87, Ginásio do Ibirapuera, Sao Paulo, Sao Paulo, Brazil

Polyana Viana† / Armbar R1

Strawweight (115lbs), 3×5. Polyana Viana defeats Debora Dias via armbar at 3:23 of round 1 to win the Jungle Fight Strawweight Championship title.

—————————————————————

MMA

Izabela Badurek vs Clemence Schreiber

PLMMA 67: Nastula Cup 1, Hala ICDS, Łomianki, Poland

(134lbs). PLMMA Vacant Bantamweight Championship title.

—————————————————————

MMA

Dilara Kocak vs Alice Ardelean

Hype FC: Rumble in the Cage, Pier2, Bremen, Germany

(126lbs), 3×5.

—————————————————————

MMA

Al-Lanna Jones vs Leah Letson

KOTC: Blood Enemies, Meadows Casino, Washington, Pennsylvania, United States

Leah Letson / UD

Bantamweight (135lbs), 3×5. Leah Letson defeats Al-Lanna Jones via unanimous decision.

—————————————————————

MMA

Ariane Lipski vs Juliana Werner

Imortal FC 4: Dynamite, Ginásio Max Rosemann, Sao Jose dos Pinhais, Parana, Brazil

Ariane Lipski / KO R2

(126lbs), 3×5. Ariane Lipski defeats Juliana Werner via KO (Punch) at 4:26 of round 2.

—————————————————————

MMA

Amanda Ribas vs Jennifer Gonzalez

Max Fight 18, Ginásio VTC, Varginha, Minas Gerais, Brazil

Amanda Ribas† / TKO R2

Strawweight (115lbs), 5×5. Amanda Ribas defeats Jennifer Gonzalez via TKO (Punches) at 0:42 of round 2 to win the MF Vacant Strawweight Championship title.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Miranda Kay Barber vs Lauren Bensinger

WCFL 15: Mayhem, DoubleTree Hilton Hotel Tampa Airport, Tampa, Florida, United States

(140lbs), 3×3.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Autumn Cameron vs Sarah Kleczka

WCFL 15: Mayhem, DoubleTree Hilton Hotel Tampa Airport, Tampa, Florida, United States

Bantamweight (135lbs), 3×3. WCFL Bantamweight Championship title.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Katherine Grasshopper vs Nadeia Thiel

WCFL 15: Mayhem, DoubleTree Hilton Hotel Tampa Airport, Tampa, Florida, United States

Bantamweight (135lbs), 3×3.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Dulce Hernandez Pina vs Laura Huizar

WCF 8, Gimnasio De Mexicali, Mexicali, Baja California, Mexico

Atomweight (105lbs), 3×3.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Jessica Middleton vs Julie Murray

Victory FC 50: Wagner vs. Gallemore, Kansas Expocentre, Topeka, Kansas, United States

Jessica Middleton / UD

Flyweight (125lbs), 3×3. Jessica Middleton defeats Julie Murray via unanimous decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Julie Daniels vs Pauline Macias

KOTC: Counter Punch, Fort Hall Casino, Fort Hall, Idaho, United States

Pauline Macias / SD

Flyweight (125lbs), 3×3. Pauline Macias defeats Julie Daniels via split decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Ashley Medina vs Valerie Wong

Nor Cal Fight Series 2, Metro City Soccer Complex, Rancho Cordova, California, United States

Valerie Wong / SD

(110lbs), 3×2. Valerie Wong defeats Ashley Medina via split decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Oneida Diaz vs Chelsey White

Spar Star Promotions: Saturday Night Fights, Hollywood Park Casino, Inglewood, California, United States

Strawweight (115lbs), 3×3.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Christina Breault vs Mandy Herrera

Golden Fights: Cage Wars 25, Brownson Arena at Colorado Mesa University, Grand Junction, Colorado, United States

Featherweight (145lbs), 3×3.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Salina Rowland vs Dayne Marie Kelly

Golden Fights: Cage Wars 25, Brownson Arena at Colorado Mesa University, Grand Junction, Colorado, United States

Featherweight (145lbs), 3×3.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Helen Peralta vs Sariah Wenger

True Revelation MMA 30, Ottumwa Bridge View Center, Ottumwa, Iowa, United States

Helen Peralta† / UD

Flyweight (125lbs), 5×3. Helen Peralta defeats Sariah Wenger via unanimous decision to win the TRMMA Flyweight Championship title.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Amy Rajkumar vs Courtney Lynde Eastman

CUFF 10, Woodbrook Youth Facility, Port of Spain, Trinidad and Tobago

Strawweight (115lbs), 3×3.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Megan McCormack vs Lyndall Sandenbergh

Cape Fight League 15, Theo Marais Sports Complex, Cape Town, South Africa

Megan McCormack† / Choke R3

Bantamweight (135lbs), 5×5. Megan McCormack defeats Lyndall Sandenbergh via Guillotine Choke in round 3 to win the CFL Bantamweight Championship title.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Amanda Nold vs Tiana Williams

Golden Fights: Cage Wars 25, Brownson Arena at Colorado Mesa University, Grand Junction, Colorado, United States

Bantamweight (135lbs), 3×3.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Stephanie Canfield vs Morgan Brew

Colosseum Combat 35, Kokoma Event & Conference Center, Kokomo, Indiana, United States

Stephanie Canfield / UD

Flyweight (125lbs), 3×3. Stephanie Canfield defeats Morgan Brew via unanimous decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Katarzyna Biegajło vs Katarzyna Borowska

PLMMA 67: Nastula Cup 1, Hala ICDS, Łomianki, Poland

Katarzyna Biegajło† / TKO R2

(134lbs), 3×3. Katarzyna Biegajło defeats Katarzyna Borowska via TKO (Punches) at 2:38 of round 2 to win the vacant PLMMA Vacant Flyweight Championship title.

—————————————————————

K1

Yang Yang vs Paola Cappucci

Nanjing, China

63kg, 3×3. Paola Cappucci defeats Yang Yang via points.

—————————————————————

May 22

Sunday

Boxing

Agnes Nick vs Alexandra Vlajk

Gentlemen Fight Club Boxing House, Budapest, Hungary

Agnes Nick / PTS

Featherweight, 8×2. Agnes Nick defeats Alexandra Vlajk via points.

—————————————————————

Boxing

Georgina Oana vs Timea Grof

Gentlemen Fight Club Boxing House, Budapest, Hungary

Georgina Oana / PTS

Super Flyweight, 6×2. Georgina Oana defeats Timea Grof via points.

—————————————————————

Boxing

Yana Denisova vs Tina Rupprecht

Antey Sports Palace, Tambov, Russia

Tina Rupprecht / UD

Minimumweight, 6×2. Tina Rupprecht defeats Yana Denisova via unanimous decision.

—————————————————————

MMA

Alice Ardelean vs Weili Zhang

Top FC 11: Top FC vs Kunlun Fight, Seoul Olympic Hall, Seoul, South Korea

Weili Zhang / RNC R2

(119lbs), 3×5. Weili Zhang defeats Alice Ardelean via Rear-Naked Choke at 4:41 of round 2.

—————————————————————

MMA

Ji Yeon Kim vs Jin Tang

Top FC 11: Top FC vs Kunlun Fight, Seoul Olympic Hall, Seoul, South Korea

Ji Yeon Kim / UD

(131lbs), 3×5. Ji Yeon Kim defeats Jin Tang via unanimous decision.

—————————————————————

K1

Silvia La Notte vs Daniela Sprecher

Victory Fight Series, Milan, italy

—————————————————————

May 24

Tuesday

Boxing

Cintia Gisela Castillo vs Irene Villablanca

Montreal Casino, Montreal, Quebec, Canada

Cintia Gisela Castillo / UD

Super Lightweight, 4×2. Cintia Gisela Castillo defeats Irene Villablanca via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Shurretta Metcalf vs Colby Fletcher

Texas Theatre, Dallas, Texas, United States

Shurretta Metcalf / TKO R3

Super Bantamweight, 4×2. Shurretta Metcalf defeats Colby Fletcher via TKO at 0:54 of round 3.

—————————————————————

Boxing

Marie Eve Dicaire vs Ashleigh Curry

Montreal Casino, Montreal, Quebec, Canada

Marie Eve Dicaire / UD

Welterweight, 6×2. Marie Eve Dicaire defeats Ashleigh Curry via unanimous decision.

—————————————————————

May 25

Wednesday

Boxing

Sopio Putkaradze vs Mzia Lomidze

Tbilisi Sports Hall, Tbilisi, Georgia

Sopio Putkaradze / TKO R4

Super Bantamweight, 8×2. Sopio Putkaradze defeats Mzia Lomidze via TKO in round 4.

—————————————————————

Boxing

Lela Terashvili vs Tako Tsariashvili

Tbilisi Sports Hall, Tbilisi, Georgia

Lela Terashvili / TKO R2

Lightweight, 6×2. Lela Terashvili defeats Tako Tsariashvili via TKO in round 2.

—————————————————————

Boxing

Milena Svonja vs Ksenija Medic

DTV “Partizan”, Becej, Serbia

Milena Svonja / PTS

Super Lightweight, 4×2. Milena Svonja defeats Ksenija Medic via points.

—————————————————————

Boxing

Zong Ju Cai vs Samson Tor Buamas

Diamond Court, Beijing, China

Zong Ju Cai† / UD

Minimumweight, 10×2. Zong Ju Cai defeats Samson Tor Buamas via unanimous decision to win the vacant IBF Inter-Continental Female minimumweight title.

—————————————————————

May 26

Thursday

Boxing

Nongmuay Kokietgym vs Ratsadaporn Khiaosopa

Lamlookka District, Pathum Thani, Thailand

Nongmuay Kokietgym / UD

Super Bantamweight, 6×2. Nongmuay Kokietgym defeats Ratsadaporn Khiaosopa via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Amanda Garza vs Ashley Jamillah King

Bayou Event Center, Houston, Texas, United States

Amanda Garza / UD

Flyweight, 4×2. Amanda Garza defeats Ashley Jamillah King via unanimous decision.

—————————————————————

May 27

Friday

Boxing

Joana Pastrana vs Melinda Pantis

Polideportivo Jose Caballero, Alcobendas, Comunidad de Madrid, Spain

Joana Pastrana / UD

Minimumweight, 6×2. Joana Pastrana defeats Melinda Pantis via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Katharina Tharnderz vs Angela Cannizzaro

Polideportivo Jose Caballero, Alcobendas, Comunidad de Madrid, Spain

Katharina Tharnderz / UD

Super Featherweight, 4×2. Katharina Tharnderz defeats Angela Cannizzaro via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Mary Romero vs Vanesa Caruso

Pabellon Principe de Asturias, Murcia, Región de Murcia, Spain

Bantamweight, 4×2.

—————————————————————

Boxing

Maiva Hamadouche vs Enis Pacheco

Cirque d’Hiver, Paris, Paris, France

Maiva Hamadouche† / TKO R2

Lightweight, 10×2. Maiva Hamadouche defeats Enis Pacheco via TKO in round 2 to win the vacant WBC Silver female lightweight title.

—————————————————————

Boxing

Estrella Valverde vs Belen Gonzalez

Mexico City, Distrito Federal, Mexico

Super Flyweight, 10×2. Mexico female super flyweight title.

—————————————————————

MMA

Janaisa Morandin vs Lavínia Ione

Aspera FC 38, Ginásio José Corrêa, Barueri, Sao Paulo, Brazil

Janaisa Morandin / TKO R2

(110lbs), 3×5. Janaisa Morandin defeats Lavínia Ione via TKO (Punches) at 1:50 of round 2.

—————————————————————

MMA

Arielle Souza vs Maíra Mazar

Aspera FC 38, Ginásio José Corrêa, Barueri, Sao Paulo, Brazil

Maíra Mazar / KO R1

Strawweight (115lbs), 3×5. Maíra Mazar defeats Arielle Souza via KO in round 1.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Esperanza Cadena vs Elizabeth Jackman

559 Fights 46: Sudbeck vs. Mendez, Pan American Ballroom, Porterville, California, United States

Flyweight (125lbs), 3×2.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Samantha Tan vs Agatha Politeia Kody

Malaysian Invasion 4: Quarterfinal, Paradigm Mall, Selangor, Malaysia

Flyweight (125lbs), 3×3.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Samantha Jong vs Hanie Hasli

Malaysian Invasion 4: Quarterfinal, Paradigm Mall, Selangor, Malaysia

Flyweight (125lbs), 3×3.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Nur Sabrina vs Hayatun Najihin

Malaysian Invasion 4: Quarterfinal, Paradigm Mall, Selangor, Malaysia

Flyweight (125lbs), 3×3.

—————————————————————

May 28

Saturday

Boxing

Lourdes Juarez vs Suri Tapia

Centro de Convenciones, Acapulco, Guerrero, Mexico

Lourdes Juarez / SD

Light Flyweight, 8×2. Lourdes Juarez defeats Suri Tapia via split decision.

—————————————————————

Boxing

Yokasta Valle vs Lorena Mendoza

Gimnasio Shidokan Fitness, Moravia, San Jose, Costa Rica

Yokasta Valle / UD

Minimumweight, 8×2. Yokasta Valle defeats Lorena Mendoza via unanimous decision.

—————————————————————

Boxing

Marisa Johanna Portillo vs Maria Soledad Capriolo

Club Unión y Progreso, Rosario, Santa Fe, Argentina

Draw

Super Bantamweight, 4×2. Marisa Johanna Portillo and Maria Soledad Capriolo fought to a Draw (Points).

—————————————————————

Boxing

Anne Sophie Da Costa vs Soledad Macedo

Gymnase Fréderique Bronquart, Tinqueux, Marne, France

Anne Sophie Da Costa† / UD

Light Flyweight, 10×2. Anne Sophie Da Costa defeats Soledad Macedo via unanimous decision to win the World Boxing Federation female light flyweight title

—————————————————————

Boxing

Dina Thorslund vs TBA

Arena Midt, Kjellerup, Denmark

Super Bantamweight.

—————————————————————

MMA

Heqin Lin vs Viktoriya Shalimova

WLF E.P.I.C. 4, Zhengzhou, China

(128lbs), 3×5.

—————————————————————

MMA

Bo Meng vs Julia Borisova

WLF E.P.I.C. 4, Zhengzhou, China

Bo Meng / UD

(121lbs), 3×5. Bo Meng defeats Julia Borisova via unanimous decision.

—————————————————————

MMA

Alejandra Betancourt vs Marisa Messer-Belenchia

Reality Fighting, Mohegan Sun, Uncansville, Connecticut, United States

Marisa Messer-Belenchia / KO/TKO R2

Atomweight (105lbs), 3×3. Marisa Messer-Belenchia defeats Alejandra Betancourt via KO/TKO in round 2.

—————————————————————

MMA

Valérie Domergue vs Veronica Macedo

HIT Fighting Championship 2, Puls 5 Arena, Zurich, Switzerland

Veronica Macedo / UD

(134lbs), 3×5. Veronica Macedo defeats Valérie Domergue via unanimous decision.

—————————————————————

MMA

Elke Beinwachs vs Amelie Lebrun

Young Blood Night Vol. 7, Airport Obertraubling, Obertraubling, Germany

(106lbs), 3×5.

—————————————————————

MMA

Katarzyna Sadura vs Sylwia Zaczkiewicz

Thunderstorm 3, DoubleTree By Hilton/Wytwórnia, Łódź, Poland

(139lbs), 3×5.

—————————————————————

MMA

Naiara Pereira vs Priscila de Souza

XFC International 14, XFC International Center, Sao Paulo, Sao Paulo, Brasil

(126lbs), 3×5.

—————————————————————

MMA

Caroline Correia vs Amanda Torres

XFC International 14, XFC International Center, Sao Paulo, Sao Paulo, Brasil

Strawweight (115lbs), 3×5.

—————————————————————

MMA

Jady Menezes vs Liana Pirosin

XFC International 14, XFC International Center, Sao Paulo, Sao Paulo, Brasil

Strawweight (115lbs), 3×5.

—————————————————————

MMA

Silvana Gomez vs Juliana Werner

XFC International 14, XFC International Center, Sao Paulo, Sao Paulo, Brasil

Flyweight (125lbs), 3×5.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Anisa Ashabi vs Alex Lind

Rumble on the Ridge 34, Snoqualmie Casino, Snoqualmie, Washington, United States

3×3.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Victoria Leonardo vs Loren Gliha

A Dragon’s Tale 5, Shreveport Convention Center, Shreveport, Louisiana, United States

Flyweight (125lbs), 3×5.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Lisa Marie Kent vs Rebekah Maxwell

MCF 1: Baltaci vs Newell, Palm Bay Community Center, Palm Bay, Florida

Rebekah Maxwell / TKO R1

Flyweight (125lbs), 3×3. Rebekah Maxwell defeats Lisa Marie Kent via TKO (Referee Stoppage) in round 1.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Dominika Skołorzyńska vs Natalia Jędrysiak

Dragon Fight Night 1, Tłuszcz, Poland

(126lbs), 3×3.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Tania Brix vs Tatjana Kacklanidic

ICE FC 15, Sundby Idrætspark, Copenhagen, Denmark

Tatjana Kacklanidic / TKO R2

2×5. Tatjana Kacklanidic defeats Tania Brix via TKO (Injury) at 5:00 of round 2.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Joanne Doyle vs Alice Stewardson

Battle Arena 39, Edgbaston Stadium, Birmingham, England

(146lbs), 3×3.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Danielle Hutton vs Monica Tortosa

Battle Arena 39, Edgbaston Stadium, Birmingham, England

(128lbs), 3×3.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Kylie Davis vs Terri Triplett

Shamrock FC: Aftershock, Ameristar Casino, Kansas City, Missouri, United States

Strawweight (115lbs), 3×3.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Joy Miller vs Lateesha Mohl

Revolution Fight Series 16: Uprising, South End Fire Hall, Winchester, Virginia, United States

Joy Miller† / UD

Flyweight (125lbs), 5×3. Joy Miller defeats Lateesha Mohl via unanimous decision to win the RFS Flyweight Championship title.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Tara Graff vs Sydney Smith

Revolution Fight Series 16: Uprising, South End Fire Hall, Winchester, Virginia, United States

Sydney Smith / SD

Strawweight (115lbs), 3×3. Sydney Smith defeats Tara Graff via split decision.

—————————————————————

May 29

Sunday

MMA

Sara McMann vs Jessica Eye

UFC Fight Night 88: Almeida vs. Garbrandt, Mandalay Bay Events Center, Las Vegas, Nevada, United States

Sara McMann / UD

Bantamweight (135lbs), 3×5. Sara McMann defeats Jessica Eye via unanimous decision.

—————————————————————

Muay Thai

Hannah Turner vs Amber Kitchen

Bedford, England, United Kingdom

WBC U18s National title.

—————————————————————

May Female Fight Fixtures and Results 2016

<< Prev Month Next Month >>

 

If you would like to see Awakening grow and become sustainable. You can help by considering to become a Patron. See the link below. If you are unable to, or simply don’t want to, don’t worry you can still help us grow by Liking and sharing our content!

Awakening-Patreon-long

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (4 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +5 (from 5 votes)
May Female Fight Fixtures and Results, 10.0 out of 10 based on 4 ratings
October 30, 2017
November Female Fight Fixtures and Results

Fixtures & Results November Female Fight Fixtures and Results The most comprehensive list of female fights scheduled for November 2017 in the world. 313 fights / 27 countries << Prev Month Next Month >>

Monthly Female Fight Fixtures and Results
September 27, 2017
October Female Fight Fixtures and Results

Fixtures & Results October Female Fight Fixtures and Results The most comprehensive list of female fights scheduled for October 2017 in the world. 219 fights / 27 countries << Prev Month Next Month >>

Monthly Female Fight Fixtures and Results
September 17, 2017
September Female Fight Fixtures and Results

Fixtures & Results September Female Fight Fixtures and Results The most comprehensive list of female fights scheduled for September 2017 in the world. 180 fights / 27 countries << Prev Month Next Month >>

Monthly Female Fight Fixtures and Results
August 1, 2017
August Female Fight Fixtures and Results

Fixtures & Results August Female Fight Fixtures and Results The most comprehensive list of female fights scheduled for August 2017 in the world. 228 fights / 27 countries << Prev Month Next Month >>

August Female Fight Fixtures and Results
July 4, 2017
July Female Fight Fixtures and Results

Fixtures & Results July Female Fight Fixtures and Results The most comprehensive list of female fights scheduled for July 2017 in the world. 294 fights / 27 countries << Prev Month Next Month >>

Monthly Female Fight Fixtures and Results
June 1, 2017
June Female Fight Fixtures and Results

Fixtures & Results June Female Fight Fixtures and Results The most comprehensive list of female fights scheduled for June 2017 in the world. 249 fights / 27 countries << Prev Month Next Month >>

Monthly Female Fight Fixtures and Results
April 26, 2017
May Female Fight Fixtures and Results

Fixtures & Results May Female Fight Fixtures and Results The most comprehensive list of female fights scheduled for May 2017 in the world. 260 fights / 27 countries << Prev Month Next Month >>

Monthly Female Fight Fixtures and Results
April 2, 2017
April Female Fight Fixtures and Results

Fixtures & Results April Female Fight Fixtures and Results The most comprehensive list of female fights scheduled for April 2017 in the world. 249 fights / 27 countries << Prev Month Next Month >>

Monthly Female Fight Fixtures and Results
February 28, 2017
March Female Fight Fixtures and Results

Fixtures & Results March Female Fight Fixtures and Results The most comprehensive list of female fights scheduled for March 2017 in the world. 274 fights / 27 countries << Prev Month Next Month >>

Monthly Female Fight Fixtures and Results
February 1, 2017
February Female Fight Fixtures and Results

Fixtures & Results February Female Fight Fixtures and Results The most comprehensive list of female fights scheduled for February 2017 in the world. 169 fights / 27 countries << Prev Month Next Month >>

Monthly Female Fight Fixtures and Results
January 26, 2017
Awakening Female Muay Thai Awards 2016 Results

Awakening Female Muay Thai Awards 2016 results Female Muay Thai Awards 2016 Results

Awakening Female Muay Thai Awards 2016
January 26, 2017
Awakening Women’s MMA Awards 2016 Results

Awakening Women’s MMA Awards 2016 Results Women’s MMA Awards 2016 Results

Awakening Women's MMA Awards 2016
January 1, 2017
January Female Fight Fixtures and Results

Fixtures & Results January Female Fight Fixtures and Results The most comprehensive list of female fights scheduled for January 2017 in the world. 156 fights / 27 countries << Prev Month Next Month >>

Monthly Female Fight Fixtures and Results
December 26, 2016
Nominations are now open

Nominations are now open The nomination stage of the Awakening Awards has begun and you are invited to submit your nominations!

Awakening Awards 2016 - Noms
December 24, 2016
The Awakening Awards 2016 Are Coming!

The Awakening Awards 2016 Are Coming! It’s that time of year again folks. The fourth annual Awakening Female Fighter Awards are coming!

COMMUNITY FEEDBACK
Related Articles
October Female Fight Fixtures and Results 2014
October Female Fight Fixtures and Results 2014
Roxanne Modafferi
The 15 New Invicta Signees – Pt.4
September Female Fight Fixtures and Results 2014
September Female Fight Fixtures and Results 2014
Fan Made Tiffany Van Soest Highlight Reel
Fan Made Tiffany Van Soest Highlight Reel
Behind the lens: The unsung heroes – Thomas Weber Pt.1
Behind the lens: The unsung heroes – Thomas Weber Pt.1
Behind the lens: The unsung heroes – Scott Hirano Pt.2
Behind the lens: The unsung heroes – Scott Hirano Pt.2
The 15 New Invicta Signees – Pt.1
The 15 New Invicta Signees – Pt.1
Miesha Tate vs Rin Nakai, UFC Fight Night, Tokyo
Miesha Tate vs Rin Nakai, UFC Fight Night, Tokyo
The Julie Kitchen Story – Part 1
The Julie Kitchen Story – Part 1
Lucy Payne “This will be my first defence”
Lucy Payne “This will be my first defence”
Annabelle Gely “I was up for the challenge”
Annabelle Gely “I was up for the challenge”
Macy Chiasson
Macy Chiasson Interview, Amateur Fighter of the Year 2015
June Female Fight Fixtures and Results
June Female Fight Fixtures and Results
Behind the lens: The unsung heroes – Scott Hirano Pt.1
Behind the lens: The unsung heroes – Scott Hirano Pt.1
February Female Fight Fixtures and Results
February Female Fight Fixtures and Results
Christi Brereton “I love to fight!”
Christi Brereton “I love to fight!”
NCWB1 – An interview with Kaliesha West (Part 2)
NCWB1 – An interview with Kaliesha West (Part 2)
prev next