June Female Fight Fixtures and Results

Fixtures & Results

June

Female Fight Fixtures and Results

The most comprehensive list of female fights scheduled for June 2017 in the world.

249 fights / 27 countries

<< Prev Month Next Month >>

Including Boxing, MMA, Muay Thai and Submission Grappling. Updated daily, we’re sure there are more happening around world with the explosion of WMMA, and we will eagerly add them as we come across them! Feel free to contact us if you have info on any other fights, or if you feel we have made an error.

Jun 1

Thursday

Boxing

Everlides Altamar vs Oscarri Zagarra

Plaza de La Paz, Cartagena, Colombia

Everlides Altamar / KO R2

Minimumweight, 4×3. Everlides Altamar defeats Oscarri Zagarra via KO at 2:15 of round 2.

—————————————————————

MMA

Heqin Lin vs Lilya Amineva

Kunlun Fight MMA 12, Yantai

Heqin Lin / TKO R1

Flyweight (125lbs), 3×5. Heqin Lin defeats Lilya Amineva via TKO (Punches) at 1:17 of round 1.

—————————————————————

MMA

Weili Zhang vs Aline Sattelmayer

Kunlun Fight MMA 12, Yantai

Weili Zhang† / UD

Strawweight (115lbs), 3×5. Weili Zhang defeats Aline Sattelmayer via Unanimous Decision and successfully defended her KF Strawweight Championship title.

—————————————————————

Jun 2

Friday

Boxing

Davinia Perez vs Nadia Barrelas

Pabellón Padre Diego, La Línea de la Concepción, Andalucía, Spain

Davinia Perez / PTS

Super Bantamweight, 6×2. Davinia Perez defeats Nadia Barrelas via Points.

—————————————————————

Boxing

Yolanda Ramos vs Eloisa Rodriguez

Pabellón Padre Diego, La Línea de la Concepción, Andalucía, Spain

Yolanda Ramos / PTS

Flyweight, 4×2. Yolanda Ramos defeats Eloisa Rodriguez via Points.

—————————————————————

Boxing

Daniela Asenjo vs Ruth Pasternostti

Gimnasio Club Las Animas, Valdivia, Chile

Daniela Asenjo / UD

Super Flyweight, 4×2. Daniela Asenjo defeats Ruth Pasternostti via Unanimous Decision.

—————————————————————

MMA

Lucie Mudrochová vs Zorka Stojanović

Fusion FN 14: Cage Fight Brno, Bobycentrum Brno, Brno, Czech Republic

Lucie Mudrochová / Decision

(132lbs), 3×5. Lucie Mudrochová defeats Zorka Stojanović via Decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Lainey Nations vs Savannah Self

Ultimate Blue Corner Battles, Harrah’s Casino, Kansas City, Missouri, United States

Strawweight (115lbs), 3×3.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Ashlynn Kleinbeck vs Marisa Chavez

Ultimate Blue Corner Battles, Harrah’s Casino, Kansas City, Missouri, United States

Marisa Chavez / TKO R1

Bantamweight (135lbs), 3×3. Marisa Chavez defeats Ashlynn Kleinbeck via TKO (Punches) at 1:37 of round 1.

—————————————————————

Jun 3

Saturday

Boxing

Claudia Munoz vs Marianny Acosta

Centro Recreacional Yesterday, Turmero, Venezuela

Draw

Bantamweight, 4×3. Claudia Munoz and Marianny Acosta fought to a Draw (Majority).

—————————————————————

Boxing

Yenifer Leon vs Anabel Trejo

Centro Recreacional Yesterday, Turmero, Venezuela

Yenifer Leon / TKO R1

Minimumweight, 4×2. Yenifer Leon defeats Anabel Trejo via TKO at 0:21 of round 1.

—————————————————————

Boxing

Ana Laura Esteche vs Adela Celeste del Carmen Peralta

Estadio F.A.B., Buenos Aires, Distrito Federal, Argentina

Ana Laura Esteche††† / SD

Super Lightweight, 10×2. Ana Laura Esteche defeats Adela Celeste del Carmen Peralta via Split Decision to win the IBF World female super lightweight title, WBO World female super lightweight title, WBA World female super lightweight title

—————————————————————

Boxing

Anyelen Loreley Espinosa vs Romina Belen Gorosito

Estadio F.A.B., Buenos Aires, Distrito Federal, Argentina

Anyelen Loreley Espinosa / UD

Light Flyweight, 4×2. Anyelen Loreley Espinosa defeats Romina Belen Gorosito via Unanimous Decision.

—————————————————————

Boxing

Shelly Vincent vs Jeri Sitzes

Foxwoods Resort, Mashantucket, Connecticut, United States

Featherweight, 10×2.

—————————————————————

Boxing

Jennifer Salinas vs Marquita Lee

Foxwoods Resort, Mashantucket, Connecticut, United States

Jennifer Salinas / UD

Lightweight, 6×2. Jennifer Salinas defeats Marquita Lee via Unanimous Decision.

—————————————————————

Boxing

Ogleidis Suarez vs Vanessa Colina

Centro Recreacional Yesterday, Turmero, Venezuela

Ogleidis Suarez / UD

Welterweight, 8×2. Ogleidis Suarez defeats Vanessa Colina via Unanimous Decision.

—————————————————————

Boxing

Ambar Fajardo vs Keren Batiz

Centro Recreacional Yesterday, Turmero, Venezuela

Keren Batiz / MD

Featherweight, 4×2. Keren Batiz defeats Ambar Fajardo via Majority Decision.

—————————————————————

Boxing

Jacky Calvo vs Yesenia Gomez

Arena Oasis, Cancun, Quintana Roo, Mexico

Draw

Flyweight, 8×2. Jacky Calvo and Yesenia Gomez fought to a Draw (Majority).

—————————————————————

Boxing

Steffi Schuenke vs TBA

K-2 Eventcenter, Grevesmuehlen, Mecklenburg-Vorpommern, Germany

Flyweight, 4×2.

—————————————————————

Boxing

Daniela Asenjo vs Virginia Noemi Carcamo

Gimnasio Club Las Animas, Valdivia, Chile

Super Flyweight, 4×2.

—————————————————————

Boxing

Cherneka Johnson vs TBA

Function Centre, Melbourne Park, Victoria, Australia

Bantamweight, 6×2.

—————————————————————

MMA

Mayra Cantuária vs Sarah Frota

Samurais do Cerrado 1, Goiania, Goias, Brazil

Sarah Frota† / SD

(134lbs), 3×5. Sarah Frota defeats Mayra Cantuária via Split Decision to win the SDCMMA Vacant Bantamweight Championship title.

—————————————————————

MMA

Viviane Pereira vs Jamie Moyle

UFC 212: Aldo vs. Holloway, HSBC Arena, Rio de Janeiro, Brazil

Viviane Pereira / UD

Strawweight (115lbs), 3×5. Viviane Pereira defeats Jamie Moyle via Unanimous Decision.

—————————————————————

MMA

Cláudia Gadelha vs Karolina Kowalkiewicz

UFC 212: Aldo vs. Holloway, HSBC Arena, Rio de Janeiro, Brazil

Cláudia Gadelha / RNC R1

Strawweight (115lbs), 3×5. Cláudia Gadelha defeats Karolina Kowalkiewicz via Rear-Naked Choke at 3:03 of round 1.

—————————————————————

MMA

Han Sol Jang vs Jae Choi

TFC DREAM 3, Gyeyang Gymnasium, Gyeyang, Incheon, South Korea

Jae Choi / MD

Atomweight (105lbs), 3×5. Jae Choi defeats Han Sol Jang via Majority Decision.

—————————————————————

MMA

Hyerin Kwon vs Yeonhwa Park

TFC DREAM 3, Gyeyang Gymnasium, Gyeyang, Incheon, South Korea

Hyerin Kwon / SD

(121lbs), 3×5. Hyerin Kwon defeats Yeonhwa Park via Split Decision.

—————————————————————

MMA

Jung Yoon Choi vs Young Joo Lee

TFC DREAM 3, Gyeyang Gymnasium, Gyeyang, Incheon, South Korea

Jung Yoon Choi / Armbar R1

Bantamweight (135lbs), 3×5. Jung Yoon Choi defeats Young Joo Lee via Armbar at 4:34 of round 1.

—————————————————————

MMA

Ji Yeon Seo vs Song Bok Heo

TFC DREAM 3, Gyeyang Gymnasium, Gyeyang, Incheon, South Korea

Ji Yeon Seo / TKO R1

(110lbs), 3×5. Ji Yeon Seo defeats Song Bok Heo via TKO at 1:15 of round 1.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Sara Louis Kirchner vs Esther Brix

WFF 34, Wild Horse Pass Casino, Chandler, Arizona, United States

Sara Louis Kirchner / RNC R2

Lightweight (155lbs), 3×3. Sara Louis Kirchner defeats Esther Brix via Rear-Naked Choke at 1:43 of round 2.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Lidia Arias vs Fernanda Rios

Coliseum Fight 1, Gimnasio Municipal Cerrillos, Cerrillos, Salta, Argentina

Fernanda Rios / KO/TKO R1

3×3. Fernanda Rios defeats Lidia Arias via KO/TKO at 2:50 of round 1.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Indy Briar vs Charlotte Freeman-Laurence

Shock n’ Awe 25, The Pyramid Centre, Portsmouth, England, United Kingdom

Indy Briar / KO/TKO R2

Strawweight (115lbs), 3×3. Indy Briar defeats Charlotte Freeman-Laurence via KO/TKO at 1:32 of round 2.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Crystal Anderson vs Asia Negron

Fierce FC 5: Redemption, Carbon County Event Center, Price, Utah, United States

Asia Negron / TKO R1

Flyweight (125lbs), 3×3. Asia Negron defeats Crystal Anderson via TKO (Doctor Stoppage) at 3:00 of round 1.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Destiny Quinones vs Grace Nowak

Reality Fighting, Mohegan Sun, Uncansville, Connecticut, United States

Destiny Quinones† / UD

Strawweight (115lbs), 3×3. Destiny Quinones defeats Grace Nowak via Unanimous Decision to win the RF Vacant Strawweight Championship title.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Sarah Thomas vs Kylie O’Hearn

Reality Fighting, Mohegan Sun, Uncansville, Connecticut, United States

Bantamweight (135lbs), 5×3. RF Vacant Bantamweight Championship title.

—————————————————————

Jun 4

Sunday

Boxing

Verena Kaiser vs Selma Music

Delphi Showpalast, Hamburg, Hamburg, Germany

Verena Kaiser / KO R1

Welterweight, 6×2. Verena Kaiser defeats Selma Music via KO at 0:50 of round 1.

—————————————————————

Boxing

Eniko Tiringer vs Andrea Rafaelova

Gentlemen Fight Club Boxing House, Budapest, Hungary

Eniko Tiringer / TKO R1

Super Bantamweight, 6×2. Eniko Tiringer defeats Andrea Rafaelova via TKO in round 1.

—————————————————————

Boxing

Renata Rakoczi vs Andrea Egyedi

Gentlemen Fight Club Boxing House, Budapest, Hungary

Renata Rakoczi / TKO R1

Super Featherweight, 4×2. Renata Rakoczi defeats Andrea Egyedi via TKO in round 1.

—————————————————————

Boxing

Tomoko Okuda vs Aya Morita

Sangyo Shinko Center, Sakai, Osaka, Japan

Bantamweight, 4×2.

—————————————————————

Boxing

Maria Semertzoglou vs TBA

Ioannis Rentis Fighters Arena, Piraeus, Greece

Super Featherweight.

—————————————————————

MMA

Mellony Geugjes vs Christina Stelliou

Spartacus FC 5

Mellony Geugjes / RNC R3

(120lbs). Mellony Geugjes defeats Christina Stelliou via Rear-Naked Choke in round 3.

—————————————————————

MMA

Anita Doganova vs Luiza Kharchenko

Spartacus FC 5

Anita Doganova / UD

Strawweight (115lbs). Anita Doganova defeats Luiza Kharchenko via Unanimous Decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Roxy Apuela vs Stefhany Barasorda

Amateur Desafio MMA 11, Palacio de Bayovar, San Juan de Lurigancho, Lima, Peru

Stefhany Barasorda / Choke R1

(106lbs), 3×3. Stefhany Barasorda defeats Roxy Apuela via Guillotine Choke at 1:42 of round 1.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Vanessa Aguirre vs Fransua Olaya

Amateur Desafio MMA 11, Palacio de Bayovar, San Juan de Lurigancho, Lima, Peru

Strawweight (115lbs), 3×3.

—————————————————————

Jun 5

Monday

MMA (Amateur)

Jaike Belfor vs Kristina de Kok

Fightclub Den Haag, Partycentrum Zichtenburg, Den Haag, Netherlands

Jaike Belfor / UD

(163lbs), 3×3. Jaike Belfor defeats Kristina de Kok via Unanimous Decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Pearl Biervilet vs Joraima Tromp

Fightclub Den Haag, Partycentrum Zichtenburg, Den Haag, Netherlands

Pearl Biervilet / UD

(146lbs), 3×3. Pearl Biervilet defeats Joraima Tromp via Unanimous Decision.

—————————————————————

Jun 9

Friday

Boxing

Geraldine Perez vs Saimar Siris Acosta

Estadio Metropolitano, Barranquilla, Colombia

Saimar Siris Acosta / KO R2

Flyweight, 4×2. Saimar Siris Acosta defeats Geraldine Perez via KO at 1:29 of round 2.

—————————————————————

Boxing

Mitzi Rodriguez vs Esmeralda Torres

Centro de Convenciones Tlatelolco, Mexico City, Distrito Federal, Mexico

Light Flyweight, 6×2.

—————————————————————

Boxing

Valgerdur Gudstensdottir vs Marianna Gulyas

Bergenhus Festning, Bergen, Norway

Valgerdur Gudstensdottir / UD

Super Featherweight, 4×2. Valgerdur Gudstensdottir defeats Marianna Gulyas via Unanimous Decision.

—————————————————————

Boxing

Joanna Ekedahl vs Nikolett Papp

Bergenhus Festning, Bergen, Norway

Joanna Ekedahl / UD

Super Welterweight, 4×2. Joanna Ekedahl defeats Nikolett Papp via Unanimous Decision.

—————————————————————

Boxing

Cecilia Braekhus vs Erica Anabella Farias

Bergenhus Festning, Bergen, Norway

Cecilia Braekhus ††††† / UD

Welterweight, 10×2. Cecilia Braekhus defeats Erica Anabella Farias via Unanimous Decision to win the WBC World female welterweight title, WBA World female welterweight title, IBF World female welterweight title, WBO World female welterweight title, International Boxing Organization World female welterweight title.

—————————————————————

Boxing

Maribel Ramirez vs Eloisa Martinez

Centro de Convenciones Tlatelolco, Mexico City, Distrito Federal, Mexico

Maribel Ramirez† / RTD R7

Flyweight, 10×2. Maribel Ramirez defeats Eloisa Martinez via Retirement at 2:00 of round 7 to win the vacant Mexico female flyweight title.

—————————————————————

Boxing

Guadalupe Ramirez vs Maria Goreti

Centro de Convenciones Tlatelolco, Mexico City, Distrito Federal, Mexico

Guadalupe Ramirez† / UD

Light Flyweight, 10×2. Guadalupe Ramirez defeats Maria Goreti via Unanimous Decision to win the vacant Mexico female light flyweight title.

—————————————————————

MMA

Silvana Gómez Juárez vs Jennifer Gonzalez Araneda

Arena Tour 9: Sordi vs Santos, Luna Park Stadium, Buenos Aires, Argentina

Flyweight (125lbs), 3×5.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Rachel Ervin vs Ashley Romero

KOTC: Fire Starter, Black Bear Casino Resort, Carlton, Minnesota, United States

Ashley Romero / UD

Flyweight (125lbs), 3×3. Ashley Romero defeats Rachel Ervin via Unanimous Decision.

—————————————————————

Jun 10

Saturday

Boxing

Jasseth Noriega Jacobo vs Karina Hernandez Boiso

Salon Serdan, Puebla, Puebla, Mexico

Jasseth Noriega Jacobo / UD

Bantamweight, 6×2. Jasseth Noriega Jacobo defeats Karina Hernandez Boiso via Unanimous Decision.

—————————————————————

Boxing

Vianey Ortega vs Maria Jose Martinez Martinez

Salon Serdan, Puebla, Puebla, Mexico

Vianey Ortega / MD

Minimumweight, 4×2. Vianey Ortega defeats Maria Jose Martinez Martinez via Majority Decision.

—————————————————————

Boxing

Gabriela Sanchez Saavedra vs Lourdes Jacinto Torres

Salon Serdan, Puebla, Puebla, Mexico

Gabriela Sanchez Saavedra / UD

Flyweight, 4×2. Gabriela Sanchez Saavedra defeats Lourdes Jacinto Torres via Unanimous Decision.

—————————————————————

Boxing

Makarena Gallastegui vs Lorena Moreyra

Centro Recreativo y Deportivo Empleados de Comercio, Laprida, Buenos Aires, Argentina

Makarena Gallastegui / KO R2

Super Bantamweight, 6×2. Makarena Gallastegui defeats Lorena Moreyra via KO in round 2.

—————————————————————

Boxing

Tamara Demarco vs Laura Rosa Salazar

Club Deportivo Del Carril, Saladillo, Buenos Aires, Argentina

Tamara Demarco / PTS

Light Flyweight, 4×2. Tamara Demarco defeats Laura Rosa Salazar via Points.

—————————————————————

Boxing

April Adams vs Sriwilai Marasri

Mansfield Tavern, Mansfield, Queensland, Australia

April Adams / UD

5×2. April Adams defeats Sriwilai Marasri via Unanimous Decision.

—————————————————————

Boxing

Arely Mucino vs Jessica Guadalupe Martinez Castillo

Gimnasio Municipal, Guaymas, Sonora, Mexico

Arely Mucino / UD

Super Flyweight, 8×2. Arely Mucino defeats Jessica Guadalupe Martinez Castillo via Unanimous Decision.

—————————————————————

Boxing

Jessica Diaz vs Valeria Perez

Gimnasio Municipal, Guaymas, Sonora, Mexico

Jessica Diaz / UD

Bantamweight, 4×2. Jessica Diaz defeats Valeria Perez via Unanimous Decision.

—————————————————————

Boxing

Casey Morton vs Phannaluk Kongsang

Mandaue City Sports and Cultural Complex, Barangay Centro, Mandaue City, Cebu, Philippines

Casey Morton / UD

Super Flyweight, 6×2. Casey Morton defeats Phannaluk Kongsang via Unanimous Decision.

—————————————————————

Boxing

Brittany Ordonez vs Shurretta Metcalf

Event Center, San Antonio, Texas, United States

Shurretta Metcalf / MD

Featherweight, 4×2. Shurretta Metcalf defeats Brittany Ordonez via Majority Decision.

—————————————————————

Boxing

Lucretia Meacham vs TBA

Studio 233, New Orleans, Louisiana, United States

Featherweight, 4×2.

—————————————————————

Boxing

Sydney LeBlanc vs Ashleigh Curry

Studio 233, New Orleans, Louisiana, United States

Super Middleweight, 4×3.

—————————————————————

Boxing

Sonya Lamonakis vs Laura Ramsey

DCU Center, Worcester, Massachusetts, United States

Draw

Heavyweight, 10×2. Sonya Lamonakis and Laura Ramsey fought to a Draw (Points) to win the vacant Universal Boxing Federation (UBF) World female heavyweight title.

—————————————————————

Boxing

Patricia Berghult vs Aleksandra Vujovic

Nattklubb Harry´s, Jonkoping, Sweden

Patricia Berghult / UD

Super Lightweight, 6×2. Patricia Berghult defeats Aleksandra Vujovic via Unanimous Decision.

—————————————————————

Boxing

Beke Bas vs Karina Kopinska

Porsche Zentrum, Paderborn, Nordrhein-Westfalen, Germany

Beke Bas / UD

Lightweight, 4×2. Beke Bas defeats Karina Kopinska via Unanimous Decision.

—————————————————————

Boxing

Leonie Giebel vs Maja Milenkovic

Porsche Zentrum, Paderborn, Nordrhein-Westfalen, Germany

Leonie Giebel / UD

Super Featherweight, 8×2. Leonie Giebel defeats Maja Milenkovic via Unanimous Decision.

—————————————————————

Kickboxing

Monika Kędzierska vs Aleksandra Piasecka

Wieczór Walk R8, Mała Hala TAURON Arena, Kraków, Poland

Monika Kędzierska / UD

(143lbs). Monika Kędzierska defeats Aleksandra Piasecka via Unanimous Decision.

—————————————————————

MMA

Fernanda Caetano vs Núbia Nascimento

Invictos Team 2, Clube Praça de Esportes, Uba, Mians Gerais, Brazil

Fernanda Caetano / SD

(126lbs), 3×5. Fernanda Caetano defeats Núbia Nascimento via Split Decision.

—————————————————————

MMA

JJ Aldrich vs Chan Mi Jeon

UFC Fight Night 110: Lewis vs. Hunt, Vector Arena, Auckland, New Zealand

JJ Aldrich / UD

Strawweight (115lbs), 3×5. JJ Aldrich defeats Chan Mi Jeon via Unanimous Decision.

—————————————————————

MMA

Tammy Worrick vs Lisa Blaine

Premier FC 23, Chez Jozef, Agawam, Massachusetts, United States

Lisa Blaine / KO/TKO R2

Flyweight (125lbs), 3×5. Lisa Blaine defeats Tammy Worrick via KO/TKO at 2:23 of round 2.

—————————————————————

MMA

Kenia Rosas vs Katherine Roy

Fury FC 17, Shrine Auditorium, San Antonio, Texas, United States

Strawweight (115lbs), 3×5.

—————————————————————

MMA

Jianna Denizard vs Fatima Mallett

Fury FC 17, Shrine Auditorium, San Antonio, Texas, United States

Jianna Denizard / SUB. R1

Strawweight (115lbs), 3×5. Jianna Denizard defeats Fatima Mallett via Guillotine at 0:50 of round 1.

—————————————————————

MMA

Maria Silva vs Leidiane Marretinha

Aspera FC 53, Barraca Crocobeach, Fortaleza, Ceara, Brazil

Maria Silva / TKO R1

(126bs), 3×5. Maria Silva defeats Leidiane Marretinha via TKO (Punches) at 2:04 of round 1.

—————————————————————

MMA

Marilia Fanta vs Ana Nicoly

Aspera FC 53, Barraca Crocobeach, Fortaleza, Ceara, Brazil

Marilia Fanta / Choke R1

(134bs), 3×5. Marilia Fanta defeats Ana Nicoly via Guillotine Choke in round 1.

—————————————————————

MMA

Valesca Machado vs Maria Oliveira

Angels & Fight Contest 1, Boate All In, Rio de Janeiro, Rio de Janeiro, Brazil

Maria Oliveira† / SD

Strawweight (115lbs), 3×5. Maria Oliveira defeats Valesca Machado via Split Decision to win the BFS Vacant Strawweight Championship title.

—————————————————————

MMA

Yukinari Nabekawa vs Judith Ruis

SHOOTO KINGS 6: Ichigeki!, Öschhalle, Metzingen, Germany

Yukinari Nabekawa / UD

Bantamweight (135lbs), 3×5. Yukinari Nabekawa defeats Judith Ruis via Unanimous Decision.

—————————————————————

MMA

Amanda Lino vs Jaqauline Trosee Feddersen

EFC Worldwide 60, Sibaya, Durban, South Africa

Amanda Lino† / SUB. R2

Flyweight (125lbs), 5×5. Amanda Lino defeats Jaqauline Trosee Feddersen via Submission (Strikes) in round 2 to win the EFC Worldwide Vacant Flyweight Championship title.

—————————————————————

MMA

Yoon Ha Hong vs Mika Arai

Road FC 39, Jangchung Gymnasium, Seoul, South Korea

Mika Arai / UD

(106lbs), 2×5. Mika Arai defeats Yoon Ha Hong via Unanimous Decision.

—————————————————————

MMA

Yoshiko Hirano vs Sun Yoo Cheon

Road FC 39, Jangchung Gymnasium, Seoul, South Korea

Yoshiko Hirano / Keylock R1

2×5. Yoshiko Hirano defeats Sun Yoo Cheon via Keylock at 4:49 of round 1.

—————————————————————

MMA

Seo Hee Ham vs Mina Kurobe

Road FC 39, Jangchung Gymnasium, Seoul, South Korea

Seo Hee Ham† / TKO R3

(106lbs), 3×5. Seo Hee Ham defeats Mina Kurobe via TKO (Punches) at 4:11 of round 3 to win the RFC Vacant Atomweight Championship title.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Abigail Marillo vs Fransua Olaya

GCP 13, Team Apuela, Lima, Peru

Abigail Marillo / UD

(126lbs), 3×3. Abigail Marillo defeats Fransua Olaya via Unanimous Decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Roxy Apuela vs Lionel Rondon

GCP 13, Team Apuela, Lima, Peru

Roxy Apuela / Armbar R1

(106lbs), 3×2. Roxy Apuela defeats Lionel Rondon via Armbar at 0:58 of round 1.

—————————————————————

MMA (Amateur)

April Santa Anna vs Brittney Victoria Grizzelle

Rumble on the Water, Queen Mary Events Park, Long Beach, California, United States

Brittney Victoria Grizzelle / SUB. R1

Bantamweight (135lbs), 3×3. Brittney Victoria Grizzelle defeats April Santa Anna via Submission at 1:22 of round 1.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Maraya Miller vs Loveth Young Young

Rumble on the Water, Queen Mary Events Park, Long Beach, California, United States

Strawweight (115lbs), 3×2.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Sharon Martínez vs Maura Mendez Morales

IV Copa Alexis Arguello: Managua, Nicarao Boxing Gym, Managua, Nicaragua

Sharon Martínez / Armbar R1

(110lbs), 3×3. Sharon Martínez defeats Maura Mendez Morales via Armbar at 2:30 of round 1.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Megan Morris vs Danni Neilan

UK Fighting Championships 4, Preston Guild Hall Arena, Preston, England

Danni Neilan / TKO R2

(121lbs), 3×3. Danni Neilan defeats Megan Morris via TKO (Punches) at 2:16 of round 2.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Karolina Wojcik vs Amy O’Mara

UK Fighting Championships 4, Preston Guild Hall Arena, Preston, England

Karolina Wojcik† / TKO R1

Lightweight (155lbs), 5×3. Karolina Wojcik defeats Amy O’Mara via TKO (Punches) at 2:17 of round 1 to win the UKFC Strawweight Championship title.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Byelka Soto vs Stephanie Geltmacher

CCFC 7: Night of Champions, Frisco Event Center, Clinton, Oklahoma, United States

Byelka Soto† / UD

Bantamweight (135lbs), 5×3. Byelka Soto defeats Stephanie Geltmacher via Unanimous Decision to win the CCFC Bantamweight Championship title.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Kyra Jackson vs Carsyn Nash

Battle FC: Barn Brawl, Fredericksburg Fairgrounds, Fredericksburg, Virginia, United States

Carsyn Nash / TKO R1

Flyweight (125lbs), 3×3. Carsyn Nash defeats Kyra Jackson via TKO (Referee Stoppage from Strikes) at 2:34 of round 1.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Liliana Gonzalez vs Verónica Zuluaga

Ultimo Guerrero en Pie 8: UGP 8 FFC, Coliseo Colegio Palermo San Jose, Medellin, Antioquia

Verónica Zuluaga / TKO R1

Strawweight (115lbs), 3×3. Verónica Zuluaga defeats Liliana Gonzalez via TKO at 0:18 of round 1.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Audrey Drew vs Janyth Glendening

XKO 36, Gas Monkey Live, Dallas, Texas, United States

Audrey Drew / UD

Bantamweight (135lbs), 3×3. Audrey Drew defeats Janyth Glendening via Unanimous Decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Heather Natasha Martin vs Hollie Smith

XKO 36, Gas Monkey Live, Dallas, Texas, United States

Flyweight (125lbs), 3×3.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Felisha Magallan vs Desiree Yanez

XKO 36, Gas Monkey Live, Dallas, Texas, United States

Desiree Yanez / SD

Flyweight (125lbs), 3×3. Desiree Yanez defeats Felisha Magallan via Split Decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Pollyana Miller vs Geovanna Monique

Gladiator CF 30, Espaço Piacom, Curitiba, Parana, Brazil

Pollyana Miller / TKO R2

(110lbs), 3×3. Pollyana Miller defeats Geovanna Monique via TKO (Punches) at 1:58 of round 2.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Stephanie Claire vs Christina Moser-Brauchle

SHOOTO KINGS 6: Ichigeki!, Öschhalle, Metzingen, Germany

Stephanie Claire† / KO/TKO R1

Featherweight (145lbs), 2×3. Stephanie Claire defeats Christina Moser-Brauchle via KO/TKO at 0:32 of round 1 to win the SK Featherweight Championship title.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Nadia Botargues vs Monica Tortosa

Mix Fight Events 32, Polideportivo Municipal, Ondara, Spain

Strawweight (115lbs), 2×5.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Jamie Walton vs Amber Sloan

OFC 121, Divots Convention Center, Norfolk, Nebraska, United States

(120lbs), 3×3.

—————————————————————

Jun 11

Sunday

Boxing

Alexandra Lakatos vs Kleopatra Tolnai

Rákoscsaba Művelődési Központ, Budapest, Hungary

Alexandra Lakatos / UD

Super Flyweight, 8×2. Alexandra Lakatos defeats Kleopatra Tolnai via Unanimous Decision.

—————————————————————

Boxing

Ema Kozin vs Jelena Drakulic

Rákoscsaba Művelődési Központ, Budapest, Hungary

Ema Kozin / TKO R4

Middleweight, 6×2. Ema Kozin defeats Jelena Drakulic via TKO in round 4.

—————————————————————

Boxing

Alondra Ballesteros Ortiz vs Maricela Ortega

Auditorio Municipal, San Juan de los Lagos, Jalisco, Mexico

Alondra Ballesteros Ortiz / UD

Minimumweight, 4×2. Alondra Ballesteros Ortiz defeats Maricela Ortega via Unanimous Decision.

—————————————————————

Boxing

Szilvia Szabados vs Katalin Menes

Gentlemen Fight Club Boxing House, Budapest, Hungary

Szilvia Szabados / PTS

Super Welterweight, 6×2. Szilvia Szabados defeats Katalin Menes via Points.

—————————————————————

Boxing

Edina Kiss vs Timea Alfoldi

Gentlemen Fight Club Boxing House, Budapest, Hungary

Edina Kiss / TKO R1

Super Bantamweight, 6×2. Edina Kiss defeats Timea Alfoldi via TKO at 2:00 of round 1.

—————————————————————

MMA

Karla Benitez vs Naomi Kawamata

Hombres de Honor 86, Roller Centre Madrid, Madrid, Spain

Karla Benitez / KO/TKO R3

Strawweight (115lbs), 3×5. Karla Benitez defeats Naomi Kawamata via KO/TKO in round 3.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Barbora Polakova vs Barbara Braun

Aggrelin 18, Löwensaal, Nuremberg, Germany

Barbora Polakova / UD

(146lbs), 3×3. Barbora Polakova defeats Barbara Braun via Unanimous Decision.

—————————————————————

Jun 13

Tuesday

Boxing

Yesenia Nereida Nicolas vs Mariana Guajardo

Arena El Jefe, Monterrey, Nuevo León, Mexico

Yesenia Nereida Nicolas / SD

Minimumweight, 4×2. Yesenia Nereida Nicolas defeats Mariana Guajardo via Split Decision.

—————————————————————

Jun 14

Wednesday

MMA

Svetlana Gotsyk vs Samantha Jean-Francois

WWFC: Cage Encounter 7, Kiev Sports Palace, Kiev, Ukraine

Svetlana Gotsyk† / RNC R5

Strawweight (115lbs), 5×5. Svetlana Gotsyk defeats Samantha Jean-Francois via Rear-Naked Choke at 3:10 of round 5 to win the vacant WWFC Strawweight Championship title.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Ayan Tursyn vs Amirah Makhtar

2017 IMMAF Asian Open Championships: Day 3, Marina Bay Sand Expo & Convention Centre, Singapore

Ayan Tursyn / KO/TKO R3

Strawweight (115lbs), 3×3. Ayan Tursyn defeats Amirah Makhtar via KO/TKO at 0:51 of round 3.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Gabriella Ringblom vs Jihin Radzuan

2017 IMMAF Asian Open Championships: Day 3, Marina Bay Sand Expo & Convention Centre, Singapore

Gabriella Ringblom / UD

Flyweight (125lbs), 3×3. Gabriella Ringblom defeats Jihin Radzuan via Unanimous Decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Anja Saxmark vs Alish Smith

2017 IMMAF Asian Open Championships: Day 3, Marina Bay Sand Expo & Convention Centre, Singapore

Anja Saxmark / RNC R1

Flyweight (125lbs), 3×3. Anja Saxmark defeats Alish Smith via Rear-Naked Choke at 1:56 of round 1.

—————————————————————

Jun 15

Thursday

Boxing

Marie Eve Dicaire vs Alejandra Ayala

Montreal Casino, Montreal, Quebec, Canada

Marie Eve Dicaire / UD

Super Welterweight, 8×2. Marie Eve Dicaire defeats Alejandra Ayala via Unanimous Decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Hannah Scoggins vs Ayan Tursyn

2017 IMMAF Asian Open Championships: Day 4 – Finals, Marina Bay Sand Expo & Convention Centre, Singapore

Hannah Scoggins† / KO/TKO R2

Strawweight (115lbs), 3×3. Hannah Scoggins defeats Ayan Tursyn via KO/TKO at 1:49 of round 2 to win the IMMAF 2017 Asian Open SW Women Championship title.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Gabriella Ringblom vs Anja Saxmark

2017 IMMAF Asian Open Championships: Day 4 – Finals, Marina Bay Sand Expo & Convention Centre, Singapore

Gabriella Ringblom† / UD

Flyweight (125lbs), 3×3. Gabriella Ringblom defeats Anja Saxmark via Unanimous Decision to win the IMMAF 2017 Asian Open FLW Women Championship title.

—————————————————————

Jun 16

Friday

Boxing

Guadalupe Solis vs Pebles Uriasti

Domo Unidad Deportiva del F.U.T.V., Merida, Yucatán, Mexico

Guadalupe Solis / UD

Super Bantamweight, 4×2. Guadalupe Solis defeats Pebles Uriasti via Unanimous Decision.

—————————————————————

Boxing

Marcela Eliana Acuna vs Shannon O’Connell

Ce.De.M. N° 2, Caseros, Buenos Aires, Argentina

Marcela Eliana Acuna† / UD

Super Bantamweight, 10×2. Marcela Eliana Acuna defeats Shannon O’Connell via Unanimous Decision to win the IBF World female super bantamweight title.

—————————————————————

Boxing

Brenda Karen Carabajal vs Gloria Elena Yancaqueo

Ce.De.M. N° 2, Caseros, Buenos Aires, Argentina

Draw

Super Featherweight, 6×2. Brenda Karen Carabajal and Gloria Elena Yancaqueo fought to a Draw (Split).

—————————————————————

Boxing

Violeta Gonzalez vs Kristina Jeftenic

Frontón Bizkaia, Bilbao, País Vasco, Spain

Violeta Gonzalez / KO R1

Featherweight, 6×2. Violeta Gonzalez defeats Kristina Jeftenic via KO in round 1.

—————————————————————

Boxing

Stacey Copeland vs Borislava Goranova

Bowlers Exhibition Centre, Manchester, Lancashire, United Kingdom

Stacey Copeland / PTS

Super Welterweight, 4×2. Stacey Copeland defeats Borislava Goranova via Points.

—————————————————————

Boxing

Claressa Shields vs Sydney LeBlanc

Masonic Temple, Detroit, Michigan, United States

Claressa Shields† / UD

Super Middleweight, 8×2. Claressa Shields defeats Sydney LeBlanc via Unanimous Decision to win the vacant WBC Silver female super middleweight title.

—————————————————————

MMA

Miranda Maverick vs Mandy Polk

Ozarks Combat League, Mediacom Ice Park, Springfield, Missouri, United States

Strawweight (115lbs), 3×5.

—————————————————————

MMA

Montana Stewart vs Kathina Lowe

Xtreme Fight Night 342, River Spirit Casino, Tulsa, Oklahoma, United States

Montana Stewart / SUB. R3

Strawweight (115lbs), 3×5. Montana Stewart defeats Kathina Lowe via Submission at 2:03 of round 3.

—————————————————————

MMA

Lindsay Garbatt vs Corinne Laframboise

TKO 39: Ultimatum, Complexe JC Perreault, St. Roch, Quebec, Canada

Lindsay Garbatt / KO/TKO R1

Strawweight (115lbs), 2×5. Lindsay Garbatt defeats Corinne Laframboise via KO/TKO at 1:53 of round 1.

—————————————————————

MMA

Ashley Nichols vs Lindsay Garbatt

TKO 39: Ultimatum, Complexe JC Perreault, St. Roch, Quebec, Canada

Ashley Nichols† / UD

Strawweight (115lbs), 3×5. Ashley Nichols defeats Lindsay Garbatt via Unanimous Decision to win the Tournament Championship title.

—————————————————————

MMA

Lindsay Garbatt vs Ashley Nichols

TKO 39: Ultimatum, Complexe JC Perreault, St. Roch, Quebec, Canada

Ashley Nichols / TKO R1

Strawweight (115lbs), 2×5. Ashley Nichols defeats Griet Eeckhout via TKO (Punches) at 3:31 of round 1.

—————————————————————

MMA

Eliana Castiglioni vs Susana Elizabeth Nieva

Invictus Fighters 17, Estadio Delmi, Salta, Argentina

Susana Elizabeth Nieva / RNC R1

Strawweight (115lbs), 3×5. Susana Elizabeth Nieva defeats Eliana Castiglioni via Rear-Naked Choke in round 1.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Christina Ricker vs Fotini Kandris

50fifty Fight Night 2, 50fifty Sports Tavern, Johnson City, Tennessee, United States

Christina Ricker† / UD

Flyweight (125lbs), 3×3. Christina Ricker defeats Fotini Kandris via Unanimous Decision to win the vacant 50FFN Flyweight Championship title.

—————————————————————

Jun 17

Saturday

Boxing

Miriam Rosales vs Norma Vazquez

Club De Leones Arena, La Concordia, Chiapas, Mexico

Miriam Rosales / UD

Bantamweight, 6×2. Miriam Rosales defeats Norma Vazquez via Unanimous Decision.

—————————————————————

Boxing

Maria Soledad Vargas vs Jessica Rangel

Auditorio Servando Chávez, Morelia, Michoacán de Ocampo, Mexico

Maria Soledad Vargas / UD

Light Flyweight, 8×2. Maria Soledad Vargas defeats Jessica Rangel via Unanimous Decision.

—————————————————————

Boxing

Clara Alcantara vs Brenda Ronzon

Gimnasio Arena Flavius, Atlixco, Puebla, Mexico

Clara Alcantara / UD

4×2. Clara Alcantara defeats Brenda Ronzon via Unanimous Decision.

—————————————————————

Boxing

Diana Rodriguez vs Emma Suarez

Gimnasio Mocho Navas, Petare, Venezuela

Diana Rodriguez / UD

Featherweight, 4×2. Diana Rodriguez defeats Emma Suarez via Unanimous Decision.

—————————————————————

Boxing

Daniela Romina Bermudez vs Paola Pamela Benavidez

Club Talleres, Arroyo Seco, Santa Fe, Argentina

Draw

Super Flyweight, 10×2. Daniela Romina Bermudez and Paola Pamela Benavidez fought to a Draw (Split) to win the WBO World female super flyweight title.

—————————————————————

Boxing

Evelyn Nazarena Bermudez vs Marianela Ramirez

Club Talleres, Arroyo Seco, Santa Fe, Argentina

Evelyn Nazarena Bermudez / UD

Super Flyweight, 4×2. Evelyn Nazarena Bermudez defeats Marianela Soledad Ramirez via Unanimous Decision.

—————————————————————

Boxing

Sarah Mahfoud vs Jessica Sanchez

Ceres Arena, Aarhus, Denmark

Sarah Mahfoud / UD

Featherweight, 4×2. Sarah Mahfoud defeats Jessica Sanchez via Unanimous Decision.

—————————————————————

Boxing

Elena Gradinar vs Galina Koleva Ivanova

Kalev, Tallinn, Estonia

Elena Gradinar / UD

Featherweight, 8×2. Elena Gradinar defeats Galina Koleva Ivanova via Unanimous Decision.

—————————————————————

Boxing

Sandra Robles vs Katia Gutierrez

Palenque de Gallos, Comitan, Chiapas, Mexico

Light Flyweight, 8×2.

—————————————————————

Boxing

Jacqueline Coutino vs Karina Fernandez

Palenque de Gallos, Comitan, Chiapas, Mexico

Karina Fernandez / UD

Flyweight, 8×2. Karina Fernandez defeats Jacqueline Coutino via Unanimous Decision.

—————————————————————

Boxing

Diana Laura Fernandez vs Alejandra Nuricumbo

Palenque de Gallos, Comitan, Chiapas, Mexico

Diana Laura Fernandez / UD

Super Flyweight, 8×2. Diana Laura Fernandez defeats Alejandra Nuricumbo via Unanimous Decision.

—————————————————————

Boxing

Alejandra Jimenez vs Martha Patricia Lara Gaytan

Explanada Delegacion Cuauhtemoc, Mexico City, Distrito Federal, Mexico

Alejandra Jimenez / KO R2

Heavyweight, 8×2. Alejandra Jimenez defeats Martha Patricia Lara Gaytan via KO in round 2.

—————————————————————

Boxing

Yoseline Martinez Jose vs Jessica Guerrero

Explanada Delegacion Cuauhtemoc, Mexico City, Distrito Federal, Mexico

Yoseline Martinez Jose / UD

Light Flyweight, 4×2. Yoseline Martinez Jose defeats Jessica Guerrero via Unanimous Decision.

—————————————————————

Boxing

Irais Hernandez vs Yara Cabanas

Explanada Delegacion Cuauhtemoc, Mexico City, Distrito Federal, Mexico

—————————————————————

Boxing

Verena Kaiser vs Lela Terashvili

Pabellón Municipal, Peñíscola, Comunidad Valenciana, Spain

Verena Kaiser / MD

Super Lightweight, 6×2. Verena Kaiser defeats Lela Terashvili via Majority Decision.

—————————————————————

Boxing

Ana Maria Lozano vs Marianny Acosta

Gimnasio Mocho Navas, Petare, Venezuela

Ana Maria Lozano / KO R8

Super Bantamweight, 8×2. Ana Maria Lozano defeats Marianny Acosta via KO in round 8.

—————————————————————

Boxing

Logan Holler vs Victoria Cisneros

Twin Peaks Restaurant, Concord, North Carolina, United States

Super Welterweight, 6×3.

—————————————————————

Boxing

Tyrieshia Douglas vs Ebony Rivera

Du Burns Arena, Baltimore, Maryland, United States

Tyrieshia Douglas† / TKO R4

Super Flyweight, 10×2. Tyrieshia Douglas defeats Ebony Rivera via TKO at 0:35 of round 4 to win the vacant Universal Boxing Federation (UBF) World female super flyweight title..

—————————————————————

Boxing

Tori Nelson vs TBA

Du Burns Arena, Baltimore, Maryland, United States

Super Middleweight, 10×2.

—————————————————————

Boxing

Adriana Araujo vs Elaine Albuquerque

Hotel Golden Park, Sorocaba, Sao Paulo, Brazil

Adriana Araujo / UD

Super Lightweight, 6×2. Adriana Araujo defeats Elaine Albuquerque via Unanimous Decision.

—————————————————————

Boxing

Femke Hermans vs Klaudia Vigh

Sporthal Tempelhof, Brugge, West-Vlaanderen, Belgium

Femke Hermans / TKO R2

Super Middleweight, 6×2. Femke Hermans defeats Klaudia Vigh via TKO in round 2.

—————————————————————

Boxing

Sylvia Scharper vs TBA

The Melbourne Pavilion, Flemington, Victoria, Australia

Bantamweight, 4×2.

—————————————————————

MMA

Diana Dzilikhti vs Yulia Novikova

VFC 3: Versia Fighting Championship 3, Pyatigorsk, Russia

Diana Dzilikhti / TKO R1

Bantamweight (135lbs), 3×5. Diana Dzilikhti defeats Yulia Novikova via TKO (Punches) at 3:25 of round 1.

—————————————————————

MMA

Karina Akopyan vs Olga Popova

VFC 3: Versia Fighting Championship 3, Pyatigorsk, Russia

Karina Akopyan / UD

Featherweight (145lbs), 3×5. Karina Akopyan defeats Olga Popova via Unanimous Decision.

—————————————————————

MMA

Ilona Daurova vs Diana Kusailova

VFC 3: Versia Fighting Championship 3, Pyatigorsk, Russia

Ilona Daurova / KO R1

Bantamweight (135lbs), 3×5. Ilona Daurova defeats Diana Kusailova via KO at 4:46 of round 1.

—————————————————————

MMA

Aliya Arzueva vs Karina Boeva

VFC 3: Versia Fighting Championship 3, Pyatigorsk, Russia

Aliya Arzueva / Armbar R1

Bantamweight (135lbs), 3×5. Aliya Arzueva defeats Karina Boeva via Armbar in round 1.

—————————————————————

MMA

Diana Dzilikhti vs Karina Akopyan

VFC 3: Versia Fighting Championship 3, Pyatigorsk, Russia

Diana Dzilikhti / Choke R2

Featherweight (145lbs), 3×5. Diana Dzilikhti defeats Karina Akopyan via Guillotine Choke in round 2.

—————————————————————

MMA

Ilona Daurova vs Aliya Arzueva

VFC 3: Versia Fighting Championship 3, Pyatigorsk, Russia

Ilona Daurova / RNC R1

Bantamweight (135lbs), 3×5. Ilona Daurova defeats Aliya Arzueva via Rear-Naked Choke at 4:00 of round 1.

—————————————————————

MMA

Ashley Deen vs Jennah MaCallister

SCL 49: Rampage, Crowne Plaza, Denver, Colorado, United States

Ashley Deen / SUB. R1

(130lbs), 3×5. Ashley Deen defeats Jennah MaCallister via Submission at 1:44 of round 1.

—————————————————————

MMA

Maria Casanova vs Valérie Domergue

Corsican Fight Night 1, U Palatinu – Palais des Sports, Ajaccio, France

Valérie Domergue / UD

(134lbs), 3×5. Valérie Domergue defeats Maria Casanova via Unanimous Decision.

—————————————————————

MMA

Ji Yeon Kim vs Lucie Pudilová

UFC Fight Night 111: Holm vs. Correia, Singapore Indoor Stadium, Kallang, Singapore

Lucie Pudilová / UD

Bantamweight (135lbs), 3×5. Lucie Pudilová defeats Ji Yeon Kim via Unanimous Decision.

—————————————————————

MMA

Holly Holm vs Bethe Correia

UFC Fight Night 111: Holm vs. Correia, Singapore Indoor Stadium, Kallang, Singapore

Holly Holm / KO R3

Bantamweight (135lbs), 5×5. Holly Holm defeats Bethe Correia via KO (Head Kick and Punch) at 1:09 of round 3.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Tiffany Wood vs Savannah Shahan

Collision In The Cage 29, El Dorado Springs Community Center, El Dorado Springs, Missouri, United States

Bantamweight (135lbs), 3×3.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Elvania Índia vs Verônica Fedotova

Champions Fight TF Team 6, Colégio Cenecista Domiciano Vieira, Belo Horizonte, Minas Gerais, Brazil

Elvania Índia / KO/TKO R2

(128lbs), 3×3. Elvania Índia defeats Verônica Fedotova via KO/TKO in round 2.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Stephanie Hernandez vs Dana Hernandez

KOTC: Quick Draw, Shoshone-Bannock Hotel and Event Center, Fort Hall, Idaho, United States

Stephanie Hernandez / UD

Flyweight (125lbs), 3×3. Stephanie Hernandez defeats Dana Hernandez via Unanimous Decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Kenya Lias vs Kiara Ramos

Tuff-N-Uff: Pack the Mack, Thomas & Mack Center, Las Vegas, Nevada, United States

Kiara Ramos / KO/TKO R1

Bantamweight (135lbs), 3×2. Kiara Ramos defeats Kenya Lias via KO/TKO at 0:49 of round 1.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Arlene Culbreth vs Serena DeJesus

Tuff-N-Uff: Pack the Mack, Thomas & Mack Center, Las Vegas, Nevada, United States

Serena DeJesus† / UD

Bantamweight (135lbs), 3×3. Serena DeJesus defeats Arlene Culbreth via Unanimous Decision to win the TUFF Bantamweight Championship title.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Vanessa Demopoulos vs Cheyanne Vlismas

Tuff-N-Uff: Pack the Mack, Thomas & Mack Center, Las Vegas, Nevada, United States

Vanessa Demopoulos† / TKO R3

Strawweight (115lbs), 3×3. Vanessa Demopoulos defeats Cheyanne Vlismas via TKO (Elbow Injury) at 1:30 of round 3 to win the TUFF Strawweight Championship title.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Natsuki Shimomakise vs Karai Harada

11th Kyushu Amateur Shooto Championship Tournament, Fukuoka Dental College Training Room, Fukuoka, Japan

Karai Harada† / UD

(106lbs), 2×3. Karai Harada defeats Natsuki Shimomakise via Unanimous Decision to win the Tournament Championship title.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Macy Breaux vs Kayla Hracho

Caged Warrior Championship 14, Evergreen Cajun Center, Houma, Louisiana, United States

Strawweight (115lbs), 3×3. IYF Strawweight Championship title.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Tara Graff vs Sydney Smith

Spartyka Fight League 29: Fight for the Warriors, Ted Constant Center, Norfolk, Virginia, United States

Tara Graff† / TKO R1

Strawweight (115lbs), 3×5. Tara Graff defeats Sydney Smith via TKO (Referee Stoppage) at 3:31 of round 1 to win the SFL Vacant Strawweight Championship title.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Pauline Macias vs Olivia Fisher

V3 Fights 60, Minglewood Hall, Memphis, Tennessee, United States

Flyweight (125lbs), 3×3.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Valerie Ann Marie Soto vs Cheyenne Summer Garcia

Premier Fight Series: Amateur 4, James Roberts Center, Andrews, Texas, United States

Valerie Ann Marie Soto / TKO R2

Flyweight (125lbs), 3×3. Valerie Ann Marie Soto defeats Cheyenne Summer Garcia via TKO (Punches) at 0:10 of round 2.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Miranda Moody vs Jennifer Franklin

C4 Fighting Championships 4: Night of Champions, Paducah Expo Center, Paducah, Kentucky, United States

Jennifer Franklin / TKO R1

(265lbs), 3×3. Jennifer Franklin defeats Miranda Moody via TKO (Referee Stoppage from Strikes) at 1:27 of round 1.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Elizabeth Lewis vs Brigid Chase

IT Fight Series 73, Express Live Pavillion, Columbus, Ohio, United States

Elizabeth Lewis / SD

Bantamweight (135lbs), 3×3. Elizabeth Lewis defeats Brigid Chase via Split Decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

LaNeisha Vinson vs Hilarie Rose

Cage Titans 34, Memorial Hall, Plymouth, Massachusetts, United States

Hilarie Rose / UD

Strawweight (115lbs), 3×3. Hilarie Rose defeats LaNeisha Vinson via Unanimous Decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Eleytheria Mitroy vs Aimilia Kapri

Cage Survivor: New Blood 4, Athens, Greece

Aimilia Kapri / UD

Bantamweight (135lbs), 3×3. Aimilia Kapri defeats Eleytheria Mitroy via Unanimous Decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Aubbri Olson vs Sara Making

Legion Combat 25: Peterson vs. Santiago, Shots Bar And Grill, Scottsbluff, Nebraska, United States

Aubbri Olson / TKO R1

Bantamweight (135lbs), 3×3. Aubbri Olson defeats Sara Making via TKO (Punches) at 1:23 of round 1.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Stelly Lebreton vs Sophia Haddouche

Corsican Fight Night 1, U Palatinu – Palais des Sports, Ajaccio, France

Stelly Lebreton / UD

(130lbs), 2×5. Stelly Lebreton defeats Sophia Haddouche via Unanimous Decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Alena Gondášová vs Natalia Matląg

PCF 16: Face To Face, Mestská športová hala Levoča, Levoča, Slovakia

Alena Gondášová / Decision

(126lbs), 2×5. Alena Gondášová defeats Natalia Matląg via Decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Alex Walker vs Sarah Ziehm

NEF 29: Stars & Stripes, Androscoggin Bank Colisee, Lewiston, Maine, United States

Alex Walker / Armbar R1

Strawweight (115lbs), 3×3. Alex Walker defeats Sarah Ziehm via Armbar at 2:57 of round 1.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Shinju Nozawa-Auclair vs Alyssa Lawrence

KOP 56, Deltaplex Arena, Grand Rapids, Michigan, United States

Shinju Nozawa-Auclair / TKO R1

Flyweight (125lbs), 3×3. Shinju Nozawa-Auclair defeats Alyssa Lawrence via TKO (Punches) at 2:46 of round 1.

—————————————————————

Jun 22

Thursday

Boxing

Seniesa Estrada vs Rachel Sazoff

Exchange LA, Los Angeles, California, United States

Seniesa Estrada / KO R1

4×2. Seniesa Estrada defeats Rachel Sazoff via KO at 0:38 of round 1.

—————————————————————

Jun 23

Friday

Boxing

Maricela Garcia Mendoza vs Laura Gutierrez Meneses

Casino Mesón Real, Jamay, Jalisco, Mexico

Maricela Garcia Mendoza / UD

Super Welterweight, 4×2. Maricela Garcia Mendoza defeats Laura Gutierrez Meneses via Unanimous Decision.

—————————————————————

Boxing

Alondra Ballesteros Ortiz vs Lizbeth Ortega

Casino Mesón Real, Jamay, Jalisco, Mexico

Alondra Ballesteros Ortiz / UD

Minimumweight, 4×2. Alondra Ballesteros Ortiz defeats Lizbeth Ortega via Unanimous Decision.

—————————————————————

Boxing

Natasha Jonas vs Monika Antonik

Walker Activity Dome, Newcastle, Tyne and Wear, United Kingdom

Natasha Jonas / TKO R1

Lightweight, 4×2. Natasha Jonas defeats Monika Antonik via TKO at 1:32 of round 1.

—————————————————————

Boxing

Iara Berenice Cortes vs Leandra Belen Messina

Club Social y Deportivo El Porvenir, Quilmes, Buenos Aires, Argentina

Iara Berenice Cortes / UD

Super Bantamweight, 4×2. Iara Berenice Cortes defeats Leandra Belen Messina via Unanimous Decision.

—————————————————————

Boxing

Elena Saveleva vs Olga Zabavina

Pidula Forell Resort, Pidula Forell, Estonia

Elena Saveleva / TKO R4

Flyweight, 6×2. Elena Saveleva defeats Olga Zabavina via TKO at 1:40 of round 4.

—————————————————————

Boxing

Sarah French vs Amanda Ginski

The Dome at the Ballpark, Rosemont, Illinois, United States

Sarah French / UD

Super Welterweight, 4×2. Sarah French defeats Amanda Ginski via Unanimous Decision.

—————————————————————

MMA

Maycee Barber vs Itzel Esquivel

LFA 14: Allen vs. Anders, Arena Theatre, Houston, Texas, United States

Maycee Barber / Armbar R1

Strawweight (115lbs), 3×5. Maycee Barber defeats Itzel Esquivel via Armbar at 3:2 of round 1.

—————————————————————

MMA

Courtney King vs Colbey Northcutt

LFA 14: Allen vs. Anders, Arena Theatre, Houston, Texas, United States

Courtney King / TKO R2

Featherweight (145lbs), 3×5. Courtney King defeats Colbey Northcutt via TKO (Punches) at 3:27 of round 2.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Lupita Patino vs Alexandria Whitlock

SteelFist Fight Night 50, Riverbend Sports Complex, Salt Lake City, Utah, United States

Alexandria Whitlock / RNC R1

Strawweight (115lbs), 3×3. Alexandria Whitlock defeats Lupita Patino via Rear-Naked Choke in round 1.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Karla Hernandez vs Emilee Hoffman

LFA 14: Allen vs. Anders, Arena Theatre, Houston, Texas, United States

Karla Hernandez / KO/TKO R2

Strawweight (115lbs), 3×3. Karla Hernandez defeats Emilee Hoffman via KO/TKO at 1:59 of round 2.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Kira Franke vs Collette Gille

Gateway Fighting Series: Inferno, Heart of St. Charles Convention Center, St. Charles, Missouri, United States

Collette Gille / TKO R1

Featherweight (145lbs), 3×3. Collette Gille defeats Kira Franke via TKO (Punches) at 1:03 of round 1.

—————————————————————

Jun 24

Saturday

Boxing

Jaqueline Mucio vs Lorena Cruz

Deportivo Leandro Valle, Mexico City, Distrito Federal, Mexico

Jaqueline Mucio / UD

Super Flyweight, 6×2. Jaqueline Mucio defeats Lorena Cruz via Unanimous Decision.

—————————————————————

Boxing

Jaqueline Cruz vs Perla Hernandez

Deportivo Leandro Valle, Mexico City, Distrito Federal, Mexico

Jaqueline Cruz / MD

Minimumweight, 4×2. Jaqueline Cruz defeats Perla Hernandez via Majority Decision.

—————————————————————

Boxing

Laura Soledad Griffa vs Cristina del Valle Pacheco

Club Atlético y Biblioteca Newell’s Old Boys, Laguna Larga, Cordoba, Argentina

Laura Soledad Griffa† / UD

Super Bantamweight, 10×2. Laura Soledad Griffa defeats Cristina del Valle Pacheco via Unanimous Decision to win the Argentina (FAB) female super bantamweight title.

—————————————————————

Boxing

Natalia Vanesa del Valle Aguirre vs Edith Soledad Matthysse

Club Atlético y Biblioteca Newell’s Old Boys, Laguna Larga, Cordoba, Argentina

Natalia Vanesa del Valle Aguirre / UD

Super Featherweight, 6×2. Natalia Vanesa del Valle Aguirre defeats Edith Soledad Matthysse via Unanimous Decision.

—————————————————————

Boxing

Ana Romina Guichapani vs Valeria Adam

Estadio Boxing Club, Río Gallegos, Santa Cruz, Argentina

Ana Romina Guichapani / TKO R4

Super Featherweight, 4×2. Ana Romina Guichapani defeats Valeria Adam via TKO in round 4.

—————————————————————

Boxing

Cherneka Johnson vs Saowaluk Nareepangsri

Eatons Hill Hotel, Eatons Hill, Queensland, Australia

Cherneka Johnson / UD

5×2. Cherneka Johnson defeats Saowaluk Nareepangsri via Unanimous Decision.

—————————————————————

Boxing

Tayla Harris vs Margarite Butcher

Eatons Hill Hotel, Eatons Hill, Queensland, Australia

Tayla Harris / UD

Middleweight, 4×2. Tayla Harris defeats Margarite Butcher via Unanimous Decision.

—————————————————————

Boxing

Joanna Koelln vs Monika Arkania

Erich Wünsch Halle, Bernau, Brandenburg, Germany

Joanna Koelln / RTD R6

Lightweight, 8×2. Joanna Koelln defeats Monika Arkania via Retirement at 2:00 of round 6.

—————————————————————

Boxing

Patricia Braesick vs Marion Farkas

Erich Wünsch Halle, Bernau, Brandenburg, Germany

Middleweight, 4×2.

—————————————————————

Boxing

Sarasa Ichimura vs Minayo Kei

Central Gym, Kobe, Hyogo, Japan

Minayo Kei / UD

Minimumweight, 6×2. Minayo Kei defeats Sarasa Ichimura via Unanimous Decision.

—————————————————————

Boxing

Kana Fukuda vs Wakako Fujiwara

Central Gym, Kobe, Hyogo, Japan

Wakako Fujiwara / TKO R5

Featherweight, 6×2. Wakako Fujiwara defeats Kana Fukuda via TKO at 1:25 of round 5.

—————————————————————

Boxing

Eun Hye Lee vs Jujeath Nagaowa

Seoul, South Korea

Eun Hye Lee† / UD

Flyweight, 10×2. Eun Hye Lee defeats Jujeath Nagaowa via Unanimous Decision to win the Women’s International Boxing Association World flyweight title.

—————————————————————

Boxing

Angelica Rascon vs Azucena Hernandez

Gimnasio Municipal “Jose Neri Santos”, Ciudad Juarez, Chihuahua, Mexico

Angelica Rascon / PTS

Super Featherweight. Angelica Rascon defeats Azucena Hernandez via Points.

—————————————————————

Boxing

Irma Sanchez vs Maria Guadalupe Atilano

Domo del Parque San Rafael, Guadalajara, Jalisco, Mexico

Irma Sanchez / UD

Flyweight, 6×2. Irma Sanchez defeats Maria Guadalupe Atilano via Unanimous Decision.

—————————————————————

Boxing

Joselyn Arroyo Ruiz vs Maricruz Rodriguez Gonzalez

Domo del Parque San Rafael, Guadalajara, Jalisco, Mexico

Joselyn Arroyo Ruiz / UD

Bantamweight, 6×2. Joselyn Arroyo Ruiz defeats Maricruz Rodriguez Gonzalez via Unanimous Decision.

—————————————————————

Boxing

Ornella Domini vs Ruth Chisale

Salle de Fetes, Le Lignon, Switzerland

Ruth Chisale / UD

Welterweight, 6×2. Ruth Chisale defeats Ornella Domini via Unanimous Decision.

—————————————————————

Boxing

Sandra Atanassow vs Jasmina Nad

Mappamondo, Berne, Switzerland

Draw

Featherweight, 6×2. Sandra Atanassow and Jasmina Nad fought to a Draw (Points).

—————————————————————

Boxing

Shianne Gist vs Crystal Byers

West Virginia State Penitentiary, Moundsville, West Virginia, United States

Shianne Gist / KO R2

Welterweight, 4×2. Shianne Gist defeats Crystal Byers via KO in round 2.

—————————————————————

Boxing

Briana Gonzalez vs Tammy Franks

San Antonio Shrine Auditorium, San Antonio, Texas, United States

—————————————————————

Boxing

Eva Voraberger vs Aniya Seki

Mappamondo, Berne, Switzerland

Super Flyweight, 10×2. International Boxing Organization World female super flyweight title, Women’s International Boxing Federation World super flyweight title, Global Boxing Union Female World super flyweight title

—————————————————————

Boxing

Ewa Brodnicka vs Viviane Obenauf

Ergo Arena, Plac Dwóch Miast 1, 80-344 Gdańsk, Gdansk, Poland

Ewa Brodnicka / SD

Lightweight, 10×2. Ewa Brodnicka defeats Viviane Obenauf via Split Decision.

—————————————————————

Boxing

Kandi Wyatt vs Maria Guzman

Genesis Centre, Calgary, Alberta, Canada

Kandi Wyatt / TKO R1

Welterweight, 4×2. Kandi Wyatt defeats Maria Guzman via TKO at 1:55 of round 1.

—————————————————————

MMA

Natalie King vs Ashley Samples

Conflict MMA 43, Jamil Shrine Arena, Columbia, South Carolina, United States

Natalie King / UD

Flyweight (125lbs), 3×5. Natalie King defeats Ashley Samples via Unanimous Decision.

—————————————————————

MMA

Heather Hardy vs Alice Yauger

Bellator NYC: Sonnen vs. Silva, Madison Square Garden, New York City, New York, United States

Heather Hardy / TKO R3

Flyweight (125lbs), 3×5. Heather Hardy defeats Alice Yauger via TKO (Punches) at 4:47 of round 3.

—————————————————————

MMA

Angela Danzig vs Stephanie Frausto

KOTC: Flashback, Gold Country Casino & Hotel, Oroville, California, United States

Strawweight (115lbs), 5×5. KOTC Vacant Strawweight Championship title.

—————————————————————

MMA

Rosy Duarte vs Sidy Rocha

Action Fight 5, Centro de Negócios do Sebrae, Fortaleza, Ceara, Brazil

Draw

(134lbs), 3×5. Rosy Duarte and Sidy Rocha fought to a Draw (Decision) to win the AFC Bantamweight Championship title.

—————————————————————

MMA

Stephanie Egger vs Maja Britvic

Time To Shine 3: The Comeback, Theater 11, Zurich, Switzerland

Bantamweight (135lbs), 3×5.

—————————————————————

MMA

Rizlen Zouak vs Leah McCourt

Cage Warriors 85, O2 Academy, Bournemouth, England

Rizlen Zouak / TKO R2

(146lbs), 3×5. Rizlen Zouak defeats Leah McCourt via TKO (Punches) at 3:46 of round 2.

—————————————————————

MMA

Nadejda Kantsir vs Olena Bila

Eagles Fighting Championship 6: Russia vs. Moldova, GMG Arena, Chisinau, Moldova

Olena Bila / Armbar R1

Strawweight (115lbs), 3×5. Olena Bila defeats Nadejda Kantsir via Armbar at 1:36 of round 1.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Alibeth Milliron vs Sandy Thomas

Capital City Cage Fighting Championships: Welcome To My Party, Lansing Center, Lansing, Michigan, United States

Atomweight (105lbs), 5×3. Capital City Cagefights Atomweight Championship title.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Nikkoleen Attewell vs Mariah Shidell

Pure FC 7: Lemminger vs. Schuman, UWM Panther Arena, Milwaukee, Wisconsin, United States

Mariah Shidell / UD

Flyweight (125lbs), 3×3. Mariah Shidell defeats Nikkoleen Attewell via Unanimous Decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Marie Spencer vs Zoe Southam

Battle Arena 45, The Kassam Stadium, Oxford, England

(134lbs), 3×3.

—————————————————————

Jun 25

Sunday

Boxing

Jaime Mitchell vs Letrail Solomon

Ford Community Center, Dearborn, Michigan, United States

Jaime Mitchell / TKO R2

Bantamweight, 4×2. Jaime Mitchell defeats Letrail Solomon via TKO at 0:51 of round 2.

—————————————————————

Boxing

Yuki Koseki vs TBA

City Sogo Gym, Machida, Tokyo, Japan

Flyweight, 6×2.

—————————————————————

MMA

Mikiko Hiyama vs Emi Sato

Shooto in Osaka, Osaka Prefectural Gymnasium, Osaka, Japan

Emi Sato / UD

Strawweight (106lbs), 2×5. Emi Sato defeats Mikiko Hiyama via Unanimous Decision.

—————————————————————

MMA

Carla Esparza vs Maryna Moroz

UFC Fight Night 112: Chiesa vs. Lee, Chesapeake Energy Arena, Oklahoma City, Oklahoma, United States

Carla Esparza / UD

Strawweight (115lbs), 3×5. Carla Esparza defeats Maryna Moroz via Unanimous Decision.

—————————————————————

MMA

Felice Herrig vs Justine Kish

UFC Fight Night 112: Chiesa vs. Lee, Chesapeake Energy Arena, Oklahoma City, Oklahoma, United States

Felice Herrig / UD

Strawweight (115lbs), 3×5. Felice Herrig defeats Justine Kish via Unanimous Decision.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Brenda Gottig vs Daniela Velasco

El Octagono Fight Night, Disco Believe, Moreno, Buenos Aires, Argentina

Strawweight (115lbs), 3×3.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Lola Cuberli vs Sheila Peralta

El Octagono Fight Night, Disco Believe, Moreno, Buenos Aires, Argentina

Lola Cuberli / TKO R2

Strawweight (115lbs), 3×3. Lola Cuberli defeats Sheila Peralta via TKO (Punches) in round 2.

—————————————————————

Jun 27

Tuesday

Boxing

Rehema Abdallah vs Rose John

Chee Kwa Chee Pub, Bagamoyo, Tanzania

Draw

Lightweight, 4×2. Rehema Abdallah and Rose John fought to a Draw (Points).

—————————————————————

Boxing

Umi Ishikawa vs Aisah Alico

Makati Cinema Square Boxing Arena, Makati City, Metro Manila, Philippines

Umi Ishikawa / RTD R2

Minimumweight, 6×2. Umi Ishikawa defeats Aisah Alico via Retirement at 3:00 of round 2.

—————————————————————

Boxing

Carolina Garcia vs Liliana Borquez

Centro de Espectaculos El Jefe, Monterrey, Nuevo León, Mexico

Carolina Garcia / TKO R8

Light Flyweight, 8×2. Carolina Garcia defeats Liliana Borquez via TKO in round 8.

—————————————————————

Jun 29

Thursday

Boxing

Firuza Sharipova vs Bianka Pryashka

Korston Club, Moscow, Russia

Super Featherweight, 6×2.

—————————————————————

Jun 30

Friday

Boxing

Elizabeth Britos vs Romina Belen Gorosito

Sociedad Filantrópica de Socorros Mutuos XX de Septiembre, Lopez, Santa Fe, Argentina

Bantamweight, 4×2.

—————————————————————

Boxing

Rocio Avila vs Esperanza Resendiz

Hotel Holiday Inn, Durango, Durango, Mexico

Bantamweight, 4×2.

—————————————————————

Boxing

Laura Ledezma vs Claudia Munoz

Los Andes Mall, Panama City, Panama

Super Bantamweight, 8×2.

—————————————————————

Boxing

Lourdes Borbua vs Franyuli Riascos

Los Andes Mall, Panama City, Panama

Lightweight, 8×2.

—————————————————————

Boxing

Karol Hibbert vs Osiris Renteria

Los Andes Mall, Panama City, Panama

Super Featherweight, 4×2.

—————————————————————

Boxing

Joana Pastrana vs Claudia Ferenczi

Recinto Ferial, Colmenar Viejo, Comunidad de Madrid, Spain

Minimumweight, 6×2.

—————————————————————

Boxing

Siriporn Thaveesuek vs Nadya Nakhoir

Pattaya, Thailand

Light Flyweight, 10×2. vacant PABA female light flyweight title.

—————————————————————

Boxing

Alycia Baumgardner vs Lashanda Tabron

Huntington Center, Toledo, Ohio, United States

Super Featherweight, 4×2.

—————————————————————

MMA

Yajaira Romo vs Melissa Martinez

Combate 15, Sala de Armas, Mexico City, Mexico

Strawweight (115lbs), 3×5.

—————————————————————

MMA

Marina Mokhnatkina vs Irina Degtyareva

Fight Nights Global 69: Bagautdinov vs Nobre, Novosibirsk, Russia

Bantamweight (135lbs), 3×5.

—————————————————————

MMA

Jenny Huang vs Mei Yamaguchi

ONE Championship: Light of a Nation, Thuwunna National Indoor Stadium, Yangon, Myanmar

Strawweight (115lbs), 3×5.

—————————————————————

MMA (Amateur)

LeAnn Adkisson vs Cara Greenwell

LFA 15: Odoms vs. Vanderaa, FireLake Arena, Shawnee, Oklahoma, United States

Strawweight (115lbs), 3×3.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Linda Selima vs Allison Blackwell

Combat Zone 62: Legendary, Radisson Hotel, Manchester, New Hampshire, United States

(110lbs), 3×3.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Alyssa Marini vs Anna Brown

Combat Zone 62: Legendary, Radisson Hotel, Manchester, New Hampshire, United States

Flyweight (125lbs), 3×3.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Brittany Grubb vs Yeinssy Alcat

Fight Night at the Shed, The Shed Smokehouse and Juke Joint, Maryville, Tennessee, United States

(130lbs), 3×3.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Alannah Arnett vs Emilee Prince

Fight Night at the Shed, The Shed Smokehouse and Juke Joint, Maryville, Tennessee, United States

Flyweight (125lbs), 3×3. VF Vacant Flyweight Championship title.

—————————————————————

MMA (Amateur)

Tracie Starks vs Olivia Parker

Fight Night at the Shed, The Shed Smokehouse and Juke Joint, Maryville, Tennessee, United States

(185lbs), 3×3.

—————————————————————

June Female Fight Fixtures and Results 2017

<< Prev Month Next Month >>

 

If you would like to see Awakening grow and become sustainable. You can help by considering to become a Patron. See the link below. If you are unable to, or simply don’t want to, don’t worry you can still help us grow by Liking and sharing our content!

Awakening-Patreon-long

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.0/10 (3 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 2 votes)
June Female Fight Fixtures and Results, 8.0 out of 10 based on 3 ratings
August 1, 2017
August Female Fight Fixtures and Results

Fixtures & Results August Female Fight Fixtures and Results The most comprehensive list of female fights scheduled for August 2017 in the world. 77 fights / 27 countries << Prev Month Next Month >>

August Female Fight Fixtures and Results
July 4, 2017
July Female Fight Fixtures and Results

Fixtures & Results July Female Fight Fixtures and Results The most comprehensive list of female fights scheduled for July 2017 in the world. 294 fights / 27 countries << Prev Month Next Month >>

Monthly Female Fight Fixtures and Results
June 1, 2017
June Female Fight Fixtures and Results

Fixtures & Results June Female Fight Fixtures and Results The most comprehensive list of female fights scheduled for June 2017 in the world. 249 fights / 27 countries << Prev Month Next Month >>

Monthly Female Fight Fixtures and Results
April 26, 2017
May Female Fight Fixtures and Results

Fixtures & Results May Female Fight Fixtures and Results The most comprehensive list of female fights scheduled for May 2017 in the world. 260 fights / 27 countries << Prev Month Next Month >>

Monthly Female Fight Fixtures and Results
April 2, 2017
April Female Fight Fixtures and Results

Fixtures & Results April Female Fight Fixtures and Results The most comprehensive list of female fights scheduled for April 2017 in the world. 249 fights / 27 countries << Prev Month Next Month >>

Monthly Female Fight Fixtures and Results
February 28, 2017
March Female Fight Fixtures and Results

Fixtures & Results March Female Fight Fixtures and Results The most comprehensive list of female fights scheduled for March 2017 in the world. 274 fights / 27 countries << Prev Month Next Month >>

Monthly Female Fight Fixtures and Results
February 1, 2017
February Female Fight Fixtures and Results

Fixtures & Results February Female Fight Fixtures and Results The most comprehensive list of female fights scheduled for February 2017 in the world. 169 fights / 27 countries << Prev Month Next Month >>

Monthly Female Fight Fixtures and Results
January 26, 2017
Awakening Female Muay Thai Awards 2016 Results

Awakening Female Muay Thai Awards 2016 results Female Muay Thai Awards 2016 Results

Awakening Female Muay Thai Awards 2016
January 26, 2017
Awakening Women’s MMA Awards 2016 Results

Awakening Women’s MMA Awards 2016 Results Women’s MMA Awards 2016 Results

Awakening Women's MMA Awards 2016
January 1, 2017
January Female Fight Fixtures and Results

Fixtures & Results January Female Fight Fixtures and Results The most comprehensive list of female fights scheduled for January 2017 in the world. 156 fights / 27 countries << Prev Month Next Month >>

Monthly Female Fight Fixtures and Results
December 26, 2016
Nominations are now open

Nominations are now open The nomination stage of the Awakening Awards has begun and you are invited to submit your nominations!

Awakening Awards 2016 - Noms
December 24, 2016
The Awakening Awards 2016 Are Coming!

The Awakening Awards 2016 Are Coming! It’s that time of year again folks. The fourth annual Awakening Female Fighter Awards are coming!

November 22, 2016
December Female Fight Fixtures and Results

Fixtures & Results December Female Fight Fixtures and Results The most comprehensive list of female fights scheduled for December 2016 in the world. 178 fights / 27 countries << Prev Month Next Month >>

Monthly Female Fight Fixtures and Results
November 22, 2016
November Female Fight Fixtures and Results

Fixtures & Results November Female Fight Fixtures and Results The most comprehensive list of female fights scheduled for November 2016 in the world. 294 fights / 27 countries << Prev Month Next Month >>

Monthly Female Fight Fixtures and Results
October 4, 2016
October Female Fight Fixtures and Results

Fixtures & Results October Female Fight Fixtures and Results The most comprehensive list of female fights scheduled for October 2016 in the world. 305 fights / 27 countries << Prev Month Next Month >>

Monthly Female Fight Fixtures and Results
COMMUNITY FEEDBACK
Related Articles
Van Soest and Payne talk Lion Fight 15 Rematch
Van Soest and Payne talk Lion Fight 15 Rematch
Queen Of The Ring
Queen of the Ring in Lund, Sweden has 17 female fights – takes place June 18th
Michele Aboro in 1999 winning the European Championship in Germany
An interview with pioneer Michele Aboro – Part Two
Full Fight: Lucy Payne vs. Victoria Lomax
Full Fight: Lucy Payne vs. Victoria Lomax
Tiffany van Soest
Tiffany Van Soest “Steel sharpens steel”
June Female Fight Fixtures and Results
June Female Fight Fixtures and Results
Kate Jackson
The Ultimate Fighter season 23 cast
Behind the lens: The unsung heroes – Scott Hirano Pt.1
Behind the lens: The unsung heroes – Scott Hirano Pt.1
Farinaz Lari “One time, I was arrested for running in the park!” Pt.1
Farinaz Lari “One time, I was arrested for running in the park!” Pt.1
May Female Fight Fixtures and Results
May Female Fight Fixtures and Results
NCWB1 – An interview with Ashley Nichols (Part 1)
NCWB1 – An interview with Ashley Nichols (Part 1)
Tecia Torres “I’m ready to take them all on”
Tecia Torres “I’m ready to take them all on”
Jessy Jess
Jessy Jess Signs with Invicta FC
An Interview with Jorina Baars – part 1
An Interview with Jorina Baars – part 1
Sylvie von Duuglas-Ittu
Sylvie von Duuglas-Ittu interview
Behind the lens: The unsung heroes – Scott Hirano Pt.2
Behind the lens: The unsung heroes – Scott Hirano Pt.2
Awakening WMMA Awards 2014
Awakening WMMA Awards 2014
December Female Fight Fixtures and Results
December Female Fight Fixtures and Results
prev next